Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

turbo: ved to pisem.. to auto ma uplne inu hodnotu, ako tu ludia pisu.. calovat operativny 4roky, a po 4rokoch mat NIC, verzus platit splatky, a mat v rukach 8000eur je fest fest rozdiel.

ano, clovek potrebuje 20% na zaciatok - kto na to nema, nech nekupuje ani auto, nebude mat ani na benzin, ani na tie mesacne splatky op. leasingu.. kto chce auto, ma si byt schopny nasetrit tych 20%.. a ze na konci sa splaca tiez vysoke percento? pri splatke 150e si clovek opat nema mat problem odlozit za 4roky 4000e.

proste,kto taky problem ma, je bohuzial financne na tom tak, ze ma chodit busom, a nie autom. tiez si nekupim auto za 30 000€ aj keby som nan spociatku mal, ale potom mal problem platit splatky.

clovek co nema cash na zaciatku bude mat behom 4rokov isto problem v niektorom mesiaci dat dokopy aj tych 250 za operativny..

proste, ked na to nema, tak nech si kupi jazdenku a pod. a presne tu sa bavime o typoch ludi, co by do toho nikdy nesli, lebo ak nemaju na akontaciu, su na tom financne dost slabo, a isto nebudu vyhadzovat love do luftu. - moj nazor

operativny leasing je pre firmy, podnikatelov.. !! nie pre sukromne osoby..
aj tu by som sa bal, lebo obmedzeny najazd km rocny je dost limitujuci pre nejake firmy, co chcu auto na caste jazdenie, a prakticky "znicenie" auta.

to sa oplati tomu, co vie, ze to auto by najazdilo za 4roky 300 000km a to je pomaly zivotnost auta pri vymenach oleja ala 30 000km. lenze tolko nenajazdia, bo to zmluva nedovoluje :D a tu ma turbo stale pravdu, rapid s 300 000km 4rocny sa kludne predava za 5000eur. takze zostatkova hodnota je obrovska, a tu clovek po 4rokoch operativneho dostane velke nic.


btw, ten prepocet, to skade ste nabrali tie nizke sumy? :D

http://www.skoda-auto.sk/chcem-vozidlo- ... ny_leasing

Rapid Ambition 6st manual, 4roky prenajmu, rocny najazd 30 000km - kazdy co auto pouziva a kupil by ho na op. leasing tych 25 000km isto urobi....
308,18€ mesacne!!

14792€ za 4roky

vs nove: so zlavou, dajme tomu 13 500e. poistky ak clovek vie, ako ich riesit: max 350e rocne HP + PZP: 14900e
ok, zimne gumy dava skoda v akcii uplne free /komplety/ - sek na 500€.
Teraz davaju za 99€ aj 4roky servisu v tej cene - sice len podla intervalov.

Takze: 14 792e vs 14999€

Rozdiel v tom, ze po 4rokoch mam v prvom pripade vRUKACH NIC, a v druhom pripade rapid s najazdom max 120 000km a predajnou cenou cca 8000€.

Ako moze niekto pisat, ze sa oplati operativny leasing sukromnej osobe? Cisty fail. Dobre tak firmam, mozno kvoli odpoctu dph a pod... nakladom.. do toho sa uz nevyznam, ale isto nie pre beznu osobu...

Ano, cenu som rozpisal pri kupe cash a vlastneni auta od prveho momentu, ak to clovek vezme na 1% splatky, bude platit vyssie poistky, ale stale sa ta hodnota auta po 4rokoch rata... Aj keby to bolo 14 800e vs 16 000e je to o tom, ze v druhom pripade mi auto v polovicnej hodnote ostane, v prvom nemam nic,vyhodil som 14 800e do luftu.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
anonym_a8

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Ty uz sa prosimta vykasli na tu svoju Skodu. Pozri si ake su ponuky na operativny leasing napriklad na Kia Ceed tu. Je to Gold vybava myslim. Pre firmu nie je o com diskutovat. Odkup vs odobratie vozidla je 1/1, ziadna strata, proste bez starosti. Sukromna osoba ma akurat + DPH. Nehovoriac o tom, ze sa zmluva da nastavit aj s moznostou odkupu vozidla po ukonceni zmluvy za garantovanu cenu.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

s tym svojim Kia Ceed si utrel usta.

