Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

undertaker007 napísal: Toto všetko spolu platba kartou 999.29€ (kartou, šak pól percenta mi vrátia, ta ňe?!)
Fuha, zaplatit za vymenu spotrebneho materialu na aute +/- 20-30% hodnoty auta, to musí byť Das Auto.
Ale tak, ak je o spravené tak dobre ako to vyzera na papiery, slúž to a si spokojny to je hlavné :good:

Nedavno podobna vymena spotrebneho materialu na Forde vyšla okolo 300€ (minus brzdy), i ked je pravda ze to nerobil servis ale svojpomocne
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

DC9-32 napísal: ... i ked je pravda ze to nerobil servis ale svojpomocne
A tu je to skryte, na kolko si vazis vlastny cas? Lebo 3 dni prace * 8 hodin * 20 eur/h (praca+odvody+dane) = 480 eur. A sme tam, kde aj undertaker, plus minus.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

Mame v okoli BA servis co sa venuje cisto japonskym autam?

Japgarage je jediny? Stranka I'm moc nefunguje ta ani neviem ci funguju
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

No chcel by som sa mať tak dobre aby ma platili 20€ na hodinu :D ale 3 dni to netrvalo, skor tak 1 den (13-14h) bol na to vyčlenený, ale to sa vačšiou robilo všetko len nie to čo sa malo ;)

JapGarage funguje, nedavno som siel okolo, mrkni na ich FB tam skor https://www.facebook.com/RealJapGarage/?fref=ts
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

RAMMSTEIN
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

mp3turbo napísal:vybrat akumulator, nechat poriadne zohriat cez noc v byte a potom prebehnut nabijackou
Samozrejme, ako som aj tuná písal, akumulátor mám nový (YUASA YBX5019), ten keď prišiel (v utorok), tak si posedel do piatka, v piatok večer som ho dal na nabíjačku a v sobotu sa mi nechcelo, takže v nedeľu som ho odpojil a nahodil do auta. Keby nebolo nového akumulátora, tak túto procedúru samozrejme robievam aj ja...
DC9-32 napísal:Fuha, zaplatit za vymenu spotrebneho materialu na aute +/- 20-30% hodnoty auta, to musí byť Das Auto.
Ale tak, ak je o spravené tak dobre ako to vyzera na papiery, slúž to a si spokojny to je hlavné :good:
Samozrejme, peniaz je to veľký. Lenže ja som z tých slovákov, ktorí nedokážu predávať pozlátené hovno za cenu zlata, tzn. mám 16-ročné auto s nalietanými kilometrami po dvoch krajinách sveta s troma majiteľmi. Som si toho vedomý. Že je tam o celý spodok auta vystarané? A čo? Stále je to 16-ročné železo... ...Koľko by som si za to pýtal? 500€? To nehovoriac o tom, že pred opravou by som to ja jednoducho nedokázal predať... Čo poviem kupujúcemu? Že tunáá dakuštiček kľepe, aľe to šebe zrobíš za 5 korún? a že v koľajách ideš jak eľektrička a nebrzdí ti to porádne, ale inak ťip-ťop auto po nefajčiarovi na 1000€? Nie, toto ja fakt neviem...
Takže v mojom prípade išlo asi o to - pojazdiť do TK (Marec 2017) a zošrotovať, alebo opraviť a voziť sa ďalej?
Takže mám auto s trhovou cenou netuším koľko, pretože ma to nejak nezaujíma, vrazil som teraz servis 1000€, kúsok predtým 4×gumy, autobatéria.
Kúpil by som za takú cenu iné auto? Áno, kúpil. Bude to auto v takom stave, ako teraz moje? Nie, nebude. Bude s tým autom na dĺĺĺho pokoj, pretože som vymenil všetko čo šlo? Nie, nebude. Bolo by to auto komfortom aspoň tam, kde je moje? Zrejme nie, možno áno... ...určito by to neprekonalo dve negatívne odpovede...
Takže takto som to bral ja.
DC9-32 napísal:Nedavno podobna vymena spotrebneho materialu na Forde vyšla okolo 300€ (minus brzdy), i ked je pravda ze to nerobil servis ale svojpomocne
takže dajme plus brzdy, čo v mojom prípade podľa faktúrky na ktorú čumím bolo (len materiál, keď si spomínal iba materiál) 254,75€ (veškeré komplet všetko na predné a zadné brzdy a ručnú brzdu) a sme na 554.75€. Teraz ja si na auto robím mnohé, mnohé, vlastne skoro všetky veci sám, ale vedel som, že chcem meniť napr. aj manžety na poloosách. Na tie vnútorné som sa jednoducho necítil, takže minimálne kvôli ním by to šlo do servisu, kde by aj tak museli rozobrať polku vecí, ktoré by som ja namáhavejšie na klátikoch pred panelákom robil ja. Takže načo?
A to si teda ešte prirátaj, iba cenu dielov, za 4×gufero, veškeré kvapaliny, výfuk a iné....
Mne osobne ten servis nijak drahý neprišiel. Zopakujem sa - peniaz veľký, ale za čo všetko to chceli to mne osobne veľa neprišlo...
Koniec koncov keď pozriem na faktúru, Materiál celkom: 621.96€ bez DPH (746,35€ s DPH); služby celkom: 210.78€ bez DPH (252,94€ s PDH). Diely neovplyvním a za prácu mi to veľa nepríde.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

