Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja len nechapem jedno, ako tu mozete obhajovat system ktory je uplne nespravodlivy, hlupy a zvrateny.
Preco sa zmeny dotykaju ludi co pracuju, a co nieco v zivote dosiahli alebo chcu dosiahnut. Aka ja to potom vidina ze viacej zarobim, ale stat ma tak zoderie jak kurca. Vsak ak dokazem si zarobit viacej vlastnou hlavou a rukami, tak preco by som za to mal platit este viacej?
Preco nejdeme zreformovat socialnu politiku tohto statu, to vam hranolcom nevadi ze platitne na ludi co nerobia, ziju z pridavkov a zo socialnych davok? (pozor nenarazam na ludi ktory sa dostali na pracak koli prepusteniu , ale yruseniu firmy, pisem o ludoch co vedomu su na pracaku xy rokov ...) . Nevadi Vam ze z Vasich dani mate problem dostat normalnu lekarsku starostlivost a ked potrebuje na operaciu tak musime pomastit doktorovi vrecko aby sa na vas len pozrel?
To vam zrejme hranolovcom nevadi, hlavne nech platia ludia co zarabaju.

felippe: mne je jedno co si soferoval, premna zamna mozes chodit po dialniciach aj na kolobezke, ale proste preco mam platit za to ze si dovolim kupit drahsie auto? A podla tej tabulky je uz luxux vykonejsia 1.8 motor, to ako co ma byt. za par rokov to tu bude jak v totalite, 80% skoda 105, 15% lada, 4% trabant, 1% (vlada) tatra 603
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa mbc »

ta dan sa bude platit aj z prvej registracie, ci sa mylim ?
niekto si chce doviest "staru haraburdu", ktora bola jeho detskym snom a "nahodou" ma cez 200kW
tak si pekne krasne doplati 2000Eur, co moze byt cena tej haraburdy
dalsi pripad je napriklad zivnostnik, chce nejaku tu silnejsiu dodavku do firmy, tiez si priplati
tu neide iba o milionarov co si kupuju 100tisicove auta
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Papek »

Ti, co si kupuju auta za 100000 si to napisu kde chcu, vybabru so sytemom tak, ako vybabravali doteraz. Tazsie to bude mat bezny obcan, ktory sa bud na to vysere a dan zaplati, alebo sa na to vysere uplne a auto si nekupi. Tak isto sa teraz spekuluje s roznymi sadzbami DPH ako kedysi. Jednotna DPH bol experiment, ktory sa ukazal ako velmi dobry, zlepsil sa vyber dane a zjednodusilo sa dokazovanie a odhalovanie danovych podvodov a unikov (netvrdim, ze sa zabranilo, kedze este stale mame na slovensku vela firiem, ktore vytvaraju dlhodobo stratu, ze?). Ten, kto na to nema prostriedky, plati jak blb, ten, kto by mal odvadzat miliony si to uz nejako papierovo zariadi, alebo zainvestuje zanedbatelnu sumu a zalozi si firmu na Cypre. Cize komu opat stazia podmienky? Malym, strednym firmam, drobnym podnikatelom, ktori u nas zamestnavaju velku cast ludi a nadnarodne spolocnosti sa nad tym pousmeju, lebo si budto vybavia (dalsie) danove prazdniny a rozne miliardove dotacie na pracovne miesta, alebo oseru cely system. Jou, Ficko nam to opat vychytal.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa GABO »

Istoty naše istoty tralala http://spravy.pravda.sk/vybavovanie-na- ... domace_p09 :good: a ideme ďalej. Tak toto je šetrenie roka tej buzerantskej kopy :D ešte zopár podobných vecí a dúfam, že aspoň poniektorí z ficovoličov sa prebudia.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ja neobhajujem ani SMER ani SDKU. Mozno som dakedy bol za SMER, ale rovno napisem ze som ho v zivote nevolil.
Mali sme tu SDKU - len nedavno, v koalicii s KDH, co dokazali? Nic. Zdrazovalo sa tak akoby sa zdrazovalo aj keby vladol smer.
A tu ide Figel vykrikovat ze podporuje ucitelov a ze smer zenie skolstvo do zahuby. Neserka si do huby? Ved len nedavno tam bol a co poriesil? Ucebnice cez nastrcene firmy, o tom za ake sumy kupovali MŠ pocitace pomlcim. Videl som dodacie listy aj sumy, na ake musela skola poistit PCcko. HPcko dodali s 1,8GHZ AMD procakom a 1GB RAMKOU, a len windows PROF - naco do skoly PROF windows??? a office ocenili na tom dodacom liste na viac ako 500€. Protiom vieme ze datalan dodal tisice takych PC a ja keby som chcel kupit 5000licencii formou multilicencie za jednu nezaplatim ani 30€ za win a 50€ za office. O tom ze pocitac ktory sa dal poskladat neznackovy za 300€ aj s LCD bol naceneny na viac ako 1000€ nevravim.

