ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
SKODA 1100
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 16:25
Bydlisko: Galanta

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa SKODA 1100 »

Konečne sa mi podarilo prečitať celú tému a zopár príspevkov na iných fórach a napadlo ma že by mohol volakto zhrnúť aj očakávatelné problémy a možné riešenia do prvého príspevku lebo niektoré problémy sú znova a znova prediskutovávané a asi práve kvôli tomu že už je téma dosť prerastená.
Aj ja som dal žiadosť na zvýšenie rýchlosti na 10mbps lebo som myslel že možno nakonec dostanem volačo okolo 5 ale bohužial som sa mýlil, dostal som sms od orange že zvýšenie nie je možné zrealizovať.
Nevyznám sa v tom ale modem mi vypisuje tieto hodnoty:
multi-mode
4160/512
SNR: 26.0/22.0
att : 8.5 / 4.5
out.:11.0/10.5
Ked dobre viem tak ústredňa by mala byť na pošte ktorá je tak na 100 metrov od nás a možno že bude problém predsa len v káblovani lebo rúry od kanalizácii boli uložené hned vedľa nich :-)
Trápim sa s 2641R-kou ale už som naplánoval kúpu nového. Hodil som tam aj ja 1.09-ku a prekvapilo ma že kompi s win7 boli ochotný komunikovať len vo vnútri v sieti a von ist nechceli kým ostatný na ktorých beži XP-čko to nerobili ale ked som zresetoval modem sa to napravilo samo.
Pri čitani stažnosti som začal mať taký pocit ako keby Tcom nemal peniaze alebo schopných ludi na zvládnutie zrýchlenia v celej republike.......
Všetko čo predávam predávam aj inde, ked dlhšie neodpovedám pošli ss lebo asi už nesledujem tému ....
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Ok, zhrniem to na zaciatku...

Linka ti samozrejme 10mbps zvladne.. To len pani z Telekomu nechcu... pripadne nestaci kapacita ustredne(vraj)... Tipujem, ze nie si este v zrychlenej oblasti.. len dufaj, ze ti linku neposeru... nato su odbornici...Dalej sa vyjadrili co som zatial zistil, ze maju preddefinovane profily(asi z marketingoveho :hysterical: ).. Cize ak ti linka nezvladne profil 5760kbps(nie je tvoj pripad) tak ti znizia rychlost na 2mbps s profilom 2304kbps.. Ano je to banda amaterov. o tom sa neda nic slusne povedat... Rychlosti medzitym vraj dat nemozu..
Používateľov profilový obrázok
DeerDance
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 07. Sep, 2010, 02:01

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa DeerDance »

uvazujeme doma o dsl orange, vcera vovali z telekomu o novej zmluve ale nezdvihol som ja tak nemam ziadne info prakticky.
Maly sme doteraz turbo 2 aj pevnu linku

Cital som tu dost o tom ze orange ponuka nejaky router/modem za 1€, ta akcia uz skoncila lebo neviem najst nic o tom na orange stranke. Zisiel by sa mozno lebo co mame teraz je ten zakladny glitel pichnuty do asi pokazeneho edimaxu(je to router a modem ale prestal fungovat ako modem asi tak pred rokom) ktory je v bridge mode.

Haluz je tiez ze neviem kedy nam vlastne konci zmluva s telekomom, podla emailov by som typol ze uz aj skoncila ale nevieme najist ziadnu podpisanu zmluvu, len predchadzajuce z 2008

Ako to vlastne je s tou migraciou? Je koniec juna, ak teraz pojdem do orange tak budeme cely jul be netu kym sa to nejak poriesi? Tiez ma prekvapilo ako kazdy pise o technikoch co chodia premeriavat a riesit veci. Ja som si myslel ze vsetko prebieha niekde na ustredni, hlavne v pripadoch ked uz mas dsl.

Cital som tu aj o tej hard ponuke kde daju turbo2 za ~13€ a to by sme zobrali ak by sa tym vyhlo natahovaniu a tiez fakt ze s telekomom sme nemali ziadne problemy cele tie roky co ho mame.