A jo, rozmýšľal som aj nad iným autom, novším.
Lenže autá, ktoré by som si bol ochotný kúpiť sú akosi zatiaľ nad môj rozpočet, ak sa kvôli autu nechcem zadĺžiť, čo sa nechcem. Ja totižto fakt nechcem Golfa, Octáviu, Passata a podobne.
Takže kým dohádžem do prasiatka, bude slúžiť Omča.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

Omega?
RAMMSTEIN
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Omega. Opel, Omega :D
(Bond. James Bond)
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

undertaker007 napísal:
mp3turbo napísal:vybrat akumulator, nechat poriadne zohriat cez noc v byte a potom prebehnut nabijackou
Samozrejme, ako som aj tuná písal, akumulátor mám nový (YUASA YBX5019), ten keď prišiel (v utorok), tak si posedel do piatka, v piatok večer som ho dal na nabíjačku a v sobotu sa mi nechcelo, takže v nedeľu som ho odpojil a nahodil do auta. Keby nebolo nového akumulátora, tak túto procedúru samozrejme robievam aj ja...
DC9-32 napísal:Fuha, zaplatit za vymenu spotrebneho materialu na aute +/- 20-30% hodnoty auta, to musí byť Das Auto.
Ale tak, ak je o spravené tak dobre ako to vyzera na papiery, slúž to a si spokojny to je hlavné :good:
Samozrejme, peniaz je to veľký. Lenže ja som z tých slovákov, ktorí nedokážu predávať pozlátené hovno za cenu zlata, tzn. mám 16-ročné auto s nalietanými kilometrami po dvoch krajinách sveta s troma majiteľmi. Som si toho vedomý. Že je tam o celý spodok auta vystarané? A čo? Stále je to 16-ročné železo... ...Koľko by som si za to pýtal? 500€? To nehovoriac o tom, že pred opravou by som to ja jednoducho nedokázal predať... Čo poviem kupujúcemu? Že tunáá dakuštiček kľepe, aľe to šebe zrobíš za 5 korún? a že v koľajách ideš jak eľektrička a nebrzdí ti to porádne, ale inak ťip-ťop auto po nefajčiarovi na 1000€? Nie, toto ja fakt neviem...
Takže v mojom prípade išlo asi o to - pojazdiť do TK (Marec 2017) a zošrotovať, alebo opraviť a voziť sa ďalej?
Takže mám auto s trhovou cenou netuším koľko, pretože ma to nejak nezaujíma, vrazil som teraz servis 1000€, kúsok predtým 4×gumy, autobatéria.
Kúpil by som za takú cenu iné auto? Áno, kúpil. Bude to auto v takom stave, ako teraz moje? Nie, nebude. Bude s tým autom na dĺĺĺho pokoj, pretože som vymenil všetko čo šlo? Nie, nebude. Bolo by to auto komfortom aspoň tam, kde je moje? Zrejme nie, možno áno... ...určito by to neprekonalo dve negatívne odpovede...
Takže takto som to bral ja.
DC9-32 napísal:Nedavno podobna vymena spotrebneho materialu na Forde vyšla okolo 300€ (minus brzdy), i ked je pravda ze to nerobil servis ale svojpomocne
takže dajme plus brzdy, čo v mojom prípade podľa faktúrky na ktorú čumím bolo (len materiál, keď si spomínal iba materiál) 254,75€ (veškeré komplet všetko na predné a zadné brzdy a ručnú brzdu) a sme na 554.75€. Teraz ja si na auto robím mnohé, mnohé, vlastne skoro všetky veci sám, ale vedel som, že chcem meniť napr. aj manžety na poloosách. Na tie vnútorné som sa jednoducho necítil, takže minimálne kvôli ním by to šlo do servisu, kde by aj tak museli rozobrať polku vecí, ktoré by som ja namáhavejšie na klátikoch pred panelákom robil ja. Takže načo?
A to si teda ešte prirátaj, iba cenu dielov, za 4×gufero, veškeré kvapaliny, výfuk a iné....
Mne osobne ten servis nijak drahý neprišiel. Zopakujem sa - peniaz veľký, ale za čo všetko to chceli to mne osobne veľa neprišlo...
Koniec koncov keď pozriem na faktúru, Materiál celkom: 621.96€ bez DPH (746,35€ s DPH); služby celkom: 210.78€ bez DPH (252,94€ s PDH). Diely neovplyvním a za prácu mi to veľa nepríde.

