Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Asistenti su dost velka nevyhoda
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

zavisi pre koho. ty si tako skoro rodinne auto zrejme nekupis ale rodicia su radi ak im auto pomaha :)
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

len aby sme to s tym pomahanim neprehnali.
Posraty alkoholtester sa neodvazi zabudovat do auta nikto a ozrati nebezpecni sa premavaju po cestach a zabijaju ludi.


... ale hlavne ze auticko vie samo zacuvat do boxu a ma asistenta rozbehu hore kopcom (na automatickej prevodovke so samobrzdenim), lebo clovek za volantom je hodne krepy. Presne takych vodicov potrebujeme vsade. Este k tomu pocit ze mozu klepat do telefoniku na inštagram celu cestu, ved auto sa samo udrzi v jazdnych prdoch pardon prúdoch, ved auto samo zabrzdi keby daco, ved ved ved... hlavne ze to auticko vie ist 216km/h po Bratislave ked pritlacim pedalik https://www.aktuality.sk/clanok/561451/ ... -216-km-h/

moja stara ma bratranca, ktory je krepy a nedokaze soferovat auto s manualnou prevodovkou. Sorry, ale toto je predstava PROGRESIVNEHO 25 rocneho mladeho muza, zachrancu planety, generacie X, Y alebo Z ci co to teraz bezi za kereho ancikrista ?
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Pi 22. Apr, 2022, 08:30, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Ešte šťastie že už tam nie je 90 :)
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

stefan222 napísal: Pi 22. Apr, 2022, 07:52 zavisi pre koho. ty si tako skoro rodinne auto zrejme nekupis ale rodicia su radi ak im auto pomaha :)
Pomaha... s cim konkretne? Trhanim volantu z ruky? :) Oni nepozuvaju ani tempomat.


A jasne, alkoholtester je super vec. Spytaj sa nejakeho autobusara aka je ta vec super spolahliva, funkcna, hlavne v mrazoch :)
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Tak ale tak mas rodicov co dodnes pouzivaju pevnu linku ako hlavny sposob komunikacie a mas rodicov co si idu na modernej vlne.
Odco si fici so vsetkymi asistentmi, a prakticky len drzi volant, bo je uz lenivy a soferovat sa mu nechce. Potom minule keroval na dialnici moju skodofku bez pruhov ci automatickych dialkovych, a tak to aj vyzeralo :D
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Mne to rozhodne netrha volant z ruky (niekedy potiahne aj tam, kde nema (oranzove a biele ciary naraz na ceste), ale vyslovene netrha).
FVE 12.45 kWp V/Z
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> A jasne, alkoholtester je super vec. Spytaj sa nejakeho autobusara aka je ta vec super spolahliva, funkcna, hlavne v mrazoch :)

samozrejme som myslel normalne fungujuci. Aj s tym trhavym volantom, uz som to pisal - Mercedes E, skoro sme cestou na obed zramovali cyklistu kvoli tomu ze auticko usudilo ze sa ideme zasamovrazdit cez stredovu ciaru do protismeru a zapichlo drahu letu naspat doprava. Blato v trenkach šeci, aj cyklista, aj posadka auta.

Ako vravim... aby sme to neprehnali s tym pomahanim.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

turbo: ze ste zabudli dat smerovku?
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Sa pomestime s cyklistom v jednom pruhu. :D
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som nesoferoval ; sa pomestime v pruhu kedze pumpičkár ide v takom malom pásiku na kraji. Sa nedava smerovka lebo z pruhu nejdem von, atd.
je to jednoducho posrata suhra okolnosti ktora mohla dopadnut velmi problematicky a hlavne uplne, uplne zbytocne.

Ked budes nabuduce obchadzat posraty kanal na ceste a samozrejme zostanes vo svojom prude len sa velmi priblizis do stredu, TIEZ DAS SMEROVKU ???

Kvoli prehnanej reakcii nejakeho asistenta.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja bez acc a lane assist auto nechcem, tiez mi nic netrha. blind spot je tiez mega. samoparkovanie pouzivam pozdlzne casto tiez. ale to je ako mirkovlnka v byte. niekto hreje na sporaku doteraz(moja sefka) bo mikrovlnka je fuj fuj. ja zas nepouzivam rychlovarnu konvicu ale chapem ludi co ano.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

blind spot je pitchovina, 47 rokov som ho v aute nemal a neposral som sa, teraz ho v aute mam a... mam doje-pokazene senzory zabudovane v zadnom narazniku lebo to vymyslel nejaky mozgovy atlet pripevnit na miesto kde neustale frka voda z cesty.

Ze pokazeny senzor neni problem vymenit, ale je problem ho vymenit za 2x 900,- eur bez dph :) v autorizaku. Na ebayi najlacnejsi POUZITY za 350 $ bez dopravy, bez dph, cla. Reku je-kakám vam na oranzove svetielko v zrkadielku za tu cenu. Velke zrkadla nedajboze dobre nastavene (= bok vlastneho auta poznam a vidiet ho v zrkadle v ziadnom pripade nesmiem plus takisto mi netreba dalsich 20cm vlavo od neho) a blajndspot netreba, fakt ze ne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

blind spot je super
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Blindspot je fajn, to by mohlo byt v zaklade miesto kktnych tempomatov alebo drzani v ciarach.

Tie ciary su na prasky. Na dialnici a okreskach asi dobre pre beznych ludi ked tukaju do telefonu tak ma aspon nezabiju. Ale ked davas pozor a venujes sa riadeniu tak zacina peklo.

Pri opravach na dialnici kedy ides cez ciary to taha vsade mozne. Kto necaka, moze vziat znacky. Obchadzas cyklistu, moze ta stiahnut k nemu. Na nasich okreskach bez krajnic kde stoja mlaky v preliacinach a ides 10-15 cm od stredovej ciary ti to uz pipa, aby si sa vratil do stredu pruhu. No mozem ta ebat. Vyklikam to v stvrtom podmenu za jazdy a vypinam to.

Senzory by tiez mohli byt by default, hlavne vo vztahu k inym autam na parkovisku.
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"