/edit

bol som u orangov, clovek bol dost zmeteny ohladom dsl, nedozvedel som sa toho tak vela. Iba to ze telekom ma 1 mesiac vypovednu lehotu, takze ked ides do orange a nahlasis ze chces migrovat tak jeden mesiac si vraj stale u telekomu a potom dalsi vraj plynulo prejdes k orangu

ah, a tiez som zistil ze viazanost nam skoncila v uz pred 4 mesiacmi, zvlastne ze az teraz sa ozvali z telekomu a ze ucty su stale rovnake
Naposledy upravil/-a DeerDance v Ut 26. Jún, 2012, 16:33, upravené celkom 3 krát.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

1) http://www.orange.sk/web/internet/inter ... a-dsl.html
dole si das zalozku zariadenia

2) Nie, migracia je zo dna na den... 30 dni je iba ak zrusis v Telekome a zriadis v Orange-i.

3) V telekome ti povedia, kedy ti skoncila alebo konci..

4) Telekom zacal tvrdo uplatnovat FUP teraz po zrychleni internetu..

5) Telekom - technici su banda tupcov co vedia iba zatlkat a klamat..
Naposledy upravil/-a CageJ v St 27. Jún, 2012, 13:23, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
DeerDance
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 07. Sep, 2010, 02:01

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa DeerDance »

vdaka za rekapitulaciu :bye:
knifak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Pi 04. Máj, 2012, 13:48
Bydlisko: SN

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa knifak »

kramer napísal:knifak ale nemáš origo FW od T-comu
1.09ka je aj od T-comu?? Ja som nahodil 1.09EU a ide celkom OK :)
bbb
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Št 12. Apr, 2012, 10:54

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa bbb »

Mne "zrýchlili" z g.dmt 4160/704 na adsl2+ 2304/572. Linka: margin 36 22, power 4 0, att 10 8
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

citaj vyssie, ale su to odbornici.. volaj 939
Dreamer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 20. Nov, 2008, 22:17

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Dreamer »

Podaktori tu pisete pekne hluposti :rolleyes:

Som zavolal na expert linku v Orange-i. Technik mi povedal, ze sa mi oplati viac urobit plynuly prechod, pretoze by sa mohlo stat, ze by mi po odpojeni mohol cakajuci ucastnik obsadit slot na ustredni, a s DSL internetom by som sa mohol rozlucit :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

A ze o kreditny internet sa nemusim bat, pretoze ak poziadam o kreditny internet hned na predajni kedy este nemam aktivne pripojenie DSL od Orange-u, tak mi ho daju. On povedal, ze kazdy novy DSL zakaznik, co prejde do Orange-u hned ziskava ten kreditny internet a ziadne akciove obmedzenia tam niesu.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

ok a co si nove napisal ?
Matusiak

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Matusiak »

Čaute, prečítal som celú diskusiu a môžem povedať, že asi patrím k tým šťastnejším užívateľom DSL internetu od Orangu. Z internetom nemám absolútne žiadne problémy. Rýchlosť je taká akú mi deklarovali, či už meriam ráno, poobede alebo večer. Pingy sú okolo 25ms hranice čo je veľmi dobré. Takže za tento peniaz mesačne sa to určite oplatí. Predvčerom som bol v Orange-i so žiadosťou o 10Mbit. Ešte v ten večer mi volala pani z ktorou som to riešil, že do 12 dní by to mali zdvihnúť. Dám vedieť ešte po zvýšení na 10Mbit, ale myslím že nebude s tým problém. Podotýkam že router som si kúpil iný, nie od nich. (konkrétne Linksys WAG120N). Takže zatiaľ som maximálne spokojný, ako s internetom tak aj s personálom. :-)
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Eddward »

Chcel by som vediet ci aj v Orangei maju len profil 5760 a 2304kbps. Telekom ma s tym zrychlovanim uz zacina sr.t.
Ak vedia v Orangei dat aj iny profil tak Telekomu dam asi zbohom ked su neschopny.
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6780
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa molnart »

podla mna profily dava telekom. siet patri im
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

urcite... amaterizmus Telekom nema hranic..

Inac od toho vypadku min tyzden mi narastli pingy o 5-8ms, snad sa to napravi..
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Eddward »

Urcite znamena ze aj v Orange su len tie 2 profily?
No nadej zomiera posledna, vyjadrili sa ze zvysovanie prebieha v niekolkych fazach. Takze optimisticky by sa dalo predpokladat ze najprv zvysia kazdemu profil. Potom znizia komu nejde maximalny a ked dokoncia cele zvysovanie tak budu postupne upravovat profily pre kazdeho. Takto je to mozno pre nich jednoduchsie. Maju nejaky plan a toto by ich zdrzovalo.
Ci to tak aj je ukaze az cas po nejakych dalsich telefonatoch a (vyhraznych) mailoch :D

Mat take starosti o ping 5-8ms tak som rad :)
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Návrat na "Siete"