Kúpa fotoaparátu do 400€ (bazar)

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa fotoaparátu do 400€ (bazar)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

choď do D90tky :-)
tá 85ťka z bazoša...manuálne ostrenie a stačí, ak povieme, že je to muka ostriť

bolo tu spomenuté, čo sa bude fotiť ?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa fotoaparátu do 400€ (bazar)

Príspevok od používateľa FoboSVK »

Áno bolo (šport, portrety)
Manuálne ostrenie... To som si vôbec nevšimol tak to nič.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa fotoaparátu do 400€ (bazar)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

tak pri športe si nepomôžeš ani s 35ťkou, 50tkou a s 85ťkou už vôbec...tieto pevné nie sú stvorené na šport, no ak si dobre pamätám, tak ich "d-čkové" verzie mali rýchlejšie ostrenie
a k športu idú viac zoomy - ak nepočítame hovädá pevné sklá a.k.a kanóny a.k.a 10 kilové hovädá a.k.a foto bazuka

pri portrétoch by som povedal, že ak chceš minimalizovať investíciu, tak 50tku...je to taký príjemný kompromis medzi 35 a 85
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kúpa fotoaparátu do 400€ (bazar)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mne, co mam minimalne skusenosti s Nikon znackou, je jasne ze klames s tymi fotakmi a vymyslas si az sa z huby prasi, pretoze stredny objektiv co si linkoval teda Nikon 35mm f/1.8G AF-S DX sa nehodi na D4 a D800. Vies preco ? Opytaj sa "brata" :)


Ale priznam pravdu ze mi to vobec nevadi. Potrebujes poradit a od toho tu sme, poradime radi.
Daj si povedat, nemen telo ale objektiv. D3100 nie je ziadna spicka, ale nemysli si ze vymenou za 6 rokov stary D90 nieco strasne ziskas, jedine ze by ta zaujimalo dobrodruzstvo s fotakom co ma za sebou 140.000 cvakov na zavierke, testovanie presnosti auto-focus modulu a zistovanie ci nahodou masina nebola na expediciach v pusti a na Antarktide. Minule som jednu D800vku taku skoro kupil, inzerat bol na bazosi... ale pan seriozne napisal ze fotak bol s nim na severnom pole.



Pozri, clovek co ma brata s D4 a D800 - to si fakt napisal - sa nemusi jednu jedinu otazku o Nikonoch pytat na fore, zvlast nie takym amaterskym sposobom ako si to spravil ty.


PS : do tej telocvicne predsa jedenkrat moze zbehnut s tebou, ci ? Pokial sa nesudite o dedicstvo, brat to pre brata urobi.
PS2 : pri foteni portretov zase tych lopt az tak vela nelieta, aspon nie u mna.
PS3 : pan "brat" povedal ze 50mm ti je v pohode do telocvicne ? Tak to som este ziadneho co ma D800 povedat nepocul, fakt ze ne.


50mm stoji 200eur, 85mm stoji 350eur a na portrety je ta 85ka fakt neporovnatelne lepsia. Na sporty v tridsat metrovej telocvicni 50mm ? Ano, snivame dalej.

Plus este k tomu si pisal ze bratova D800vka foti 45MB fajliky, tak pre tvoje info to vyzera takto :

"14 Bit" .........
"Lossless compressed". = 41.3 MB
"Compressed" = 35.9 MB
"Uncompressed" = 74.4 MB

"12 Bit" ..........
"Lossless Compressed" = 32.4 MB
"Compressed" = 29.0 MB
"Uncompressed" = 57.0 MB

45MB tam nie je, ale dobre. Vymyslaj si dalej, si taky zlatucky. Ale poradit ti poradime, v pohode.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa fotoaparátu do 400€ (bazar)

Príspevok od používateľa FoboSVK »

http://imgupload.sk/viewer.php?file=486 ... 3gd3am.png
Načo by som tu klamal? Čo by som s toho mal? Ja sa tomu nerozumiem až tak, brat má svoj biznis... A áno máš pravdu ten objektív nepasuje na tie foťáky, ale na D90 atď. Ak by si už vážne neveril tak tie foťáky môžem nafotiť ale načo? To všetko sa dá sfalšovať...(a ja proste nepotrebujem aby ste verili...)
Ale už neriešme brata, myslím že to nieje potrebné (zabudnite že som ho spomínal a je to...) . Proste možno mám dôvody prečo sa nepýtam brata ale Vás. On mi povedal že by mi radil tú 50mm ale to nie a telecvičnu ale celkovo že by bola pre mňa dobrá (možno sa tomu vážne nerozumie ja neviem). Ja som chcel len povedať fakt že začal som riešiť tú kvalitu na podnet toho že som videl fotky z D800/D4.
Áno do telocvične mi sľúbil že mi požičia objektív. A beriem tvoju radu a ďakujem ti za ňu nebudem riešiť telo ale objektív
http://objektivy.heureka.sk/nikon-85mm- ... wgodOF4Adg
Fakt tento čo si mi poradil by bol pre mňa myslím dobrý, aj cena je jedna stých nižších.
Používateľov profilový obrázok
Nightlight
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1065
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Kúpa fotoaparátu do 400€ (bazar)

Príspevok od používateľa Nightlight »

mp3turbo napísal:...teda Nikon 35mm f/1.8G AF-S DX sa nehodi na D4 a D800...
To nie je celkom pravda. Sice je to DX, ale skvele fotky to robi aj na FF strojoch. Trochu vinetuje ale je to viac nez pouzitelne.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa fotoaparátu do 400€ (bazar)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ešte treba uvážiť, či chceš investovať 350€ do objektívu...či nie je lepšie začať s niečím lacnejším, teda naozaj napríklad tou 50tkou

D90 je šláger, poviem niečo, čo bude znieť hlúpo, no dva otočné voliče dokážu zvýšiť ergonómiu stroja o 60%...ja som na D7100 špekuloval a špekuloval a vďaka voličom a správnemu režimu mám pod palcom všetko a zmena parametrov je blesková...s jednovoličovým, teda D3XXX,D5XXX by som si len ťukal na čelo (ako som si ťukal pri prvej zrkadlovke D60tke)...ale asi to je o tom, kto a ako to chce využiť, no keďže tu padli heslá ako šport a portréty (aj pri portrétoch je dôležité pracovať rýchlo a svižne), tak ergonómia padne vhod
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kúpa fotoaparátu do 400€ (bazar)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

absolutne. Kto nedrzal v ruke triple-drive Sony, nedokaze pochopit o com sa tu mozeme dlho bavit :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Nákupná poradňa"