Biela technika

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Reco »

Ja len pre uplny mindblown pre zooma. Mam pracku LG a susicku Bosch. Pridavam fotku a necham na posudeni kohokolvek co je alebo nie je "dizajnovo" blbe. Nevnucujem, v kuchyni by mi to asi vadilo, v kupelni dafaq - tam sa nechodim na spotrebice pozerat pri praci. Rovnaka krabica s dominantou dvierok, jedna ma pochromovane casti, druha nie. LG ma tmavy displej a biele cislice s bielym podsvietenim volica. Bosch ma tmavy displej, biele cislice a cervene podsvietenie volica + tlacidlo na start. U Bosch mi to zladenie ccervenej a bielej nepride nijak logicke ani pekne, ale take kraviny fakt nema vyznam riesit podla mna.
20230311_131608.jpg
20230311_132349.jpg
Dovod preco som nebral obe rovnake aj ked som povodne chcel - LG bola s cashbackom za 500€ s funkciami, kde Boschka z rovnakej rady ako susicka bola za 900+. 400€ mi za dizajn veru nestoji (akceptoval by som do stovky pri nerobeni kompromisu). Problem je, ze Bosch nerobi pracky nad 9kg, LG je na 10.5kg. LG ma samozrejme z rovnakej rady aj susicku (nebol by autoclean) ale vecsi problem bol pre mna rozmer. Z nejakeho dovodu robi LG o 10cm hlbsie susicky ako pracky a z priestorovych dovodov sa to nedalo akceptovat. Takto som ziskal kombinaciou znaciek maximum za minimum. A nejako nevidim dizajnovy fauxpas.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Ghost »

Reco suhlas. Ja to budem mat v technickej a je mi to tiez jedno....

Dokonca mi je to jedno aj v kuchyni. Rura bude nejaka (asi BOSCH) a ta miktorvnka bude ina.
Varnu dosku a digestor uz mam kupeny, elektrolux obe :D
Keby prisiel ku mne ZOOM (no offcence man), alebo iny "autista", asi by dostal zachvat.
Kupujem to co je v danej kategorii a cene, vhodne.

BTW: Reco ako si spokojny s nimi? LG a BOSCH. Popis. Dik
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Memnon »

dizajnovo v miestnosti kde veľa aj tak nestravis who cares

každopádne Autoclean FTW
Bosch = Siemens -> myslím že od iQ700(Autoclean) vyššie to majú všetky treba pozrieť
u nich sa to volá Inteliclean či tak dáko (modré podsvietenie voliča 😄)
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Ghost »

Hm a momentalne mam chrobaka v hlave. Ozeliet autoclean a kupit toto https://www.datart.sk/set-vyrobkov-aeg- ... 38h4c.html s cenou 1260€. Vyzera to dobre...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

ale nepisu tam cash back ci ja zle vidim ci ako sa dostanes an tu sumu?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Ghost »

Memnon napísal: So 11. Mar, 2023, 15:07 dizajnovo v miestnosti kde veľa aj tak nestravis who cares

každopádne Autoclean FTW
Bosch = Siemens -> myslím že od iQ700(Autoclean) vyššie to majú všetky treba pozrieť
u nich sa to volá Inteliclean či tak dáko (modré podsvietenie voliča 😄)
Ano BOSCH je SIEMENS a naopak, ale SIEMENS je o nieco drahsi co som pozeral a nema cashback
stefan222 napísal: So 11. Mar, 2023, 22:11 ale nepisu tam cash back ci ja zle vidim ci ako sa dostanes an tu sumu?
No ja tam vidim, hned ako je doprava "zadarmo", až 240€ späť.
EDIT: Aaaale cekoval som stranku a ten CASHBACK na tu konkretnu zostavu by bol "len" 200€.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4559
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa scream »

VIP cena: 1 424,30 € ak by ta to zaujimalo
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Ghost »

Jo a ako sa stat VIP? chcem tam kupit viac veci :D

Kua, kedysi som tam niekolko rokov brigadoval, takze skusim oprasit kontakty :D
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa zoom »

Ano, autista zoom to musi mat rovnako. Takto nad sebou ta Bosch a LG nevyzera zle. Dokonca to vyzera, ze to celkom pasuje, lebo Bosch ma na spodu taky ten viac sivy pas a LG na vrchu (ak to nie je len hra svetla). Tak to tak OK posobi. Kazdopadne ja by som chcel od jednej firmy a ked by boli nad sebou, tak aj pasujuci medzikus s vysuvnou polickou na to, nech to je uz uplne tip top. A keby boli tie spotrebice vedla seba, tak celkom urcite rovnake dvierka.
Kedze teraz zijem s Bosch velkou prackou, musim naopak povedat, ze ten ich displej/ovladaci panel povazujem asi za najlepsi, co som videl. Jednak prehlad co mozes zvolit, co mas zvolene, co nemozes zvolit sa nevykresli, fajn kombinacia biela/cervena a hlavne kvalitne nakreslene. Nie nejake ze tu viac vidno, tu menej, tuna presvita nieco ine. Ciste linie, dobre viditelne, super. Jedna sa teda o trosku iny panel, nez mas ty.
Spoiler: ukázať
boschpanel.jpg

