Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

stierace pod kapotou... neviem ako inde, ale na Octavii II to proste chytim, potiahnem v smere stierania za jeden stierac a obe ramienka sa pekne vysunu von. Mna ani nenapadlo ze je to kvoli ochrane pred kradezou, skor kvoli aerodynamike, ci nie?
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Sa nejak vyznas HellAngel :D dobre sa to predava?

Keby ze som zlodej a ich neviem vybrat tak ich aspon dolamem.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak priamu skusenost s predajom nemam, len sme s kamaratmi skusavali ako co najrychlejsie postavit auto na tehly. 4rom po trocha cviku to ide fakt rychlo. ALe to bola era favoritov a felicii :)

len par inzeratov:
https://auto.bazos.sk/inzerat/66368623/p.php
https://auto.bazos.sk/inzerat/66592126/ ... e-pneu.php

samozrejme sa to da predat aj na diely :) guma + disk osobitne :)
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> preto dakedy neviem, ci je dobre zabranit kradezi, lebo nastvany zlodej urobi viac skody potom

no ja viem, len za to moze byt patnast rokov natvrdo. Ale zase za slusne spravanie ma v polke pustia, tak pohoda.


Co štípli mne ? Strednu cast vyfucku s katalyzatorom. Vhupnem do Fordika - Ford Šharan 2001, aby si niekto nemyslel ze nema za sebou osemsto tisic a ze vyfuk bol velice novy - jedneho neslnecneho dna, fakt boli huste tri stupne nad nulou, prsalo, blato vsade, stal som zaparkovany na hline. Nabuzerujem spinaciu skrinku, no hukotu bolo na ulici Svornosti, Vietnamsku cez Galvaniho az po Ruzinovsku reku popitchi jaki dobri ludia dnes existuju, namiesto mojho standartneho vyfucku mi nahodili Akrapoviča.


Volam fesakovi co sa stalo reku mi chytro nabuzeruj zdvihak a CO2, ideme do silnej akcie lešenárska-trubka-namiesto-vyfuku.

Aj som s tym tri dni jazdil dokial prva okoloiduca pohotovostna motorizovana nemala iny nazor. Ze pan vodic bezna cestna atakdalej, reku chlapci mozem to zadusit lebo vas nečujem ?, on huka ze pan vodic vypnite to lebo vás nečujeme, no tak sme tuho pokonverzovali... reku co to mate. Reku subwúúfer. Že pod autom ? Šak nejsom sviňa že sa nepodelim s ostatnymi o zážitok. A ze ci mam platne totie kontroly. Reku šicke, este styri dni (fakt som mal styri dni do eSTéKá a éká). No ze ci mozem ukazat. Isteze, akurat amen tma ruksak mam vzadku v kufri a ze to nechcete vedeť co vezem spolu s nim. Som videl sluzobne mladsiemu poskocit Čézetu v puzdre od radosti, asi uz videl tristo frčiek na obleku a minimalne generala.

No reku ukazte. Vyleziem z budky, rozlapim kufor, naladovanych asi sedemdesiat vibratorov, go-go odevov, puta, takyto warez. Ze bude mejdan co ? Ach reku kde, aj by som sa pridal ked ma zena pusti.

Ze pan vodic aky mate nazor na to ze budu oddnes u nas na stanici doklady cerveneho Fordu Galaxy. Kolena sa triasli, teplota stupala spolu s tepom. Joj reku cervenych je vela, mate na mysli nejaky konkretny ? To uz starsiemu triaslo fuzikmi od hihňania... mlady vyčekoval moj pribeh o čmajznutom potrubí "fakt tam ňeňi vóóóbec žádna rúra dorici". Zlahka nesuhlasny nazor o zakupeni cenneho papieru v hodnote sto eur sposobeneho nie mojim zanedbanim servisnych cinnosti ale zavinenim neznameho pachatela som sa snazil podporit tézou "som dohodnuty s "peckošom" servisákom, očakáva ma s nažhaveným ... zdvihákom". Dava mi prislusnik naspak doklady ze nevadi ze idete opacnym smerom jak ma feši dielne...

Učinil som silnejsie zamyslenie - a vyrukoval s pravdou "na toto som nic zabavne rychlo nevyhutal" :) Iba za tridsat sme sa rozisli.

O dva dni som bol na zdvihaku. Niekomu vola servisak "ze dojdi na inspekciu aj s mladym". O patnast minut ti dvaja pohotovostni motorizovani klepu na branu vyrehotani od ucha k uchu, pri ftipku "pan vodic otvorte kufor" servisak nevedel udrzat naradie, dlazka mokra jak im slzy tiekli.

