Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

skusal si aj iny autorizak?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

uvidim co odpisu z CR.. potom skusim zavolat este do PP, ci by mi s tym nevedeli pomoct..
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

bolo to tu uz 1000x ale najst to v predoslych prispevkoch bude nemozne...
ake kombinacie kotucov a dosciciek by ste doporucili?
sice mam len 65k najazdenych ale cesta po EU dala brzdam zabrat a pri brzdeni mi toci trochu dolava - prvy naznak opotrebenia

povodne som chcel ebc ale sak treba pokukat aj ine :)
dik
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

lacika napísal:uvidim co odpisu z CR.. potom skusim zavolat este do PP, ci by mi s tym nevedeli pomoct..
nechapem co tu places, chod do CZ, ak nechcu reklamovat, daj znalecky posudok vypracovat a na sud ked tak./....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Lacika zrejme býva tá v Košicoch - odtál sa blbo beha k ceskym bratom.
Sud, hej, to su tie zaruky noveho krasneho auta co sa vzdy len tankuje a nikdy inak.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

laci idem do ciech cca 2-4sept do brna kebyze chces nieco odniest. pohode napis.
hry- ps5
doma-HP probook
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

Ma niekto odskusane runflaty? Rozmyslam nad nimi kedze v aute nemam rezervu, ma to nejaky vplyv na spotrebu?
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

odskusane to mame viaceri ale k spotrebe sa vyjadrit neviem. Je to fajn vec z hladiska ktore spominas ale bacha aj runflat vie dodriapat takym sposobom ze sa nepohnes, plus pozor na naklady spojene s opotrebenim napravy. Ci by nahodou nevyslo lacnejsie raz za Y rokov volat odtahovku ked dojdes o normalne koleso ako ten isty cas jazdit na runflatoch a davat zabrat servisnym nakladom.

PS : ani sa nepytam preco nemas rezervu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

Mam odskusane runflaty a uz ich na auto nedam. Jedine zeby som jazdil iba dialnice ale aj to pochybujem. Radsej klasiku pretoze to na rozbite cesty nie je podla mna.

turbo ani ja nemam rezervu lebo jednoducho v aute nebola a nemal som ani v aute predtym prtoze tam tiez nebola :D
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

No nemam ju vobec v aute, to je ten dovod no preco som nad nimi uvazoval, tomu blbemu spreju na defekty neverim, ale to s tou napravou ma nenapadlo. :/ Nenapada ma ako inac sa odtahovke pri defekte vyhnut tak to asi necham tak
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

pre mna je rezerva dolezitejsia a dosial bola vzdy uzitocnejsia napr. ako povinna lekarnicka...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

i ked je to za vlasky pritiahnute, suhlasim - menej casto mi strieka krv a trci stehenna kost von ako dostanem defekt.

Na tu pricinu preco nemas rezervu som sa samozrejme "pytal" cisto z pragmatickeho hladiska, lebo to su tie nove auta bez starosti. Hlavne v zahranici ked sa ti volaco stane, dvesto/tristo eur [namiesto mojich patnastich minut] za vymenu kolesa nie je problem. Ano, iste, odlahcili sme Szkodu Fabju 1.0i o 25kg ked sme tam nedali nahradne koleso a zvacsili sme batozinovy priestor o dvanast litrov a navyse sme kvoli usetrenej hmotnosti znizili papierovu spotrebu o 0,0876385 litra na sto kilometrov - VED O NIC INE NEJDE.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

mirjak napísal:pre mna je rezerva dolezitejsia a dosial bola vzdy uzitocnejsia napr. ako povinna lekarnicka...
skus sa previezť na aute s runflatmi. teoria je to sice dobra, ale je to neprijemne tvrde. kamos to mal na X5 M a jazda po meste bola vsetko mozne len nie pohodlna. kamos mal problemy s chrbticou, tak na to nadaval este viac
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DankoPR »

Čaute hoši, pred dovolenkou ma auto (Peugeot 206 1.4 HDi rv2003) nechalo na dialnici, už dávnejšie sa mi stalo že napr. raz za týždeň mi akoby vynechal motor, skočilo, resp. trhlo autom pri výkone (jazdievam tak 110-120 po dialnici)... Lenže pred 3 tyždňami mi to na 35km trase spravilo asi 4x (nepravidelne) a asi 10km pred cielom, vtedy to spravilo asi 4x po sebe v priebehu 2-3 sekund až sa rozsvietila kontrolka motora, prešiel som ešte asi 300 metrov, bol som kusok pred odpočivadlom, až zrazu motor skapal a iba som na neutral došiel na odpočivadlo. Auto som skúsil znovu naštartovať, prvý pokus iba točil, druhý pokus aj chytil, no hneď skapal a na tretí pokus znovu iba točil a neodpálil. Auto som dotiahol domov, bolo v servise (nie v Peugeote), čerpadlo, trysky su OK (chvalabohu), chyba sa z RJ vraj už vymazala, lebo v servise auto hneď naštartovalo a kontrolka zhasla... Auto som teda zobral zo servisu, všetko išlo, na ďalší deň som išiel znovu do prace, no cez dedinky, autom trhlo raz iba kusok pred cielom. Cestou domov mi to spravilo asi 2x, auto som odstavil po 25km, chvilu som sa rozhodoval či sa znovu necham odtiahnuť, no naštartoval som a prešiel domov bez problemov... Teraz po dovolenke to chcem poriešiť, lebo potrebujem chodiť do prace autom, myslíte, že to môže robiť elektronika, resp. kable? Zle ukostrenie, prerušeny kabel, atď? Alebo chybna RJ? Tá už bola raz menená, no nebola uplne nova.

btw. dnes som išiel asi 15km trasu po dialnici, nevynechalo, natankoval som, išiel osm domov druhou cestou ďalších 15 km a kusok pred cielom a znovu raz trhlo. Je možné, že to má súvis aj s tým, keď prejdem po nejakej nerovnosti a auto sa "rozhupe" alebo nadskočí.

Dík za pomoc.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"