Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

my so Snejkim vieme co je pre nas dobre... neboj nic.

Len velmi malo mudrych europanov sadne z 1.2tsi do A8 Long a zahlasi kokocinu proti tej Longovici. Preco maju malinke TSI ? Lebo su mudri.
Nic viac. Nic menej.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

:D zase stara tema

normy nie su problemom pre vacsi objem ako 1.2TSI. BOlo tu uz uvedenych par motorov a je ich daleko viacej.
Cely boom okolo kupy TSI uber motorov, je, ze skoda a VW maju bohovsky marketing a propagaciu tohto paskvilu, ukazuju aka je fabia SUPER UBER RODINNE auto (ano, ak v pripade ze nemate deti ale civavu) s genialne nizkou spotrebou a emisiami. Sranda je, ze ani jedna vec nie je pravdiva, ale ludia tomu veria. Jaj a zabudol som, ze kupa takehoto auta je aj financne vyhodna :D len netreba ocakavat okna v elektrike, klimu, parkovacie senzory .... :-D

Zmensovanim motorov sa dokopy nic nedosiahlo, ani nizsie emisie (ani podstatne vacsie objemy nemaju problem mat najnovsie normy), ani spotreba (napriklad spomenuty SKYACTIVE od Mazdy ma krasnu spotrebu), skor to ide naopak, zivotnost motorov klesa, spolahlivost ide dole a kazivost hore :facepalm:
Model ale ktory naozaj nechapem, je RAPID, to je tak doje*ane auto, mne pride osobne horsie ako fabia. Pritom dizajnovo a v plnke nevyzera vobec hrozne (priznavam, dizajn skoda sa mi vlemi paci)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

mp3turbo napísal:Len velmi malo mudrych europanov sadne z 1.2tsi do A8 Long a zahlasi kokocinu proti tej Longovici. Preco maju malinke TSI ? Lebo su mudri.
Nic viac. Nic menej.
:D odvalilo mi bok prave :D





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

ono spotreby sa mozno trochu pohli smerom dole, ale o kolko a za aku cenu? octavka 3. generacia 2.0TDI mi robila na dialnici okolo 5,2-5,4, podla tempa a mnostva obmedzeni na trase, ale furt som bol v tomto rozmedzi. 1.6TDI robi na tej istej trase 4,9. Keby som sa krotil a nesiel cez 130, tak dam este nejake 2-3 deci dole. Starsi predfaceliftovy Pezot 508 2.2HDI mi urobi 5,5 a ten sa bez nejakych tazkosti rozkotulal na 200 km/h. Octavka isla celkom ochotne po 180, potom uz je to take ... nepohodlne. A teraz pozor, Kia Ceed s uzasnou 1.4 CRDI 7,8 litra nafty. Vsetko priemerna rychlost cez 90 km/h, kedze je to prakticky iba dialnica. V meste ta Kia robi okolo 5-6, zavisi od dlzky trasy a kade idem, ale to su udaje z 10 km tras po meste, takze to nie je relevantne. V kazdom pripade, tych 6 litrov si v meste vypyta aj 2 litrovy skyactiv ci 1.8 od Hondy alebo ta 1.6 co montuju do Dacie. A nemam pocit, ze by Octavia s litrovym motorom vystacila s piatimi litrami po meste, aby som tak vyrazne setril, ze sa mi z toho zaplati turbo, vstrekovace (nastastie len tri) a este ktovie co mi tam moze odist.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Papek, klesnutie spotreby o 1L za poslednych 10 rokov,osobne nepovazujem za razantne znizenie, na ukor ze sa zvysila kazivost a spolahlivost
Ta spotreba tiez zalezi co jazdis. 1,0 TSI mozno bude o daco usprnejsi v meste ako 2L SKYACTIVe, ale na dialnici pri rychlosti 120-130KMH tazko. To bude ten trojhrncek ledva dychat
NB: Asus ROG Strix G16
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

uplne zbytocne ked kazdy jhaji svoje. moj lancer nemam problem vytacat a ide. spotrebu sme mali kysuce kosice 4dospeli klima,skoro stale 120km/h a pekne 5,9l. dnes dojdem z prace 2ja s klimoi 5,2l. emisie ma nezaujimaju ked mama je chenmicka a staci ked mi povie kolko kyslika pojde v 1lietadle na saplavej linke london Nyc. ale hucte do filipeho dalej.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

a inde places, ze je na chuj :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

z modernej autorecenzie :



For

Rear seat HDMI inputs
Hands-free trunk and doors
Driver assist technology




Against

No Android Auto or Apple CarPlay
Uconnect is sluggish





kurwa to uz fakt nie je na autach nic dolezitejsie nez to ci maju nejaku Eppl / Androjid kokocinu alebo nemaju ?!?!?!?!??!?!
dopuce to ste si uz scvrkli kompletne auta akurat na velkost displejicka alebo asistenta spravneho vyhybania sa chodcovi ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

k spotrebe, momentalne mam avensis t25 combi, 1.6 benzin, motor slabota na take auto, ale bola to vyhodna rodina kupa, tak som do toho siel. Inac nemam tomu auto co vytknut. Este poctiva japonska robota. ale k tej spotrebe.
90 alebo 120 to je jedno, 2 dospely ludia, 1 dieta, klima, plna nadrz, auto samotne cca 1.4t. spotreba 5.8l
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Sky »

mp3turbo napísal:z modernej autorecenzie :
.
.
.
tak ale techradar asi nebude recenzovat co je tam, ako je to spravene, aku to ma zivotnost, vykon a podobne.
Dokonca aj kategoria je "car tech". Keby to bolo z nejakej serioznej auto-stranky tak budiz, ale kedze to je odkial to je, tak by som sa nad tym ani nepozastavoval.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Len velmi malo mudrych europanov sadne z 1.2tsi do A8 Long .

ta bohuzial, ked je clovek na "nove", a nie pouzivane, tak z noveho 1,2tsi do A8 long noveho nikdy nesadne, lebo na to nebude mat.. Ta A8 totiz stoji 8 tsiciek...

