Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2228
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

na golfe VI, Passate B6/3C a A4 nerobi od nejakej rychlosti za jazdy el. rucna vôbec nic... boli sme na skole smyku v AT a chlapci s el. rucnou boli o niektore finty ukrateny. Mozno zalezi od auta...
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4579
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

mp3turbo napísal:kludne ich pochval za to ze si nechaju tusim nejaky obrovsky az 70% podiel zo vsetkych penazi co sa vyberu... nasmu mudremu statu zostane krpata mensina.

To je Pociatok spravneho Smeru, touto cestou treba ist ! Teda vlastne Zaciatok...
nie, za to ich nechvalim. chvalim ich len za rychly prevod, ktory funguje. btw dam ti radu. nerozculuj sa nad vecami, ktore nemozes ovplyvnit, budes zit stastnejsi zivot ;)
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Tak som pri ceste z prace vyskusal to nudzove brzdenie elektrickou rucnou brzdou na SIII, rychlost okolo 40-50 kmh a tusim som este na tomto aute takto nebrzdil, celkom slusne mnou trhlo, asi ako Skilex opisal. Bez pripravy, upozornenia a omeskania.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Pípnuť to musí, a keď stlacis plyn preruší sa brzdenie





.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

Idem skladať komplet výfuk na TDI PD (1,9)... viete mi poradiť katalyzátor? chcem ho proste tam, viem že by stačilo dať na jeho miesto rezonátor apod... ale takto to riešiť nechcem (rozumej auto prejde STK/EK aj bez neho)
RAMMSTEIN
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Snakeboy, vies mi prosim vysvetliť rozdiel medzi wurthom a treabrs tymto?
Lebo je tam velky rozdiel cenovy .... a je to nieco obdobne ako pri MANN filtroch .. vsetky uhlikove stoja 8-10€ a jediny MANN 30 :D
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

Asnod napísal: Inac nevie niekto co sa mohlo stat? V svojom aute mi skapala baterka, uz mam novu, po tom co som nenastartoval odnieslo si to aj ESP, svieti mi teraz kontrolka na palubaku a nejde zapnut, nastartoval som az nasledne cez kable a ine auto, v piatok idem na diagnostiku. Rozsvietila sa mi ta kontrolka po tom probleme kedy som nenastartoval. Servisak mi povedal ze mozno to len nejako zblblo koli tej baterke, ze sa tam objavila nejaka chyba a ked sa ta chyba neobjavi znovu tak ze sa to znovu rozbehne ale nechce sa mi tomu nejako verit tak som si pretlacil tu diagnostiku.
K tomuto, neviem ako je to mozne ale po tom zlyhani starej baterie mi zrusilo nejake nastavenia ABS tym padom mi nefunguje ani to ESP, su tam ohladom toho chybove hlasenia ktore sa nedaju cez diagnostiku vymazat, treba to nanovo nastavit, asi pojdem do origo servisu. :D Absolutne nechapem ako je to mozne.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

to su zahadny novych aut :D toe je skty umysel, aby si navstivil orogo server a tam sa skasirovali :-D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

shajek napísal:Snakeboy, vies mi prosim vysvetliť rozdiel medzi wurthom a treabrs tymto?
Lebo je tam velky rozdiel cenovy .... a je to nieco obdobne ako pri MANN filtroch .. vsetky uhlikove stoja 8-10€ a jediny MANN 30 :D
hocijaka pena = sracka s vonou co to maskuje na tyzden
Asnod napísal:
Asnod napísal: Inac nevie niekto co sa mohlo stat? V svojom aute mi skapala baterka, uz mam novu, po tom co som nenastartoval odnieslo si to aj ESP, svieti mi teraz kontrolka na palubaku a nejde zapnut, nastartoval som az nasledne cez kable a ine auto, v piatok idem na diagnostiku. Rozsvietila sa mi ta kontrolka po tom probleme kedy som nenastartoval. Servisak mi povedal ze mozno to len nejako zblblo koli tej baterke, ze sa tam objavila nejaka chyba a ked sa ta chyba neobjavi znovu tak ze sa to znovu rozbehne ale nechce sa mi tomu nejako verit tak som si pretlacil tu diagnostiku.
K tomuto, neviem ako je to mozne ale po tom zlyhani starej baterie mi zrusilo nejake nastavenia ABS tym padom mi nefunguje ani to ESP, su tam ohladom toho chybove hlasenia ktore sa nedaju cez diagnostiku vymazat, treba to nanovo nastavit, asi pojdem do origo servisu. :D Absolutne nechapem ako je to mozne.
robi sa zakladne nastavenie.





.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

Tym padom ak to spravne chapem keby som teraz niekde crashol tak mi nefunguje ani abs? :D
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

jop





.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

chcel by som sa opytat jednu vec
mam obute Continental ContiPremiumContact5 [175/65 R14] co maju za sebou jeden a pol sezony [<15k km dokopy] a som s nimi spokojny az na jeden problem

za sucha pekne drzia na ceste a da sa prejst zakruta primeranou rychlostou

problem je ak su v danej zakture elektrickove kolajnice [kruhace/krizovatky kde krizujem elektrickovu trat]
v takejto situacii sa pri prejazde kolajnicami stratia grip [co zas nie je az tak nelogicke, kedze z drsneho asfaltu su na chvilku na plochom a hladkom kove] a mierne sa vysmyknu von

tento problem sa da riesit nizsou prejazdovou rychlostou, avsak ...

jedine co ma zajuma ci za to moze vzorka pneoumatiky a s inou by to bolo lepsie alebo je to jednoducho fyzika s ktorou nic nespravim
...
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

podla mna si si to doteraz nevsimol.. cize mas len blbi pocit z toho..
Na kosickom velkom kruhaci, ked budem mat lepsiu rychlost a nebude sucho, tak sa mi az zapina ESP. Kedze tam ides aj cez 8 kolaji naraz.
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stevo891 »

j v kosiciach na spirale a aj pri amfiku to vie celkom prekvapit ale vacsinou len ked si pretekar :D
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"