Telefón

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3601
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Telefón

Príspevok od používateľa xsi69 »

MichalkoOo napísal:Je to jeden z najbezpečnejších systémov súčasnosti
:hysterical: :hysterical: :hysterical:
Lebo rozšírené sú 3 : Android , IOS , WP8 .
Ak rátaš tretie miesto , tak máš pravdu :laugh:
80% malware is targeted against Android, due to the platform being open-source. The iPhone results in 0.7% and Windows Phone only having 0.3% of malware. Windows Phone is the safest mobile operating system in the world right now .
Kvalitu hier som neporovnával , k tomu sa neviem vyjadriť .
Navigácia samozrejme je , ale platená .
Nokia má super offline mapy čo je veľké +
Spoiler: ukázať
PC:
CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: 1070ti Asus Turboblower
NVME: 512gb VPN100
SSD1: Samsung 860 qvo 512gb
SSD2: Samsung 840 EVO 250gb
SSD3: Hikvision C100 1TB (hot_backup)
HDD: 2x WD RED 3TB RAID 1 v silentmaxxoch (cold_backup)
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: AOC Q3279VWF
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R
OS: Win 10
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

NB_Personal: HP elitebook 830 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 1tb nvme
LCD: fHD sureview 120hz
LTE: áno

NB_Work: HP elitebook 840 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 512gb nvme
LCD: fHD
LTE: áno


Phone: Xiaomi mi8 128gb weekly rom
Používateľov profilový obrázok
MichalkoOo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 833
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2011, 19:33
Bydlisko: Košice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa MichalkoOo »

Povedal som že tam vírus nieje? Hovorím že normálny človek ho nedostane lebo najprv každá aplikácia žiada o povolenie prístupu k tomu a tomu. Bez toho nemôže nič spraviť ;) Takže si za svojim stojím
PC1: 3570k 4,6GHz, Crucial BallistiX 16GB RAM, Gigabyte GTX770 1.2GHz, HyperX SSD Raid 0, Caviar Black, Dell U2412 2x, Windows 8.1 Update Pro x64
PC2: FX 8350, M5A99X, 8GB Kingston HyperX, Gigabyte GTX660,Caviar SE, Win XP x64 SP2
Phone1: Nexus 4 16GB, CM11 Android 4.4.2
Phone2: Lumia 1020, Windows Phone 8 GDR3
Phone3: Nokia E7, Symbian Belle Refresh
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa HellAngel »

kazdy system je tak bezpecny, ako je inteligentny jeho pouzivatel. a to plati nie len v mobilnych systemoch ale aj v pocitacovych.
Ak tam clovek nepcha rozne crackovane appky stiahnute bohvie odkial, tak 99% nic nechyti. Z googleplay tiez intalujem vacsinou preverene appky a ked instalujem nieco co moc ludi este nepouzilo, pozriem sa kam vsade chce dana app pristup
NB: Asus ROG Strix G16
TONNYCK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2011, 20:37

Re: Telefón

Príspevok od používateľa TONNYCK »

@MichalkoOo:

Lumia 820:
-2x "rychlejsie" cpu nepotrebuje
-4x silnejsie gpu nepotrebuje
-2x viac ram nepotrebuje
-vacsia baterka - pri androide?
-vacsi displej - podla gusta, komu je co velke?
-na rozlisenie sa nestazujem, nevidno ziaden raster ako na lcd paneloch s mensim rozlisenim
-horsia predna kamera? no to je ale pruser...
-sklenena konstrukcia...? no coment...
-nizsia hmotnost... je mi luto, ze pre teba je 138g ok a 160g uz je pre teba zataz.. vyhjadaj lekarsku pomoc...
-informacna dioda? momentalne vidim hodinky bez toho aby som sa dotkol fonu... po aktualizaci uvidim presny pocet zmeskanych udalosti na zamknutej ploche aj s hodinkami a datumom...
-BT 4.0 by mala prist tiez s aktualizaciu ked dobre viem...
-interna pamat 8gb (7,2 dostupnych)+sd karta do 64gb VS nexus 4 16gb(12,9 dostupnych) bez moznosti rozsirenia o kartu...
-prenos dat L820: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 42,2 Mbps), HSUPA (do 5,76 Mbps) VS nexus4 GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 21 Mbps), HSUPA (do 5,76 Mbps)
-L820 ma aj DLNA, office, GLONASS, fm radio...
Používateľov profilový obrázok
MichalkoOo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 833
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2011, 19:33
Bydlisko: Košice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa MichalkoOo »

Office ma aj nexus, DLNA ma aj nexus, LTE ma aj nexus :D
PC1: 3570k 4,6GHz, Crucial BallistiX 16GB RAM, Gigabyte GTX770 1.2GHz, HyperX SSD Raid 0, Caviar Black, Dell U2412 2x, Windows 8.1 Update Pro x64
PC2: FX 8350, M5A99X, 8GB Kingston HyperX, Gigabyte GTX660,Caviar SE, Win XP x64 SP2
Phone1: Nexus 4 16GB, CM11 Android 4.4.2
Phone2: Lumia 1020, Windows Phone 8 GDR3
Phone3: Nokia E7, Symbian Belle Refresh
TONNYCK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2011, 20:37

