Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

Ak ma pamat neklame, tak u nas (resp vtedajsej CSSR) bolo obmedzenie rychlosti zavedenene cca v 1979 a koli ropnej krize a nie koli bezpecnosti. Dovtedy boli viac-menej rychlosti neobmedzene (dokonca v obci od 23:00 ci 24:00 do 5:00 nebola obmedzena rychlost)
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

tak ale vies si predstavit ak by bola v noci neobmedzena, ako by to dopadlo s vacsinou dementov.....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Treba si uvedomit, rychlost ani auto nazabija, to len tupe hlavy. Rychlostne limity su z vacsiny na to, aby sa na nich zbierali pokuty.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Da sa nastavit,aby ti to pipkalo ked ides rychlesjie ako mas ist,ale zas..to by mi pipkalo furt :)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

snake: "sracky" o rychlosti? chlapec, ty na cestach nemas co robit..
sracky hej?? tebe z blizkych asi nikto este nezomrel, rukami dementa s podobnymi recami ako su tie tvoje, ZE??
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

RYchlost este nikdy nikoho nezabila...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

To by som nepovedal.
Co sa ti stane ked do teba "vrazi" auto iduce 5km/h a 95km/h ? ;-) Aky bude efekt na ludske telo?
Ano, jediny rozdiel je rychlost a ta ta zabije. Aj keby malo auto kapotu vystlanu perinami, tak telo dostane na hubu riadne a moze dojst k smrti.

Tak ako sa da utopit z lyzicky vody, sa da aj usmrtit ked ides predpisovo pomaly.

Na jednej strane by bolo dobre, keby sa rychlosti zvysili, stihnes toho viac a nestracas tolko casu cestovanim. A neni s tym ani problem. Na druhej strane, bezpecnost, ako tu bolo popisane. Ale zase, vzdy sa najde idiot, ktory sa vybura, vzdy. Keby nie, nemas v spravach kazdy vecer aspon jednu buracku. A to sa nestane, lebo ludia. Mozno casom by sami vymysli, lebo by sa proste vyzabijali v svojich autach. Ze vezmu dakoho so sebou je smutne, ale ked sa rube les, lietaju triesky...co ine s tym spravis?
Naposledy upravil/-a shiro v Po 07. Nov, 2016, 17:20, upravené celkom 1 krát.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Broslowski napísal:RYchlost este nikdy nikoho nezabila...
to pripadne rozpravaj sudnemu znalcovi, ked nedajboze zramujes a zakillujes nejakeho chodca na prechode, a on ti vyrata, ze si na 50tke siel 64km/h a ze keby si siel 50km/h, tak k zrazke ani nedojde... potom som zvedavy, na tvoj vyrok:rychlost este nikdy nikoho nezabila.. tak ja ti poviem, pripad stary rok, priechod pre chodcov, teplaren kosice, typek siel podla znalca 94 na 80tke, keby neprekrocil rychlost chodca uplne minue.. zabila ho rychlost!!! chapes to? ci ti treba doniest atrapy, namodelovat scenu, a pochopis, ze su situacie, ked ked pojdes predpisovo, ides dalej, a ked nie, tak ostanes stat, a mas trable do smrti??

RYchlost este nikdy nikoho nezabila..... :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: vy ste normalny??? toto napisat? to kto vam dal vodicaky??? nesledujete spravy? smrtelne nehody? nevinne obete??? mrtvy po celnych zrazkach, lebo idiot na lepsom aute obehoval s NEPRIMERANOU rychlostou v protismere, v zakrutach, cez plne ciary??
to myslite seriozne vazne, tieto nazory, alebo len trepete na fore, a robite gerojov?

lebo ked to myslite vazne, tak patrite niekde uplne inde, ako tam, kde sa vyskytujete...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Nie nesledujeme spravy.. kamarat sa zabil ma aute viem co to je a hadaj, bolo uplne jedno keby do tohp stromu narazi v 40tke alebo 100vke... jo a keby idem 80tiez by som tvojho chodca nestretol alebo su situacie kedy keby nepridam mimo zakon je veeelka nehoda. A mozno aj vela mrtvych kto vie ;)

Rychlost je nastroj ktory treba vediet pouzivat.da sa nou vela pokazit, ale aj zabranit mnohYm nestastiam..

