Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak kryptomeny su hlavne IN, je v kurze tazit kryptomeny a obchodovat s nimi. Mozno si za ne nekupis rozky v bille, ale to ani za obraz picasa. Aspon nie v zmysle, ze prides s obrazom do obchodu a vymenis ho za tie rozky. Tiez hodnota toho obrazu je fiktivna, nie je nicim hmotnym podlozena, urcuje ho zaujem ludi. Dopyt. Takze pokial bude dopyt po kryptomenach, tak budu mat hodnotu.
Kryptomeny su mozno nie podlozene, respektive kryte zlatom, ale HW. Koli ich tazeniu sa predaj GPU zvysil, dalsim sekundarnym podkladom je dopyt po elektrickej energii, ktoru nutne potrebujes na tazenie.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa stiv »

Akurat, ze ten obraz nepada na hodnote o 40% len tak z vecera do rana a mas nieco realne a nie iba par cisielok niekde.

Krypto je hlavne in kvoli vidine rychleho zarobku a vacsine je to ukradnute ci sa nimi da niekde platit alebo cez ne prat peniaze.
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa quicky »

lenze korekcia trhu nenastala podla mojho nazoru ziadnym btc samotnym...to si pytal samotny trh tak ako pri akciach a pod...proste po dlhom bulish trende musi prist korekcia
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa yesper »

mame novu sekciu :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Stiv ten obraz bol len pryklad niecoho, co nie si realne peniaze, no hodnotu to ma. Neda sa to zrovnavat urcite 1:1. Ale v principe ide o to, ze cenu urcuje dopyt. Pokial je zaujem o kryptomeny, tak hodnotu budu mat vzdy
NB: Asus ROG Strix G16
ANONYM_a7

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

idem zrobit zakladne sektie podla mien chvilku strpenia.

Dnes jeden z najviac crazy dni :p
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa stiv »

Dufam ze bude aspon 19 sekcii podla mien ked uz to trebalo rozdelit na drobne a bude pekny chaos z toho. Ako na nejakom krypto fore a tu styria ludia dokopy nakupili nieco. :D
.
ANONYM_a7

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

myslim ze top 5 na uvod staci...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa stiv »

Chyba minimalne ZEC medzi top.
.
ANONYM_a7

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

... mozes zalozit a dam to medzi top :)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Leon »

HellAngel napísal: Pi 22. Dec, 2017, 23:31 Stiv ten obraz bol len pryklad niecoho, co nie si realne peniaze, no hodnotu to ma. Neda sa to zrovnavat urcite 1:1. Ale v principe ide o to, ze cenu urcuje dopyt. Pokial je zaujem o kryptomeny, tak hodnotu budu mat vzdy
Nedá sa to zrovnávať ani 0:1. Ani nevieš akú si napísal sprostosť. To je presne to o čom vravím, počet obrazov vieš vždy navyšovať, vieš ich falzifikovať a podobne, a s jedným obrazom asi 7 miliárd ľudí veľmi nenakúpi :D Počet bitcoinov je PEVNE daný a žiadny zásah z vonku nehrozí. Ľudia ťažia niečo čo momentálne proste nemá žiadne použitie. A ako som vravel, reálny výsledok sa ukáže až o XY rokov. Stiv to pochopil asi ako jediný sa mi zdá.
stiv napísal: Pi 22. Dec, 2017, 23:39 Dufam ze bude aspon 19 sekcii
asi tak no, už tak som krútil očami z tých broslových postov jak sem nabehol po 190tich prediskutovaných témach s tými jeho tvrdeniami z trhu ako podloženými faktami, a teraz na mňa bude vyskakovať 20 podobných tém :D pre tých 15 ľudí tu na fóre z ktorých 6 ťaží.
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale ved praveze napr. taky BCH forkli aby sa stym dalo realne platit aj za tie rozky v bille.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Leon »

A dá sa nakoniec ? ja takto dopodrobna kryptomeny nesledujem už. takže neviem u ktorých je aký poplatok. Ale pochybujem, že u BCH nieje :D
.
ANONYM_a7

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

leonko ja nerozumiem ved ked ti vadim daj si ma do ignore a nebudes vidiet moje posty, je to jednoduche, tiez mam tak par ludi :)

Mam taku vec ze: "prachy s ktorými nepočítam" napr ako tie za cigaretle, to mam taku pajdicku mesacne, why not.. nevidim na tom nic nerozvazne ani nic zle. To ze dnes sli veci dolu, okej, nestalo sa to ani prvy ani posledny krat. To ze je to rizikova investicia je myslim kazdemu jasne...

Tazenicko je tiez fajn vec ked mas doma spiaci HW.. a co ked je to 6 ludi. Ved nech je mozno pridu ďalší.

oleee: https://www.ccn.com/belarus-legalizes-c ... ings-icos/ :D
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Leon »

Mne vadí ako tu čítam, že 40 percent hej hore, 40 percent hej dole, ako keby nič a pritom "včera" si tu tému ani nečítal. 40 percentné pády som snáď nikdy v histórii ani nevidel, neviem či si uvedomujete aké rizikové to vôbec je? Videl som 15 percentný pokles na trhu pri forexe raz v živote a ten vymazal z európy 3 a 4 najväčšiu burzu ako nič. Alebo sem postnete nejaký článok nájdený na nete a je z toho nejaká dogma len preto, že to niekto napísal. Ja neviem ale ste normálny ? Si nechajte tie reči pre seba, veď to nieje žiadna sranda. Potom sem prídu nejaký neznalý ľudia ako quicky lebo tu čítajú aké zisky tu a tam, a zrazu prerobí polovicu účtu za noc. ja viem že od kedy si quicky spravil koncipienskú tak je zahojený :D  ale nemusí to byť nabudúce on.
.

Návrat na "Kryptomeny"