Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

galen napísal:dilanice niesu tvoj kamarat ...
s kvadratom stupajucej rychlosti rastie odpor vzduchu, ktory musis prekonavat (a samozrejme, tu zataz odmaka motor)
pri nizkych rychlostiach zase narazas na sprevodovanie vs otacky motora ...

takze nakoniec prides na to ... ze pri 60kmh na 5ke vies spravit spotrebu 3.2-3.7 (po rovine nezatazeny este motor netrapis), zatial co ked to rozkotulas na 90kmh (a vzrastu ti otacky motora + trosku odpor) dostavas sa na 4.5-5...

a ked uz to rozkotulas na 130, tak motor frci do strednych otacok (alebo tam mas 7stupnovu prevodovku?), a uz to papa 7.5+
Tvoj výpočet by platil, keby krivka krútiaceho momentu bola na voľnobehu najvyššia, a postupne by lineárne (či inak) klesala. Napríklad Pri 130kmph mám 3.7L/100km spotrebu, keď idem konštantne 150kmph, mám iba 3.3L/100km (to som cca pri 2300ot/min, takže ešte stále mám krúťák. Keď to však vytočím nad 2600 (175+ kmph), tak spotreba je vyššia, hádaj prečo.

Diaľnice sú kamarát hlavne preto, že sa tam dá ísť konštantne, neviem, benzíny som nesledoval, toto však platí u dieslu (čo som písal).

+, o škode 120 sa nebavme, jasne písal že má swift, to s tou spojkou bolo myslené hlavne v zime, keď je prevodový olej stuhnutý, a štartuješ celý agregát, tak sa ti to tam tiež prejaví (nehovoriac o tom, že čím menej roboty pre štartér, tým lepšie).





.
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

Snake,k otackam chyba este jedna tisicka...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

na 110kW nie :-)





.
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

Hovorime o tvojom aute?Cize Octavia 1,9TDi 81kw +chip?Dufam ,ze si dobre pametam ,nechce sa mi hladat
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

66+"chip"





.
Používateľov profilový obrázok
citronik44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: Ne 11. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa citronik44 »

Mam 5 st. prevodovku a ked to valim 130 tak mi to papa 7,2 cca a to mam zhruba 3500 otacok, v tomto momente neviem presne.
Add startovanie: Ja som chcel vediet iba rozdiel medzi startovanim bez zaradenej rychlosti a startovanie so zaradenou rychlostou no vytlacenym spojkovym pedalom, NEPRIDAVAM ani pri jednom startovani. Tento zvyk som nemal kedy pochytit kedze moje prve auto bolo pred dvoma rokmi golf 4 a teraz mam swifta.
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

Snake,si menil prevodovku/staly prevod?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

keď máš vytlačenú spojku je uplne jedno či tam máš kvalt alebo nie, keby si nemal, tak to jedno nie je, keďže pri zaradenom kvalte by si si trošku poskackal :D

qq6600: nie





.
Používateľov profilový obrázok
citronik44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: Ne 11. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa citronik44 »

A ako zvyknete teda startovat, s vyradenim kvaltom alebo vytlacenym spojkovym pedalom so zaradenim kvaltom?
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

Sa mi nejak nezda,81kw-ova ma pri 130km/h cca 3050-3100rpm.
Chces povedat ,ze pri 90km/h mas 1400rpm?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

ti hore píšem že to je jedno, v lete si vyradím, dám ručnú, v zime tam bachnem Rko, stlačím spojku a naštartujem (nechcem aby primrzla ručná).

Keby mala 81ka 3k pri 130, tak 66ka by to musela ťahať na štyroch, a to je blbosť, máš nejaké mylné info ;). Hawkeye má 66ku, tak sa ho opýtaj kde ide 130 ;)

Momentálne tu nemám žiadnu "funknčnú" 81ku, takže ti nezbehnem ani na diaľnicu aby som ti povedal...ale 130@3k isto nie, tobôž nie 81ka.





.
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa galen »

citronik44 napísal:A ako zvyknete teda startovat, s vyradenim kvaltom alebo vytlacenym spojkovym pedalom so zaradenim kvaltom?
ja konkretne so zaslapnutou spojkou ... a rychlost ... ako sa podari (kedze to je pri zoslapnutej spojke jedno) ...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

S tou 81kw som si isty kedze ju ma bratranec,je to nieco nad 3000rpm.Ides este pohladat jeden zosit kde som si pisal tie prevodove pomery a aj sme to ratali keby sa tam hodila ina prevodovka...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

tak nech si bratranec vyčistí sanie ;) ... a to stou prevodovkou nemyslíš vážne, nemôžeš porovnávať aftermarket so stock prevodovkou, keď mal iné prevodové pomery tak to je jasné že toľko mohol tlačiť (dal ľahší prevod a hotovo).

MY s hawkeyeom, sme šli okolo 130-140 @ 4000 @ 4°. Takže na 5° @ 3000rpm ISTO nepôjdeš 130, ani na 66ke, a už vôbec nie na 81ke ;)

PS: a to nehovorím, že motor šiel do otáčok naprádzno (nemal ťah, keďže mu to dymí), dozadu som písal, že ja som pri redline (4800RPM, 4°, vytiahol na ALHčku okolo 180kmph (rovná cesta) ).

a ALH je 66kW.





.
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

Hawkey ma aky rok vyroby?Sanie som mu hovoril ,ze by sa malo vycistit,ale odpoved bola ,ze nema cas,uz rok.Je to jeho auto,jeho problem,a este mu zrejme odchadza zotrvacnik
K tym prevodom ,som si spomenul na foto kde mal 200km/h a rucicka cez 4500rpm /je mozne ze tam je staly prevod z ineho motora kedze auto bolo ukradnute a najdene a bolo zevraj rozobrane,ale to uz presne nevie ani on kedze to neukradli jemu...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"