mesacna splatka pri Rapide 308e, pri Kia s DPH 353,32€...
takze Papa.. este viac nevyhodnejsie
(4rocny kontrakt, 30 000km rocne aby boli rovnake podmienky ake ma skoda..)

skodu som nevytiahol ja, ale niekto uplne iny, co riesil operativny leasing...

btw, mne je 85 aka znacka.. pri kazdej to vyjde total nevyhodne - pre sukr. osobu!

neviem si predstavit, kto miesto kupy noveho auta pojde do toho :) firmy neratam.. tam je to uplne ina kategoria..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tuto hram na Filipovu gitaru - auto take alebo onake, po 4 rokoch mas v rukach houno; ked si ho platim sam tak mam hojno.

Je to len jedno jedine pismenko rozdiel, ale znamena MINIMALNE 7.000eur ako sme si ukazali v pripade Szkody ktoru nie je podstatne kto nadhodil. Velmi sa ospravedlnujem ALE AJ KED BUDEM FIRMA, TAK SI NENECHAM UTIECT 7 LITROV NA JEDNOM ZASRATOM AUTE. Ked ich mam pat az desat... to uz nie su SIALENE peniaze ??????? A ked ich mam 1600 tak ako ma SPP od Leaseplanu, tak to sa uz bavime o MILIARDACH a neuplatnych riaditeloch a politickych rozhodnutiach.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

suhlasim s filipe. opnleasinv som sam premyslal a kalkuloval. nove som kupil za 11k gumy 500e, rocny servis cca 200€,spolu 800€, cize 12300e po 4rokoch a plus havarijnu mam 300€rocne tak 13500€ mam naklady po 4rokoch. saplavy lancer co hadam predam za 7k.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

cital som podmienky, a ono to nedaju ani takemu podnikatelovi, co nema na akontaciu ak by bral auto na 1%..

pozrite si, ake doklady chcu, plus si vyhradzuje VWFS pravo to neposkytnut. taze, pada aj sanca, ze je to pre toho, co nevie dat 20% dokopy. taky klient je "nedobry" pre toto.. pojazdi na aute,a potom ho vrati? oni chcu mat istotu, ze pocas 4rokov dostanu tolko a tolko. aj v podmienkach sa pise, ze ak odstupi od zmluvy musi zaplatit financne vyrovnanie, ktore urci VWFS..a kolko to bude? takze, to mame problem ak nebude na mesacny op.leasing. preto je toto riesenie fakt len pre velke firmy, co nemaju problem s financiami a auto nezoberu cash z ineho dovodu ako z toho, ze na to nemaju.
to nebude len tak, vypovedat zmluvu po polroku ked nebudu fusky. takze cielova skupina - velmi, velmi mala.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

Väčšina podnikateľov zväčša nekupuje autá nehnuteľnosti cash,why?lebo tie peniaze za ten čas otočia 100x (obrazne),ako ich zabiť do nerentabilné kúpy auta...takže áno je to hlavne pre firmy ved tie op leasing pôvodne aj vznikli z tých fleet produktov predajcov aut
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hovadina, vacsina podnikakatelov nekupuje auta CASH pretoze NA NE JEDNODUCHO NEMA. To je vacsina. Koniec debaty.

Su samozrejme aj taki ktori na to maju ale nedaju, tam je to potom naozaj otazka cashflow versus ine veci, ked tie prachy potrebuje na otacanie zasob tak ich nemoze viazat do auta, ale to sme zase len pri tom ze "na to nema" - keby na to mal, tak by kupil autiak za 30k a este by mu zostal potrebny prevadzkovy kapital ktory potrebuje na zasobovanie predajne, otacanie tovaru, fungovanie firmy atd. Cize "nema natolko vela aby ten autiak zaplatil cash".
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

