Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

jj 2minimalne. ale zas rychlo to schne ze kvazi to da aj za den obe vrstvy
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa mirjak »

Mna fakt dojalo, ked mi ukradli 3 palety, ktore boli na stojaka navlecene cez roxory trciace zo zakladov plotu, ako docasny plot/zabrana, aby tam nejake dieta z ulice nepadlo (teren pozemku je 50cm pod urovnou ulicneho chodnika).
Roxory mali tak 150cm, tak to chcelo aj kus namahy vytiahnut tu paletu do vysky. Chodci tam chodia skoro stale, policajne auta kazdu polhodinu (maju stanicu 500m dalej)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja som uz zazil ze ludia beru kadeco a potom pridu aa povedia,aha to nechcete vyhodit teda? ze akoze ti robia sluzbu ze ti akoze beru odpad
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10035
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stiv »

Ja som vyhodil "odpad" ze si ho niekto moze vziat a to si nikto nevzal. :D Ponukal som aj narezane drevo zo spilenych stromov a tiez nic. Mozno keby som si ho ulozil k zavore tak by to bolo lakavejsie. :D
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

a skusal si bazos alebo na fb skupina darujem za odvoz?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja som bol predvcerom prvy x vecer pri dome, susedka bola pozriet kto v tom rohu pri lese :D aka. dedinska SBS funguje.

Zaroven sused si spilil stromcek jeden na opytanie, druhy vkuse caka co ostane betonu a vylieva si parkovisko z mojich zbytkov, ale to bie su kradeze len logicke pouzitie matrosu hh.

Stefan potom poslo link az bude bazos hore, alebo prideme pozriet akoze chcem kupit nech citia konkurenciu realne kupujuci :D
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4559
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa scream »

Stefan 300k za domcek na liptove bez cesty? To su tam tak drahe pozemky, ci chces na tom rovno kilo zaryzovat? :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10035
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stiv »

Mozno tam spocital aj cas a starosti. :D
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

ta borci nemam na xy veci blocky a o robosoch ani nehovorim, veduci to bez papira jasne?. na daniach to bude mega a ked mi ostane 40 ta budem rad ze som rad. ale zivim xy majstrov a stavebnin ta proste ak to clovek robi legalne ta ceny domov musia strielat. a ak by som mal kupit dalsi pozemok ta som na nule. ta diky pekne.. nastastie dalsi pozemok uz mam a tam ide ubytovna pre vojakov, ked samozrejme konecne developer potaha siete a ja ked predam ten dom. cesta je detail a bude aj chodnik a osvetlenie.

a ta konkurencia pri kupe je skvely napad. aj stiv dojde a scream a dame opekacku ked tak len sanita nebude pri predaji kedze uz nane love.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

Zdravim,

nahodou nevie niekto ako dochadza ku zmene trasy pripojenia elektriny ? Mam uz stavebne povolenie, pomali aj pojdeme kopat pripojky. Nabehli ale argumenty z rodiny a susedov ci si nechcem prerobit pripojku lebo im to nepride “logicke” ako je to vyriesene teraz. Samozrejme bacovia z dediny, oni by hodili tukabel jak india johnes a sak “kto uvidi ako to ide pod zemou” a podobne krcmove reci :D

Co vsetko obnasa prerabka ? odhadujem ze upraveny projekt ktory sa zasle do vse kde mi to po x tyzdnoch cakania na vyjadrenie zamietnu ? :D Momemntalna trasa sice nieje najstastnejsia ale tiez si myslim ze si to tam architekt nekresli jak sa jemu paci. Myslite ze stoji za to sa s tym babrat ? v prilohe zasielam momentalnu situaciu a planovanu zmenu (oranzova ciara), ak by k nej doslo. Samozrejme alternativa bola aj nechat si spravit stlp, na to mi na stavebnim urade odpovedali ze po novom sa kreslia pripojky elektriny zemou.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3313
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ja by som to nechal tak ako to máš na projekte.
Ono pretláčať cestu šikmo nie je zrovna šťastná voľba, lebo nie vždy sa musí podariť. Narazíš na kameň a si v p.... Preto sa dávajú siete tak, aby toho pretláčania bolo čo najmenej.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

este pripomeniem ze tlacit sa bude susedovi pred plotom popri ceste a potom sikmo cez cestu ( ta tucnejsia prerusovana ciara ). Tiez asi kaslem na to, ukoncim debatu ze. to proste inac nejde riesit.
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

A druha vec je ze si blizko vody pri novom navrhu. Mne ked kopali napr. Pripojku vody tal mal byt plyn meter daleko a hla, nasli ho bagrom.
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

Tu vodu sme nakoniec potiahli inac ako je na projekte a obec vyhovela, cize to by nebol problem. No zajtra ideme zacat makat na vode aspon.. ked prisel typek vytycovat vodu tak vravel ze tam mame skrabkat gumenym krompacom, vraj tam je slusny matrix po tom co sused rozdrbal komplet siete a platil pokuty :D
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa lopo1 »

Takto pripojku a trasovanie si vies z casti upravit a nasledne to len zakreslis do projektu skutocnehp vyhotovenia vsetko zalezi od toho ake mas podmienky v jednotlivých vyjadreniach .... ale zasada je ze cez cestu sa pretlaca vzdy kolmo (pokial to situacia umoznuje).
CO sa tyka pripojok tak ano je tlak robit vsetko zemou. Inak ked tak pozeram co ta viedlo k myslienke si ukladat viacej kabla na svojom pozemku ako na cudzom lebo co sa tyka dlzky moc toho neusetris akurat si viac potiahnes kabel vo svojom pozemku co ta do buducna moze obmedzit pri planovani iných aktivít

Návrat na "Debata o všetkom"