Jo a nechapem. Nezabila ho rychlost, zabilo ho auto.. rychlost je len fyz. velicina. Nic viac nic menej. Zabit ho mohla hybnost objektu, ktora je zavisla aj od hmotnosti objektu, a to ti v tvojich rovnicoach akosi chyba. A ta je sakra podstatna ked sa bavime o mortalite po naraze
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

zabija clovek, nie rychlost, nie predmet, len hlupost cloveka. tak je to pri vsetkom aj so zbranami. Takisto nerozpravaj, ze keby siel namesto 94 80tkou, tak ze chodca minie. TO su hypotezy. Davnejsie som v spravach pozeral, ako matka pri cuvani presla svoje dieta. Isla prirychlo? Nemyslim.
Celkovo rpavidla cestnej premavky su nie moc stasne riesene. Su skor smerovane na vyberanie pokut, ako na ucinostNiekde sa zbytocne znizuje rychlost, na druhu stranu, niekde kde treba rychlost znizit, respektive zabranit aby magor presiel rychlo, sa nic nedeje.
AK sa stane srtelna nehoda, napriklad ten chodec, a vodic prekroci rychlost, dajme tomu o tych 15km, tak nikde nenajdes v ziadnom spise, dokumente, ze zabijala rychlost, ziadny sudny znalec/ patolog, ti nenapise, ze ak by siel 50, namiesto 65, tak chodcovi sa nic nestane, pretoze staci do niekoho len drcnut, nestasne spadne, alebo sa udrie a zomrie.
Rychlost zohrava casto ulohu v dopravnej nehode, ale skor ako jej prekracovanie, je neprisposobenie rychlosti stave vozovky, auta a soferovych schopnosti. Na toto sme sa tu bavili davnejsie (ake prekvapenie :) ) kde aj zo statistik je preukazatelne, ze viacej nehod je sposobenych neprisposobeniu rychlosti ako jej prekrocenie
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Sky »

Ja som si myslel ze broslo narazal na "It Ain't the Speed That Kills You. It's the sudden stop", ci nie na to si myslel?
(ano, neplati vseobecne, kedze moze ist 80 a chodec stat a podobne)
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ale aj na to som myslel neboj nič :D všeobecne však vždy záleží, niečo prežiješ aj v 100vke, niečo ťa zabije aj v 20tke, toľko premenných vstupuje do rovnice že je totálne absurdné (aspoň za mňa) označiť jednu veličinu rovnice (rýchlosť) za tú, ktorá za všetko môže.. Hello to tu dal úplne presne, zodpovedný je vždy len človek či už ide o auto, zbrane, w/e. Auto same jazdiť nebude (teda už bude :D ale tak got point) , zbraň sama stirelať nebude..
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

felipe25 - to je rovnaka somarina, ako ked poviem, ze niekto nabural do protiiduceho, lebo obiehal prilis pomaly a keby obiehal rychlejsie, tak to stihne a nenabura
felipe25 napísal: ze si na 50tke siel 64km/h a ze keby si siel 50km/h, tak k zrazke ani nedojde...
rapid 50 vs audi 64, hadaj co zabrzdi skor :D
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

andrejsvk napísal:rapid 50 vs audi 64, hadaj co zabrzdi skor :D
nuz chlape tak toto si ani odpoved nezasluzi. Podakujes mi neskor za to ze ta poucim a vyvediem z chmar nevedomosti.
Napriek pologaluskam Raprda obuteho v letnych Goalstar (tie si dovolim dat do pozornosti) a lahkej namraze samozrejme ze zastavi Raprd skorej.
Velmi hrubym odhadom bude rozdiel v brznych drahach niekde medzi 1.351-17.667AU.

Matematika ta proste nepusti 50<64 to vedia uz aj deti
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Kde ze si zmazal ten versik o depehackaroch na OOOO?

Niekto kto vbehne na prechod bez pozretia si ani nezasluzi aby mu bolo zabrzdene.

Ja nikdy nestojim na prechode kym mi nevbehnu nan. Ved chodci maju cas.
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"