Ta mikrovlnka, ak sa otvara do boku, tak OK potom. Podla dizajnu to vyzeralo skor na otvaranie smerom dole a nizsie na stranke bol nejaky obrazok s tak otvorenou MW, tak som predpokladal, ze to je k tomu. Ako Indesit je u mna tak meh, ale fajn strohy hranaty technicky dizajn.

Cirou nahodou Electrolux indukcnu dosku a digestor mam aj ja (EIV8457 + KFVB19K). Asi ako jedina doska splnala moje poziadavky na ergonomiu ovladania. Digestor som uz potom zobral od tej znacky, aby som mal bezproblemovy Hob2hood, cize komunikaciu dosky a digestora - zapnes dosku, zapne sa svetlo, das varit, pusti sa vetrak, vypnes dosku, zanedlho sa vypne vetrak a tak. Doska rozoznava varenie a vyprazanie, mozes nastavit rozdielne rychlosti vetrakov. Da sa konfigurovat, co to ma robit - moze to len zapinat svetlo. Funguje to super, instantne rychlo, bezproblemovo. Urcite odporucam.

Inak ten Datart VIP, skus si pozriet toto. Nasiel som nahodne na nete. Ak nebude fungovat, pohladaj podobne obrazky. Nezabudaj, ze VIP ceny nemozes kombinovat s inymi zlavami (akoze 10% zlava, ked zadate tento kod) a niekedy sa stalo, ze bolo vyhodnejsie nakupit za non-VIP cenu s danym kodom nez za VIP cenu. Ale take tie male zlavicky funguju stale, je tu na to topic.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4559
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa scream »

Ghost napísal: Ne 12. Mar, 2023, 01:47 Jo a ako sa stat VIP? chcem tam kupit viac veci :D

Kua, kedysi som tam niekolko rokov brigadoval, takze skusim oprasit kontakty :D
Najskor niekto v tvojom okoli bude mat VIP, je to firemny benefit u nas. Pripadne niekto z fora je tu dost ludi s VIP. Odporucam dokombinovat so zlavovymi kuponmi ktore najdes v sekcii bazar.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

inac musim mat ten medzi kus medzi prac a susickou?pozeram ze daktori nemaju
hry- ps5
doma-HP probook
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Reco »

Nemusis

@Zoom je to fotene s bleskom za tmy ta druha fotka, takze je to len svetlom. REalne je to cele biele - vidis na prej fotke.
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Ghost »

Taaaaak hotovo, hura. Objednane a mf "biela technika", chcem riesit telku a PS5 :D :rofl:

Suma sumarum nasledovne:

https://www.datart.sk/rura-gorenje-adva ... ierna.html
https://www.datart.sk/mikrovlnna-rura-g ... ierna.html
https://www.datart.sk/chladnicka-s-mraz ... z1ec2.html
https://www.datart.sk/umyvacka-riadu-bo ... SMV6ZCX00E
https://www.datart.sk/susicka-bielizne- ... biela.html
https://www.datart.sk/pracka-bosch-seri ... biela.html

Celkovo 6 veci a platil som 3687 - 80€ cashback = cca 3600.

Ruru som nakoniec zvolil kvoli funkciam Gorenje a to kvoli kopu funkciam za rozumnu cenu a tejto znacne v tejto katergorii verim.
Priplatil som za chladnicku, ktora ma sice mini mraznicku, ale nejaku malu si do domu neskor isto dame.
Pracka a susicka klasika BOSCH a umyvacka BOSCH, rada 6 so Zeolithom, bez premietania hodin :D

No a teraz uz nech sa nic neposerie a vsetko dobre fachci. Dva tyzdne zivota po veceroch ma to stalo :cry:

Kazdopadne dakujem vsetkym, hlavne @zoom, @scream and others.
Naposledy upravil/-a Ghost v Ut 14. Mar, 2023, 22:52, upravené celkom 1 krát.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa stefan222 »

3666 mi ukazuje vip. co si sa.nespytal. napis im nech ti daju vip cenu. a mozno neake kupony tiez tu na fore najdes asi v sekcii bazar. vies jak sa hovori. korunka ku korunke. ked mas pausal.tak.playko.maju v telekome naor ku pausalu
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Biela technika (pracka + susicka)

Príspevok od používateľa Ghost »

Sry, pomylil som sa, 3600 ma to vyslo. VIP ceny som dostal nakoniec aj ja :D

Návrat na "Nákupná poradňa"