Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

no mam 2 , incon a ri okna ... ale od RI idem asi prec, na dva krat cenova ponuka a furt zle .. raz zabudli na 2 okna, druhy raz pisem ze antracit von biela dnu .. a poslu ponuku komplet v antracite :D hs portal mam vraj dost zvlastny, vyska 2,7m sirka 3. Obe firmy sa s tym popasovali po svojom. Incon dal prekreslit okna speci na otvor v hliniku, ri-okna resp veka tam dala akusi vystuhu tj z 2,7 okna spravili 2,5m :D neak sa s oknami trapit nejdem, nacenoval som aby som bol v obraze na aku palku sa mam pripravit, aj tak to treba premerat ked uz budu realne otvory na stavbe. No s tym "sam" si nesom moc isty, neaku dieru vykopem, plavacku polozim ale netrufam si majstrovat do okien :D to radsej proste skuseneho zaplatim. Ibaze by to bola fakt nenarocna praca s tou paskou.
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja som bol vsade lenivy na cenove ponuky ale pri oknach som si dal urobit okolo 5 ponuk co mi pride zdrave. Bol som prekvapeny rozdielmi v cenach.

Skoncil som pri hliniku, lacnejsie ako mnohe plasty co mi prisli v ponuke. Tiez mam velke hs portaly plast tam nema zmysel.

Ked tak napis do ss poslem cislo, mega spokojnost so dodavatelom.

Ak ti niekto navrhuje na penu lepit ani im neodpisuj.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja som vzal z firmy alufer, sidlia v obci vitaz. riesia velke stavby po SVK ale sem tam spravia aj rodinny dom. jj na penu skoda casu dopisovat firmam.

prasklo mi jedno sklo z vonku(asi ked som kosil) ta som zvedavy ako sa postavia k tomu :D ta dam vediet ci to daju na reklamaciu alebo to cvakam sam . 2,7m x3m je bezny rozmer ta co splietaju. co ja sledujem ta firmy sa najnovsie snazia tvarit sa mudro a ked zakaznik neako nereaguje ta nacenuju do neba a sak neaky lol sa chyti. alebo neazky busy zazobanec na tu ponuku kyvne a oni maju na premie robosom. OKNA a kurenar/vodar si treba davat bacha.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja som mal realne rozptyl 11 az 23 tisic na ponuky :D

Zobral som hlinik za 19. Vies to skombinovat hs portal hlinik zbytok plast ak ides beznu farbu (my sme dali ral 6005)
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1548
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

my sme mali rozptyl od 18 do 40 tisic
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja tych oknarov musím normalne odhanat. Kazdy tyzden dojde ku stavbe nejaky obchodak ze dobryyy radi by sme vam spravili cenovu ponuku na okna. A ci im neviem dat kontakty aj na susediace stavby. Vraj absolutne nemaju pre koho vyrabat odkedy podskocili uroky.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

skilex ked nahodou by si mal neake podpultove ponuky na pozemky ta kric. :D pozemkov nikdy nie je dost.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

V Košiciach? Nie je problem. 300€/m2 bez inzinierskych sieti, bez cesty, bez vsetkeho... Kus luky 150m od cesty. Pripadne 400€/m2 s elektrickou pripojkou a studnou.


Podpultove ponuky boli 10r dozadu ked rovnake pozenky stali 40-50€ :D
Naposledy upravil/-a SKiLEX v Po 21. Aug, 2023, 15:03, upravené celkom 1 krát.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

uff kosice som nesledoval ale 400e/m2 je uz rakusko :D ale hej no. chapem, no ja len tak no, ze by si behal po stavbe a susedia chcu predat kus zeme no ta si spomenies na stevulda. co inac robis na stavbe? co montujes?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

To co na kazdej stavbe, elektroinstalacie od pripojek a bleskozvodov az po internetove siete, kamery, alarmy...

Tu konkretne sa zatial tahali len chranicky a krabice pre svetla do deky. Je tam stropne chladenie, cize nepojdu znizene stropy. Tym padom si krabice na svetla a chranicky medzi nimi natahas este pred zaliatim betonu. Ten oranzovy valec co vidis na doske.
Obrázok

Potom uz len pockas kym vytuhne vyzreje beton, odlupnes debnenie a nemusis nic sekat, len ti ostane pripravena krabica v strope na ktoru mozes hned montovat svetlo :D

Obrázok


Vsetko ostatne ma na starosti stavbar.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

mne eletrikar nacenil alarm neaky a zopar kamier za 1700e :(
som cakal mensiu sumu. to tak idu teraz take sajby? smrt domacnost nemam a kable si tahal on sam, ten eletrikar. inac robotu ma peknu
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

Jednoduska napísal: Po 21. Aug, 2023, 12:36 Vies to skombinovat hs portal hlinik zbytok plast ak ides beznu farbu (my sme dali ral 6005)
to bude asi ideal volba. Mam taky mokry sen vojst sa do 20k aj so zaluziami :D len to chce este minimalne 2-3 firmy. Momentalne mam len jednu ponuku na 12tis aj s parapetami vsetko v plaste.
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

stefan222 napísal: Po 21. Aug, 2023, 20:14 mne eletrikar nacenil alarm neaky a zopar kamier za 1700e :(
som cakal mensiu sumu. to tak idu teraz take sajby? smrt domacnost nemam a kable si tahal on sam, ten eletrikar. inac robotu ma peknu
Ta neviem, ked pozeram nejaky jednoduchy dom ze 4 kamery, 6 cidiel pre alarm + hlasovy modul tak mi na 1700€ vychadza len material. A este tam treba odrobit dobrych 25hodin.... ak sa nic nepokazi a napr. nemas prevrtany nejaky z kablov.
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

Inac chcel by som sa poradit ohladom rekuperacie. Je to fakt len o tom komforte vetrania alebo viem usetrit aj na kureni ? Zena sa stavia k tomu tak ze "sak ja si vyvetram aj sama" :D Ale zas mam nieco precitane a dnesne stavby su doslova jak akvarka, kde neaka vetracka na 15 minut nieje riesenie. Aky je vas postoj k tomu ? oplati sa tato investicia ? viem fungovat aj ked proste budeme vetrat "po starom" bez rekuperacky ? rad sa necham poucit :-)
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Natiahni si keď tak rozvody iba, to máš za dvojku. a uvidíš. My do toho ideme ako ko kľúčového elementu domu. je toho milíon popísané online :)

a vieš ušetriť ohrievaním vzduchu v zime chladením v lete (nie každá jednotka), ale neviem či to je o šetrení, skôr o komforte ak by si počítal hrubo iba cena výkon.

Návrat na "Debata o všetkom"