Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa _Mato_ »

LordKJ napísal: Ut 09. Máj, 2023, 15:35 wall switch moduly, myslis tie male baterkove srandy za vypinac?

Idu ti v pohode? lebo mne to semtam nezopne svetlo a je to teda riadne drahe... ak by som nebol sprosty a natiahol 5x1.5 ku svetlam tak by som to riesil klasickymi zigbee spinacmi (do krabicky nevojdu, pod svetlo ich dat neviem lebo plytka..)
Ano, kupoval som ich davnejsie na nemeckom Amazone, kde ma 1 kus vysiel asi na 30 eur, u nas vtedy najlacnejsie za 40. Kupoval som vtedy 10 kusov. Trocha som bojoval s naparovanim na HUE hub, ale po prvych 2 kusoch uz som prisiel na idealny postup a zvysne uz isli do pohody. Funguju v poriadku, iba obcas sa mi stane, ze napriklad jedno svetlo zo skupiny zapnu tlmene. Ale to vyriesi rychly dvojklik na vypinac a stava sa to iba obcas.
Moj hlavny dovod bolo limitovane miesto v krabicke na vypinac a tiez zachovanie rovnakeho dizajnu vypinacov/zasuviek po celom byte.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

presne ten isty problem riesim aj ja... ale na niektorych miestach tam nevopcham dokonca ani tieto moduly a to su asi najmensie co som zatial videl
maniak napísal: Ut 09. Máj, 2023, 15:48 LordKJ
Sonoff ZBMINIL2 https://amzn.eu/d/7cMyXMM
Mam ho doma na test, este som nemal cas, ale je malicky. Mal by sa zmestit do krabicky (ale tie mam ja vsetky hlboke, jednoduska, tip pre teba, daj si hlboke krabicky, zmestis tam casom aj podomietkove smart home telesa).
jj mam doma aj tie, aj nejake shelly aj sonoff zbmini... nic nevojde :laugh:.

Keby som vedel vravim natiahnem 5 linku pod svetlo a som vysmiaty... (kamarat si pustil fazu do PE ale zas taky samovrah nie som). Ale tak ja mam panel, niekde mam 42mm krabicku este skratenu lebo za nou rovno trci fajny roxor. Zatial to riesim tak, ze ak mam vypinac z 2 miest tak v tom druhom mieste je viac miesta tam sa vojde aj ta philips srandicka ale nefungovala mi na tu vzdialenost ked bola prekablovana cez 2 vypinace asi velke straty na tom malom prude. Potom neskor mi napadlo to napojit jeden vypinac na jeden okruh a druhy na druhy, kedze ten hue modul vie fungovat aj s dvojvypinacom. Vyskusam na druhej miestnosti ked bude cas.

Ja asi na surovo vyvrtam cez krabicku dieru do druhej izby a tam dam krabicku na zbmini switch.

Teda takto ja to mam o to horsie, ze mam Hue stropne lampy + chcem mat aj bezne vypinace :-) Ak by som mal iba dumb svetla tak tam dam len hore k svetlu zigbee relatko.


ina tema: boli mi dnes tahat predpripravu na klimu, 48m medenych trubiek sa minulo (4split v 3i)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

chces tou klimou aj kurit?aku si vybral? kto ti bude montovat? sam hladam dodavatela do Ba bytu na monosplit
hry- ps5
doma-HP probook
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

neplanujem tym kurit a v panelaku ani velmi netreba kurit... ale dalo by len neviem co by som robil stym vonkajsim kondenzom


bral som vnutorne Mitsubishi AP jednotky, isiel som cez klimy.net (z rychleho googlenia mi vyzerali sympaticky + aj byvaly kolega mal dobre skusenosti) za mna zatial v pohode.

ale odkedy som to objednal tak na mna vybehlo asi 15 firiem co robi klimatizacie by som ani neveril kolko firiem to robi :laugh:
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> ale dalo by len neviem co by som robil stym vonkajsim kondenzom

to co ja a vela susedov v panelaku : bastardrurka a kvapka na travu pod barakom.
Alebo hadicka/husi krk, kvapka do vedra na balkone a vylievat... na travu pod barakom :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

no jasne, vnutorny som pekne stiahol do odpadu

vylievat asi skor, len je dost mozne, ze to budem mat na podlahe, kedze zohnat 41 podpisov bude este zabava
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Chod po baraku zbierat podpisy aby ludia videli ze si ich zbieral, potom ten papier s podpismi hod do kosa a daj namontovat klimu
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa LordKJ »

ano to je teoreticka rovina, prakticka je, ze zakomponovali do zmluvy o sprave pokuty :-)


inak by som to neriesil, zasklenia si tu robili hocijak (stavebne povolenia nic, suhlasy nic)... niektori maju klimy priamo na fasade a tak... ale 250eur mesacne pokutu spravcovi sa mi nechce platit
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja tiez v BA mam zakaz ta dam klimu na zem a odvod kondenzu nastastie developer aspon vyviedol vonku pripravu. doma mam na balkone na fasade a kvapka do kvetinacov
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ahojte,

pre pekný slnečný deň som si pozrel foto pred a počas, prikladám. ten kopec nás stal času, peňazí, všetkého :D ale už to vyzerá. Budúci týždeň pridám foto máme dom zvonku na 90% hotový, lešenie dolu.

Fotené z circa rovnakého miesta, ale ozaj circa.
Pred_a_pocas.jpg
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja zateplujem 15.6 cca a pondelok riesim izolaciu podlahy a omietky mi viete pls niekoho odporucit?idealne aj co robia potery.zajtra byt davam realitke a ani neviem ako ale 7tis som dal do zariadenia len tak fuklo a to bol byt uz v standarde :(
clovek aj prejazdi vela ked sa obeha na stavbu. matko kedy sa vieme zastavit na kolaudaciu ? :) u mna asi jul/aug na liptove.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Nesi bars optimista? Potery ti musia vyschnut, potom nivelak a podlahy, kupelky nedzityn...potom kuchyna a pod. Ci nedorabas do konca?

Ja realne oktober dokoncenie domu vidim, ale ozaj len domu nic okolo :D

Aj to bez FVE a zelenej strechy zatial, to najskor buduci rok (ale som spoko ako jenstrecha aj teraz vzhladovo takze to nehori).
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

ved si videl u mna. este ani po 2 a pol roku nemame okolo domu porobene :D
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uplna normalka ze po 2.5 roku visia ziarovky na drate bez lustra...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa HellAngel »

Keby len 2,5 roka :D
Ja som mal v kupelni 10 rokov ziarovku na drote :D a leby nebolo hundrajucej zeny, tak je tam asi doteraz :D
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Debata o všetkom"