pri tych podmienkach..
http://www.kia.com/sk/-/media/sk/files/ ... asingu.pdf

sa obavam, ze to tym mensim firmam neschvalia..
Na kreditné schválenie je potrebné predložiť:
• výpis z obchodného registra/doklad o živnostenskom
oprávnení, osvedčenie o registrácii na daňovom riaditeľstve
(v závislosti od formy spoločnosti),
• súvahu + výkaz ziskov a strát/daňové priznanie k dani
z príjmu - za minulé a predminulé účtovné obdobie, aktuálne
hospodárske výsledky za bežné účtovné obdobie, audítorské
správy (v závislosti od formy spoločnosti a veľkosti obchod-
ného prípadu),
• základné informácie o potenciálnom leasingovom nájomcovi
- hlavný predmet podnikania, rok založenia.


co je premna mensia firma? nejaky zivnostnik, remeselnik, co polku prace robi bez dokladov, a aj ked ma mozno mesacne 2000e v cistom, nevie to "papierovo" dokazat. alebo taky, co robi sezonne prace.. to su osoby, ktore by isto o to zaujem mali, ale asi budu mat problem so schvalenim.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5190
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

lenze tuna ste pri operativnom leasingu nezohladnili to, ze zaplatia tam zimne gumy, prezutie, servis, poistky, vraj aj zakladnu dialnicnu nalepku.
Mas havarku? hodis tam kluce odtiahnu auto a dovezu ti nove nahradne.
Pokazi sa ti, odtiahnu do servsiu , daju ti nahradne.

Atd. je to urcity druh komfortu, ktory si radi ludia, ktori sa venuju inym podstatnejsim veciam a vobec sa nestaraju co je s autom.

Samozrejme kazdy si to stahuje na seba, ze napr. zaraba 1300e v cistom, tak 7k po 4 rokoch je vela, takisto ked sa pokazi, tak nema problem par dni s mhd, alebo cakat mesiac za opravou auta po havarke kym si poistovna vyrovna pipiky so servisom.

Lenze clovek co napr. zaraba 3500e netto a venuje sa rozvoju nejakeho projektu a potrebuje sa tam sustredit naplno, tak jemu je u prdele 5-7k za roky (1,25-1,75k/rok strata), on potrebuje byt stale a v kazdom momente mobilny a ine ho nezaujima.

Firmy nekupuju za cash auto, preto ze na to NEMAJU, ako tu niekto tvrdi, ale preto, ze sa to vola CASH FLOW a riadenie rizika. Neviem aky debil by kupil na priemernej firme auto za cash, ked skoro kazda firma je velmi zavisla na splateni pohladavok od odberatelov, ktori si to samozrejme nechavaju do poslednej chvile.

Neviem ci dobre kapitalizovana firma ako napr. Apple, ktora sedi na cash ako sliepka na vajciach, ma vlastne auta. Tipujem, ze nie. Potrebuju sa orientovat na biznis, nie na riadenie vozoveho parku.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

zohladnil som to, pri porovnani skoda ponuky a kupeni noveho auta.

zimne gumy komplet mas free k novemu autu, za prezutie platim 6€ v servise,
servis mas pri novom aute za 99e na 4roky /nic viac/
poistky su na urovni cca 350e rocne.... dialnicna znamka ok, tu som neratal. aj tak to vyslo cca 16 000e vs 14 900eur (16k € je kupa auta)

skoda asistencne sluzby ti urobia tie iste sluzby, co popisujes.. kluce, zly benzin, prazdna nadrz.. prip. ti to kryje hav. poistka..

kazdopadne, kazdy musi vediet, co sa mu viac oplati, a co nie. ja osobne v operativnom leasingu nevidim vyhodu.. keby to bola zmluva na 8rokov, s tym, ze dokopy zaplatim sumu noveho auta +-2000eur, tak to nieje zle. ale na 4roky - kratka doba. po 4rokoch nemam nic. samozrejme, je to vyhodne pre toho, co to poskytuje, nie pre toho, co to vezme...
aj ten servis:takto riesene auto ma vzdy autorizak servis,takze aj jeho zostatkova hodnota bude vysoka, a dokopy na tom poskytovatel zarobi par tisic eur ak takto ojazdene auto nasledne preda..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Venujete pred zimou nejakú špeciálnu starostlivosť autu? Napr kontrola ochrany podvozku..
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10047
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Ja napr prezuvam gumy.
Otec natahuje na auto v garazi plachtu... ale podvozky este nikto nekontroloval. :-D
.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

