Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
ANONYM_a7

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

hocikto, kto to nechce citat, to citat nemusi. kto da svoje zivotne úspory do takto rizikovej veci brutalne riskuje.

40 pero hore dole? https://coinmarketcap.com/gainers-losers/ normalna vec
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Leon napísal: So 23. Dec, 2017, 00:03
HellAngel napísal: Pi 22. Dec, 2017, 23:31 Stiv ten obraz bol len pryklad niecoho, co nie si realne peniaze, no hodnotu to ma. Neda sa to zrovnavat urcite 1:1. Ale v principe ide o to, ze cenu urcuje dopyt. Pokial je zaujem o kryptomeny, tak hodnotu budu mat vzdy
Nedá sa to zrovnávať ani 0:1. Ani nevieš akú si napísal sprostosť. To je presne to o čom vravím, počet obrazov vieš vždy navyšovať, vieš ich falzifikovať a podobne, a s jedným obrazom asi 7 miliárd ľudí veľmi nenakúpi :D Počet bitcoinov je PEVNE daný a žiadny zásah z vonku nehrozí. Ľudia ťažia niečo čo momentálne proste nemá žiadne použitie. A ako som vravel, reálny výsledok sa ukáže až o XY rokov. Stiv to pochopil asi ako jediný sa mi zdá.

BTC nie je jedina kryptomena na tazenie, ked dojde bude dalsia. Dovtedy sa budu tazit kryptomeny, dokial bude po tom dopyt.
Ohladne tych obrazov, nedymyslel si co si napisal. Pocet obrazov od jedneho autora, hlavne ak je mrtvy, je pevne danny. Ten uz nejde navysovat, takisto ako pises o BTC. Jedine co mozes spravit, je ho nahradit nym autorom, tak ako pri kryptomenach. Obrazy su tiez len umelo prifuknute bubliy, maju cenu len koli tomu, ze ludia su ochotny za tie diela tolko platit

POtom ako pisal Lord, integrovat BTC do realneho platenia tu bol a este je. Cize je ralnejsie prist do pbhodu a kupit si za kryptomenu rozok, ako keby som tam prisiel s obrazom a ten chcel pouzit ako platidlo

Tiez je rozdiel ci menu kupujes, alebo tazis. AK tazis, tak nakup HW sa ti vzdy do istej ceny vrati, dokonca ho mozes znovu predat. TU je riziko strany male. Ak si obchodnik a proste ides nakupovat a predavat, tak tam musis ratat so stratami, ziskanie kryptomeny nemas nicim podlozene, ides s kozou na trh. Ale to uz je klasicka burza a tam uz musis ratat stym, ze mozes vsetko stratit.

Zatial tu nikoho nevidim co by polozil za nakup kryptomeny cely svoj majetok, je to zatial nakupovanie a predavanie for FUN, v malom.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5573
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Odar »

Leon - - > Prepáč, ale už píšeš, ako Nový čas "na pretaktovanie písali, že je to vynosné a teraz je z neho bezdomovec" :facepalm:

Každému musí byť jasné, že toto je riziková investícia. Niekomu nevadí, keď príde o 5 EUR, inému, keď príde o 5000 EUR. Každý si to riziko musí zvážiť sám. Nikoho tu nikto do ničoho netlačí, ani tu nikto nepíše, že je to zaručený zárobok.

Myslím, že trochu preháňaš.
Naposledy upravil/-a Odar v So 23. Dec, 2017, 00:40, upravené celkom 1 krát.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa yesper »

kolega kupil ltc za 1000e ked to slo po 2e... mudrlanti :-D drzi to stale
ANONYM_a7

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

rovnako vela providerov ta ani nepusti k nejakej serioznej investicii. Jednoducho dokedy sa poriadne neoveris ides v malom. Taka bitpanda povoluje max vklad do 50 dokedy nedas doklady. Coinbase ma tiez slusne limity. Samozrejme vsetko sa da nastavit ale ked tam pride uplny dummy user nema tam ako stratit zivotne uspory.

yesper kolega ma gule ja by som vyplatil jak nikdy. Dlzim turbovi jeden phaeton :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Leon »

Broslowski napísal: So 23. Dec, 2017, 00:35 40 pero hore dole? https://coinmarketcap.com/gainers-losers/ normalna vec
šak lebo ja som nepoukazoval práve hlavne na riziká, však? :D pekne si si vybral čo tebe pasuje ok :D
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa quicky »

jaj leon tie tvoje "zarucene" vyjadrenia :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Leon »

LOL ? :D šak ja som tu jediný čo tu nič nezaručoval, narozdiel od iných. Ako sorry ale neviem čo myslíš. Ešte ty tu budeš na mňa múdry, čo si sa tu nechal oyebať chalanami ako nakúpiť (konkrétne tipujem Broslovými rečami, keď tu "analyzoval ethereum" :D) a hneď si aj prvý prípad človeka čo sem prišiel a prerobil skoro polovicu :laugh: bravo ...