Kazda jedna vlada - ci uz smer alebo modri robia to iste. Zakazky znamym, a ked dojdu love zavadzaju blbosti. Ci 20korun u lekara, alebo dan za auta. Bola tu gorila ktora jasne ukazala prvykrat a jasne na toho, kto s kym nas okradal /na smer ziadne dokazy zatial niesu ale verim ze to robia aj oni/, boli volby a co sa stalo? Nic, vymenili sa sily vo vlade, ale hore ostali ti isty akurat jedna zmena bola. Ked su Slovaci taki sprosti ako ukazali vo volbach po gorile, tak nemam slov. Prakticky ani jedna zo sucasnych stran tam keby mali Slovaci hlavu NEMA CO ROBIT. Napriek tomu male strany ktore nemali sancu ukazat ako to myslia mali 0,9%. Tak desattisice ludi boli na Gorile, a ludia volili SMER, SDKU a kadehakov. NEmam Slov.

Ked si to zvolili, tak nech si tu dan aj platia. PO gorile uz neverim, ze sa tu niekedy nieco zmeni, lebo volicom drbe a nemaju ziaden narok stazovat sa. Maximalne tak cusat a robit to co im prikazu.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

STENLY napísal:som nevedel, že aj školopovinné deti tak zaujíma politika
tak uz vies. a mala by zaujimat viac deti. hned by bolo o motivaciu na ucenie viac, dostat sa prec stadeto.
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

felipe25 napísal:Hmm, jazdil som na Ferrari F430, a zeby som nieco podobne potreboval do mesta...
Nie, nikto tu nepíše o ferkovi do mesta. Bavíme sa o tom že v dnešnej dobe, kedy motor s normálnym výkonom nestojí tak veľa ako kedysi, a výkon priemerný sa prirodzene zvyšuje. Kam všade tá daň zasiahne si si asi nepremyslel. Ferko do mesta nepatrí, viem čo píšem to len tebe sa to zdalo v pohode aj v meste, a to už nepatrí do tejto debaty.
Bavíme sa o normálnych autách, alebo v mojom prípade tzv. businessman's express, nemám super šport, ale pohodlnú limuzínu a je to preto že je to rýchlejšie ako keby letím, a všetci vysoko postavený a aj majitelia u nás majú 3l+, lebo to patrí na diaľnicu a k patričnému nájazdu, a vôbec čo čakáš keď niekedy mením olej každý mesiac? To má vydržať 1.6ka ten nájazd?

Koniec OT.

Stále čakám na argument prečo by niekto podľa teba mal platiť za smiešnych 136koní cez liter euro ako si napísal
naco ju vobec riesis ked zijes tam
Lebo je to svinstvo najhrubšieho zrna! nedochádza ti to?
ta dan sa bude platit aj z prvej registracie, ci sa mylim ?
niekto si chce doviest "staru haraburdu", ktora bola jeho detskym snom a "nahodou" ma cez 200kW
Presne tak, koniec snívania, koniec projektov, koniec túžob o strávenom čase v garáži s niečím čo má motor z niečoho iného ako z vysávača.
a ak by som sa mal drbať napr. z KE na cechy kvôli prepisu, tak ušetrím hooodne euráčov
To je irónia? KE-BRNO 5-6 hodín cesty, náklady na palivo od 40 do 100 eur? to sa neoplatí aby si ušetril trojku? Oplatí...

Už by ste mohli skončiť s tým nekonečným vyhováraním sa na firmy v daňových rajoch. Poznáte tu niekto aspoň jednu? Ak áno, tak Vám je jasné že pri tom objeme peňazí, ktoré sa tam točia je nijaké auto úplne ukradnuté, aj celý náves áut. Nevraviac o tom koľko tam figuruje koníkov, a ako tí ľudia dopadnú/dopadli...
Zaoberať sa radšej tým ako sa má bežný podnikateľ alebo zamestnávateľ v SR, a nespomínať nadnárodné spoločnosti, o ktorých dotáciach aj tak vieme veľké... Na čo sa tým zaoberať? Čo tak sa zaoberať tým čo môžem spraviť aby som sa mal lepšie, a neokrádať sa o čas rozoberaním toho aké na to nemám podmienky, ale skúsiť z toho v aktuálnych podmienkach vyťažiť čo najviac? Áno chce to viac odvahy ako písať na internete svoje výlevy, ktoré koniec koncov nič nezmenia, a aj keby idem pred národnú radu a zapálim sa tam zaživa tak nezmením nič.
Skúsim teda začať na seba makať a pomôcť si sám, je naozaj naivné niečo očakávať od štátu, každý kto chce mať proste trochu viacej to pochopil a pomôže si ako vie. Nespoliehať sa na naše zdravotníctvo ani dôchodok ani nič podobné, makám dokiaľ vládzem aby som na to potom nebol odkázaný.
Kazda jedna vlada - ci uz smer alebo modri robia to iste. Zakazky znamym
Dobré ráno stará mama. Kde si bol doteraz?
Toto sa deje každý deň, z tvojich rep. našich peňazí, sa nabaľujú mastný hnusný papaláši. Stavajú cestu ktorej výstavba trvá 4 dni mesiac a chodia tam do tretiny naplnené tatrovky s asfaltom, aby sa ich tam otočilo čo najviac, a je tam 20 riadiacich dopravu a bezpečnosť ohľadom jedného stroja namiesto dvoch, väčšina stojí opretá o lopatu. Toto je všade kde sú štátne zákazky, nemáme šajnu koľko toho je, celé to funguje pretože prototyp úradníka/politika typu "Braňo Obálka" je spoločnosťou tolerovaný, a chýba morálna výchova. A čo s tým spravím? Nič, ak o niečom vieš tak kľudne povedz.

