Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak tak, vsele kradnu miliardy a potom hodia taku rybku v podobe notasov a ludia sa toho chytia. DObre napisal GUdas, ludia budu riesit stovky a tisice ako miliardu, lebo tu si nevedia ani predstavit. V tom clanku je este aj odkaz kde materskej skolke prisla pokuta cez 900e za to ze pustali hunbu pocas markarneho. Ved toto je ubohost. Ale co je horsie tuto ubohost si zvolila vacsina slovakov. Hlavne ze sa Fico mlati do hrudi ze spravi aj nepopularne riesenia za cenu straty volicov.
o DPh co robi Kazo ani nevravim, ten chlap len ukazuje za co cela vlada stoji. Lenze tomu dochodcovia a ista skupina bolsevikou nechapu.
Papku> tiez si vravim co tu este kur.a robim, ale kam ist? cela EU stoji za ho..o, ameriku nemam rad. Este ostava kanada a australia. Lenze mam hypo s priatelkou a staviame tu barak, teda uz ho dokoncujeme, to jedine ma tu asi drzi. Ale uvidime ci ma to tu udrzi.
NB: Asus ROG Strix G16
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

mam otazku, dajme tomu teda ze skolke dojde faktura na 900e od sozy, co ak to nezaplati?
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

prinajhorsom to daju niekomu zosobnit, neznalost zakona neospravedlnuje a riaditel/ka mala o tom vediet. Vinik sa vzdy najde, respektive niekto na koho sa to da hodit. Ale skor to beriem z tej moralnej stranky. je to vrchol co tento stat a jeho predstavitelia dokazali. To ozraty Slota bol slaby odvar, tam sa aspon clovek zasmial. Toto je do placu. Ja si radsej poziadam asi i madarske obciastvo aby som nemusel povedat ze som slovak :(
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Papek »

HellAngel napísal:kanada
:good: vedel som, ze si chytry chlapec
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

co mam znamych a isli do kanady tak vravia ze je to raj. Vyborne fungujuca krajina, ale podobne vravia aj o australii. Uz len mat tie gule vykaslat sa na toto vsetko tu co mame a ist prec. Len skoda ze to nieje take lahke, aspon v tejto situacii.

Inak som pozeral akurat spravy a ten ober super Repco stiahol poplatky za stuzkove :laugh:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

...
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa STENLY »

vzhladom na to, aké majú platy si myslím, že by si tie buky mali zaobstarať zo "svojho" :wallbash:
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak ten rozhovor snim nemal chybu. On nevie co vravi, nevie ani ako odpovedat :facepalm: FAIL
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Nameless
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 618
Dátum registrácie: Št 12. Nov, 2009, 14:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Nameless »

Skandinavia, Island, Kanada.
SOZA ma neskutocne vytaca. To fakt aby sa clovek bal hlasnejsie spievat v sprche lebo ma bonzne sused a o tyzden mam v schranke fakturu. Chcelo by to aby sa ludia uvedomili ale ako im otvoris oci, vsak to do akych sr**iek smerujeme musi vidiet aj slepy a aj tak ma v prieskumoch Smer 40%. Rveme peniaze do dakeho stabilizacneho mechanizmu pricom sami nemame peniaze a musime si pozicat aby sme ich tam poslali. To je ako ked si vezmem pozicku na to aby som splatil inu pozicku (navyse niekoho cudzieho, napr. susedovu). Jedini kto na tom zarabaju su banky na "zachranu" ktorych vlastne ten mechanizmus sluzi. To fakt v EU musi nastat prevrat ako v Tunise, Egypte a blizkom vychode a musia ludia zobrat zbrane do ruk aby sa veci pohli inym smerom? :rolleyes: :facepalm:
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel i7 2600k + Cooler Master Nepton 240M
DDR3:
2x8GB Kingston DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury White Series
VGA: GAINWARD GTX970 Phantom HDD: WD3200AAKS + WD6400AAKS
Zdroj: CORSAIR TX650 LCD: BenQ T2200HDA Case: Cooler Master Dominator
I AM NIKON
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

ale porozpravaj sa s volicom smeru, oni vobec nemaju ponatia kam to ide, a uz vobec si nepriznaju ze smeracky dosadene hlavy (kazimir) su totalna neinteligentna banda, ktora to cele smeruje do poriadnej ..... .
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

ale no ... chlapci ...
jak neinteligentna banda?
viete kolko maju oni inteligencie? ze dokazu generovat hentake sracky, a pozato tunelovat stat - tak aby sa na to neprislo?
to aj Slota sa moze ist hanbit do kuta, ze to tak nevedel dobre ututlat ...

