Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa Kknightley »

Je to otázka návratnosti, nevydoluješ toľko pri takto rastúcej difficulty aby sa ti vratila investicia... plus tie sprostosti do USB portov, ASIC, Avalon a podobné chlopotiny čo vymyšlaju, stačí že rozpošlú 10 kusov a už je difficulty v takych číslach že to neutiahneš bez straty ...

aj LTC je v peknych číslach.
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa 643 »

ja na to pozeram tak, ze sice som teraz kupil 280x, mozno o 3mes. vydolujem 20-30ltc mozno viac..., elektriku neplatim, ale co prinajhorsom ju predam... ma zaruku 3roky ... a ja budem mat nejake tie ltc a ktovie aka bude cena...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa Chris »

uz vidim ako si mafosi medzi sebou predavaju zbrane cez BTC :facepalm: :hysterical:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
halflifeman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Št 01. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa halflifeman »

no moc by som sa nesmial, ved je to praveze pre nich vyhodne, aby obchod prebehol cez btc, nemusia vlacit hotovost na miesto vymeny :D
PC: HP Z620 Workstation CPU: Intel Xeon E5 1620 4C 3.6GHz 10MB cache RAM: 32GB DDR3-1600MHz VGA: nVidia Titan Xp 12GB HDD: 2x 1TB RAID MON: 24" HP ZR2440W
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa Kknightley »

643 napísal:ja na to pozeram tak, ze sice som teraz kupil 280x, mozno o 3mes. vydolujem 20-30ltc mozno viac..., elektriku neplatim, ale co prinajhorsom ju predam... ma zaruku 3roky ... a ja budem mat nejake tie ltc a ktovie aka bude cena...
Pokial neplatiš elektriku tak je dosť možné že budeš v solidnom pluse :) ja takýto benefit nemám bohužiaľ :/ ale bral by som :D
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

buildovat GPU minery sa uz neoplati(uz rok sa to neoplati) ale pre mna sa to oplati lebo ja robim rozny nakup predaj kde dam 200-300% viac takze potom sa to oplati :D elektrina pre mna tiez nie je problemom....
i7
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa CageJ »

bohuzial ako tu niektori pisu.. uz sa to neoplati...
Oplatilo sa zacat, uplne na zaciatku, najmemej 2 roky dozadu..
Používateľov profilový obrázok
halflifeman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Št 01. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa halflifeman »

ak by LTC isiel hore s kurzom, tak sa to oplati
PC: HP Z620 Workstation CPU: Intel Xeon E5 1620 4C 3.6GHz 10MB cache RAM: 32GB DDR3-1600MHz VGA: nVidia Titan Xp 12GB HDD: 2x 1TB RAID MON: 24" HP ZR2440W
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

Dnes si za 1000€ kupis 100LTC alebo banu s 2xhd7970. Dnes s tym vydolujes 0,8LTC denne, este pred tyzdnom to bolo 1LTC. Cim viac bude rast kurz, tym viac minerov sa bude zapajat a tym menej LTC denne vydolujes. Pri dnesnom tempe rastu kurzu to o dva mesiace moze byt kludne len 0,05LTC denne. Ak bude rast kurz rychlo, tak sa moze stat, ze aj ked ta bana bude spustena nonstop pocas celej zivotnosti komponentov, viac ako trebars 20 LTC na nej nevydolujes.

Cize skor je to naopak: Ak si myslis, ze kurz bude rast, nekupuj banu ale radsej pri dnesnom nizkom kurze priamo LTC. Ak si myslis, ze sa kurz LTC v priebehu jedneho roka nebude vyrazne menit, kup si hw na dolovanie
Naposledy upravil/-a stevo_k1 v So 23. Nov, 2013, 22:01, upravené celkom 1 krát.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

Aj tak vravim, ze ked toto cele krachne tak bude rekordny rok v pocte samovrazd :-D
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8603
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa shiro »

co myslite, je nadej ze budu aj ostatne kryptomeny stupat casom? samozrejme ze rovnako dobre mozu aj zaniknut....
momentalne tazim v multipoole a mam z kazdej trosku, pre rpipad ze co ak... :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa Kknightley »

