Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Mňa uz terajsi rozdiel v cene nafty (1.3 vs 1.8 eur) stoji 1000 eur/rok. Pritom nafta uz dosiahla cenovku 2eur. Toto sa rychlo zacne premietat aj do cien v obchodoch.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

To je vacai problem. To ze sumromne do auta dam o par eur viacej za nadrz nie je nijaka pohroma. Ale tie ceny v obchodoch porastu riadne. Uz teraz za chlieb co som kupoval za 0,99€ davam aktualne 1,19€. Ale hore islo vsetko. Za jogurty detom davam tiez viac. Ocakavam ze skola/skolka coskoro oznami zvysenie cien za stravu tiez
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bohuzial doprava je vsade, zlozka kazdej cenovky :( lenze jogurty nam zatial eletricke kamijóny asi nerozvezu, co ?
a keby aj rozviezli, minule sa buchal do hlavy kurier - dosiel ku nam na tom Mercedesi e-Sprosťer pardon šprinter. 70.000 eur, dojazd pod 100km, mala verzia, oproti spalovacej velkej vysokej co stala 30.000.

No nech sa paci, mozete setrit a odviest sotva polovicu volumetriky. Jaaaaaj marha, chlapci lacno uz bolo.
Svokor-cakatel isiel ze dobry chcem kupit zlate cihly. NA SLOVENSKU NIKTO NEMA A ANI NEVIE KEDY BY MOHOL DODAT. Hupsik :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

mp3turbo: uz je aj alternativa voyageru v elektrike, id buzz: https://youtu.be/YNk3nPDz-sw
Ja viem, je a bude to drahe, nekupis to jazdene, prejdes na tom 200-300km, bla bla bla. Suhlasim, plati, ale jedna polozka dolu z tvojho zoznamu nevyhod.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10036
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Ale pekny je ten buzzik z vonku. :red:
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Vojadzer je 7 miestny, ma 400 litrov priestorov pod podlahou do ktorych sa skladaju sedacky (https://www.youtube.com/watch?v=PvaxFuej1js ) ale zase chapem ze to maju len od roku 2004 takze konkurencia sa este nestacila rozkukat, VW Buzzík ma 4711mm, vojadzerik ma 5211mm co je rozdiel DVOCH TRIED, aby sme chapali WV Šharan ma nejakych 4854 ci tak nejak... Ani nemusim vediet cenovku a rozhodne nechcem vediet cenovku ked to hovno bude 6 rokov stare - rok dozadu v novembri som kupil vtedy 6rocny takze 2014 Vojadzer v maximalnej vybave za 10k bez dph, som "zvedavy" ci taku cenovku bude mat aj buzzik ked sotva za take prachy zozenes 10 rocny Nisann Leaf :(

proste ne, hento divne čudo s ochudobnenym interierom s jednym tabletom je konkurencia akurat tak v pocte kolies a volantov, tam to končí. Konkurencia Voyu je tak napriklad 100kWh Mercedes é-kvé-vé, len od 77.000 eur, za 90k uplne v pohode, s dojazdom 235km na dialnici... https://youtu.be/0yrTcihXgIQ?t=586 ; https://youtu.be/0yrTcihXgIQ?t=621 45kWh/100km v meste ?? pri verejnom nabijani za 0.29e/kWh bez akychkolvek dani cize 13 eur/100km v meste ??? Ja neviem, VW Up! jazdit neplanujem a do tych velkych vozidielok este elektro nedorastlo a vyzera to tak, ze ani nikdy nedorastie, tam je cela aerodynamika v hajzli a zrejme tympadom papa. Akoze sorry ale aby 100kWh [!!!] elektrotragač dosiel az nepredstavitelnych 240km daleko na dialnici a potom "jakchuj" hodinu ládoval, tak to je nepredstavitelna parada. A to este nemam 5 ludi vnutri (400kg) a dalsich 200kg batoziny a nejdem do Mnichova na sluzobnu cestu, a to este bola len standartna verzia o 20cm kratsia mensia nez Voy nie extralong ... ved by som to predrazene megahowno podpalil este pred Grazom normalne uprostred dialnice durch šrégom.

Pokrok nezastavis za ziadnu cenu, aj keby to bolo 4x drahsie a viac nahovno.
Ozaj, Skoda Skala je konkurencia Mercedesu E. Skoro rovnako velke - chyba len 50 centimetrov, skoro rovnako premyslene, taka pohodicka.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ale ved to sa vyriesi v buducnosti... Nepamatas?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja akoze chapem ze pokrok treba, aj Gretke vlhke nohavicky aby nemala zvraštené čielko atd, ale za tuto cenu to nepojde.

