Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5190
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

len odist mozes ak si podas vypoved minimalne 6 tyzdnov vopred, co ta doba uz presla...
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

tak mas smolu





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

ratajme, ze zivotnost auta je aspon 8rokov.

pri operativnom leasingu a tychto sumach, clovek preplati auto 2x.
a co ma v cene? prehliadky PODLA INTERVALU /ziadna vymena pri 12 000km pre lepsi pocit/.. vsetko len v ramci intervalu, cize naklady smiesne. poistka - ok, to je asi jedna z mala veci, co sa nabali, ale skoda pri tych tisicoch kusoch to ma za bagatel.

keby v tom bolo aspon nieco take, ze po zaplateni 6rokov sa vozidla stava vozidlom prenajimatela - ok.


to je fakt, pre firmy, nie pre bezneho uzivatela.

btw ja som nepovedal, ze dakto ti da auto za 150e mesacne, ale pisem, ze tieto sumy su psycho. aj ked, ked pozicanie auta na den stoji 30e,niet sa co cudovat.

ale, je podla mna nezmysel pre sukromnu osobu brat auto na op. leasing. ak nema cash, vzdy su tu moznosti ako bez NAVYSENIA dostane rovnake sluzby, a po skonceni splacania je vozidlo JEHO... /aj ked ma trebars len 3000e hodnotu, aj tak sme uplne inde/.
skoda ma moznosti na uver bez navysenia, 1% bez navysenia.. takze nemam love neobstoji.

pre firmy je to dobra vec - auto ked sa strieda sa aj tak znici, olej menia podla intervalu (sak 4r to vydrzi..), a proste na auto sa celkovo kasle. ale pre sukromnu osobu, aby po 4r platena dostal "nic"...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

jj tlaciaren mam aj ja tak riesenu v kancli na prenajom, lebo moje poziadavky splnali tlaciarne tak za 1k ... a najom na 4roky ma vyjde 1300, s tym,ze potom si ju mozem za 30e "odkupit"...ale v tom najme mam vsetko /rozumej servis, tonery...cena strany uplne smiesna / mesacne mozno 5eur...
takze ano z tohto ohladu je to fakt. to iste mozem povedat,ze keby mam firmu kde potrebujem 2-3auta a co najmenej starosti tak tiez riesim operativny lebo proste stale mam "nove/funkcne auto/max 4 rocne",ziadne starosti ako som pisal...

ale zatial mi je max proti srsti platit prenajom 750e za nejake Ecko a vediet,ze "nic" svoje nesplacam :D
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

no.. pri takej blbej skodovke ako toto nechas za 4 roky v autorizaku slusny balik :) ziadny bagatel.
mna pri poslednej pytali 280€.. Skoda si servis na 4 roky vycislila na 1200€.
1. vyhoda, nepotrebujes akontaciu..
2. ak sa zmeni tvoja situacia vymenis auto za ine.. citigo, octaviu..
3. srat na intervali.. ved auto nie je moje.. ak mas nehodu, poruchu dovezu ti docasne nahradne auto zadarmiko.. normalne za to musis cvakat, ak chces nahradne vozidlo.. pri odcudzeni dostanes druhe, co pri dnesnej frekvencii kradnutia aut na sidliskach nie je naskodu.. normalne ti ostanu oci pre plac a cakat, kym ti poistovna vyplati uz amortizovanu alikvotnu ciastku auta.. takze si ako nahradne mozes kupit akurat tak bicygeľ.
nikto ti nehovori, ze takto musis "vlastnit" auto stale.. ale ak nemas na nove a nechces 8 rocnu jazdenku po dochodcovi, co ti zozerie 3K rocne za servis, tak je to super, ze to ponukaju uz aj fyzickym osobam.
4. Ty mas potom moznost si to auto odkupit, ak by ti prirastlo k srdiecku. (nepoviem ti za kolko, lebo neviem)
5. Sumy su psycho? Ano.. normalny lizing mas za 145€ mesacne, pri tejto rapidecke.. ale co akontacia? na tu si nepomyslel, ze potrebujes vycalovat aspon 4K1 z kesena a bonus ako poslednu splatnu 3K6€? :D
6. po 4r platenia dostanes nic.. ale nezabudaj, ze nazaciatku si im nic nedal :) stale je to o tom istom..
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2149
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Chris: Nedaj sa zdierat zidackymi poistovnami, bojuj! Vypovedat PZP mozes aj pri predaji auta. Predaj auto kamaratovi a rovno vypovedaj PZP. Daj mu do zmluvy formulku, ze ma tyzden na odskusanie. Na druhy den zisti, ze sa mu nepaci tvar vyfuku a auto ti vrati. Jezis, nema PZP... no nic, musime spravit v nejakej poistovni.

Pripadne byva aj druha moznost, ale to si musis prestudovat zmluvu. PZP sa da tusim vypovedat aj pri nejakom poistnom plneni. Natahuju sa zidaci o 30,-€ rocne? Nechcu dat povodnu cenu? Potrebuje kamarat opravit naraznik/dvere/blatnik/celne sklo? Spisete papier o udalosti, ty si vinnik, poistovna pride o par stoviek eur za svoju nenazratost a este to tam pojdes aj vypovedat. Ty mas inu poistku, kamarat opravene auto.