Ta bublina bude mat zivotnost tak do januara. Maximalne. Potom pojde 1btc zase max za 70€ ... toto nemoze trvat vecne. Staci ak cina odklepne zdanenie btc a bude pruser :)
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

co myslite, je nadej ze budu aj ostatne kryptomeny stupat casom? samozrejme ze rovnako dobre mozu aj zaniknut....
momentalne tazim v multipoole a mam z kazdej trosku, pre rpipad ze co ak...
ja som sa rozhodol, ze si necham len BTC, LTC a NMC. Najnovsie si myslim, ze nema zmysel si nechavat ine, ze bud budu rast rovnako rychlo ako BTC, alebo nebudu rast vobec. Ziadnu vyhodu oproti drzaniu BTC nevidim
Ta bublina bude mat zivotnost tak do januara. Maximalne. Potom pojde 1btc zase max za 70€
Bublina na trhu je vtedy, ked ovela, ovela viac ludi chce pri danej urovni predat ako nakupit. Objemy predaja su malicke, vsetci cakaju este na troska vyhodnejsi kurz. O obrovskom nepomere medzi tymi, co chcu predat a tymi co chcu kupit este nikto nevie. Ticho pred burkou. Potom konecne nejaky velky hrac preda, kurz trosku poklesne a to je tym pichnutim spendlika do bubliny. Vsetci co chcu predat uz predavaju ale nie je nik kto by kupoval a cena je za par okamihov v prdeli.
Pichnutie spendlikom sme mali pred tyzdnom, pri urovni od 500 do 800 dolarov za 1BTC sa za posledny tyzden zobchodovalo 2 miliony BTC:
http://bitcoinity.org/markets
klikni si na 6 mesiacov, sleduj tie modre stlpceky a preklikaj vsetky burzy a meny.
Sice predavalo v poslednom tyzdni obrovske mnozstvo ludi, ale zhruba rovnake mnozstvo bolo ochotnych aj kupit. Vsetci co si mysleli ze pri 800 treba radsej predat, uz predali. Nebolo ich malo, 2 miliony je skoro 20 percent vsetkych BTC. Ale nesposobili ziaden pad.
Preklikni si na 30 denny graf a vsimni si tie modre stlpceky. Obchodovanie sa takmer zastavilo a burka uz bola. Vsetky BTC su od ludi, ktori uz BTC pri urovni tesne pod 1000$ neverili prec, u ludi, ktori si myslia ze BTC pojde hodne cez tisic a nakupit ho pri 800 je dobry napad. Nie bublina, bitcoin sa prave nadychuje na dalsi rast. Bez vahania by som teraz kupoval, kebyze este mam zaco :-)
Používateľov profilový obrázok
toxicator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 278
Dátum registrácie: Ne 25. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Ilava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa toxicator »

Prosim vas, realne aku ciasku eur/usd uz niekto ziskal za predaj kryptomeny (Bitcoin, Litecoin..)? Nezda sa vam, ze sa to proste nahromadi a splasne? Ci ako moze 99% populacie (ktora sa s tym dostala/dostane do kontaktu pri tom komickom kurze) prijat umelo vytvorenu menu s hyperdeflaciou v tisickach % ...
8gb ram ddr3, nvidia 960, seasonic 400W 80+ bronze
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

realne cisla moje za pol roka:
vklad cca. do 130 €
kupa predaj BTC atd. 240€(bohuzial na tom poslednom megaskoku som vela netrhol)
obcasne minovanie DGC +35€ (dokopy tak maximalne 10dni nonstop ale z davnejsia takze zisky boli niekde inde nez dnes)
obcasne minovanie DGC momentalne mam 0.12 BTC z DGC ktore som minoval tak max. 20 dni (60€cca.+)
_______________________________________________________________________
+110€
+35€
+0.12BTC/60€
//((-elektrina sa nerata :D ale podla aky takych prepoctov to bude max. 40€))
------------------
=205€

pre mna ako 16 rocneho chalana velmi pekne...akurat si idem kupit na oslavu SSDcko(poradte mi:TU)
i7

Návrat na "Kryptomeny"