Re: Telefón

Príspevok od používateľa TONNYCK »

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa HellAngel »

v provom rade si musi on sam dat preferencie co od toho chce. po HW vybave su na tom dobre oba telefony. Nexus 4 v ramci android zariadeni je na tom skvele.
Osobne vidim hlavnu vyhodu v nokii v synchronizacii s microsoft produktmy (taku synchronicaciu clovek na inom telefone ako s WP nedosiahne) + vyborna navi uplne free.
Nexus je viac for FUN. Podstatne viacej dovoli svojmu uzivatelo sa snim prohrat. Plus ak sa chce zahrat najnovsiemobilne hry nema problem
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Telefón

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Takže úplne som to upravil na 2 možnosti.
1) MOTO G
2) Xiaomi Hongmi - mám možnosť ho mať za 250 dolarov ( cca 185e ).

Do čoho by ste šli ? u Xiaomi ma odrádza 2 ročná záruka + neviem ako je to so servisom ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa HellAngel »

ty chces duail sim?
k tmu xiaomi. Nakolko je tam DUAL sim a pouzity CPU aky je, tka sa zrejme nevyhnes na zname problemy s GPS. Mam ten isty CPU s GPU a GPS je hroza. Objednal som externy GPS modul.
Mozno sa ho ale tento problem nebude tykat. Ina ROM a mozno to nejako poriesili. Ak potrebujes GPS dobre si to poprezistuj
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa loleqboleq »

zase sa to z časti zvrhlo na flejmis...

poviem len toľko...každý zo zúčastnených má pravdu a zároveň ju nemá, čerpá zo svojich subjektívnych skúseností a aj keď sa snaží hovoriť, resp. písať objektívne, tak vždy je tam tá subjektívna zložka...

ja to isté, mal som iOS, testoval som WP8, prechádzam na android - teda mal som 4S, testoval som lumiu 920 a prechádzam na Note 3...
vec sa má tak, že WP8 je striktne uzavretý a je vynikajúci pre tých, ktorí využívaju presne to, čo ponúka a nerád to hovorím ale príde mi ešte bezpečnejší ako iOS (o androide nehovorím, pretože tam je tá bezpečnosť len za istých podmienok používania - teda pohybovať sa v okruhu google play, nič neinštalovať, nezasahovať, čo znamená, že na jednu stranu hovoria, že Android je otvorený a plný možností, no potom hneď v zápätí hneď zadefinujú presné podmienky používania, pokiaľ chcú mať android ako tak bezpečný); naopak android je otvorený ako som vyššie spomenul z celej svätej trojice, často je antonymom pre WP, teda opakom; iOS je voľbou väčšiny sveta (ak nepočítame milióny starých zariadení, ktoré sa stali obeťami globálnej fragmentácie androidu, čoho efekty (defekty) nás sprevádzajú doteraz, pretože spája bezpečnosť za cenu nie toľko možností ako android a najväčší výber aplikácií a rovnako ako WP8 vynikajúcu optimalizáciu...android môže len ticho závidieť...uvediem len dve najočividnejšie príklady - side-by-side prehrávanie videa, hier...android má aj pri prehravaní videí značný prepad fps oproti androidu a vlastne rovnaký scénar je aplikovaný aj pri hrách...
t.j. každý systém má veľké chyby a je otázne, či raz príde nový OS od niekoho neznámeho, kto spojí to najlepšie zo všetkých alebo je to proste nemožný cieľ, pretože bezpečnosť a dokonalá optimalizácia a svižnosť je nezlučiteľná s otvorenosťou...to je ako keď porovnávame Linux, Mac, Windows...aj keď tu by som povedal, že za cenu horšej kompatibility máme u Linuxu a jej distribúcií oveľa lepšiu bezpečnosť a dokonca aj optimalizáciu a svižnosť; späť ku mobilným systémom...chyby(bugy)...čím väčší high-end, tým viac problémov, spomeniem práve Note 3, ktorý v diskusiách je prefackovaný užívateľmi, kde sa len skloňujú SW chyby najvyššieho kalibru a neraz aj dosť chúlostivé HW chyby a podobne; podobne tieto neduhy postihujú aj Apple, no tam je to oveľa jemnjšie a napríklad Lumie a WP8 je dosť nechybový, no je to vykúpené práve tou uzavretosťou a niekedy až stereotypom...ďalšia veľká vec je linearita aktualizácií...tu vynechám WP8, pretože tam nemám už také vedomosti, že ako to u nich prebieha, no budem znovu apelovať na iOS vs. Android a spomeniem aj tú fragmentáciu...ak Apple oznámi, že bude aktualizácia napríklad 30.11.2013 o 19:00, tak nech sme kdekoľvek vo svete, tak vždy v danom časovom pásme 30.11.2013 o 19:00 nám naskočí aktualizácia...všetkým, bez ohľadu na generáciu - samozrejme nepočítajme, že napríklad 2G skončil u iOS4, 3G u iOS5,...a teraz si poďme podať android...okrem toho, že máme stovku výrobcov, ktorým to trvá ako v lačnému s*anie previesť aktualizáciu do svojho prostredia - teda ich nadstavby, tak to zaberie v priemere týždne až mesiace a potom distribúcia ? rovnako to trvá rôzne podľa práve distribúcií, niektorá distribúcia dostane hneď po vydaní, niektorá týždeň po a máme výnimky, kde to trvá mesiac-dva a toto je fakt a nikto to nevyvráti...je toho ďaleko viac na účet každého zo systémov, o čom sa dá písať a hovoriť, no to by bola konieckoncov ešte 4-krát dlhšia rovnaká nudná esej ako táto...
P.S: milujem flame
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa HellAngel »