felipe25 napísal:za prezutie platim 6€ v servise
:hmmm: To kde? Tam chcem chodiť aj ja... ...ja platím ~20 - 24€
Per napísal:Venujete pred zimou nejakú špeciálnu starostlivosť autu? Napr kontrola ochrany podvozku..
Áno, v piatok o 09:30 som si vyzdvihol auto zo servisu, bolo tam od utorka od 06:30. Dal som si vymeniť hádam všetko.
(predná náprava: ramená zavesenia kolies (so všetkými čapmi), ramená riadenia, tyčky riadenia (opäť so všetkými čapmi, of course), tyčky stabilizátora, uloženie stabilizačnej tyče, komplet brzdy (nové kotúče, platničky, brzdiče rozobraté, vyčistené, nové tesnenia; zadná náprava: ramená zavesenia kolies (so všetkými čapmi), tyčky stabilizátora, nejaké silentbloky, komplet brzdy (kotúč-bubon, platničky, brzdiče zrenovované, pakne a obloženie ručnej brzdy nové, lanovody ručnej brzdy nové), samozrejme nová brzdová kvapalina, všetky štyri manžety oboch zadných poloos, všetky tri guferá na diferenciály, nový olej v diferenciály, gufero na prevodovke, nový olej v prevodovke, posledný tlmič výfuku (BTW vysypaný odkedy tú Omču mám), prezutie na zimné gumy, geometria a tí hajzlíci mi dokonca ešte aj umyli auto. Kontrolovali aj veci čo nemuseli, vraj aj posledný vstrekovač, čo už mám pomaly v kabíne vyberali, lebo na ňom vraj našli vonkajší únik nafty, to aj opravili.
Toto všetko spolu platba kartou 999.29€ (kartou, šak pól percenta mi vrátia, ta ňe?!)
Automobilové opravovne Považský Chlmec. Prvý krát som tam bol a s prístupom prímajúceho technika som veľmi spokojný. Určite som nebol naposledy. Čo sa týka práce - posúdiť neviem - mám to dva a pol dňa a robilo sa síce dosť, ale asi sa to skaziť nedá...
(Mechanik, ktorý mi doteraz robil auto je v base, minimálne na dva mesiace. Zasa ho chytili bez vodičáku, nespočítateľne veľa krát. Ten už nemá roky - za rýchlosť...)
stiv napísal:Ja napr prezuvam gumy.
Otec natahuje na auto v garazi plachtu... ale podvozky este nikto nekontroloval. :-D
A môj otec aj odpájal akumulátor. Akurát že do minulej zimy, keď mal auto kde zazimovať. Lenže cez rok mu akosi pribudli dve motorky, tak auto už do garáže nevojde, som zvedavý, čo urobí...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

odpoji ho pred garazou :) ja pocas zimy zvyknem - ale to uz sa fakt asi klasifikuje ako deviacia v lekarskych knihach - vybrat akumulator, nechat poriadne zohriat cez noc v byte a potom prebehnut nabijackou (regulovana, maximalne 1A prud, vacsinou ich šteglím tak 0.7A). Robim to cez vikend, tragacov mame hojne takze ma netrapi ze "nemam pojazdne auto kvoli baterii", ajtak drtiva vacsina z nich stoji od piatka do pondelka. Samozrejme ze toto sa neda robit s jednym autom a je to aj lahky nezmysel.


Zvyknem napatlat vsetky dverove tesnenia glycerinom. V priebehu zimy raz-dvakrat aplikovat znovu, trva to dve minuty na voz.

Aj ked boli v Bratislave tie mokre zimy teda naprsalo potom minus sest v noci a vsetko zamrzlo, vzdy som vsetky dvere otvoril jednym prstom - na rozdiel od 95% aut okolo mna.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"