Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

niekolkokrat tam spomina, ze to je od Nissanu, ktory to vyvija.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kolko tu uz bolo adiabatickych, antigravitacnych, antistatickych motorov aj od Dika slovenskeho... kde je ten motor. Kde je ten chlap.

Ja si pockam co Nisan vyvinie. Sedim s popkornom v poslednej rade, nohy v teple. Len ma prosim ubezpecte ze tato prevratna automobilka s prevratnym vynalezom je presne ta, ktora si dlhodobo nekupuje motory od Renaoultu pretoze... pretoze... pretoze...

PRETOZE SI NEVEDELA SPRAVIT PRE SEBA MOTORY ktore by boli konkurencieschopne. Prosim povedzte mi ze to je iny Nissan.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Teoreticky to je pekne nakreslené, ale prakticky to asi nefunguje :hysterical:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasneze nie, velmi rychly check na internete ukazuje ze sa tejto hovadine venuje cely svet uz dve dekady. Citat z druhej linky cez guugla :

When GM first publicly demonstrated their HCCI engine in 2007 they hoped to have the technology in production about now. At around the same time, Daimler , Honda and others were also actively pursuing the concept. Needless to say, HCCI remains in the R&D labs rather than the dealer lot.

Okej, tym mozem dalsi prevratny vynalez co zmeni svet pochovat do suplika, bohuzial to zase raz trvalo az 57 sekund.



V nejakych dalsich popisoch najdes ze stochiometricky pomer (krasa to 14.7:1 co mame dnes) sa meni az ku 31:1. Ja sice nie som konstrukter ale mohol by som si dovolit tipnut ukrutne vyssiu teplotu ako dosledok, a z toho vyplyvajucu vrcholnu nespolahlivost ? To bude dovod preco ziadni fesaci tuto vec este nemaju na cestach. Verim tomu ze by to kazdy chcel - pisu o zvyseni efektivity priblizne o stvrtinu, co je nenormalny prevrat v motorizme. Vedelo by to znamenat REALNU spotrebu okolo TROCH litrov na 100km bez vaznejsej produkcie NOx (dieselgate someone?) a to teda chce absolutne kazdy vyrobca. Lenze... nefunguje to. UZ DVE DEKADY to nevedia vyriesit.

Blbe. Necakajte, nemajte falosne nadeje. Uz si na tom vylamali zuby Mercedes, Honda, Volkswagen, General Motors, Hyundai, Mazda. Mazda je najblizsie so svojimi SkyActiv motormi a extremnym kompresnym pomerom.

Nie, Nissan to nedokaze. Automobilky ktore maju ukrutne viac penazi to nedokazali. Zaverecna.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Turbo, rozumiem ze berieme kompresny pomer ako priamu umeru vyssej teploty ale zaroven mam na pamati spomenuty fakt z videjka (typka mam velmi rad lebo je to ten typ co vysvetli opici aku funguje jadrovy reaktor, proste velmi rad pozeram jeho veci) kde je jedna z vyhod HCCI riesenia ze teplota je vsade rovnomerna kedze sa stlaca uz zmiesane palivo a vzduch, nevstrekuje sa, respektive nezapaluje sviecou co v "teoretickej" rovine zarucuje rovnomerny vybuch s rovnomernym rozlozenim tlakov bez produkcie NOX (koli comu predsa v EU komisii nevedia spavat posledne roky).

Bohuzial je vsetko teoreticke ako bolo pisane... A hlavne by dane palivo muselo byt vsade rovnako kvalitne (aj ked opat, kompresny pomer sa da menit kazdym cyklom podla potreby co je v podstate insta chip tuning :D ).

Ach jaj uz teraz mi je trapne ze tomu verim ale ako teoria je to pekna, ze to skusaju vieme ale preco to nefunguje? podla mojho laickeho rozumu takto silno normovane palivo by bol problem.

EDIT: zaujima ma to hlavne pret oze som neveril ze s fosilii vieme dostat vacsie percento ucinnosti ale tymto sposobom by sa to veru dalo! a ucinnost je modla inzinierstva predsa. :laugh:
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

takze Bosch im na vyziadanie posle appku so slovami use it at your own risk a teraz mrncia, ze je z toho zle... tento svet je drbnuty a zvrateny
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

The power of outsourcing. No responsibility taken!
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cert vie ako to bolo, nieco sa tam hovori o spolupatricnosti pardon spolupachatelstve ... neverim tomu ze by WV dokazal vyvijat softy :)

zrejme len mali Manažeris poziadavky od stolika a Boš tancoval ako mu zaplatili. Keby to bolo tak ze im Boš doda rovno kompletku software co podvadza, neboj nic ze by sa sfleku WV sudil s Bošom, to je bez debaty. Lenze oni nic, ticho ako chrasta nad vošou.

Takze niekde bude problem, veeeeeliky drahy smradlavy korporatny problemik. Lebo podvadzat sa nema, to je fuj fuj fuj.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

YUASA YBX5019 doma :)

ehm... Nekupovali ste niekto niekedy novú autobatériu? Na boku pri plusovom póle je taká maličká červená zátka. To mám vytiahnúť?
V návode, ktorý bol pri baterke píšu:
Aktivace standardních akumulátorových baterií
1) Před nalitím elektrolytu vyjmout plníci zátky, vyjmout těsníci trubičku - červený klobouček (vložením kloboučku zpět po naplnení akumulátoru může dojít k explozi).

Lenže batéria je už naliatá, tak som mimo... ...zavolám radšej zajtra predajcovi?
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 830
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Heatman »

To bol nejaky vseobecny navod, to plati pre klasicke udrzbove baterie.
Pri bezudrzbovych to iba vytiahni a pohoda, ja som bral tiez Yuasa ale 9000-ovu radu, vybral som iba tie stuple neriesil dalej.
Je to pre odvetravanie plynov ktore vznikaju pri nabijani/prebijani.
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD: Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kia ceed combi je velike rodinne auto ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Nedá sa porovnávať s MPVčkom / 7miestnym SUV, ale vojde sa tam toho celkom dosť, ale jazdím max 4 ludia v aute.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

v stvrtok som videl bielu Teslu X, BL 308NC, celkom zaujimave auto, z dialky vyzera ako X6 alebo GLE
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

minule som videl z tejto bielej prekladat do bielej S nejake veci... ujo asi patri do lepsej danovej kategorie ako my dvaja, Chris


Yuasu mal pan brat v Civicu z roku 1997, zomrela pred tromi rokmi. Seriozne bez srandy. Auto vtedy mohlo mat okolo 270k km.

Yuasu mam teraz aj ja, 100Ah, v tom šharanoidnom povoze co brnkam po Blatisrave. V januari mi vyprsala zaruka, takze tento prichadzajuci januar budu tri roky co samozrejme nic neznamena. Neviem aky typ. Yuasy mam inak velmi rad, kupena v Cechach za taku sumu ze u nas nebolo mozne zohnat 82Ah. Asi aj najdem volakde blok od toho.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"