Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
toxicator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 278
Dátum registrácie: Ne 25. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Ilava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa toxicator »

Skor som narazal na to ci je mozne aby niekomu, kto ma napr. 10 000btc vyplatil niekto 3mil euro :-)
8gb ram ddr3, nvidia 960, seasonic 400W 80+ bronze
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

ano...preco by ne...ale ved ked su na zmenarnach kupujuci tak rovno ti ide do ruk €..
napr. na BTC-e mozes prave v tejto chvili max. predat 122 920.15 EUR ale samozrejme cim viac naraz predavas tym za horsi kurz teda 1BTC za rozshah momentalne 649-571€...

neviem ci si dost v obraze...ale toto je predaj a nakup navzajom medzi ludmi..zmenarne priamo nepredavaju BTC a € ale len to sprostredkovavaju medzi 2 ludmi aby nedoslo k tomu ze niekto nezaplati...
toxicator napísal:Skor som narazal na to ci je mozne aby niekomu, kto ma napr. 10 000btc vyplatil niekto 3mil euro :-)
takto vysoku sumu sa ale neoplati predat v jeden den dajme tomu :D ale denne by si tak cca. do 2000 € s dobrym kurzom zohnal...ale zrejme by zacal padat(mozno aj stupat ked tam ma opravte lebo pri svetovych BTC trhoch uz niesom v obraze) kurz pri tak velkych predajoch..
i7
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa shiro »

ak mi viete poradit, daco som uz natazil a teraz riesim ako to dostat k sebe alebo do nejakej online penazenky.
Spravil som si konto na cryptsy.com, kedze instalovat na pc XY roznych penazeniek sa mi zda ako blbost...
Nastavil som si na multipool.us autopayment, kde mi pri urcitom mnozstve coinov automaticky odosle coiny na prislusnu adresu penazenky daneho coinu. Adresy pre kazdy druh coinu som vygeneroval na cryptsy.
Lenze tam pisali, ze:
Notice: Do NOT mine directly directly to your Cryptsy deposit address.
...mysleli tym, ze nemam robit to, co som prave spravil? Ze som na poole zadal pre autopayment adresy penazenky na cryptsy?

Presla mi aj autopayment MEC z poolu na cryptsy, potom bolo odoslane aj WDC a to sa tam uz dobrych 20min. neobjavilo. Adresu mam dobru. To bezne takto dlho prevadza niektore coiny?
Pise to tam daco taketo:
Deposits post after 12 confirmations.

Kdezto pri MEC to pise:
Deposits post after 6 confirmations.

co to znamena? Sposobuje to dlhsiu dobu spracovania prevodu z poolu do cryptsy?


A ako niekedy dostanem z natazenych coinov realne peniaze? Treba ich vzdy zamienat za BTC a potom cez nejaku SK zmenaren mi pridu na ucet eura? Vedia tieto zmenarne zamenit napr, aj 0.5 BTC, alebo len cele cisla? Su uz zmenarne aj na LTC ->eur?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
plao
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 449
Dátum registrácie: Po 25. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Velke Zaluzie

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa plao »

schiro, to by aj mna zaujimalo :D kto nam poradi???
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

...mysleli tym, ze nemam robit to, co som prave spravil? Ze som na poole zadal pre autopayment adresy penazenky na cryptsy?
nie, na multipool.us mas tiez webovu penazenku, to co si urobil je prevod z penazenky do penazenky. Vacsina poolov tak ako aj multipool.us ma pre kazdeho usera webovu penazenku, kam ti posiela coiny. Ale niektore pooly napr. eligius tam nemas ziadnu taku penazenku, len zadas do minovacieho softwaru adresu ako uzivatelske meno a vytazene coiny ti idu priamo do nej. Takze oni nechcu aby si urobil toto. Kazda transakcia ma odosielatela, okrem tych co idu PRIAMO z miningu. Preto je to pre klienta lahkko rozoznatelne ci su coiny priamo z miningu. Tie tvoje co posielas z multipool.us uz nie su priamo z miningu.
Presla mi aj autopayment MEC z poolu na cryptsy, potom bolo odoslane aj WDC a to sa tam uz dobrych 20min. neobjavilo. Adresu mam dobru. To bezne takto dlho prevadza niektore coiny?
pokial posielas z klienta do klienta, tak do par sekund na prijimajucej strane sa objavi informacia o prijatej platbe, ale najprv sa zobrazia ako "nepotvrdene". Ty este nimi nemozes disponovat. Transakcia caka, kym sa dostane do nejakeho bloku. V bitcoin sieti je blok kazdych 10 minut, takze maximalne par desiatok minut cakas, kym sa ti coiny stanu "potvrdene" a mozes ich posielat dalej. Ine cryptomeny mozu mat bloky castejsie aj trebars 15 sekund. Lenze ty robis s webovymi penazenkami. Ty vlastne tie coiny nevlastnis, vlastni ich ta webova stranka a co tebe prezentuje na svojom webe je na nich. Tych 6 alebo 12 confirmation znamena, ze:
1. najprv sa caka, kym sa tvoja transakcia dostane do bloku
2. potom sa caka, kym blockchainu danej meny pribudne 6 resp. 12 dalsich blokov. Az potom ti web oznami, ze ti prisli nejake coiny. Ked na 12 potvrdeni caka odosielajuca strana a prijimajuca tiez na 12, obidvaja co najviac setria tak nedaju ziadny poplatok do transakcie tak to moze kludne trvat aj dva dni (niektore pooly transakcie bez poplatkov nezaraduju do blokov vobec)