A tie reči typu :
Odar napísal: So 23. Dec, 2017, 00:39 Niekomu nevadí, keď príde o 5 EUR, inému, keď príde o 5000 EUR. Každý si to riziko musí zvážiť sám.
... si tiež niekam strčte. Človek čo ide niekde dať svoje zarobené peniaze len tak z hycu a povie, že "šak čo" je u mňa totálny hlupák a nie normálne rozmýšľajúci. Bohatý ešte nikdy nezbohatli tým, že svoje peniaze len tak náhodne bez rozmýšľania preyebali. Také robia skôr feťáci ...
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa quicky »

presne o tychto zarucenych kecoch hovorim...vies aky ai bol prinos pre forum kym si mal ban?neodcenitelny :)

pre tvoju hlupucku hlavicku : crypto sledujem dlhsie (aj ked som neminoval/netradoval), URCITE som sa neriadil nikoho radami na fore (s vynimkou platformy;aj ked registraciu som mal uz skor), a predstav si,ze ucet je v strate celych +-400eur-co tipujem ako tvoje pol rocne vreckove :) dufam,ze som ti to zhrnul zrozumitelne...

zatial si tu nic zmysluplne resp k veci neprispel takze pevne verim,ze coskoro ta odmenia ako naposledy ;) viac nereagujem na tvoje posty,zbytocne
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Leon »

jj tvoje bany tiež detto prínos :P tak sa tu prosím netvár ako jediný svatúšik ...

... takže si mi nič nevysvetlil čo sa ti nepáčilo, ok,... ;)  Neviem čo bolo zlé na mojich 2 postoch, ak som poukázal nato, že chalani by mali byť opatrnejší v tom čo píšeu. Ale prestanem Vám tu do toho kecať, ono všeobecne počúvať ako má byť niekto opatrný a keď mu iný kafre do jeho peňazí je háklivá vec, len vieš ako to potom vyzerá, keď sa tu budete hrať iba na "JA" viem všetko najlepšie ty drž hubu. Ja viem, že sa ti to nepáči, že si bol obeťou presne práve toho načo som ukazoval, ale nemusíš to skrývať za urážky, veľmi dospelácke :)  Ak nám chceš ukázať opak, tak prosím prines do diskusie ako si prišiel k tomu, že si nakúpil práve ethereum v jeho all time high?  :hysterical: uvidíme ktorý typ človeka teda budeš z tých dvoch menovaných ...
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa HellAngel »

este neprisiel o nic, cena sa hupe hore dole, zatial je potencial ze porastie. Pred mesiacom, ked sme s kamaratom zlozili rig,tak ETh isiel za cenu nieco cez 400eur, pred cca tyzdnom som ho predaval po 680eur
Ja neviem co Leon riesis, niekto chodi do kasina, niekto hra karty, niekto si zo srandy kupi trochu kryptomeny. Vzdy ideme do hazardu s vidinou zisku, ale kazdy rozumny vie, ze je tu sanca, ze o vklad pride. Broslo nepisal ziadnu sprostost, vyvoj kryptomien a posledny mesiac bol vemi lakazvy na postavenie taziaceho stroja, sam som uvazoval ze postavim este jeden
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> yesper kolega ma gule ja by som vyplatil jak nikdy.

nie je dovod - polozil do toho tisicku co nikomu z nas nebude chybat ked o nu aj hned dojde, kupoval po dve eura, tam nie je o com. Keby som ja cokolvek kupil po dve eura jednotku, tak si ju podrzim aj keby hned zajtra isla na 0.1 pretoze o 5 rokov, 10 rokov... vies ako to bolo s bitcoinom pred 10 rokmi :)

inak tiez rozmyslam ze prdnem taketo peniaze do nejakych kravin co dnes maju hodnotu nula cela dva. Zoberiem 5 stoviek, kupim si 10 takychto kravin, je to nejaky dukat, drtiva vacsina sa od zeme neodputa, ked nahodou jedna vystreli tak kupim tri domy a bude :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5573
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Odar »

Ťaží niekto Zencash? Ak áno, kde ho bezbolestne zmeniť na inú menu, prípadne rovno na EURá? Podľa prepočtov by mi to s ním teraz vychádzalo najlepšie, ale v Coinomi ho vymeniť za inú menu neviem.
Ďakujem za tip.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3318
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Zaujímavý článok, avšak nenapísal nič nové. Problém len je, že niektorý ľudia sa vedia ľahko vyhecovať a potom robia neskutočne sprosté rozhodnutia vo financiách presne ako tam píše.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie

Návrat na "Kryptomeny"