Ešte raz, radšej sa o seba postarať sám, neživiť sa ne medializovaných kauzách, ale skúsiť niečo sám od seba.

@time: Nikto tu na "pracujúcu inteligenciu" nenarážal pokiaľ viem, a dá sa aj na slovensku, alebo mám snáď v hlave nasraté? Tento postoj využitia bezplatného vzdelania, na ktoré sa ostatný skladajú, viem že to stojí za... ale skladajú, a potom sa odj..... Je to pri najmenšom sebecké, ale taký sme každý. Ak si platíš súkromnú školu tak sa ospravedlňujem a môj komentár ignoruj.


OT:Napriek ranám istoty, a ťažkej situácii na trhu, som veľmi rád že aj za týchto podmienok nám dnes schválili výstavbu novej fabriky, v ktorej plánujem zamestnávať o 2 roky daľších vyše 200 ľudí :good:
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Mne len išlo o to, že na Slovensku sa už normálny inteligentný človek nebude mať kde zamestnať, lebo všade tu budú len továrne zahraničných firiem, keďže podnikateľské prostredie je také, aké je - ak chce človek začať v niečom podnikať, tak sa rovno môže zastreliť, ak nemá "priatelov na správnych miestach". Človek ak chce v rámci bufetu zamestnať 2 ľudí navyše, tak rovno potrebuje tretieho, pretože papierovačky sú neúnosné. O odvodoch, vybavovačkách a poplatkoch štátu za akúkoľvek blbosť ani nehovorím...
Treba si uvedomiť, že žiadna európska krajina nemôže v priemysle cenovo konkurovať ázijským krajinám, pretože mzdy sú tam mnohonásobne nižšie. Jediné riešenie je automatizácia, no to by táto krajina mala mať oproti ostatným európskym krajinám aj inú výhodu, ako nízke platy. Aj tak ale automatizácia neprináša nové pracovné miesta. Ľudia napriek tomu očakávajú, že sa v takto rýchlo sa rozvýjajúcom trhu dá zamestnať s rovnakými znalosťami a skúsenosťami ako pred 30 rokmi, a preto sa otáčajú za Hranatými istotami...

//EDIT: Samozrejme, že som ťa nechcel uraziť - zobecňoval som... Prepáč...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

SAJBAMA: naco riesit argumenty preco platit za to a za hento. Preco mam platit dialnicnu znamku? To je to iste. Uz ked to raz schvalili, co s tym my urobime? Nic. Mozme to tak akurat zaplatit. ROzoberat a riesit preco zaco ako naco zbytocne zabera cas. Uz ma to fakt nebavi riesit kktiny. TO je ako pytat sa preco v meste musim platit parkovne, ked parkujem na normalnej ceste.
To ze som napisal ze ked si clovek kupi nove auto za 30tis eur a viac nech zaplati tych par sto eur dan je moj nazor. To ze sa to dotjne ludi co si kupuju lacnejsie auta je fakt, a nikto to nezmeni, ani ked sa na hlavu postavime.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

felipe25 napísal:a nikto to nezmeni, ani ked sa na hlavu postavime.
a od coho tu mame volby?
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

keby mohli volby daco zmenit, uz davno by ich zrusili ...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

cize nikdo nikdy uz nemoze zrusit poplatok za auta? :-D
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

to som nepovedal
ale pri ciernych dierach na prachy, ktore su v tomto state, nieje dovod to rusit, lebo prachy budu chybat vzdy
ak sa to nahodou zrusi, tak tesne pred volbami - a aj to docasne
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

ok, takze namiesto odstranenia ciernych dier a setrenia budeme pridavat nove dane? to sa mi velmi nepaci a nehodlam na to prispievat :bye:
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

ano ano, to je problem, ktory si tu vela ludi neuvedomuje...
mladi radsej odidu prec, pripadne zacinaju obchadzat system, aby nemuseli davat 60% svojho prijmu statu (plus este dostanu symbolicke euro-dve od statu)
nasledne stat nema na vyplacanie, tak zdvihne este viacej dane, pripadne zavedie nove poplatky
ktore samozrejme motivuju dalsich ludi ich obchadzat ... takze suma sumarum, malokedy su na tom lepsie

ale kedze hlavnym cielom politika je byt zvoleny aj v dalsom volebnom obdobi, a popritom stabilizovat prijem rodiny a kamaratov, tak sa nesmieme cudovat, ze opatrenia, ktore treba (na postihovanie uplatkov, lobbingu, danovych unikov) sa neriesia, ale riesia sa ine veci ...
napriklad uniky DPH ...
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Debata o všetkom"