Klimatizacia do bytu - mobilna

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa Hrochy »

Ceny by som sa az tak neobaval. Ak ma bezat mobilna klima 1 az 2 horuce leta ako nahrada za delenu klimatizaciu, naklady na kupu + prevadzku sa do toho casu vyrovnaju.
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa Toman »

Ja mam 24C :D :D :D

- rano mi to bezi asi hodinu
- a potom staci pustit na 5 min kazdu hodinku
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa shampoo »

U delenej klimatizácie :
-vonkajšia jednotka sa dava na konzole ...podkaldaju sa bud Ytongom alebo nejakými tvárnicami 10x60 cm ak nie je možnost vyrezat do existujúceho zateplenia použijú sa chemické kotvy
-treba dat pozor aby tam montážnici dali gumené antivibračné silenbloky je to tlmenie vibrácii.podobne ako pri PC uchytenie Fan :cool:
Najväčší problém je zvyčajne nejaké inteligentné vyvedenie kondenzátu z vnútornej jednotky /pri chladení v lete /tvorí sa ho značné množstvo do 2l za 24hod
Pri kúrení na jeseň alebo v prechodnom období sa tvorí kondenz na vonkajšej jednotke tam treba vyriešiť odkvapkávanie tiež ,,,nie napriklad susede o poschodie nižšie ,lebo vás príde zaškrtiť....
Dôležite je si všimat hodnotu COP ,,,pri výbere vyššia hodnota je lepšia ale tieto klímy su aj adekvátne drahšie ....
Kto chce kurit aj pri -15 C ,,,dá sa aj to ,len bacha musí to byt Nordic serie čiže určene pre severské štáty,,,kupodivu tam s tým kuria o 106 :D
Tunajší špekulanti a distributory sa to snažia odrbkat tak ,že pod kompresor vonkajšej jednotky dava ju vykurovaciu rohož alebo káble ,,,rohož zožerie okolo 60-100W a kúri stále ...ale to už do COP nezapočítavajú :P
Ked to nestačí /pri vewlkých mrazoch/treba ratat s tým že v zime sa vonkajšia jednotka odmrazuje asi na 15 min za hodinu ...vtedy klíma nefunguje
PS
Teraz klimy nekupujte ...je sezóna ,až v zime je cena OK ,,,,,,,,,,,,,keď montážnici nemajú do čoho pichnut
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa Hrochy »

Presne to som potreboval. Chcemicke kotvy mi nenapadli vobec neprisli na rozum. Su silensjsie a lepsie zapadaju do muriva. Taktiez tie gumene podlozky, tie by tam mali byt.
K cene klimy si uvedomujem vyssiu cenu montaze, ale kazdu jesen na to letne utrpenie zabudam :laugh: .
Netusil som o vykurovacich rohoziach. Keby bola klima v prevadzke len pocas leta (nemala by vykurovanie), vtedy je pocas zimy jednoducho vypnuta a neodobara ziaden prud (tak by som to aspon ocakaval)?
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa shampoo »

cena je okolo 150-250Eur :facepalm: za spojazdnenie tak aj s tým treba počitat ....to mnohí su potom sklamaný ved je to skoro cena lacnejšej klímy
-montažnici to odovodnuju vyvakuovanim atd ...ale da sa dohodnut s nejakým chladiarom na podstatne nižšej cene ,,ak mu to pripravíš vopred vysekať otvor a dlžaka medených trubiek nebude velka ,,,
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa zoom »

Tak zapojim sa do tohto topicu aj ja. Kedze udreli teploty, opat rozmyslam nad klimou, ako spravny Slovak (planovanie dopredu ziadne, ach je mi teplo, rychlo klimu). Rozmyslam nad nou uz niekolko rokov, ale vzdy som to nejako prezil tych par teplych mesiacov, a potom uz bola zima. To, co sa ale deje tieto dni, uz nema obdobu. Potim sa tu ako somar v kufri a vcera som sa drsne nasral, ze v roku 2013, kedy vieme poslat sondu na Mars, tak ja mam v byte teplo.

Vyzera to teda na nejaky rychly nakup klimatizacie. Je mi jasne, ze je sezona, vsetko bude dlho trvat a vela stat, ale co uz. Mam vsak dva problemy, jeden mensi (vyber klimy) a jeden vacsi (kvalitna montaz). Vyber je pomerne jednoduchy. Co som mal co docinenia s klimatizaciami kedysi, tak Toshiba bola OK znacka. Ich najvyssia seria (Daiseikai) sa mi paci, ale ma jednu chybu - vnutorna jednotka sa nedodava v ciernej farbe. Ostali mi teda dve na vyber:

Mitsubishi Kirigamine Zen [link]
- sympaticka znacka (Japonci)
- pekny strohy hranaty dizajn
- min. hluk vnutornej jednotky 21 dB(A)
- moznost dokupit WiFi modul (~232,- €) a moznost ovladania cez telefon/tablet (minus: v sucasnosti iba gaiPhone)
- I See senzor, ktory registruje ludi v miestnosti a fuka studeny vzduch mimo nich (zatial neviem, ci to naozaj funguje, alebo len marketingova blbost)

alebo kandidat, ktoreho som objavil iba nedavno:

Samsung Jungfrau [link]
- znacka uz menej sympaticka, ale vzhladom na cenu to snad nebude ksunt
- menej pekny zaobleny dizajn, ale zaujimavo trojuholnicky "svietiace"
- min. hluk vnutornej jednotky 20 dB(A)
- uz integrovane WiFi s peknou aplikaciou aj pre Android [JewTube prezentacia], ale tato appka vyzaduje Samsung konto, zaregistrovanie klimy u Samsungu a tak. Ale inak super napad, ze v praci si pustim fukanie, pridem domov a som v pohode (toto nemozem riesit casovacom, nechodim domov pravidelne)

Zatial som prikloneny k Mitsubishi, i ked je drahsia asi o 200,- €.

