Herná myš okolo 40éčiek

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Herná myš okolo 40éčiek

Príspevok od používateľa filuS »

Musis odlepit teflony (skate-y) aby si sa dostal k srubkam, tie odsrubovat a az potom mozes dat dole ten sivy kryt. Potom musis dat dole taky mensi kryt pod lavym tlacidlom a vybrat taky maly pliesok. Ten som trochu poohynal, nech je trosku tuhsi a skor sa vrati do povodnej polohy. Do tejto fazy bolo vsetko v pohode, no potom som stravil asi 15 minut nahananim toho plieska po stole, kym som ho naspat namontoval, ako hovorim, treba mat dobru pinzetu :DD
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Herná myš okolo 40éčiek

Príspevok od používateľa Shatterhand »

A čo takto zobrať túto - https://www.alza.sk/a4tech-bloody-v3-ho ... 370589.htm, jediné čo to nemá sú závažia.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
k1ll3c
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2011, 23:45
Bydlisko: Trnava

Re: Herná myš okolo 40éčiek

Príspevok od používateľa k1ll3c »

A4tech asi nie. Nemám s nimi skúsenosti, a nepatrili k tomu lepšiemu. Možno sa už oproti minulosti zlepšili ... ale mam to nejak zafixované, že skôr nie. Bohužiaľ Microsoft už myslím nevyrába herné myšky. Takže najskôr to bude niečo z trojice značiek Razer, Logitech a Steelseries.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Herná myš okolo 40éčiek

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Si trošku protirečíš, alebo sa mi len zdá? Nemáš skúsenosti, ale tvrdíš že boli z tých horších a že to máš zafixované :?

No lebo ja som ju(A4Tech) kúpil len preto, pretože som zástanca, že netreba kupovať predražené "herné" myšky/klávesnice, zbytočne výkonné zdroje a veľké monitory, zbytočne drahé RAM, Skrinky a pod. Proste to sú nepodstatné veci pre mňa.

Ale keď dám namiesto 60+ eur len 20 a mám vlastne všetko čo má hráčska myška, tak sa mi to oplatí.
Minimálne kvôli tej odozve a nastaviteľnému DPI.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
k1ll3c
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2011, 23:45
Bydlisko: Trnava

Re: Herná myš okolo 40éčiek

Príspevok od používateľa k1ll3c »

Prečo by som si protirečil ? S vetrakmi noctua tiež nemám skúsenosti a viem že sú top.
A viem že A4tech nehralo prvú ligu a tiež som kvôli tomu nemusel vlastniť ich myš (som nepísal, že patrili k horšiemu .. ale že nepatrili k tomu lepšiemu http://pctuning.tyden.cz/hardware/klave ... i?start=16). Ako vravím, možno sa medzi tým zlepšili ... Roccat majú dobré recenzie a kazia sa jedna radosť.
Bavil som sa na túto tému s kolegom a na A4tech povedal toto isté.

Apropo neskupoval si tu po bazári práve ty noctua fany ? No ale myška z pod ruky už povedzme nevydrží toľko čo Noctua z pod ruky. Na tom sa snáď zhodneme :-) Takže myš zrejme kúpim novú. Berme to tak, že každý si je ochotný priplatiť niekde inde.

Ja nepotrebujem nutne hernú myš a ani v jednom príspevku som nepísal, že to musí byť herná ale je fakt, že hry hrávam. Ja som svoju Ikarku voľakedy kúpil kvôli jej tvaru ... a pre to že Logitech MX Revolutions sa v drátovej verzii jednoducho nerobila ani nerobí (v tejto dobe MX Performance).

Aby som ti ozrejmil teraz ja môj pohľad na vec. Výkon procesoru využiješ naplno v niektorých hrách a pri renderingu alebo úprave videa. Výkon Grafiky využiješ naplno tak isto iba v hre alebo vo vhodnej aplikácii. Myš používaš takmer stále. Preto nemám problém si za ňu priplatiť. A ver mi že silne rozmýšľam či stojí za to si priplatiť 25E za Razer Deathadder v porovnaní s Logitech G 400. Podľa všetkého nie. Ale toto vyrieši jedine to ak si ich obidve vyskúšam v ruke.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Herná myš okolo 40éčiek

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Veď v pohode :) Ja som náhodou milo prekvapený, lebo na x myší počúvam frflanie typu tvrdý kábel, vyklikanie tlačítka a pod. A to na drahých myšiach. Nuž a mne sa vyklikalo na nejakej no-name HP myške tlačítko až po troch rokoch. No a keď sa nejakému Razeru, ktorý sa tvári ultra super-trúper a takú má aj cenu, vykliká tlačítko počas dvoch rokov záručnej lehoty, tak to je podľa mňa moc. Preto radšej kúpim lacnejšie a vydrží to úplne rovnako...a popravde, ja by som ani toto nekupoval, vôbec také že hráčska myš, keby som ešte nejakú mal doma. Lenže už som nemal, a aspoň som sa prevedčil, že fakt "cítiť" aj rozdiel ja neviem 50 a 1 ms.
Áno, kupoval som noctua FANy, avšak najmä kvôli tomu, že som nevedel zohnať magmy. Okrem toho je to do troch PC, takže nie je to noctua mánia.