preto ak android, tak cisty a ideal od googlu. Zistil som ze vyrobky od najvacsich vyrobcov su len komercne srac.y . Preto som doporucoval xiaomi, vcelku novy hrac a mysli to vazne. Ponuka TOP HW za polovicnu cenu najvacsich vyrobcov. Podpora sa stale rozsiruje a takisto aj zakladna pouzivatelov.
WP 8 som chcel ako pracovny stroj. Pretoze Microsoft a nakolko v praci sa pohybujem len MS prostredi (od OS v NB, cez office, exchange, Win Server) dokazal by som vyzuzit vyhody tohto systemu. Ale nakoniec som aj tak siahol znovu po androide. :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa loleqboleq »

sám fandím xiamoi, dúfam, že sa mi raz podarí niekoho stretnúť, nech zistím aký je naživo...a mimochodom - dizajn podobný lumii 920/1020, čo maximálne chválim :rolleyes:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Telefón

Príspevok od používateľa CageJ »

MichalkoOo napísal:Office ma aj nexus, DLNA ma aj nexus, LTE ma aj nexus :D
no vidis, tak ziadna vyhoda toho Nexusu vlastne nie je, lebo to ma aj ta Lumia 820 :hysterical:
inac ten raster je sice slabsi ale viac nez dostatocny... a UI WP je robeny na slabsi raster... HD display vyzera sice fajn, ale FHD, 4-jadra a dalsie nezmysly su marketingove bludy
Používateľov profilový obrázok
MichalkoOo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 833
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2011, 19:33
Bydlisko: Košice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa MichalkoOo »

UI WP je robený na slabší raster? Ja som sa skoro pozvracal keď som uvidel ten displej. Je to niečo strašné a na dlaždiciach to veľmi vidno.

Quadcore blud? Uvidíme ked príde GTA: SA že v akej kvalite pôjde na lumii 820 a na "blude" quadcore (ak tam teda vôbec pôjde, čo si budeme hovoriť, sú to pomalé sračky) :laugh:
PC1: 3570k 4,6GHz, Crucial BallistiX 16GB RAM, Gigabyte GTX770 1.2GHz, HyperX SSD Raid 0, Caviar Black, Dell U2412 2x, Windows 8.1 Update Pro x64
PC2: FX 8350, M5A99X, 8GB Kingston HyperX, Gigabyte GTX660,Caviar SE, Win XP x64 SP2
Phone1: Nexus 4 16GB, CM11 Android 4.4.2
Phone2: Lumia 1020, Windows Phone 8 GDR3
Phone3: Nokia E7, Symbian Belle Refresh
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Telefón

Príspevok od používateľa CageJ »

Michalkoo,
ty fakt zeres tie marketingove bludy... S4 Plus Krait co je v Lumiach je silny ARMovy procesor. Len sa pozri kolko Androidov nanom bezi... Nexus 4 ma generacne ten isty procesor, o nieco vyssi takt a samozrejme 2 jadra naviac.
Tak si spomen ako bezal povodny desktopovy GTA SA.... 1-2GHz procesoroch...
A kedze hru programuje urcite Rockstar games, tak ich optimalizacia na viac jadier je doslova uboha ;)....
Pomale sracky?! :hysterical: .. Co tam chces? Spustat 3D Mark pre PC?... Ah boze, nechapem ako niekto moze na tie bludy skakat... Netvrdim, ze Adreno225 je ferrari, to nie je, ale na tu Lumia 820 je primerany... Horsie to bude na 920, ktora ma HD display.
Inac ty si urcite v zivote WP v ruke nedrzal, pretoze asi netusis, ze napr. vyuzivanie RAM je na urovni asi 40MB !! Ano citas spravne, kolko vyuziva napr. taky Samsung S4? Ja ti to poviem presne.. ~900MB.. 4 a viac jadra su nezmysel, je to pre ludi presne ako ty, cim pasikov, tym viac adidas, takze drzim palce, kupuj nadalej podla tejto logiky :good: .. A to netvrdim, ze Nexus 4 je zly telefon .. Ale ked niekto povie, ze S4 Plus je sracka, asi to nema v hlave v poriadku... A zopakujem to niekolkykrat.. raster je tam viac nez dostatocny, ak nepozeras na display na urovni 5cm od oka..

Návrat na "Nákupná poradňa"