Vela roboty len kvoli 30,-€? Mozno ano, ale mna extremne irituje takyto pristup a som ochotny vyvinut vela energie, ked darmozraci z toho nemaju osoh. Radsej tie peniaze hodim do kanala, ako by som ich mal dat statu ci zidakom. Rozhodne len nemavni rukou, ze "je to len 30,-€". Kvoli takemu pristupu tu mame taketo spravanie.

(Posledny tyzden dost riesim veci a nie som tu, ale pozriem sem a vidim, ze je tu zase felipe25 a - ano inak - riesia sa najlepsie a najvyhodnejsie Skody. Koniec. Kruh sa uzavrel.)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

chris:
Výpoveď poistnej zmluvy

Ak sa chcete poistiť za výhodnejšie sadzby, ako Vám v súčastnosti ponúka Vaša poisťovňa, je potrebné, aby ste do svojej poisťovne zaslali výpoveď poistnej zmluvy.

K akému dátumu môžem vypovedať zmluvu PZP?

Poistná zmluva sa vypovedá ku koncu poistného obdobia. Poistná zmluva sa spravidla uzatvára na dobu neurčitú a poistné obdobie je jeden rok. Výpoveď poistnej zmluvy je potrebné Vášmu súčasnému poisťovateľovi doručiť najneskôr 6 týždňov pred koncom poistného obdobia. V tento deň musí mať Vaša poisťovňa túto výpoveď k dispozícií.

Výpoveď možno podať osobne, alebo doporučene poštou.
Poisťovňu PZP môžete zmeniť len raz ročne!

Je nevyhnutné zaslať písomnú výpoveď zmluvy PZP do Vašej poisťovne
Písomná výpoveď PZP musí byť Vašej poisťovni doručená najneskôr 6 týždňov pred koncom poistného obdobia
Deň konca poistného obdobia je spravidla dňom, ktorý predchádza dňu, kedy má Vaša zmluva počiatok. Tento dátum nájdete v poistnej zmluve, alebo na bielej karte.

osobne by som tam isiel, ze nech mi podaju info koli vypvedi zmlyvy, pretoze si si nasiel lacnejsiu poistovnu. Ratam ze tvoja poistka bude rychlo poriesena a ak nie, pojdes inde
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5190
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

lenze, nova poistka zacina od 26.10 cize ak dam vypoved teraz, tak musim cakat do buduceho roka, kedze poistka sa vypovedá ku koncu poistného obdobia, cize do 26.10.2017. Zase pre 30e/rok sa mi to az tak riesit nechce, len ma to zaujalo.

Alebo da sa tam dodat vypoved a zrusia mi ju napr. do mesiaca a pojdem si spravit novu PZP v inej poistovni ?

zoom: diks, ale nelubim moc obehavat po tychto "instituciach"
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Ale novú zmluvu by ti mali poslať mesiac vopred.. Nie týždeň.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

vsak pisal, ze mu poslali vopred, akurat sa na to vys.... ako ja minuly rok :(
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3319
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Chris napísal:lenze, nova poistka zacina od 26.10 cize ak dam vypoved teraz, tak musim cakat do buduceho roka, kedze poistka sa vypovedá ku koncu poistného obdobia, cize do 26.10.2017. Zase pre 30e/rok sa mi to az tak riesit nechce, len ma to zaujalo.

Alebo da sa tam dodat vypoved a zrusia mi ju napr. do mesiaca a pojdem si spravit novu PZP v inej poistovni ?

zoom: diks, ale nelubim moc obehavat po tychto "instituciach"
Pri PZP bohužiaľ budeš musieť ďalší rok vydržať. Alebo riešiť to tak ako navrhuje Zoom.

Pri havarijnom sa mi stalo, že mi zrušili kvartálne. Čiže som nemusel platiť 3/4 roka, keďže sa platilo kvartálne. Neviem prečo to tak spravili, ale rozhodne som nenadával ;)
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5190
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

pohoda, nic sa nedeje :) furt lepsei platit 180e ako 1300e /rocne :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

inac to zvysenie... navysili Ti sumu pred zlavou, ci si mal nejku udalost, alebo super specialny vstupny bonus, co teraz zrusili? Alebo sa uz takto pripravuju na ten ficov odvod z poistneho (?)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a ja len dodam ze tieto kalkulacie leasing versus vlastne sa uz riesili na stranach zhruba 931 az 1687. A nevyriesili sa, cudne prekvapive.

jedna poznamocka : ked mi najdes krasneho nezhumplovaneho raprda ktory novy stal 15k v predaji 4rocneho za 5800,- dukatov, kludne mi mozes priniest cely vlak, predam ich vsetky do BBB za vyssiu cenu. Platim keš. Kukni ako idu inzeraty, 2013ky lebo starsie nie su (ano, viem ze 2013 auto dnes nie je 4 roky) zacinaju realne tak 6500 s tachometrom 280.000+ a bez problemu atakuju hranicu 8000. A to zase nie su auticka hyckane sotva 80.000km.

druha poznamocka : zijem presne s Chrisom na tej istej vlne, teda tomu kamaratovi co ma poskrabany naraznik atd a ide o princip. Len bacha na pripadny falus vlastne malus buduci rok, aby si namiesto 130 alebo 180e nedostal ponuku na 210e lebo to by si vyebal akurat tak sam so sebou.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5190
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

mirjak: malu udalost minuleho roku, ked si niekto myslel, ze bude rychlejsi ako moje smerovky, ale nejako prischla vina mne, kedze to nebolo nic strasneho tak som to nejako moc nerozpytvaval.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"