Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

No mna caka vymena celneho (prasklina v priezore pre vin cislo), sklo stoji 1200€, tak som zvedavy jak sa budu vykrucat :/





.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Ouuu méééén....
Prečo 1200€? Je to síce Audi, ale... ...čo všetko sa s oknom mení?
A prečo vznikla prasklina? Vinník je?
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

zeby preto, lebo je to na audi a8?
reflexne, vyhrievane, nejaky senzor a pod.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

lebo tam ma viacej elektroniky, ako vacsina behajucich aut :)

co vravite na novu opel astra 1.4 turbo benzin
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Ja som poskuloval po 1.6 turbo benzin, ale ked som zistil, ze k tomu motoru davaju uz len 48l nadrz, tak ma to normalne nasralo. Golf zmensil nadrz na 50l, Astra na 48l... sa zacinaju hrat, kto ma menej alebo azda sami uverili tym papierovym spotrebam? :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

uz astra G mala malu nadrz a to ma vysii apetit na 1.4ku..
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak vies, vaha dole, nizsie spotreba, nizsie emisie :rolleyes:
ja sa ich od toho snazim odhovorit, ale neviem ci to pojde. Nahovaram ich skor na kia ceed, alebo mazdu 3. Lenze hento deutche shit ma 300 asistentov a krasnu reklamu :facepalm:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3321
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Diablo1st »

mirjak napísal:Ja som poskuloval po 1.6 turbo benzin, ale ked som zistil, ze k tomu motoru davaju uz len 48l nadrz, tak ma to normalne nasralo. Golf zmensil nadrz na 50l, Astra na 48l... sa zacinaju hrat, kto ma menej alebo azda sami uverili tym papierovym spotrebam? :facepalm:
A aký je prosím pekne reálny problém s tým , že Astra má 48L nádrž? Prepáč, ale príde mi to ako marginálny problém. Jazdím na firemnom Suzuki SX4, ktoré má 50L nádrž. Tankujem každý druhý deň a nikdy ma ani nenapadlo nadávať, že prečo tam nie je aspoň 100L nádrž.
Veď tých 600km s tým ujdeš a na 5 minút sa zastaviť na pumpe a natankovať snáď nie je prekážkou, či?

Pri výbere auta je objem nádrže medzi poslednými vecami, čo by ma zaujímali resp. presvedčili ísť ku konkurencii. :facepalm:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uplny suhlas - na 48l paliva prejdes tolko kilometrov ze nemozes mat problem s tankovanim a natiahnut sa musis tak ci tak. Proste skombinuj jogu s tankovanim, koniec. A to ti hovorim ako majitel 100 litrovej nadrze v aute ktore nevies ze mam, pripadne ako clovek ktory s Voyagerom prejde bez tankovania Bratislava-Mnichov-Bratislava... VOBEC to nie je dolezite. Ani trochu.


Inak by ta mrdlo keby si vedel ze Ocktavia3 RS ma az sialenu 50 litrovu nadrz, co ? Mercedes C tusim 2009 co kupil kámošš ma standartnu nadrz nejakych 65 litrov ci tak nejak. Vies kolko ma najnovsi najvonavejsi C Mercededés ?

41 litrovu.

Pre slabsich v matematike : STYRIDSAT JEDEN litrov. Ano, Mercedes C, auto uz od 30.000eur, pricom dvojnasobok nie je velky problem, len zaskrtnem zopar policok v priplatkovom cenniku. Mozes si DOPLATIT vacsiu nadrz, ale vies ako, papierova spotreba v Bruseli hraje prím... zachvilu tie svine budu montovat flasku od KokaKoly namiesto nadrze.

Jaaaaaaaaaak som sa strasne pobavil. DEHONESTUJUCE. Nejde o to ze to nie je realny problem (na 40 litrov nafty prejdes 600 kilometrov), ale je to totalne ČURÁTSTVO v aute ktore stoji uz od miliona korun. Hrozne nepodareny ftípek.


Vobec sa s tym ale netrap - novym X5kam zatekaju zadne skla... holt usetrilo sa, povodne poctive tesnenia s ktorymi NIKDY neboli problemy sa nahradili "mudrejsimi do dnesnej doby" cize v praxi o tri centy lacnejsimi. To je tiez take auto na ktorom by si to necakal.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

lenze ten C mercedes ma za priplatok 60EUR s DeePeeHaaa nadrz 66l... tych 41l je vsetci vieme preco. Rad by som si ju doplatil aj na Astre, Golfe ci Octavii, radsej ako za system rozpoznavania znaciek ci bezklucove otvaranie.