No a teraz vacsi problem: ako zistim, ze firma X je dobra v montazi klimatizacii a nie su to nejako fuseri? Ma niekto referencie na niekoho konkretneho? Pozrel dom zlateruky.sk, nikto ziadne referencie.
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4782
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa hulo92 »

www.alza.sk/tristar-ac-5491-d326261.htm

ludia ako je to s efektivitou tejto veci na izbu 4x4 metre, ide mi len o to aby nebol taky otrasny vzduch, teplota az tak nevadi.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa STENLY »

tie recenzie ti tam nestačia? :D
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa felipe25 »

To nieje klimatizacia ak dobre citam :D To je len ventilator..

inak presne o tomto som pisal vyssie, toto som uz davnejsie videl, tak som pochopil ze skutocna klima "ktora" generuje studeny vzduch pod 250e nepojde :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa felipe25 »

Inac, vie niekto ako je to so spotrebou napr. mobilnej vs izbovej klimy?
Bezi to vkuse, alebo? Trebars, namontuju, nastavim teplotu 22st... jasne ze pokym sa dostane na tu teplotu tak bud zrat max., ale potom prejde na nejaky udrziavaci rezim? Predpokladam ze to zavidi od miestnosti, dokedy bude drzat 22st, ale aj tak..

A este jedna vec - do bytov - ak namontujem jednu vnutornu jednotku a jednu vonkajsiu, to sa rata ze to bude len v jednej izbe, alebo vychladi cely byt? Predpokladam ze asi nie.. teda na kazdu miesnost treba jednu vnutornu? Daju sa nejak prepojit, ze dve izby ktore su vedla seba a maju okno rovnakym smerom sa napoja len na jeden vyvod?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa Toman »

- inac presne na spotrebu som dnes mislel!!!
- zajtra berem Watt meter a ak ho nezabudnem tak zmeram
- inac aj ta moja mobilna ma udrziavaci rezim, nastavim teplotu a po jej dosiahnuti sa vypne....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa newmi »

no pozeral som ako to ma sused namontovane ale zrovna to ma tak dane ze nevidim na spoje :-( Ked ho nahodou stretnem a nezabudnem, skusim sa opytat ako to tam namontovali. Tiez totiz rozmyslam nad klimou ale toto leto uz nejak sa zatnem a az na jesen resp v zime by som to realizoval, ked budu ceny priaznivejsie.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa Hrochy »

hulo92 napísal:http://www.alza.sk/tristar-ac-5491-d326261.htm
ludia ako je to s efektivitou tejto veci na izbu 4x4 metre, ide mi len o to aby nebol taky otrasny vzduch, teplota az tak nevadi.
Minule leto som jedneho chlapika v Tescu odhovoril od kupy tychto zazrakov. Ono to funguje len pokial je vlhkost vzduchu v miestnosti nizka. Pouzivam tohto "vydobytku modernej techniky" sa totiz okrem samotneho fukania aj zvysuje vlhkost vzduchu. Ked vzduch bude obsahovat maximalnu vlhkost, ktoru za danych podmienok moze udrzat, chladenie sa uz nebude konat. Okrem toho bude vzduch pouzivanim tohto ventilatorovovodneho chladneia velmi neprijemny = dusny (vysoka vlhkost).

Kazda realna obycajna klimatizacia robi to, ze fuka ochladeny vnutorny vzduch v miestnosti bez obmeny vzduchu z vonkajsieho priestoru. Na chladnejsich castiach klimatizacnej jednotky kondenzuje voda. Je to fyzikalny efekt pohybu castic, ked menej teply vzduch ma samozrejme mensi priemerny pohyb castic vzduchu, ktore udrzia menej vody. Ta voda potom odteka napr. do zbernej nadoby. Teda okrem chladenia aj znizuje vlhkost vzduchu, co je jedna z dolezitych vlastnosti klimatizacii a pocitujeme ju ako velmi prijemnu :).
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa Hrochy »

Dakujem newmi :), uz som aj ja pozeral po inych zateplenych fasadach. Zatial som nenasiel cloveka, ktory dopredu neplanoval a klimu si daval namontovat az po zatepleni. Raz takeho najdem. A ak nie, ja budem prvy :laugh: .
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa newmi »

Ten ochladzovac som vcera skusal. Jeden bol pusteny v Tescu a hej ochladzoval ale bolo to citit tak max 10cm od neho. Velke hovado, stalo to 70€, pochybujem ze by sa to oplatilo kupit to izby vacsej ako 2x2m :-D
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Debata o všetkom"