A vozit sa v novom, a po niekom, je pre dakoho fest rozdiel...
100x sa radsej budem vozit v novom, od nuly mojom, ako v starom, ale to su kazdeho priority...

Jazda v ojazdenej Audine mi nic viac neda, a to bude stat tolko, co stalo moje nove.

btw, tie motory su hlavne kvoli bruselu, nie kvoli "marketingu"..
http://www.autoforum.cz/predstaveni/vw- ... kode-yeti/
Asi nedá velkého přemýšlení, aby vám došlo, oč se jedná. Ano, hádáte správně, skutečně bude řeč o novém přeplňovaném tříválci 1,0 TSI. Ten pod kapotou Volkswagenu Polo produkuje 90 a 110 koní, přičemž v prvním případě se dočkáme spotřeby 4,1 l/100 km a emisí CO2 ve výši 94 g/km. Tedy údajů, které dozajista rozjasnily celému Bruselu tvář od ucha k uchu.

Btw, ked uz, skor uverim, ze automobilkam vyhovuju bruselske znizovania noriem, lebo aspon mozu vysoku cenu auta odovodnit potrebou vyvoja noveho motora.. co by ak by stale ponukali taky 1,4 16v 1,6i motor z 2000roku davno nemohli..

A, neda mi: darmo, ze pisete ze su aj 1,6tky co splnaju normy, ale nemaju 94g/km!! Dlho to nepotrva, a taky motor sa pomaly zakaze robit. A ked VW group neurobil 1,4 s emisiami pod 100g/km, asi to nejde inac ako downsizingom, ci hej?



stefan.koval - v lanceri mas aky motor? minule som na 1,2tsi urobil kosice hungaroring s klimou cely cas a spotrebou 5,9 takisto.. a to som siel dost dlho 140-150 pretoze bol piatok.. takze, je to asi narovnako.
ano, naftove motory maju od dob 1,9tdi stale vyssiu spotrebu, ale benzinove naopak. predtym som mal 1,4 16v 59kW a ked som robil tuto trasu Ke-Hungaroring, tak som mal s klimou spotrebou pomaly 7l. takze liter siel dole, a to neratam porovnaie velkosti auta, 2x vacsi kufor, a aj tak mam spotrebou nizsiu, a idem ovela rychlejsie /na pole som kvoli spotrebe siel casto 110, teraz nemam problem ist cely cas na tempomat 130, a mam spotrebu DO 6l)
Naposledy upravil/-a felipe25 v Po 01. Aug, 2016, 22:39, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

samozrejme clanok ktory citujem je lahko dohladatelny - pravda, je to z TechRadaru, ale robili aj kopec inych clankov napriklad http://www.techradar.com/reviews/car-te ... 334/review ktory je niekde inde.

Ano, je treba povedat ze z linkovanej "recenzie" je nakoniec len nejaky autorov vysplech o aute s ktorym NEJAZDIL, iba v nom sedel na nejakej autoshow. Takze jasne napriklad ohodnotit spotrebu je nemozne ale zato mohol dofrasa popisat kvanta veci o interieri, exterieri, nejake technicke data o 9 stupnovej prevodovke (cojaviem kolko, osem minimum), proste tam neni v tom clanku pomaly nic len HDMI a Eppl. Aj ked s tym vozom nemohol jazdit, malo to byt daleko inaksie ako to bolo.

O tabletoch.

Bodaj to stislo, zase som mal krvave pred ocami.






>> Jazda v ojazdenej Audine mi nic viac neda, a to bude stat tolko, co stalo moje nove.

velmi spravne ! Je dost divne, priam az neuveritelne, ze sa tie A8cky vobec vyrabaju ked existuju uplne dokonale Fabie :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

turbo - stale najdes cloveka, co vie, ze si novu A8 nikdy nedovoli, tak si kupi jazdenu..

a stale najdes ludi, co si 100x radsej kupia za rovnaku cenu nove auto, kde maju istotu nulovych nakladov prvych par rokov /nechci mi tvrdit, ze taka audina co ma 300t na tachaci ma nulove naklady na servis prve roky, sak to auto je tak vyjazdene, ze na nom treba pomenit vsetko, lebo urcite to predosly majitel pred predajom neurobi...)

Jazdil som vo Ferrari, nepo...l som sa z toho, siel som 300+ na rovinke, zijem, a jazdim si v Skode, a SOM SPOKOJNY, a staci mi to. chapes? Chvalit sa vozim svoju rit v A8 je kus trapne. Ojazdenom podotykam. Ale nikomu neberiem, tak nech mi nikto neberie, ze som spokojny s novym autom, ktore jazdim od 0km.

ps: 1,0tsi 3valec by som si v zivote nekupil.. uz pri 1,2tsi som sa obaval, ale jednoliter urcite nie.. uz len ked sa o tom bavime.. ja 1,0tsi v octavii isto neobhajujem. to je motor tak do citigo...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

felipe25 napísal:siel som 300+ na rovinke
Dúfam že ak mimo okruh, tak minimálne na nemeckej diaľnici...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

ano, predstav si, ze mimo normalnej cesty.. este som normalny :))
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"