Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

inac, v utorok som u nas v tepliciach zahliadol jeremyho clarksona v nissan 350z, islo s nim este jedno 350z a jeden mercedes. Neviete nic o tom, ze by sa mal pohybovat po SK? mozno som ho len zle poznal, ale na 80% som si isty
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5190
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

hovori sa tomu abstak z top gearu ? :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Boha ale fakt, este mali aj zlte spz. Mozno boli skusat nas tankodrom :)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

undertaker.. trosku pogoogli,a dozvies sa, preco som to napisal...

predstav si, ze je to zakazane ZAKONOM... ty mudrlant...

http://www.cestovani-po-usa.cz/pages-cz ... erika.html

btw ist do USA, prenajat si auto a nemat na ubytko par dolarov, to je teda vizitka:) jedna vec je jednu noc, alebo pol noci, ale nie "zit" tam tak par dni...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ved vravi, ze vsetko prehra v kasine

co tiez ako neni super biznis plan, ale tak co uz :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Jaj filipko mudrlant... zas nam prisiel davat rady ako sa ma spravne zit, aby sme tomu nasmu narodu slovenskemu neurobili este vacsiu hanbu. Henten link je vseobecne odporucanie. Zrovna vo Vegas nie je zakonom zakazane spanie v aute, ak pri tom neporusujes ine zakony - tj. nesmies spat pocas jazdy, nesmies byt nadrbkany, nesmies mat pod 18 ak si vonku po 22. hodine a nesmies byt na sukromnom pozemku, kde by mohli platit pravidla vlastnika, cize sa vyhnut parkovisku 7-eleven a podobnych spolocnosti. Inak by to nemal byt problem, ak si zdrieme v aute. V Nemecku je spanie v aute tiez zakazane, ale ked potrebujem zdriemnut, tak zaparkujem na odpocivadle a postojim hodinku-dve a nikdy som za to nemal potahovacky s policajtami.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Tiež som už X krát spal v aute (napriklad aj na lanke pri autobusovej zastavke kde ma rano obdivovala cela dedinka :D ) nechapem v com by mal byt problem, preco by to malo byt zakazane, a ci skutocne nemaju policajti co robit aby riesili to, ze si ja spim vo svojom aute na zadnych sedackach.

1. momentalne by ma tam aj tak nik nevidel lebo mam tmave skla (ha ha :D )

2. co ma akoze policajt zobudi a bude sa dozadovat coho? aby som prestal spat v aute a zacal soferovat? alebo aby som si siel lahnut min 1,5m od auta na zem? Alebo co? Neechapem ved sa trocha zamysli nad tým.. spis vo vlastnom aute, nerobis absolutne nic zle - preco by ta mal niekto riesit vôbec? Pri lakeside je dodavka zlta BA-Zumba SPZ. Typek tam ZIJE doslova uz niekolko tyzdnov v tej dodavke. Stoji na krajnici, na ceste, dokonca ma satelit na aute a nejak moc neskryva fakt ze zije v tom aute (mana otvorenu tu dodavku a je to taka dodavka prerobena homemade na karavan). Chod sa ho spytat kolko pokut dostal

3. aký policajti ma budú riešiť? mestky? PMJ? zelenáči? Či rovno národná garda? :D:D:D:D

sorry ale tie tvoje príspevky sú niekedy skutočne až až :D si si proste vyguglil total useless clanok a teraz sa tu ohanas. Najdi zakon :) ktory plati napriec USA potom sa mozeme bavit...

"Při nocování v autě počítejte s tím, že vás může legitimovat místní policie a budete muset podat vysvětlení, proč v autě spíte." super tak mu dam doklady a vysvetlim mu preco spim v aute - asi je to pre to ze nemam momentalne kde spat tak spim v aute..


@hell - ja som im pod FB koment kde sa pytali kde maju prist napisal ze na slovensko ked chcu zazit cesty zo stredoveku :D mozno fakt prisli :D:D:D::D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Pokial viem, tak v nemecku je to zakazane s tym, ze parkovisko sluzi na parkovanie auta, nie na dlhodobe odstavenie a byvanie. Cize ak zmenis kazdy vecer miesto, tak by to malo byt ok. Asi to bude najskor prevencia proti kocovnikom v karavanoch - viem si predstavit, ze ak by nejaka banda obsadila polovicu parkoviska pred Mnichovskym Lidlom, tak by to nebolo ok.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ja som porozumel ze sa bavime o stave kedy jednoducho nemam na vyber respektive som unaveny, zhodnotim ze nebudem ok soferovat tak sa radsej prespim v aute a nasledne pokracujem. Ano jasne ako pises papek - toto by bol asi velky problem, na druhu stranu, typek v dodavke na kraji cesty nejak moc nezavadzia a neviem ako iným, ale mne nevadí...ak niekomu vadi nech zavola policiu a to som teda zvedaf ze co mu spravia..
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale co tolko buzerujete felipeho zato, ze chce byt poctivy? :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

broslo: no smerom na martin si mozu odskusat ako sa jazdi na ceste 1 triedy, ale skor mali zobrat nejaky offroad :-D

spanie v aute: neviem o tom ze by to bolo zaknom zakazane. Je normalne, ze ak niekto jazdi dlhe trasy, tak sa v aute aj vyspi. Je ine v aute byvakovat, takisto si to zaparkovat v centre mesta a tam sa rozlozit. Je rozdiel statny zakon a mestke nariadenie. Za to, ze si proste zdriemnes v aute ti nemoze nikto nic, to ze prislusnici mozu mat otazky, je vec druha.
A potom co karavany, poznam ludi co zoberu auto karaavn a idu napriec europou a spia vyhradne v aute. Akurat musia dodrziavat niektore mestke nariadenia, kde mozu zaparkovat ostat a kde je iba kratkodobe parkovanie.
Kludne spi v aute, myslim ze vo vegas nebudes prvy a ani posledny. Myslim ze tam uz ludia dopadli aj horsie :laugh:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

no ja osobne by som v aute spat nechcel ani v Sku ani jednu noc
RAMMSTEIN
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ja som kopec laniek od detstva prespal v aute a je to prijemne spestrenie :D horsie to bolo niekedy v zime ale co ma nezabilo, to mi nic ine nedalo :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

nj lanky, to proste muselo byt, ideal na toto bola CRV, kde ked som zlozil zadne sedacky, tak sa dalo naozaj dobre vyspat. Horsie to bolo ozaj v zime :)
NB: Asus ROG Strix G16
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Poznate niekde v BA nejakeho rozumneho muza co by mi vymenil / poskytol priestor na vymenu zadnych ramien na Mercedes w210 ? material si zabezpecim sam.
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"