48l je zrejme dost pre diesel, ale ten 1.6 benzin ma 2x taku spotrebu a rovnaku nadrz. Mne to proste nevyhovuje a som za to ochotny zaplatit, co je na tom divne? Obdobne s mobilom, kludne si priplatim za 2x vacsiu vydrz baterie, nikoho neodsudzujem za to, ze je ochotny pouzivat nieco, co treba nabijat 3x denne.

Co je pre jedneho marginalne, to moze byt pre iného kriticke... Napr. moj predosly vyber nakoniec rozhodlo to, ako a ci sa dalo hybat s N1 mrezou (Astra vs. Golf. vs. Octavia)

Inac Passat tusim zmensil zo 70l na 66l, Superb zas zvacsil zo 60l na 66l. Zvazujem po dlhej dobe prechod z nafty na benzin, proste ze to viac zerie mi nevadi, ale ze este aj nadrz je mensia, tak to teda nie, vsak to rovno mozem zobrat Teslu :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

S8+ mala 80litrovu nadrz a dal som s nou max 350km, moja A8 90L a max 960km, Octa 66kW 45/55L a taktiez 900-1000km, firemne fabie 1.4 a 1.2 45L a davaju 500-600km mestskej (!!) jazdy, takze o com?





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

motory sa zmensuju tak aj nadrzse sa zmensuju. Ja pochopim na takej astre/ceed ... ze capnu aj 40l nadrz. Pri priemernej spotrebe benzinu 7l, na tu 40l nadrz ubehnes v poho 600km.
mirjak, len mi povedz, kde si nabral tu 2x vacsiu spotrebu benzinu vs diesel? benzin zere mozno +1l, nech aj 1.5l ale ne 2x. Moj avensis combi, rv 2004, so zapnutou klimou, nalozena zena + dieta + plna nadzr zere 5-6l pri 100kmh. motor 1.6l benzin (viem trapny motor, ale bola to fakt dobra kupa :) )

takze pri takychto spotrebach riesit velku nadrz nema moc zmysel, ale su auta, ktore tu spotrebu maju niekde inde a na 40l nadrz neujdu ani 400km
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> lenze ten C mercedes ma za priplatok 60EUR s DeePeeHaaa nadrz 66l...

stale dehonestujuce.


Snake, help please : D2, Navigation Plus, zablokovana do stadia ze uz sa neda zadavat kod ktory poznam. Jak 100hoven ? Seriove cislo radia nemam, vyberat som lajbavy, VIN vozu samozrejme mam ked sa pozrem.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

HellAngel napísal:motory sa zmensuju tak aj nadrzse sa zmensuju. Ja pochopim na takej astre/ceed ... ze capnu aj 40l nadrz. Pri priemernej spotrebe benzinu 7l, na tu 40l nadrz ubehnes v poho 600km.
mirjak, len mi povedz, kde si nabral tu 2x vacsiu spotrebu benzinu vs diesel? benzin zere mozno +1l, nech aj 1.5l ale ne 2x. Moj avensis combi, rv 2004, so zapnutou klimou, nalozena zena + dieta + plna nadzr zere 5-6l pri 100kmh. motor 1.6l benzin (viem trapny motor, ale bola to fakt dobra kupa :) )

takze pri takychto spotrebach riesit velku nadrz nema moc zmysel, ale su auta, ktore tu spotrebu maju niekde inde a na 40l nadrz neujdu ani 400km
Staci sa trtkat po meste alebo viac benzinu slapat na krk a ta spotreba je ovela vyssia ako 5, 6 alebo 7. A to hovorim tiez o 1,6 litrovej atmosfere.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v meste ani nafta nezerie 4,1 a viac sa neda nech robim co robim aj ked som tahal dvojtonku prives... tiez sa mi nezda ze benzin ma dvojnasobnu spotrebu oproti nafte. Ked nafta ide mesto za 5.5 az 6, tak normalny maly benzin imrvere nechodi prepana za 12... kamarati na trojlitroch rúbu okolo desiny.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"