ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

F242 - a Ty o com tocis? Sak to je roky znama vec, ze mBank je ruceny v Polsku, a Zuno napr v Rakusku. Tam, kde su rucene peniaze metarskej banky, tam ma aj pobocka zahranicnej banky. Ved to je samozrejmost. Si precitaj co som napisal este raz a POZORNE...

Ja som napisal, ze co je to za somarina, vyhlasit, ze ked padne mBank, nebudem mat love? System rucenia za vklady je v celej Eu rovnaky, podmienky su take iste !!! Mas to uplne jedno, sanca ze padne SVK banka je taka ista ako ze padne mBanka... Takze to je taka demagogia a prihrievanie polievky slovenskym predrazenym bankam...

"http://peniaze.pravda.sk/sporenie-a-inv ... y-vkladov/"
Všetky banky, ktoré fungujú na základe slovenskej licencie, musia do fondu platiť príspevky a ten potom preberá zodpovednosť za to, aby sa ich klienti v prípade problémov dostali k uložených peniazom. Pobočky zahraničných bánk sa síce takisto môžu zapojiť do slovenskej ochrany vkladov, ale v súčasnosti tak žiadna z bánk nerobí. Sú však zapojené do ochrany vkladov vo svojich domovských krajinách. Fond však ručí len za vklady do sumy 100–tisíc eur. Táto suma je rovnaká v celej Európskej únii. Takže aj vtedy, ak niekto vloží peniaze do pobočky zahraničnej banky z iného európskeho štátu, má peniaze chránené rovnako ako klienti slovenských bánk.

V prípade, že sa niektorá z bánk dostane do problémov, fond je povinný peniaze vyplatiť do 20 pracovných dní, odkedy banka nie je schopná vyplácať vklady. Túto lehotu možno predĺžiť maximálne o ďalších desať dní. Musí s tým však súhlasiť Národná banka Slovenska.



Takze nepisat comu nerozumiem, ale najprv studovat. !!!

A len na zaver tolko, ze J&T banka je na tom podobne ako mBanka, peniaze su rucene inde, a v inej mene. Myslis si ze to ludi co tam maju uplne ine nasobky toho co maju ludia v mbanke trapi? :D
Takze prosim, nehadzat mBank do vreca - das tam love, mozes o nich prist. To je taka, dochodcovska retorka, ze radsej necham peniaze na pojde lebo BMG Invest skrachovalo.... Uroven myslenia na nespecifikovanej urovni :facepalm:
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

zdravim,
chcel by som sa opytat co vsetko je potrebne k zalozeniu uctu v ZUNO

momentalne mam studentsky v TB ale tie zvysene poplatky im po dostudovani platit urcite nebudem
z uctu potrebujem len robit prevody cez internet, debetna Visa na platbu a bankomatovanie a pouzivanie paypalu

mbank ma moc nelaka lebo poliakom verim kusok menej ako rakusanom (aj ked TB a Zuno su rovnaky vlastnik)

vybery z bankomatu ma celkom potesia zadarmo (niekedy ziaden aj za 3 mesiace inokedy aj 10 za mesiac) a TB ma bankomaty vsade
na pobocke som bol len 2x odkedy mam u nich ucet, raz robit vklad a raz riesit problem s nefungujucou kartou (problem u predajcu)
...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

no co je potrebne, poslat ziadost na stranke a prichystat si OP, pride za tebou kurier, checkne OP, podpises zmluvu... aktivujes IB, a tyzden dva na to ti pride karta.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6746
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa molnart »

ak by som ale mal vybrat medzi mbank a zuno, idem do mbanku. zuno pravdepodobne neprezije tento rok, tak velmi lahko sa moze stat ze teraz tam prejdes a v septembri sa zasa ocitnej v tatrabanke (sice otazka za akych podmienok, ak by som to mal pod palcom ja tak je mi jasne ze klientela zuno a tb je diametralne odlisna, takze namieste tb by som prisiel s produktom pre utecencov zo zuna).

mbanku sa obavat nemusis ta banka je tak polska ako napr. vub alebo tatrabanka slovenska (t.j. nijako), minule bol v trende velmi zaujimavy rozhovor s ich sefom a chystaju velmi zaujimave veci.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

zuno pravdepodobne neprezije tento rok,
viz. preco?
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6746
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa molnart »

lebo sa im nedari naplnat plany, do tej reklamy s tym retro chlapikom naliali kvantum prachov a dostali to ako poslednu sancu nejako to cele ozivit, no nedopadlo to nejak extra. navyse raiffeisen prisiel na slovensko uz s tretou znackou, ktora sa chce orientovat nizkonakladovo, takze dlhodobo nebudu chciet udrziavat 3 znacky ked jedna z nich od zalozenia generuje stratu ;)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

Dobre a teraz tie dokazy, lebo o tomto sa tocilo uz pred polrokom
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa galen »

dokazy samozrejme neexistuju,
lebo tieto reci sa koluju medzi zamestnancami ...

takze klasika ... jedna babka povedala ...
ale aj keby ich zrusili, tak do doby nez ich zrusia sa daju pouzivat
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

jcdenton : ak chces zarobit 10€,m napis mi email do SS, poslem ti pozvanku, a Ty aj ja dostaneme po 10€ ak sa das do zuna :))

edit: jak citam uz iba 5€,
http://www.zuno.sk/myfriends/

ad2: ak zuno padne, o love isto nepride, stale tu ostane mbanka... nic sa nedeje podla mna. a to su take demagogicke reci o padnuti zuna, uz minuly rok sa siril hoax a nic pravdy na tom nebolo...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

siril sa hoax ktory zuno len oslabil co priznala aj banka kedze ludia sa zlakli a utekali.