Je to podla mna velmi zly napad nechavat si coiny vo webovej penazenke. Mozes to urobit aj tak, ze nainstalujes si klienta, ulozis niekde do txt svoju adresu, tu zadas do multipool.us, odlozis si wallet.dat a klienta odinstalujes. Nemusis mat nainstalovaneho klienta na PC vobec a mozes mat svoje coiny plne pod kontrolou.
A ako niekedy dostanem z natazenych coinov realne peniaze? Treba ich vzdy zamienat za BTC a potom cez nejaku SK zmenaren mi pridu na ucet eura? Vedia tieto zmenarne zamenit napr, aj 0.5 BTC, alebo len cele cisla? Su uz zmenarne aj na LTC ->eur?
Alternativne meny sa za eura vacsinou neobchoduju, len za BTC, ale burz co obchoduju BTC/EUR je uz habadej. Samozrejme vies na nich zmenit akukolvek ciastku, aj jeden satoshi.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

LTC sa obchoduje aj za eur. minimalne na btc-e ... aj ked jednoduchsi vyber je, zatial cez BTC.
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

nieco k minulej debate :D :http://gizmodo.com/some-fool-threw-away ... ion-of-btc...

ja pouzivam ako webovu penazenku na vsetky coiny https://coinex.pw (viem ze je to aj zmenaren ale povodne to tak nebolo vela veci sa zmenilo) - bol som pri tomto projekte od zaciatku a verim mu...je dobry a prehladny...vo vyvoji a aktivny support/ nevidim zmysel mat v PC akekolvek alternativne meny kedze jednym casom ich bolo celkom dost s ktorymi som sa tahal, ale pokial by som sa viac menej sustredil na velke ciastky s nejakou konkretnou toho klienta by som zvazil...

TOP zmenaren vsetkych altcoinov je urcite cryptsy.com to je jasne.../su aj nejake konkurencie Porovnanie vyhodnossti dost vela mien aj najvyhodnjesi kurz v danej zmenarni...

BTC na € nemusis robit cez malu, obmedzenu SK zmenaren...napr.
btc-e.com pouzivam ja/ mam banku aj OKPAY(nie je problem sa registrovat poplatky a rozsirenost su asi opat TOP)

OKPAY - bezplatny deposit, withdraw je malinko drazsi takze sa moc neoplati ale mam riesenie, TheRock :D

TheRockTrading.com - dobre kurzy na predaj(kupovanie sa moc neoplati a najma nie v USD), da sa bez problemovo predat aj viac BTC, nie je tam mrtvo...support max. 2 dni, ustretovy napr. potreboval som vyplat cez OKPAY(robi sa cez support ticket) ale odpisali mi ze maju nejaky problem z potvrdeny prevodu, tak mi navrhli vyuzitie ineho bankoveho systemu a poplatky beru na seba, ano bol som velmi stastny pouzil som paypal a bola to nemala sumicka co som pri celkovej velkosti prevodu usetril... po novom pridali aj SEPA withdraw poplatok 1€ !!! to najlepsie co som asi kde videl...prebehlo to bez problemov do 2 pracovnych dni...
i7
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

Ja sa chystam predavat cez aukro.cz. Sledoval som zopar aukcii a ludia su tam ochotni zaplatit o cosi vacsie sumy ako je aktualny kurz na burzach. Len neviem kolko si strhava aukro, dufam ze nie viac ako percento, to by som este bol ochotny akceptovat
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

Používateľov profilový obrázok
vmm
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 458
Dátum registrácie: Št 15. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Namestovo

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa vmm »

Ako zistim ci tazim alebo ci mi to dobre tazi :D

Dal som tazit LTC .
Vytvoril som ucet na coinotron.com a vytvoril workers.
Teraz som do dal do GUIminer - pise mi len 648khash/s to mi tazi alebo kde sa mi to bude zapocitavat ?
Som uplny novacik vdaka za vysvetlenie
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

skontroluj na webe coinotron.com aku rychlost tam momentalne mas. Ak viac ako nula tak ti to tazi. Aku mas kartu?
Používateľov profilový obrázok
vmm
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 458
Dátum registrácie: Št 15. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Namestovo

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa vmm »

Pozicana 7990
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

648khash/ je velmi malo na 2xtahiti, ale ak mas na nej povodny chladic pravdepodobne je podtaktovana kvoli prehrievaniu
Používateľov profilový obrázok
vmm
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 458
Dátum registrácie: Št 15. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Namestovo

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa vmm »

stevo_k1 napísal:648khash/ je velmi malo na 2xtahiti, ale ak mas na nej povodny chladic pravdepodobne je podtaktovana kvoli prehrievaniu
Je to AMD Radeon HD 7990 skusim ju dat na vodne chladenie. Neskutocne hlucna karta.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa Asnod »

Bude mat niekto cas na par rad ako zacat? Chcem to skusit aj ja, ak by sa niekto nasiel bol by som rad. Diky :D
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.

Návrat na "Kryptomeny"