Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

do TP ide spotreba udava od vyrobcu nie? Hadam mi nechces povedat, ze ja si nadiktujem spotrebu do technicaku. Ci?
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Do nakladov si mozes dat akukolvek spotrebu. Nedava sa tam to, co uvadza vyrobca, ale to, co je v technickom preukaze.


????
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

ja v tp nemam uvedenu spotrebu. napr. na sude som dal priemery zo spritmonitor pre dany rocnik a motorizaciu a uznali to
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

lebo tomu houno rozumeju, bud rad :)

akoto ze nemas uvedenu spotrebu ? to je divne, ved uz v roku 1986 sa uvadzalo 90/120/mesto.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Ta spotreba, vid vynatok z mojho TP:
Obrázok

Pokial spotreba nie je uvedena v TP, tak by malo platit to, co je na blockoch, tj. realna spotreba a nie vymyslena ruzova Skoda-eko-cyklo spotreba. Treba to asi ale nejako dokladovat, dokonca mozno treba mat GPS zaznam z jazdy v knihe jazd...? Neviem, je to patlanina ako vsetko v tomto pridrbanom state. Kazdopadne nie vzdy je v TP spotreba od vyrobcu vozidla.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

pri novych autach prazdy technick nenajdes, isto nie na autach, ktore sa kupuju do firmy. Mozno volakedy ano, ale v poslednych rokoch tazko.
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

fakt cudne. Podla mna tam tu spotrebu len zabudol nejaky čurák pardon myslim sluzbukonajuci dostojnik napisat. Proste neexistuje technicak za poslednych 30 rokov kde by nebola napisana ziadna spotreba. Fakt neexistuje.

Okrem tvojho. Ver mi ze toto je proste chyba.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11510
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

zabudol alebo len akoze zabudol? :D
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neviem, nerobim v tej institucii.

http://www.bmwklub.sk/bmw3-e90-e91-e92- ... 63294.html
"Ide mi o to, ze momentalne vo velkom TP nemam zapisanu spotrebu (neviem preco), ale predtym nez sa auto kupilo tak tam bola spotreba 4.8 l/100km." A tomu verim ze VSETKY, absolutne vsetky E91cky mali udavanu spotrebu a ze neexistuje jedna jedina ktory by ju nemala.


http://www.ford-galaxy.cz/viewtopic.php?f=19&t=3705
predsa nie je mozne aby niekto mal a niekto nemal cisla ked sa jedna o ten isty voz s tou istou motorizaciou, ze nie ?


Takze:

1) chyba tetusky co klepe do stroja v tej institucii
2) CHYBA MAJITELA VEHYKLA PRETOZE KED TI DAVALI PAPIERE CEZ OKIENKO, POVEDALI TI SKONTROLUJTE SI.

Ano, kazdy z nas bratislavcanov odtial po 6 hodinach v rade vypadne dopitche co najskor. Medzi to co si mas skontrolovat napriklad patri strateny zapis o LPG, nekompletny a/alebo nespravny zoznam schvalenych pneu [!!!!!!!], typ/vykon motora (kamarat mal 1800kW Opel Vectra, ze jak to papierovo natrhal GT-Rkam a Vejronom ? kubiky a kilowatty, ziadny rozdiel), palivo (dvoch znamych mam co zjavne jazdili na naftu s 95 oktanmi a nevadilo to az do prvej STKcky) a podobne nezmysly. Ak to najdem na Fordackom fore linkovanom hore, ukazem vam Ford Sharan. Normalne bol obrazok technicaku - a ved sa ajtak robili v jednej fabrike, yebať.

Co dodat.

Snad len tolko ze mozes mat emisie ake len chces. Nemas tam totiz zapisany limit. Holt teba sa DieselGaťe netyka, na teba su kratki...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

ja jednoducho nemam uvedenu spotrebu tovnako ako pan Zoom. Ak ma napadne niekedy o dva tyzdne tak pozriem sluzobne Tourany, ale co viem kolega si vedie knihu jazd odkial ked kam + tankovania a to dava do uctovnictva.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

srandy kopec. Co mas za masinu ?

Turany popozeraj, to je moderna masina, maju uvedenu spotrebu. Ved inak by ani nemohol byt WV Skandal, ono to bolo o emisiach ale ved dobre vieme ze v labaku sa spotreba nemeria skutocne minutym palivom (to by bolo prilis jednoduche a malo priestoru na podvod), ale sa VYPOCITAVA Z EMISII. Takze nieco vypocitat museli.

ucto : moznosti :
1) bez ohladu na realnu spotrebu, podnikakateľ si moze uplatnit spotrebu len do vysky udavanej vyrobcom. Je uz dost dlho okolo toho cirkus.
2) sadzba zakladnej nahrady. To ze niekto vedie knihu jazd pre ucto este automaticky neznamena ze ma autiak napisany na firmu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Nie je to az take nezvycajne. Po internete najdes kopec diskusii ako robit cestovne nahrady na taketo auta (napr. sluzobna cesta zamestnanca s.r.o. so sukromnym autom, sluzobna cesta SZCO, atd).

