Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5707
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

stiv napísal:....

Ja nikdy nestojim na prechode kym mi nevbehnu nan. Ved chodci maju cas.
:facepalm: dude....
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

mp3turbo napísal:Mne osobne by teda hukot motorov a tie veci "dverami dopredu" zlahka chybali. Kto chce, moze sa ich vzdat a moze sa nechat sterilne vozit robotom, ja budem bojovat dokial to len bude mozne. Este tych 30 rokov co to tu na tejto planete [snad] potiahnem to este nejako vydrzime aj s tymi volantovymi autami a clovekom a uz potom...
Moc sa na to nespoliehaj, ta doba je ovela blizsie, nez si myslis.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

inak na margo chodcov a prechodov - vela z nich trpi pocitom nesmrtelnosti, lebo stoja na zebre a zbrklo bez obzretia tam skacu ako slepice.
Aj drahu polovicku som neraz zdrapil, lebo bez pozretia sa vybrala so slovami ze "ved som na prechode".
maniak napísal:
mp3turbo napísal:Mne osobne by teda hukot motorov a tie veci "dverami dopredu" zlahka chybali. Kto chce, moze sa ich vzdat a moze sa nechat sterilne vozit robotom, ja budem bojovat dokial to len bude mozne. Este tych 30 rokov co to tu na tejto planete [snad] potiahnem to este nejako vydrzime aj s tymi volantovymi autami a clovekom a uz potom...
Moc sa na to nespoliehaj, ta doba je ovela blizsie, nez si myslis.
pevne dufam ze sa mylis a vona benzinu s nami este nejaky cas zostane . nafty mi luto nebude :D
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5707
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Samozrejme ze je to vsetko o inteligencii jedincov :) ale ked Stefan napise ze chodci maju cas preto nestoji :D sa mi hlava zakrutila z takej voloviny. ach jaj :D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10047
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Tak dobrovolne im nezastavujem ked stoja na chodniku. :D Pokial nevstupia na prechod.
.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Hades: vona benzinu a autonomne vozidla su dve rozdielne temy. K elektrifikacii aut som zatial trosku skepticky, aj ked nove modely Ampera-e/Tesla 3/... vyzera zaujimavo, co sa dojazdu tyka. Autonomne riadenie je vsak pomerne blizko, ci uz sa pozries na Teslu, na posledny Mercedes E s roznymi asistentmi, ... plus na autonomizaciu zacinaju tlacit firmy ako Intel/Nvidia/etc, lebo je to dalsia zlata bana.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

pravda, ale pokial to vies vypnut, tak to nevidim tak cierno. Osobne neverim, ze z aut v dohladnej dobe zmiznu volanty, saltpaky a pedale.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5707
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

stiv napísal:Tak dobrovolne im nezastavujem ked stoja na chodniku. :D Pokial nevstupia na prechod.
na co mas plne pravo, az ked su na prechode je povinnost. ale hned to inak znie bez toho argumentu :D

ja napriklad premyslam tak ze som v teple, hra mi hudba a ta tetuska na prechode bude rada ak dojde do obchodu o 10 sekund skor a zastavim jej velmi rad :)
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ja v poslednom case pustam ludi a este sa na nich aj usmievam :D Je super vidiet, ako to ludom zlepsuje naladu...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Moc sa na to nespoliehaj, ta doba je ovela blizsie, nez si myslis.

nemam dojem ze by do desat rokov bolo zakazane vlastnit alebo prevadzkovat vehykel ktory bude musiet riadit clovek. Na to este civilizacia nie je pripravena, proste nie je a do dekady nebude. Takze este desat rokov urcite budem moct soferovat, to je bez debaty. A neverim tomu ze do 20 rokov budeme schopni zakazat akekolvek neautonomne vozidla, budu proste existovat maliari - ktori pocas jazdy budu malovat obrazky a operovat tie nadory - a budem existovat ja ktory si rad zasoferujem.

Ani nevahaj ze spojka pojde nadvakrat medzi prevodmi - napriklad Sharany typicky trpia na druhy a siesty prevod lebo synchrony a moj netrpi lebo spojka dvakrat nerobi majitelovi problem - a nepochybuj o tom ze pri preradeni na nizsi prevod leti medziplyn. A uz vobec nemame diskusiu o tom ze rad do zakruty poslem najprv zadnu napravu sirsim oblukom a az potom prednu (to uz sa samozrejme nebavime o Sharane a o kazdej zakrute, ale proste MUSIM mat tu moznost LEBO JU CHCEM, to je cele). Vy ostatni si mozete stlacit tlacitko Drift Right, ja mam na to uplne iny nazor.