A ak zuno padne, tak nepadne tym, ze krachne.. ale sa proste zrusi a vsetci budu presunuty do tatry... ako to bolo aj pri eliote.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

zuno isto nepadne... preco?

nema bankomaty, osobne maju jednu "pobocku" v BA, ine zrusili, aj ked sa mi zda ze v KE mali Kiosk.
Teda, maju nulove naklady na klientov, ti u nich maju kreditne karty, hypoteky, pozicky, a pod. Lakali na nizke uroky, poznam ludi co tam preniesli pozicky, a usetria a banka zarobi.

Tym padom, sa banke neoplati aby odisla, ved ma klientelu, ktora v podstate nic nestoji. Ano, su klienti na ktorych banka nezarobi - napr ja, kreditku splatim vzdy nacas, no ked ratam ze mesacne zaplatim 1000e kreditkou, banka ma z kazdej platby percenta, aj na tom klientovi na ktorom nic nezarobi prakticky zarobi..

Zuno vie, ze ma klientov, ktori platit NEBUDU, teda, ak ich presunu do Tatry, do roka z nich mozno v Tatre ostane 5%, zvysok zrusi ucty a odide do mBanky, ak tam uz niesu. Osobne neverim, ze je vela ludi, co maju iba jednu net banku, kedze su zdarma, isto ma clovek aj aj. Po zmene cennika v mbanke, kde uz vyber zdarma nieje, alebo je podmienovany sa zuno oplati aspon na ten jeden vyber mesacne nad 50e v ATM Tatry, ked clovek nema ucet v inej kamennej banke. Preto nevidim dovod, aby zuno odislo...
Ta klientela ktoru ma, je klientela, ktora chce vsetko free. Ak to free nebude, nebudu ani klienti...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3919
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Memnon »

felipe25 napísal:zuno oplati aspon na ten jeden vyber mesacne nad 50e v ATM Tatry
ten jeden vyber nie je podmienovany ziadnou sumou, ked sa bavime a ucte zdarma
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

No, este lepsie..

Výber z bankomatu Tatra banky prvý v mesiaci za 0 €
druhý a ďalší za 0,80 € :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Koro

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Koro »

To čo sa tu riešilo o garancii vkladov je pravda. Pobočky zahraničných bánk sú údajne garantované z fondov krajín ich matiek ale je veľmi nepravdepodobné, že by napr. Poľsko vyplácalo vklady klientom Slovenských pobočiek. Európa si podobnou situáciou za posledné roky prešla pri páde Islandských bánk, ktoré vo veľkom fungovali za hranicami a po ich krachu Islandská vláda odmietla zaplatiť likvidačné straty, ktoré banky v cudzine narobili. Skončilo to tak, že ľudí odškodnili domáce štáty aj keď to nebola ich povinnosť a následne vymáhali škodu súdom, ktorý ale dal za pravdu Islandu, pretože ten nemá povinnosť ručiť vklady domácich bánk pôsobiacich v cudzine ako zahraničná pobočka.
To platí pre všetky zahraničné pobočky ako sú mbank, zuno, J&T, ING, Fio, Oberbank, atď...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6746
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa molnart »

felipe25 napísal:zuno isto nepadne... preco?
nikto nehovori o tom ze zuno padne, ani ze niekto pride o peniaze. najhorsie co sa moze stat je ze banka sa zavre, a vsetci dostanu vyzvy aby zadali cislo uctu kde sa ma previest zostatok a bude treba znova zadavat inkasa, trvale prikazy a apod (pravdepodobnost tohto scenara tak asi 0,01%, skor budu klienti plynule premigrovany do TB alebo reiffky)
felipe25 napísal:nema bankomaty, osobne maju jednu "pobocku" v BA, ine zrusili, aj ked sa mi zda ze v KE mali Kiosk.
Teda, maju nulove naklady na klientov
zabudas na personalne naklady a naklady na marketing. naklady na zamestnancov este aj vo vyrobnych podnikoch tvoria 60%, v bankovom sektore to moze byt aj 90% (v pripade zuna este viac ako v pripade klasickej banky, lebo neplatia najomne za pobocky apod.). samozrejme je tu sanca, ze zuno zanikne ako firma a riadenie prejde do tatrabanky a oni si to ponechaju ako dalsiu znacku. pochybujem ale ze budu chciet liat dalej peniaze do marketingu, bez coho v podstate retailovo orientovana banka je odsudena na smrt.

ja len som chcel povedat ze v pripade zuno vs mbank by som vyberal mbank, lebo ocividne so slovenskym trhom maju este velke plany a chcu prinasat inovacie (aj ich prinasaju, vid ich hypotekarny produkt ktory je na trhu celkom unikatny)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Debata o všetkom"