Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7286
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

ja to vidim tak, ze ten diesel mu nevyhovorime. skor mu bude treba poradit gaky, ktory je najmenej poruchovy a idealne bez dpf ak je taky na trhu
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

quicky napísal:to,ze niekto dostane radu, neznamena,ze nemoze diskutovat o tom preco je to lepsie alebo horsie, ze ano... to je uz tak zvykom tu na fore,ze jediny moj nazor je ten spravny a ostatni su ... :) v idealnom pripade sa oduju, ked nedajboh niekto nezdiela rovnaky postoj:D
Q tu sa nebavime o diskusii ale o kompletnej negácii celého obahu rady stále a dookola...
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

No snazim sa mu to vyhovorit :) vcera s mu hodil aj mejaku a4 2.0l alternativu na lpg a nejako sa nechytil.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak ho nehaj tak, ked nahodou kupi co mu poradis, tak v pripade pourchy budes za coco*ta a imbecila a neviem este co. nech si kupi co sa mu paci, poradit ak che sa poradi, ale kazdy ma svoj rozum
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

Sak ked chce diesel tak nech kupi civic alebo accorda 2.2 icdti tie tusim do 2009 nemaju dpfka. Ma to v limite cenovom aj vykon to ma dobry.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5183
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Chce diesel na kratke trasy nah si kupi vw caddy 2.0 sdi. :D :D :D

2.2 ctdi neni vobec na kratke trasy a uz vobec ne slovenskym tupelam co tam leju 5w40

Skor civic 1.8 vtec, dlhodobo okolo 7 litrov, ale tu zacne ze dizajn sa nepaci, instrumenty su pre neho moc moderne a cena vysoka

Btw. Preco riesis vyber auta za neho na fore?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

Pretoze to auto vyberam s nim, chcel pomoct nieco najst
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> vcera s mu hodil aj mejaku a4 2.0l alternativu na lpg a nejako sa nechytil.

dobre ti chlapci vravia - cokolvek mu povies a doyebe sa to, TY budes zly. Za tychto okolnosti ruky prec a sadnut potichu do kuta. Nechaj ho zobrat si Ojdinku A4 2.0tdi PD 125kW s dpfkom, statisticky poruchovejsi a prieserovejsi model FAKT tato automobilka NIKDY nevyrobila, ale vies co ?

Bude stastie v rodine a obrovska radost zo spotreby. Nie, 3.9l na displejicku a toboz v realite neuvidis. No a co ? Hlavne ze je stastie a klud v rodine.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2228
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Ja mam ten hnusny-zly-skaredy 2.0TDI PD 16V BKD. Ked som ho vyberal, tak druha moznost bola 1.8TSI, takze ani to by nebola zrejme vyhra zo skusenosti servisov... Nemam DPF, hlava valcov je uz revizia "C", 6-hran v olejovom cerpadle nemam, vstreky su Bosch. Kazdopadne ak mi vydrzi 300tis. km, tak budem spokojny. Jazdim aj 2km trasy v zime, trosku nadlimit na dialnici, pravidelne vyhanam pavuky v kopcoch a zatial sa sere vsetko mozne len nie motor. Nehadam sa, ze nie je pruserovy motor, len neserie sa kazdemu, len kazdemu druhemu :) klop-klop. Je to OII.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

ma niekto skusenosti s odstranovanim hrdzi z rozkov dveri ? Rozmyslam nad W210 320cdi za vymenu za mojho mega cukrikoveho tepleho BMW e34 .. ale bojim sa tej hrdzky
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6746
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

ak ste niekto rozmyslali ci elektronicka rucna brzda ma nejaku poistku ktora by zabranila nahodnemu zatiahnutiu pri rychlosti 140, tak som zistil ze nema
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1181
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

molnart napísal:ak ste niekto rozmyslali ci elektronicka rucna brzda ma nejaku poistku ktora by zabranila nahodnemu zatiahnutiu pri rychlosti 140, tak som zistil ze nema
:hmmm:
A celá posádka v poriadku?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sakra. Ale myslim si ze ano, pozri keby sa vydrbal v tej rychlosti tak asi nebude tak veselo vypisovat na fore a/alebo keby tam niekto zahucal tak by to tiez asi nevyzeralo takto.


Inak som narazil na jeden vymysel spred 25 rokov :

https://www.bazos.sk/img/2/569/64262569.jpg
https://www.bazos.sk/img/1/569/64262569.jpg

ze hlava motora... jedna zo styroch. Pouzivana v Alfa 16štyri, Ford Skorpijo, Krajzler Vojadžer, 2.5dýzel ktory po 22 minutach nezapina alebo nevypina nic tykajuce sa NOx pripadne nesleduje ci sa mu toci alebo netoci nepohanana naprava vnutri nejakej haly napriklad testovacieho strediska na emisie.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5430
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ona ked zatiahnes elektronicku tak sa ti kolesa nezablokuju, proste to bude nudzovo brzdit, akoby si naplno stlacil brzdu(teda aj s ABS) cize ziadny smyk na vsetky 4 sa nekona...
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

molnart napísal:ak ste niekto rozmyslali ci elektronicka rucna brzda ma nejaku poistku ktora by zabranila nahodnemu zatiahnutiu pri rychlosti 140, tak som zistil ze nema
hej lebo som to videl promovane tak, ze spolujazdec ked sa boji tak ta moze zastavit elektirckou brzdou

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"