Tak ako dnes nemas zakazane vlastnit vehykel z roku 1929, napriklad Duesenbergy, a mozes na nom jazdit napriek tomu ze nesplna Euro27 a nepodvadza na emisiach, podobnu situaciu ocakavam o 20 rokov so sucasnymi tragacmi. Nedokazem si pripustit ze Mercedes S65AMG vyrobeny zajtra bude o desat rokov nelegalny. Alebo o dvadsat.




>> Ja v poslednom case pustam ludi a este sa na nich aj usmievam :D Je super vidiet, ako to ludom zlepsuje naladu...

ja tiez, cim maju kratsiu suknu, tym viacej sa škerím.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

HellAngel napísal:jaaj vecna tema po TSI, rychlost :) Nie, kamarati v zelenom, budu radsej stat na prehladnych dlhych usekoch v neobyvanej zone, a tam budu merat ci nahodou nejdes 100 na 90tke. Ano je to porusenie zakona, ale oni tam nestoja preto, aby dbali na vyzsiu bezpecnost, ale koli pokutam.
t.
Poznám lepší príklad, sídlisko, detí jak smetí (s tym že v lete deti rpavidelne behaju hore dole cestou medzi panelakmi, hraju futbal atd), obytná zóna max 20km/h.. Keď tade denne nelietajú dementi čo idú min 50 tak musí byť sviatok. Ale ešte ani RAZ! (hrube velke podčiarknute) tam nestáli policajti čo by merali rychlosť... Pritom denne počujem aspon 2x ako pískajú gummy skrz to že niekomu vybehlo decko na cestu. Aké nečakané.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

turbo: emisne zony, pouzivane v zapadnej EU, ti nieco hovoria, nie? Jednoducho povedane, ak ten Duesenbergy z 1929 je na normalnych SPZ, tak sa do centra Mnichova ani nepozrie. Veteranske SPZ nechajme bokom. Vzhladom na predpoklad, ze autonomne vozidla budu vysoko bezpecne na cestach (ked pribudne komunikacia medzi vozidlami, tak takmer bez nehod), tak ocakavam zakaz riadenia vozidla na definovanych cestach (dialnice, mesto, cokolvek splnajuce urcite kriteria). Horizont by som tipol 20 rokov. Nevravim vsak, ze zmizne volant. To si nemyslim, nakolko neznacene cesty, parkoviska, zahrady, cesty nizsej triedy, Ukrajina, Rusko, etc. Skor sa bude asi volant nejako vsuvat/vysuvat z palubovky (kuk VW I.D.).
FVE 12.45 kWp V/Z
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Mnichov mi nepripominaj, na Voyageri som to krujzoval v znamkovych zonach tolkokrat az som si po dvoch rokoch vsimol znacku ze odtálto treba mat nalepku :)

jak ma oblial pot... neprislo domov nic.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

jasneže rapid na 195kach nezabrzdi tak ako o 300kg ťahšie auto na 315kach
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

felipe25 napísal:
Broslowski napísal:RYchlost este nikdy nikoho nezabila...
to pripadne rozpravaj sudnemu znalcovi, ked nedajboze zramujes a zakillujes nejakeho chodca na prechode, a on ti vyrata, ze si na 50tke siel 64km/h a ze keby si siel 50km/h, tak k zrazke ani nedojde... potom som zvedavy, na tvoj vyrok:rychlost este nikdy nikoho nezabila.. tak ja ti poviem, pripad stary rok, priechod pre chodcov, teplaren kosice, typek siel podla znalca 94 na 80tke, keby neprekrocil rychlost chodca uplne minue.. zabila ho rychlost!!! chapes to? ci ti treba doniest atrapy, namodelovat scenu, a pochopis, ze su situacie, ked ked pojdes predpisovo, ides dalej, a ked nie, tak ostanes stat, a mas trable do smrti??

RYchlost este nikdy nikoho nezabila..... :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: vy ste normalny??? toto napisat? to kto vam dal vodicaky??? nesledujete spravy? smrtelne nehody? nevinne obete??? mrtvy po celnych zrazkach, lebo idiot na lepsom aute obehoval s NEPRIMERANOU rychlostou v protismere, v zakrutach, cez plne ciary??
to myslite seriozne vazne, tieto nazory, alebo len trepete na fore, a robite gerojov?

lebo ked to myslite vazne, tak patrite niekde uplne inde, ako tam, kde sa vyskytujete...
nevyhoda takychto prepoctov je to ze sa na ne mozes pozriet z dvoch stran

vodic isiel 64km/h a k zrazke doslo
ak by vodic isiel o 14km/h memej, k zrazke by nedoslo lebo by sa nestretli
lenze ak by ten vodic isiel povedzme o 20km/h viac, k zrazke by tiez nedoslo, lebo by sa nestretli [cislo je cisto nahodne, prepocty sa mi robit nechce]
...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"