Co sa tyka chyby na strane majitela, lebo niekto mi povedal, aby som si skontroloval, tak to by som sa na sude pobavil. TP nie je moj papier, ale patri statu. Mne zo zakona vyplyva zodpovednost vlastnit tento papier k autu. Nemam znalosti a ani povinnost kontrolovat uradne udaje tam. Ja neviem, ci je spotreba spravne zapisana, alebo ci pneumatiky maju mat taky rozmer. Z mojho pohladu ten papier vydal stat a je to pismo svate.

Ale toto nikdy nebude problem, lebo ani samotny stat nema problem s tym, ze sa tento udaj nenachadza v TP. Staci si otvorit Zakon o dani z prijmov - § 19 Daňové výdavky a odsunut sa na odsek (2) pismeno (L): výdavky (náklady) na spotrebované pohonné látky. Tam sa hovori, co robit, pokial nemame spotrebu v TP. No a bod 2 hovori, to co som pisal vyssie: "na základe dokladov o nákupe pohonných látok najviac do výšky vykázanej z prístrojov satelitného systému sledovania prevádzky vozidiel".

Opat, ja nie som odbornik na tieto veci a stat si to aj tak vylozi po svojom. Len si nemyslim, ze spotreba neuvedena v TP je nieco ukrutne ojedinele, az hraniciace s trestnym cinom.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

jop, s tou spotrebou je to normalka, niekedy tam proste nieje,

a tak isto ked je v technicaku napr. 7litrov, a ty vydoklafujes ze auto zerie 9, tak prepisu na 9
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nejako odmenovane po zasluhe by to mohlo byt pre tych nasich pomahacov - ktori nam zjavne pomahaju az tak ze E91 ktora ma zapisanu spotrebu zrazu pri prepise majitela nema. Ja si myslim ze spotreba neuvedena v TP je nieco ukrutne ojedinele - daleko menej ojedinele ako manualna prevodovka v Amériké. Dovolim si tvrdit ze neexistuje desatina jedineho percenta aut u nas ktore by nemali zapisanu spotrebu a to mi vychadza na vcelku slusnu ojedinelost.

Co sa tyka toho vykazania sputnikom teda sputnikovym pristrojom, neni toto nahodou nutnost mat v masine namontovany nejaky ansabel ktory povie ze tolko a tolko si zjedol ? Lebo toto nie je ze "musis mat namontovane GPS" - toto je ze musis mat take GPS ktore vykaze spotrebu co je ukrutne iny level. Aby sa nemohlo stat ze zacinam sluzobnu cestu s takmer prazdnou nadrzou a koncim s viac nez s polovickou, to by bola tragedia pre nas mudry stat.

S tym vydokladovanim je to ako ? Ja by som si hodne rad podvihol spotrebu na 21, tie hnusne americke dodavky velkoobjemove zeru a zeru...
Toto mi nejako nesedi, kefaline, pretoze prakticky vsetci podnikatelia stukaju ze maju vacsiu spotrebu ako tie bruselske vymysly z labaku a houno s tym vedia urobit. Daj navod. To by bol pekny holubnik keby to islo.


Moj konkretny pripad : v technicaku spotreba 7,8l, v reali dosiahnem sest, sluzobna jazda sukromnym vehyklom ide sa teda cez sadzbu zakladnej nahrady lebo ina moznost nie je, Bratislava-Mnichov-Bratislava nakupim okolo 200 eur za pouzitie vehykla samotneho plus dalsich asi 20 eur vyvarim na mensej spotrebe paliva oproti technicaku. Podnikakatelia dnes maju uplne opacny problem - cisla uvadzane v papieroch sa vacsinou nedaju dosiahnut v realite, a tam potom nastava problem s tym platenim.

Papieriky z tankovania prikladam len preto aby sa videlo kolko konkretne stal liter paliva v dany konkretny den a vobec nie kvoli spotrebe : ked tankujem prvykrat pri nastupe na sluzobnu cestu 60 litrov a ked tankujem druhykrat pri navrate pocas cesty domov znovu 60 litrov, to mam cuzámen 120 ajnhundertcvancig litrov co je samozrejme nepripustna spotreba pre danove ucely na 1100km podla technicaku - mal som zozrat maximalne 7.8 litra x 1100km/100km = 85.8 litrov paliva, a maximalne tolko mi mozu preplatit podla zakona (a preto musim mat papieriky aby sme vedeli kolko stal liter - a navyse kazdy den respektive aj kazde tankovanie ak by bolo v ten isty den sa rata jeho konkretnou cenovkou ak su rozlicne cize v mojom pripade sa kvoli vzdialenosti priznava 42.9 litra ked som isiel tam a dalsich 42.9 litra ked som isiel druhy den curuk), realita na peniaze je moj bonus alebo malus.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"