Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ak ti ostane vlhkost v aute, tak ti spravi mapy na skle. Cize este pred zastavenim tu vlhkost potrebujes dostat von.
>> Skus si dat jednu trasu s klimou, aby ti vysusilo vzduch, daj si pozor aby si si nenanosil sneh do auta a uvidis ...

tak, tak, mokre topanky, mokra vetrovka, styria ludia s pol metrom snehu na topankach, to vsetko robi svoje. Snazim sa vzdy boty obuchat oklepat ako najviac to ide, aj ked su len mokre.



>> Ja ako elektronik si neviem predstaviť tahat 100A cez celé auto.

tak tak. Hlavne tie hrubky kablov a cenu k tomu. Skusam si predstavit zadne okno a vyklopne dvere kolko taky kablik moze vydrzat ohybov :) najcastejsi problem sharanov : dodrbany kablovy zvazok v prechode na zadne dvere. Uz som videl jeden voz ktory kvoli tomu nedokazal vypnut motor - proste si vybral kluce zo spinacky a masina bezala dalej. Majitel to zadrhal na siestom prevode s brzdou :) po navsteve asi desiatich servisov to fixla elektrikarska lepiaca paska v dlzke 10 centimetrov, samozrejme ze dalej to pajac neriesil vymenou kabloveho zvazku.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

jesen, zima aj jar je proste v aute vlhko. Dychanie, mokra bunda, topanky atd, pricin je moze byt vela. Kto ma aktivne zapnutu klimu, tak sa mu to nerobi, lebo klima je vyborny odvlcovac. Treba to brat tak, ze klima nie je len na chladenie a ak sa ju clovek nauci pouzivat spravne je to dobry pomocnik.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

nikdy sa mi nerosili okna a to klimu pustam tak raz tyzdenne aby nestala, a pri kazdom ostreku okna mi to system prehodi na recirkulaciu a klimu, ale nikdy sa mi toto nedialo.





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

mas ine auto, tebe obeh vzduchu funguje kusok na inej urovni. v lacnejsich autach je to uplne bezny jav
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

a dalsia vec.. som to prave riesil so znamym.. a mi povedal vec, ktora sa ma tyka..
parkujem na konci sidliska, odomna je viacmenej les dalej..

on parkuje pri panelaku a ked parkuje medzi blokmi, nikdy taky problem nemal.
ale vravel, ze ked parkuje v blizkosti lesa, tak taky problem ma.

takze, asi je vyssia vlhkost vzduchu pri lese.... mokro v aute nemam, snazim sa vzdy vsetku vodu z gum vyliat.. topanky - isto nesadnem do auta s pometrakom snehu :D v tom to nebude.. skusim tu klimu pouzivat. .btw - na teply vzduch alebo studeny?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

HellAngel napísal:mas ine auto, tebe obeh vzduchu funguje kusok na inej urovni. v lacnejsich autach je to uplne bezny jav
Hell nevypravaj mi blbosti, A8 popiera zakony fyziky ci co? Sadnem aj do firemnej fabie ktore vacsinou stoja tyzden lebo ich neni treba, a toto sa nedeje, a to klimu ani nemaju.





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

nepopiera, ale isto ma lepsie chraneny prienik vlhkosti ako low cost auto. dalsia vec je, kde auto parkujes, firemne auta mame mediz budovami a nestane im, zeby zdnu pozamrzali. Ja parkujem von, kusok od lesa a potoka, tak vcera pri -10 som uz mal kus chytene okna.
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

inak parkovanie urcite hraje ulohu - mat autiak 13 hodin doma v garazi (pridem o siestej vecer, odchadzam o siedmej rano) je totalne ine ako stat pri lese/potoku/hradzi ten isty cas. Samozrejme ze ked mam tu garaz tak asi nesadam do masiny so snehovymi topankami, asi neodhadzujem styri minuty sneh z auta pred jazdou = asi nemam vetrovku od snehu, asi je v aute 10 stupnov a viac kludne aj 22 stupne podla toho aku mame kto garaz co zase ma trosicku vplyv na teplotu interieru a kondenz dychania atd.

Pridem do roboty kde mam zase podzemnu garaz v ktorej je osem stupnov nad nulou aj ked je vonku -20... zase bez snehovych topanok vetrovky... jasne ze je to rozdiel jak hovado.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Nikdy v živote ani keď bolo -20 a auto stálo 2 týždne som nemal námrazu z vnútra auta. To si neviem ani predstaviť popravde... mám úplne basic auto ktoré má už dvojciferný počet rokov a nikdy sa to nestalo a to som parkoval už x krát aj na horách, pod kopcami kde je vlhko jak ďas a zima jak v ruskom filme :D

iný problém však mám úplne pravidelne a ide ma z toho roztrhať. Hmla na oknách, strašne sa mi hlmlia okná cez zimu, keď som v aute sám, ešte sa to dá, ale ak mám plné auto niekdy nestačí ani plný ofuk na čelné sklo ... nerozumiem tomu, totálne som vydrhol na jeseň auto z vnútra, vyleštil sklo (mal som teóriu že je to mastným sklom) nič nepomohlo. Skúsim tu klímu ale nvm nvm. Mám taký pocit že mi dobre netesní kufor ale zasa, je to len teória :)
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

skusil by som gel na holenie :D https://www.youtube.com/watch?v=8Vj9avZxuwI
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

tak toto skusim :D just for the lolz :D
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

nieže by som s týmto mal problém, ale beriem gillete dole do auta tiež jak pozerám :D
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Sky »

Ja som ten gel skusal asi pred tyzdnom/dvomi a aj tak sa mi rosilo, tak neviem ci iny gel treba alebo len nespravna aplikacia.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

mne fabka ku koncu sem tam zvnutra zamrzla an celnom skle ake vzadu na derach zle odtekala voda ta ai tam to slo.ina na lancerovi tiez za dazda zvnutra sa rosilo mega cely cas az kym klima nesla. vraj novsie auta maju enako zle prudenie vzduchu a bez klimybcasto si neporadis a to som zase aj mokrybsadol do auta. tu macaciu podstielku som pocul aj ja ze kruto saje vlhkost. manzelka tvrdi ze aj kava
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"