Odvtedy sa to so mnou vezie.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

Som sa prave došťal od smiechu :D
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

jak keby som hornaka cital :lol:
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

zaujimava studia
http://automix.atlas.sk/novinky/876875/ ... -rychlosti

staci prejst za hranice a 70 v obci si stale najpomalsi

da sa totiz jazdit rychlejsie alebo pomalsie, ohladuplnejsie alebo arogantne a agresivne
v PL sa zvacsa jazdi rychlo a ohladuplne
zato v SR je to bud rychlo a arogantne alebo pomaly a arogantne :D


70 v obci nie je zlocin :lol:
...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

keby ty kazdych 100m nestala hliadka tak by sa cez obce jazdilo 110


boli sme v grecku, prace na dialnici, dialnica zuzena do jedneho pruhu s 50tkou

za policajnym autom iducim 80 sa samozrejme urobila kolona - policajne auto sa uhlo na krajnicu aby nebrzdilo a pustilo kolonu pred seba
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

No čo, kto si tu kupil nejaky Mercedes ? resp. predal BMW a kupil Mercedes ? :D
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

poznam typka co predal X6 (ktoru mal od nova) a kupil jazdenu ML500. Teraz sa vozi na octavii uz par rokov... Co konkretne Ta zaujima? :D

a kto dodrziava 50tku? uplne presne na mili"meter"?? ja tiez ak je 50 nastavim tempomat na rychlost max. do 59, a tachometer nesledujem.. a k tej studii, clovek, co nevie jazdit bez sledovania tachometra tak, aby nezmenil rychlost, za volantom asi nema co robit. ano, "nastavit" rychlost alebo prestat zrychlovat - na to sa clovek na tachometerpozriet musi, aby vedel, ci ide 45 ci 55 (aj to sa da casom lahko naucit), ale ak aj nemam tempomat, tak dokazem ist 50tkou bez toho, aby som kukal na tachac.. takze, tolko k tej studii.

a suhlas so skilexom: nebyt policajnych hliadok, vecer v TV novinach mas kazdy den 20mrtvych urcite. ak nie viac. uz teraz, su hliadky, a uplne uplne bezne ludia jazdia na 50tke 80, na 80tke 110. uplne normalne. len podotknem, ze toto normalne nieje. preto sme ludia, preto mame pravidla, aby sme sa v ramci nich spravali. ist 80 na 50tke v obci je premna podobna vec, ako ist s odistenou namierenou pistolou nie na zem...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

v Sitine spustili nejake radar ? Lb su na jednom mieste namontovane take 2 trubice za sebou a ked som minule siel cez 100 tak to nejaku bliklo/blesklo ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

parkujem pod kamerou na magistrate, kde su aj mestaci.. parkovisko je ciastocne osvetlene a ako bonus mam citroen :D
raz som aj zabudol zamknut a nic.. jedine, zeby chceli malemu ukradnut hracky.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Felipeho sracky o rychlosti a bezpecnosti za 3..2...1...





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

jaaj vecna tema po TSI, rychlost :) ano, v obciach ma pekne naserie ak sa niekto hra na fitipaldiho, kde behaju deti a je velka sanca, ze ti niekto skoci pod kolesa. Ale je zaujmave ze v obci hliadku je skoro nemozne najist aby kontrolovali dodrziavanie. Nie, kamarati v zelenom, budu radsej stat na prehladnych dlhych usekoch v neobyvanej zone, a tam budu merat ci nahodou nejdes 100 na 90tke. Ano je to porusenie zakona, ale oni tam nestoja preto, aby dbali na vyzsiu bezpecnost, ale koli pokutam.
To ze jazdim pomalsie, neznamena aj bezpecnejsie. Suhlasim s clankom, vodic, ktory sa neustale stresujuco diva na budiky, ci nahodou nejde kusok rychlejsie, je nebezpecnejsi, ako ten, co ide sice rychlejsie, ale dava vacsi pozor na vozovku a na situaciu okolo nej.
U nas na slovensku je vacsi problem arogancia, ako rychlost.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Ono tiez nechapem preco sa uz davno nejazdi na okreskach kludne aj 110 a dialnica neobmedzene. Niesme v 85-tom, kedy bola bezpecnost v plienkach...dnes su auta technologicky uplne inde, od podvozku a gum az po volant. neni problem ist 110 tam, kde by som mal na starej 120tke smrt v ociach, lebo by sa cele auto klepalo.

Alebo aj v mestach...u nas v BB mame minimalne dva useky zo sidliska do mesta, kde proste neni sanca ze by clovek dakoho zrazil...po XY rokoch si ludia vydupali na jednom z nich dvihnutie z 50 na 70, lebo to nebolo normalne....3prud. 30m siroka cesta z kopca a drbat sa tam 50tkou? Akoze lol. A okolo len zahradky, ziadne domy, deti, nikto...

Podobne aj druhy pripad, tiez cesta z kopca do meste, akurat obycajnejsej sirky, dvojprudovka. Okolo jeden cintorin, inac len polia, najblizsie domy su pod kopeckom 20m od cesty. Cesta ma tak 1-2km, nema ani chodniky, nic, cize ziadni ludia. Na keru onu je tam 50tka? demence...

Dakedy sa smejem ze by mali preklasifikovat na cestach znacky z max. povolenej rychlosti na minimalnu :D
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"