Nechap ma zle, len mi to prislo ako extremne vela za.. prakticky nič v podstate, nevyhoda davať staršie premiovky do autorizovaneho servisu. Suciastky tiez pekna palka, ale tak classa auto je "E". To co dáš ty za jednu kotucovu brzdu ma nejaky focus za cely kit.

Inak tiež ma čaká Civic 6G, s trhovou hodnotou asi 900€ a v priebehu buducich 2 rokov do neho pojde asi 5 nasobok hodnoty toho auta. Preco? Lebo chcem a možem :D Ale zas ja to neplanujem predavat, to bude taky maly splneny sen z mojho detstva.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

poradte dobry eshop s diskami
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

undertaker007 napísal:Omega. Opel, Omega :D
(Bond. James Bond)
ja som si raz tiez nechal opravit uz vtedy 17 rocne auto. Tiez prisla oprava na nejakych 50% hodnoty auta.
Tiez mi kazdy hovoril, ze kup druhe, toto sa uz neoplati.. OK.. kupim druhe do kt. nebudem musiet vrazat peniaze do 1000cky?
Asi tazko.. a auticko sluzilo, kym mi ho nenabural svagor.. Mono by sluzilo este dodnes..
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Veď práve, to som presne písal aj ja...
Kúpim za 1K € iné auto? Kúpim...
Bude v stave môjho? Ani náhodou...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

hawkeye napísal:Mame v okoli BA servis co sa venuje cisto japonskym autam?

Japgarage je jediny? Stranka I'm moc nefunguje ta ani neviem ci funguju
Funguju. Na Facebooku majú stránku. Ak nemáš kontakt, tak mi napíš a pošlem ti v ss
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

DC9-32 napísal:
Nechap ma zle, len mi to prislo ako extremne vela za.. prakticky nič v podstate, nevyhoda davať staršie premiovky do autorizovaneho servisu. Suciastky tiez pekna palka, ale tak classa auto je "E". To co dáš ty za jednu kotucovu brzdu ma nejaky focus za cely kit.
lenze undertaker to nedal do autorizovaneho pokial viem nie ? a nerozumiem tiez co tu pises o jednom kotuci vs cela sada na nejaky focus. Na Mercedes E 320CDI co je najvyssi model ma vyjdu textar kotuce a platnicky asi tak rovnako draho ako na feliciu/bravu/ lanciu kappu.

undertaker007 napísal: Mal som omegu v serivse.....
ak chceš potom precíznu prácu ohľadom M51 motoru, čiže repas trysiek (200e aj s pracou a materialom cca), pretesnenie čerpadla, úprava ECU, repas hlavy, proste všetko ohľadom toho vozidla, tak mi daj vedieť, starynovy už má otvorenu dielňu v Tvrdošíne
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"