Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> priemerny clovek na 95% svojej cinnosti nepotrebuje tak velke auto

tak toto je pravda. A este k tomu ze u nas si ich nemozu dovolit... a je problem na svete. Preto je u nas "velke" auto uz 4.5 metra.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa scarinko »

neviem si to dost dobre predstavit :D
pockaj bejby, pod na zadnu sedacku, este pockaj chvilu idem posunut obe predne sedacky
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Snake »

tie gombiky na stlpikoch sluzia presne na toto :), ocividne si F-class triedu auta nemal...chjaj :)





.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa molnart »

Snake napísal:nebyt toho ze to auto zacne revat ze prechadzam pruhmi bez smeroviek, tak som mrtvy.
tak zasa toto mozes mat aj v "normalnom" aute typu kia ceed apod, nepotrebujes k tomu auto za 80.000 (a ani to nesuvisi s velkostou auta).

inac neustale nad tym rozmyslam odkial berie cca. 23 rocny chalan na auto kategorie A8. viem ze hovno ma do toho, len ma zaujima co som robil v zivote zle. a vobec to nemyslim v zlom
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie, stlacis gombik s pamatovou poziciou cislo 3 a je to.



>> tak potom pochopite ze hadat sa tu o to, co stoji jedna skurvena spojka, vam je na bacov lofas ked budete mat zlomene vazy.

tak veru. Do brata v starom meste napalila fabia minuly rok, ach uz som spominal ze ma tiez vojajáger ? Rozbite bocne dvere a blatnik. Teraz vypocet skody na fabii : totalka. Odhodilo ju, prevratilo na strechu, vytrhlo motor von, urvalo zadnu napravu a nacapilo do stredovych zvodidiel. Este predtym ako niekto zacne rozpravat o poaknovanych najrychlejsich vodicoch ktorych som dnes videl asi troch, a to bol kludny den, zdoraznim ze fabiu soferoval asi 70 rocny pan ktory naozaj o taketo problemy nestal. Fakt ze ne.


Na veselsiu temu : ked uz som pri tych dverach, tak su posuvacie. Tam kde ZIADNE auto dvere neotvori aby si z neho vyliezol, z Vojajageru vystupis s usmevom. Sice to bude strednymi dverami ale bude. Nehovorim o tom ze aj zadne dvere otvorim stlacenim gombika, prejdem cez mašinu jak v autobuse akurat musim byt trochu skloneny to je pravda a dozadu vyskocim takmer napriameny na rovne nohy.

Seks ? Mnnnnnoooo to uz nebol driving factor ked sme ho kupovali, my uz mame kde. Ale lahnes si tam s rovnymi nohami, nieco malo tam "odspané" mám. Skoda ze osobne nemame Stow'n'Go verziu ktora ma 5 sedaciek uplne sklapatelnych do podlahy - mas 7 miestny cirkus, bam o minutu mas dvojmiestnu dodavku a dva metre sestdesiat postel. Slak aby to trafil.

Prisambohu taku nemam ani doma :)


edit : s gombikmi ma predbehli. Ved hovorim ze kto nemal taketo "velke" auto by sa fakt nemal vyjadrovat a vidis to sam :)
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Ne 30. Mar, 2014, 22:42, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa scarinko »

Snake napísal:tie gombiky na stlpikoch sluzia presne na toto :), ocividne si F-class triedu auta nemal...chjaj :)
mas tam aj gombik ktory ta teleportuje na zadne sedadlo? F-class som nemal to je jasne a ani by som ju nechcel pri zachovani rovnakych podmienok ake mam.

Ja by som si zas tipol ze aj ked tie sedacky vies pouzit tak si este nemal prilezitost ;)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Snake »

Jak pozerám, tak pozerám, nenašiel som to tam - http://www.kia.com/sk/modely/novy-ceed/cennik-html/

U mňa sa to volá Lane Assist...
scarinko napísal:Ja by som si zas tipol ze aj ked tie sedacky vies pouzit tak si este nemal prilezitost ;)
A opäť zlý tip :))

Aj keď uznávam, toto som vysával auto takže preto tá foto :D





.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa LordKJ »

http://www.kia.com/worldwide/vehicles/ceed/product.aspx
Obrázok
Keeps you in in lane on the road
Lane Departure Warning System
// http://www.kia.com/sk/campaigns-and-red ... ceed-2012/
aj direkt tu to je ked si das bezpecnost v tej prezentacii
Naposledy upravil/-a LordKJ v Ne 30. Mar, 2014, 22:48, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Snake »

Nájdite mi to prosím v cenníku :). Plus Audi A8 D3 to má od roku 2003, ale nemám TPMS, to musím ceedke uznať :D.





.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa molnart »

tak uz asi zmenili vybavy, v starom cenniku ked tie stupne sa volali TX, EX apod. to tam este bolo
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa scarinko »

Snake napísal:Jak pozerám, tak pozerám, nenašiel som to tam - http://www.kia.com/sk/modely/novy-ceed/cennik-html/

U mňa sa to volá Lane Assist...
treba lepsie hladat, ma to napr nissan, vola sa to Safety shield

http://www.nissan.sk/SK/sk/vehicle/city ... odels.html

Je to kombinacia: Upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu, Sledovanie mŕtveho uhla a Monitorovanie pohybujúcich sa objektov za vozidlom

FUHA ono to ma dokonca v zakladnej vybave a to je auto za 11k. A dokonca to nema ani 5 metrov (1,7x4,1m).


scarinko napísal:Ja by som si zas tipol ze aj ked tie sedacky vies pouzit tak si este nemal prilezitost ;)
Snake napísal:A opäť zlý tip :))

Aj keď uznávam, toto som vysával auto takže preto tá foto :D
mozno ani mozno nie :-D
Naposledy upravil/-a scarinko v Ne 30. Mar, 2014, 22:54, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Snake »

Nehádam sa, dnes je to normál, rovnako ako S-class má aktívne skenovanie povrchu vozovky, tak za 10 rokov o tom budeme hovoriť ako o seriovej výbave. Osma toto dostala v roku 2003, rovnako ako radarový tempomat, ktorý škodovka dostala minulý rok, Kia taktiež. Solárne strešné, adaptivne brzdové svetlá, atp, to sú veci čo budeme vídavať častejšie, mne akurát toto zachránilo život, to je celé čo som tým chcel povedať ;). Sedieť v octavke jak par rokov dozadu, tak salam parky nie som tu....





.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa scarinko »

ale no, ked viem ze som unaveny tak nesadam za volant, alebo si dam redbull a vyhulim si muziku na hovado aby som nezaspal
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale jak tak kukam na ten cennik ceedky, tak bud je tan lane warning system v defaulte alebo to maju zrobene jak retardi
//zahranicna recka
The top-of-the-range model also comes as standard with a Lane Departure Warning System which monitors the position of the vehicle within road lanes, from a camera positioned next to the interior rear view mirror, and warns the driver, via visual and audible alerts, if the vehicle deviates from its lane without the indicators being switched on.
Naposledy upravil/-a LordKJ v Ne 30. Mar, 2014, 22:59, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Snake »

scarinko napísal:ale no, ked viem ze som unaveny tak nesadam za volant, alebo si dam redbull a vyhulim si muziku na hovado aby som nezaspal
Ver tomu že nabudúce už takúto chybu neurobím, holt mám VP iba 4 roky, najazdených cez 150tkm, ale na všetko raz dojdeš "vlastnou bradou" ;)





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"