PS: a co hovorite na riesenie nezamestnanosti? vyskrtneme vsetkych, co maju dohodu, zo zoznamu nezamestnanych :hysterical:
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Papek »

... a predlzime vysokoskolske studium o dalsi rok, nech mame menej nezamestnanych
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

a predlzme koncipientsku prax o 2 roky, neh dlhsie mozu absolventi makat za minimalnu mzdu ... a neh nevznikaju dalsi pravnici
hups, vlastne ... to uz zaviedli :hysterical:
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Vidím, že aj vy to máte pomýlené s tou SOZ(A)ou... SOZA je obyčajné združenie, ktoré od štátu má povolenie vyberať (nie vymáhať) poplatky za verejné používanie diel autorov, ktorých zastupuje. Z tohto plynú nasledujúce veci:
- ide len a čisto o verejné používanie, pri ktorom sa organizátor podujatia môže "nabaliť" vďaka používaniu týchto diel (priamo, či nepriamo)
- SOZA je združenie a nie nejaký štátny aparát, takže nemá právo udeľovať pokuty.
- od nich udelené "pokuty" sú obyčajné nepodložené faktúry, ktoré človek nemá nijakú zákonnú povinosť splatiť. Samozrejme, splatením faktúry uzavrie so SOZou dohodu, že priznáva vlastnú chybu a dobrovoľne im platí navýšený poplatok spolu s prirážkou. Je to niečo, ako uzavrenie dohody s predajcom - na jej uzavrenie netreba podpis, ale iba splatenie faktúry.
- ak niekto produkuje vlastnú hudbu alebo iné diela a neuzavrie zmluvu so SOZou, alebo inou obdobnou organizáciou, nie je povinný platiť nijaké poplatky
- žiadny umelec nie je povinný mať zmluvu so žiadnou obdobnou organizáciou. Jeho vlastné autorské práva sú stále chránené zákonom v rovnakom rozsahu, ako ich môže chrániť SOZA.
- a nakoniec - SOZA chráni diela (a to len niektoré) iba niektorých umelcov. Väčšinou ide o umelcov, čo majú zmluvu s veľkými nahrávacími spoločnosťami, takže ak budete verejne púšťať hudbu od nejakej alternatívnej kapelky zaviazanej s malým vydavatelom, tak si to musíte riešiť s ich vydavatelom, alebo priamo s nimi...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

SOZA chrani autorske prava, a ak nemas zmluvu so souzou o verejnom pustani diel ktore chrani tak nezaplatenim porusujes zakon. Takze ak nezaplatis SOZE tak sa mozes tesit na problemy.
Ale tu sa nebavime o ochrane ako takej, je jasne ze DJ co pusta hudbu a zije z toho tak nech plati licencie a podobne. Ale vrchol je ziadat od MS peniaze za maskarny ples, alebo od studentov za to ze si pustia hudbu na maturitaku (ale to uz stiahli...), pripade od kulturneho vystupenia kde sa spievaju ludove pesnicky, na ktore sa nevztahuje autorsky zakon.
To ako za chvilu co, budem mat na usiach sluchadla a budem to mat nahlas tak ze moj sused v autobuse to bude pocut tak mi daju pokutu za verejne pustanie hudby? alebo si doba spravim zurku a bude hlasnejsie hudba tak mi poslu fakturu?
Vsetko ma svoje hranice a SOZA v poslednej dobe tieto hranice, hlavne tie moralne, porusuje
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Debata o všetkom"