Nech si chlapec radšej myšky poskúša a potom sa rozhodne.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
elementar
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5235
Dátum registrácie: Ut 16. Mar, 2010, 22:34
Bydlisko: Brno/Brezno

Re: Herná myš okolo 40éčiek

Príspevok od používateľa elementar »

roccati su hlupaci... spravia skvely matros a kde tu zabiju lacny tenky plast a to nici ich repuataciu pretoze sa kazia...
napr. kova+ s lepsim kolieskom musi byt absolutne skvela
Spoiler: ukázať
PC1:MB: ASUS PRIME Z490-P, CPU: 10700F@4,9 + Corator DS + Noctua NF-P14,NOCTUA NF-A15 1.28V ,RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200GPU:MSI 1060 6GB @2000(1,223V), SSD: Samsung 840 256GB PRO, HDD: Samsung 870 512GB ,PSU: Seasonic M12II-620W ,OS: Win 10 ,LCD: 31.5" AOC 2560x1440,CASE:Lancool K62, MOUSE: Zowie FK1+ + SteelSeries QcK,KEYBOARD: HyperX FPS PRO load 425[W]
Net
AS SSD
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Herná myš okolo 40éčiek

Príspevok od používateľa stiv »

Neviem co mate kazdy s tymi kolieskami :wallbash: mal som kone aj kova a na ziadne z nich mi neodislo koliesko nahoda?
.
miro333
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 63
Dátum registrácie: Ut 16. Feb, 2010, 08:24
Bydlisko: Žilina

Re: Herná myš okolo 40éčiek

Príspevok od používateľa miro333 »

takisto na Kone mi funguje koliesko v pohode, ale ľavé tlačidlo som musel naolejovať lebo robilo dvojkliky, postup na rozobratie myši ako písal filuS, no snímač som neotváral, len kvapol naň malú kvapôčku oleja na šijacie stroje, po cca dni sa snímač rozbehal a nejaké dva mesiace kliká v poriadku...
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Herná myš okolo 40éčiek

Príspevok od používateľa killswitch »

Shatterhand napísal:A čo takto zobrať túto - https://www.alza.sk/a4tech-bloody-v3-ho ... 370589.htm, jediné čo to nemá sú závažia.
cau. mohol by si napisat nejake postrehy z pouzivania? aka je hlucna? na akom povrchu ju pouzivas? vsetky tlacitka su ok?
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Herná myš okolo 40éčiek

Príspevok od používateľa Shatterhand »

No, ja konkrétne vlastním túto - http://www.alza.sk/a4tech-f5-v-track-d317105.htm, kamarát si kúpil tú čo som predtým linkoval, objavil sa v shope až tesne po mojej kúpe F5-ky. Môžem sa ho opýtať aj konkrétne na tú V3 holeless, ale k mojej len toľko:

- funguje aj na bielom stole(lakovane drevo) aj na hladkej bielej podložke. Takisto to nemá problém z drsnými povrchmi - ide to napr. na pokrčenej plachte a pod. Je tam tlačítko na 3x shot(červené pri ľavom tlačítku) - vlastne burst fire mode (tá V3 holeless si môže zasa nakonfigurovať ľavé tlačítko aby strieľalo po dvoch, po troch...).
- kliknutie počuť, ale podľa mňa to nie je nič extrémne.
- kábel môžem pochváliť, nie je tvrdý a je flexibilný v použití pri workstation si neviem predstaviť že by nastal problém.
- tlačítko na prepnutie DPi (majú obe)
- jednoduchý softvér kde nastavíš odozvu, DPI(x,y), prakticky každé tlačítko je konfigurovateľné, idú aj makrá.

Ťažko ti dám nejaké hráčske hodnotenie, keďže je to moja prvá hráčska myš, predtým boli len obyčajné HP a podobne a posledná mala už zúfalý ľavý button.

Tu sú všetky tlačítka OK, vrátane kolieska aj tlačítiek forward/back.

Upozorňujem však, že ju mám len od 13-teho januára, kamarát hentú až o dva týždne neskôr a má trochu iný tvar.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Herná myš okolo 40éčiek

Príspevok od používateľa killswitch »

diky moc za vycerpavajucu odpoved.

ja ju planujem pouzivat na pracu a poker, kde sa klika hodne ;) ale super su veci ako makra, to sa mi velmi hodi. skoda, ze nemas dlhodobu skusenost, aby som vedel ako su na tom spinace po dlhodobom klikani.

este raz diky, velmi pomohlo ;)

Návrat na "Nákupná poradňa"