Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

:hysterical: :good: si zabil :laugh:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

elektriku natiahneme po vzore neprisposobivych z poulicneho osvetlenia ...
a svetielok je na tej bielej budove v zime dost :hysterical:
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

kazimir dostal nobelocu cenu za ekonomiu :facepalm:
ludia je toto mozne ??? ja tomu neverim :facepalm:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Scorp »

si celú tú iróniu zjedol a ešte ti aj chutilo .)
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak aj je to predsa len fake? ja som tomu nechcel verit, ale tak reku hadam nenapisu volovinu :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa _Mato_ »

http://www.sme.sk/c/6573736/poslancom-k ... booky.html
sme.sk napísal:A aké počítače im kancelária parlamentu kupuje? Podľa požiadaviek, ktoré má SME k dispozícii, pôjde o špičkové zariadenia manažérskej triedy. Zadanie, ktoré sa objaví v tendri, je navyše veľmi špecifické a podrobné.

Okrem slušnej rýchlosti musia mať do 1,7 kilogramu, podsvietenú klávesnicu, webkameru s vysokým rozlíšením, batéria im musí vydržať najmenej sedem hodín a rozmery musia mať maximálne 34 x 23,5 x 1,9 centimetra.
Ani nahodou by im nestacili "obycajne" modely za polovicnu cenu.

:facepalm: :E
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Papek »

ked raz budes cely den vlacit 2,5 kg notebook, tak pochopis, preco sa vyrobcovia zenu za kazdym usetrenym gramom
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Mne nemusis vysvetlovat, co je to nosit cely den notebook. Na kancelarsku pracu (internet, maily, office) vsak nepotrebujes nadupany ultrabook.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Papek »

Ono to mas tak, ze aj ked tu mame elektronicku aukciu, takmer kazda zakazka je vzdy napasovna na konkretnu poziadavku, pripadne vyrobcu/dodavatela, aby sa nestalo, ze sa im tam dostane vec, ktora im ja nanic. Mohli si vybrat lacnejsie, mohli si vybrat este drahsie, lenze ked specifikujes niektore parametre benevolentne, tak sa ti tam nahrnie niekto so smiesnou cenou, pochybnou kvalitou, zlym servisom atd. - to teraz myslim vo vseobecnosti, v pripade tychto notebookov je to mozno trochu diskutabilne, ale mas x-oblasti, kde sa ku konkretnemu produktu nedopracujes inak ako jeho vyspecifikovanim bez udania vyrobcu.Tymto sa nechcem zastavat toho, akym stylom sa u nas robia vyberove konania (system je podla mna zly, pretoze mnohe kriteria sa jednoducho nedaju urcit bez toho, aby sa pri tom neporusil zakon a rozhodujuca je v 99% pripadov cena), iba to, ze si vybrali urcity produkt na zaklade nejakych poziadaviek (nech akokolvek absurdnych, zakon to neurcuje a tak je to len na nich) a nejako ho museli vyspecifikovat. A vybrane parametre mi nepridu nijako uletene, urcili si hmotnost, rozmery, parametre - klavesnica, hd webka, 7+ hodin vydrz. To, ze notas s 10% horsimi parametrami stoji o 700 € menej, je ina vec, a to, ze nejaky Macko alebo hocikto, kto je samozvanym expertom na vsetko z oblasti PC povedal, ze by im stacil notas za 700 nie je pre mna argument. Parametre si vybera IT oddelenie v kancelarii narodnej rady a ked s tym ma niekto problem, tak sa treba pytat tam.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ono pri tychto notebookoch ma najviac fascinuje to, ze sa bavime o polozke co nedosahuje ani len mesacny plat asistenta poslanca (max. 2 077 €). Navyse takyto notebook sa kupi raz za 4 roky, takze fakt ide o relativne irelevantnu polozku.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa _Mato_ »

To je uplne jedno, kolko je plat asistenta. Uchylne je uz to, ze poslancom kupuje notebooky stat. Napriek tomu, ze dostavaju mesacne pausalne nahrady (mimochodom nezdanovane). A ak sa nemylim, tak nove notebooky sa kupuju po kazdych volbach. Cize naposledy sa nakupovali pravdepodobne pred 2 rokmi.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja v praci tiez dostanem notebook, a vymenim ho skor ako za 4 roky :red:
poziadakvky mi takisto nrpridu prehnane. Dnes tiez doporucujem ludom co casto chodia a vlacia so sebou notebook prave ultabook. Je to vyborna vec. Ano je pravda ze ultrabook zozenies aj za menej, ale nedivaj sa na to zo svojho pohladu ako keby si si ho kupil domov. Tam hodne zalezi aj na servise, a len par znaciek poskytuje dostatocnu flexibilitu reklamacii.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Nj, odkedy som si kupil HD webku a kolotocarsky zelenu neonovu klavesnicu, hned sa mi pise lepsie :facepalm:
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Tak ako v tomto súhlasím s názorom, že raz za 4 roky dať 2k€ za notas nieje veľa anilen pre človeka, ktorý chodí na facebook, ved si to prerátaj koľko ta to stojí denne. Navyše nepochybujem, že niektorí borci ten výkon potrebujú tak isto ako portabilitu a pod..

Ja som dal tiež sa písací stroj 800€ no dal by som pokojne aj 2K keby na to mám. Viem že mi ten notas tých pár rokov poslúži naplno, prečo si nepriplatiť. Ani svojim známym by som nikdy neodporučil dáky odpad za pár € lebo viem ako tie mašiny vyzerajú po dvoch rokoch..
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa mirjak »

Vcera-dnes v dennikoch na par stran o posr... poslaneckych notebookoch, zjavne sa zas dari odklanat pozornost od dolezitych veci, kde utekaju stamiliony. To bude asi tym, ze radi riesime veci, v com sme vsetci experti, napr. notebooky, hokej, futbal a romska problematika.

Návrat na "Debata o všetkom"