Co cakame ze 44 milionova Ukrajina presadne z euro3 oktavii (tento tyzden mi prisli pred barak dve, takze prva generacia v hodnote 2.500 eur ale hybe sa to, preslo to 1500km z vojnovej zony ku nam do Bubliny) do 45.000 eurovych tragačov ktore po 300km pomalej jazdy na dialnici - ked ti ide o zivot, mas cas sa s tym cickať - potrebuju hodinu oddychovat ? Ze to spravi 150 milionova Vladkova baľšája Rus ? Ani sa nepytam preco by to robili kedze benzin stoji v Rusku 0.4 eura, cize nabijanie bude drahsie, ani sa nepytam odkial by na to zobrali. A to som vymenoval 200 milionov ludi ktori maju tu istu planetu ako ja.

Co sa tu ja budem hrat na zachrancu na tomto zaprdenom 5 milionovom Slovensku ? Za take peniaze ? Vy sa mozete teteliť v tych uzasnych velkopriestorovych WV Up, Skoda Down a Seat Left, pre mna je ale taka krabička nepouzitelna v beznom zivote. Ano rozumiem, hentie male auticka jazdia lacnejsie nez spalovaky. Ano v buducnosti budu na nabijacky uvalene spotrebne dane pretoze ziadny stat si nemoze dovolit multimiliardove vypadky z uhlovodikovych dani... na Slovensku to boli DVE MILIARDY ROCNE z benzinu a nafty, no jasne ze vam to stat odpusti na elektrike. My si to v pohode mozeme dovolit a este budeme mat plnu hubu zelenych reci k tomu, tak urciteeeeee...

V tom momente ako sa preklopi rozsirienie EV do nejakej signifikantnej miery, v tom momente ked nebude cesty spat (euro 7 ?), jeeeeeeb ho tam dojdu dane na elektriku alebo vlastnictvo elektroauta. Neboj nic. Dnes mame 80% takych dani ktore pred 30 rokmi neexistovali, takze rovnako dopadne aj elektricke jazdenie. To co bude o 20 rokov si dnes nevie predstavit ani najvacsi fetišista a verte mi, nebude to lacnejsie nez dnes na spalovaku. Okej, to uz je prirodzena inflacia.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6874
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

vsetko islo hore :D skrutka na vypustenie oleja 5.6e, podlozka vypustnej skrutky 3e, vcera v skode :D :D reku asi z titanu a mahagonoveho dreva to je, el auta su stale utopia a zbytocnost
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10036
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Tiez som mal skrutku davnejsie za 3,608 bez dane a teraz 5,23...a to je cena po zlave. Asi zlepsili material alebo co. :hysterical:
.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Vypustacia skrutka 1.63€, tesnenie 0.11€ :D
ITX >>> ATX
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6874
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

niekde bratu na skode forume som cital tie skrutky ako sa po tisicoch v sackoch objednavaju a cena tam bola na centy ale hej no, dakde sa musi ryzovat, aj poslusne mi vratili 5l canister s kuskom oleja. ale co ma potesilo ta cistenie klimy ozonom 30e bez dph v PO a v KE 65 s dph. min rok teda. ale teraz 30e v PO plati, som sa pytal, idem o mesiac/dva zas klimu cistit.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> el auta su stale utopia a zbytocnost

well, as much as I don't like them... maju svoje specificke pouzitie. Pre istu skupinu ludi, pre iste pouzitie, ked si ochotny prijat kompromisy, naozaj sa daju pouzit.

Ja osobne do Dacii Špringer nesadnem aj keby mi ju dali zadarmo a doplatili, pretoze moj zivot jednoducho ma vacsiu hodnotu nez riziko ktore z toho vyplyva. To same plati pre Škodu Wolcgagen Up Citigou a taketo blbiny, proste su to prilis malinke auticka kde deformacna zona su tvoje kolena a ksicht... take proste neni pre mna, ja radsej vacsie baranidlo AJ KED za cenu vyssej spotreby paliva a energie. Moj zivot, zivot mojej starej, deti, rodiny atd jednoducho ma ukrutne vacsiu hodnotu nez nejake sproste styri stovky usetrene do roka na palive, no dnes je to uz osem stoviek ale aj tak sa na principe nic nemeni. Kretenov je na cestach viac ako dost a aj ked nevidim kazdy den mrtvolu na cestach, ja to proste skusat nemienim.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6874
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

EL ma vyznam ako trolejbusy, preco nie su rozsirene? narocne kabel natahat? KE,PO a ine mesta maju a mohli by viac mat. dalej eletricky. preco tam nesukaju prachy? v PO nemame 1 eletricku. denne by to vyuzivalo xy tisic ludi. to jak dojde eu a povie ze tu amte peniaze ale MUSI to byt cyklochodnik a musi to byt v poli, darmo ze ti treba love na daco ine, ne, len cyklochodnik.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

to by mohlo byt zaujimave keby malo auto na streche parohy :-D a pekne do vysky 5,5m ako su trolejbusy
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"