Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2333
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

No tak znova... cena problém nie je, len som to písal v kontexte, "mokrá" vs. "suchá" spojka a môj laický predpoklad, že "mokrá" bude potrebovať viac oleja a teda bude pri servise drahšia tá výmena... chápme to takto, a to spojenie "pekná pálka" si odmyslime z toho prvého príspevku, teraz to čítam, a nebolo to štastné použiť túto židovskú frázu. Ďakujem za pochopenie, som v problematike a používaní automatov ešte panna :D.

Dá sa inak zmeniť režim z "D" na "S" počas jazdy ? alebo to ide len prepnúť len pri státí ?
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

minule som si ratal skodu rapid na 4 roky, ked si ju kupim ako novu alebo zoberiem na operativny leasing.
prekvapilo ma, ze rozdiel bol len nejakych 800€ za 4 roky.. (20K za rok)
neskor mozem postnut moju kalkulaciu. :)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ale po 4rokoch si ratal.za predpokladu ze junpredas s neakou cifrou , ale co bude o 4roky s pani merkel na koni nikto nevie. pride xy kauz ze tsi a tdi zase podvadzali a rapida sa nezbavis
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Xeigen napísal:oproti 6° dsg kde výmena oleja príde na peknú pálku
To je akoze kolko? :)
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

tie priplatkove servisne baliky skoda zahrnaju aj vymenu oleja v dsg, mozno sa to oplati...
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

stefan.koval napísal:ale po 4rokoch si ratal.za predpokladu ze junpredas s neakou cifrou , ale co bude o 4roky s pani merkel na koni nikto nevie. pride xy kauz ze tsi a tdi zase podvadzali a rapida sa nezbavis
mesacna splatka OL je 236,58€ ..
ak sa rozhodnes menit auto kazde 4 roky, tolko ta to bude stat..
Ak si klasicky kupene auto nechas dlhsie, tak sa to tazsie pocita.. lebo servis na jazdenke je prilis premenna polozka.
Ak chces nove na normalny lizing a to po splateni lizingu (4r.) predat, tak si imho pekny deb*l. :D
operliz.JPG
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

uz len kvoli "zostatku" je to nezmysel.. clovek, co meni auto kazde 4 roky = staci mu isto jazdenka, pretoze nove auto menit po 4rokoch znamena obrovsky prepad ceny..
prip. mu staci nejake uplne lacne auto typu dacia.. nemusi si kupovat skodu.
a tam sa uz naklady uplne otocia.

bavme sa o sukr. osobe, nie o firme, co kupuje auta za 50tis eur, a predava ich za 10tis e. mna by na operativny leasing nikto nenahovoril. su tam obmedzene km /co ak sa zmeni praca, a budem potrebovat auto na ovela viac km/?
Co ak sa zmeni situacia, a auto mi treba nebude? Cize, naklady budu 5600e za 2 roky, a v rukach mi ostane ho..

Ten operativny leasing by bol super, ale tak za polku ceny..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

to je ta ista otazka ako prenajom alebo hypoteka na nehnutelnost... vzdy si radsej kupim a ked skoncim aspon mi "nieco" zostane... ako beriem to tak,ze niekto kto ma fakt v prdeli a chce si cely zivot vozit ritku v novom tak sa na to nahovori,zas ked by som mal plan,ze budem cely zivot praktikovat taketo nieco s nejakou top limuzinou tak by som s tym zit vedel... ale vzdyt radsej mam neico svoje ako cudzie
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

to je ta ista otazka ako prenajom alebo hypoteka na nehnutelnost... vzdy si radsej kupim a ked skoncim aspon mi "nieco" zostane... ako beriem to tak,ze niekto kto ma fakt v prdeli a chce si cely zivot vozit ritku v novom tak sa na to nahovori,zas ked by som mal plan,ze budem cely zivot praktikovat taketo nieco s nejakou top limuzinou tak by som s tym zit vedel... ale vzdyt radsej mam neico svoje ako cudzie
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10047
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

lacika napísal:Ak chces nove na normalny lizing a to po splateni lizingu (4r.) predat, tak si imho pekny deb*l.
Lebo kazdy meni olej po 3000km, za studena nevytaca, s dizlom nejazdi only mesto, nestartuje z kazdej krizovatky s nohou na podlahe... a potom su take cukriky na bazaroch, garazovane a v top stave. Skor mi pride deb:l ten, co take auto po "mne" kupi. :-D

Zase stara pesnicka ako s prenajmom. Mozno (urcite) nieste cielovka tychlo lizingov a prenajmov. Niekto proste iba tankuje a meni auto kazde 3-4 roky. Stale ma nove, aktualny FL, a nic neriesi. ;) Staci platit.
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ved prave ,skorej si myslim,ze to ma zmysel pre firmy (kde to je aj mierene), proste nemaju ostaru s autami,ziadne servisy,dalsie naklady, opletacky s predajom vyjazdeneho, atd atd... proste kazde 4 roky pridu pre novy kus a neriesia :)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

sak preto vo firmach tak riesia aj tlaciarne napr.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5190
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

jak je to z PZP ? asi cca mesiac alebo kolko mi poslali novu sumu PZP na buduci rok, ktora je o 30e vyssia ako minuly a co som sa docital, tak vypoved musim podat namiesto 6 tyyzdnov pred koncom, cize neostava nic ine len zaplatit buduci rok a ziadne prestup inam ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

"na buduci rok" znamena od kedy do kedy? Vsak ak "na buduci rok" t.j. od 1.1.2017, tak casu na vypoved mas stale dost...
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

felipe25 napísal:clovek, co meni auto kazde 4 roky = staci mu isto jazdenka, pretoze nove auto menit po 4rokoch znamena obrovsky prepad ceny..
prip. mu staci nejake uplne lacne auto typu dacia.. nemusi si kupovat skodu.

Ten operativny leasing by bol super, ale tak za polku ceny..
what? Clovek co meni kazde 4 roky, ma vyberat bazarovky.. ak by to tak fungovalo, tak by si na bazare nemal tie 4 rocne auta :D
Skoda bola vybrata preto, lebo OL robi skoda finanz a nie sprostredkovatel, kt. ti navysi sumu o nejakych 60€ pri tomto type auta.
Plus sa to dalo pekne vypocitat.

Ak mi najdes niekoho, kto mi da na 4 roky a 80K km uplne nove auto za 120€, vratene poisteni a servisu dostanes odomna metal..
151€ stoji citigo vo verzii ultra social.

Chris PZP ti museli poslat skor.. lebo mas par tyzdnov na spisanie vypovede.. nemusis platit.. podaj vypoved a oni ti to znizia (pokial si nemal nehodu) alebo odid inam..

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"