Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

tatry boli dnes fakt fun
nehoda medzi smokovcami, kolona zastala v kopci :D
niekto sa pohol a posunul, ludia s RWD si pekne vyfrezovali kolajnicky

ale najlepsi bol clovek co dosiel s feliciou nie na krajnicu, nie na kraj svojho jazdneho pruhu ale do stredu cesty [tam sa uspesne dosmykal]
zrazu otvori dvere, vyberie maly zdvihak a ide nasadzovat retaze

skoro mi oci vypadli :D
...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

iron man :D
a tiez radim smelo ist do servisu a mozno vymeni aj tlmice, :) mozno zvnutrs daco najdu a mozno neake hadicky, hladic,zavisi akonsa dphodnes so servisom, poiatovna ti da zoznam kde to mozes dat opravit a bude tam zopar garazistov, co radi pomenia hocico a poistobi krasne nauctuju. nastriekanie auta by ta isto vyslo menej ako 100€ ale len nastrek, treba vyrovnat,zbrusit, nastrek,vylestit, a ci sa nebude demontaz a montaz celeho dielu, hlavne si skontroluj ci dobre nasadia spet, to zvyknu servisi odflaknut
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Fanthomass - policajtov si volal? Nemam skusenosti s onliou, ale aby si neprisiel zbytocne o bonusy za bezskodovy priebeh.
A tie dvere ak nebudu podla obhliadaca poskodene pri tej istej udalosti, tak Ti to rozhodia na 2 udalosti a budu chciet 2x spoluucast.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

moze povedat, ze prisiel rano k autu a toto nasiel. Neskumal ci do neho napasovalo 1 auto, alebo 10 aut. Skor tie bonusy asi stiahnu, ale ako pisu vyzsie, pri spravnom dohodnuti v servise, sa moze povymienat viacej veci ako je treba.

stefan: neverim ze sa najde servis co 3 diely vystrieka za 100e. Ked sa strieka, tak cely diel.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11512
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

do 100 sa da lak spravit poznamosti, netreba striekat cele a nebude to poznat viac ako ked bude cely diel po komplet striekani iny odtien alebo vacsi pomaranc
problem je ale ze to ma cele preliacene, to uz bude viac
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1333
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fanthomass »

ďakujem za všetky rady, nahlásil som udalosť do poisťovne, majú ma kontaktovať z nejakého škodového oddelenia, tak čakám a uvidím, budem informovať.

nie, nevolal som policajtov, neuvažoval som v tom zmysle, že na toto treba.. poisťovni to teda nahlásim tak, že som si to všimol naraz a pri jednom, tie dvere aj blatník, aj keď teda blatník je vľavo vpredu a dvere sú zadné pravé, však budem vidieť, čo z toho.. :-) myslím, že keď ten blatník a bok poriadne umyjem (nechcem do toho zasahovať pred obhliadkou), tak ono to už tak dramaticky na oko zrejme vyzerať nebude, ale tie preliačiny, niektoré šúchance (sú to totiž fakt šúchance až na lak/do laku) a zle napasovaný blatník pod svetlometom tam už ostane, preto to chcem a budem riešiť..

Ak mi aj poisťovňa zruší bonusy, ja havarijnú môžem 6 týždňov vopred zrušiť, nie? Takže 18.07.2016 bola uzavretá, tak 05/2017 pošlem výpoveď havarijnej poistky a nič navýšiť nemôžu, ak by si teda zmysleli navyšovať, nie? Zákonnú mám inde.
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2149
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Podla zakona mozes zrusit poistku tiez do 1 mesiaca od oznamenia skodovej udalosti. Vypovedna lehota je potom 1 mesiac odo dna dorucenia vypovede. V pripade problemov nemusis cakat do 5/2017 a rovno ich zrusis. Pokial chces cakat, ci ti nenavysia poistne, tak samozrejme asi musis pockat do konca poistneho obdobia.

A inak takymto ludom by som puckou rozjebal auto, potom ich ruky a potom im vzal vodicak na 5 rokov. To sa moze udiat len na Slovensku s tymito sprostymi ludmi tuna. Akoze nechapem, co to nenahlasi. Ved z jeho penazi to nejde, poistovna plati, tak coho sa boji. Ja nastastie nie som taky debil, ze by som niekomu nabural auto, ale kebyze tak spravim, tak mu necham listok s tel. cislom a nech si opravi aj pol auta na moje PZP. Poistovni odvadzam dost penazi, tak nech plati. A ked mi poistovna bude chciet zvysit poistne, tak prejdem inde.
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1333
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fanthomass »

veď toto, keby mi ten dotyčný, či dotyčná nechali aspoň lístok... Tu však silne záleží od charakteru jedinca, napr. otcovi v BA pred pár týždňami šuchla nejaká pani tiež auto a pekne nechala lístok, v ňom už ospravedlnenie a telefónne číslo na seba.. Nuž, ja som také šťastie nemal..

Dnes ráno mi volali z tej ONLII, poslali mi nejaké ďalšie informácie ku priebehu škodovej udalosti a poslali mi svoj zoznam neautorizovaných zmluvných servisov. Zaujímavé je to pre mňa v tom, že ak si vyberiem jeden z nich, moja spoluúčasť sa automaticky znižuje o 50 €, v mojom prípade teda zaplatím len 50 €.

Najbližšie servisy mám tieto dva:

Autoservis KOVOHRON VD NOVA BANA; Sturova 39, 96801 Nova Bana
H & M autoopravy - predaj s.r.o.; Jakubska cesta 1/A, 97401 Banska Bystrica

Asi pôjdem do toho HaM autoopravy v BB, je to autorizovaný predajca/servis pre Mitsubishi. Na nete prevládajú prevažne pozitívne skúsenosti ľudí s týmto servisom, tak asi nebudem špekulovať s originál, no nezmluvným Fordom (ja mám Focus). Alebo mám riešiť Ford? Lebo aj onlia mi v podkladoch priamo píše, že ak si vyberiem ich zmluvného (Ford žiadny nie je), tak všetko prebehne rýchlejšie.

Tiež mi onlia dala na výber spôsob úhrady, teda, či ja zaplatím servisu, následne oni preplatia, alebo to bude rozpočtom, či krycím listom..

Najviac sa mi pozdáva krycí list, už som si do toho Mitsu v BB volal, pán odtiaľ mi tiež jednoznačne odporúčal krycí list, že tak prípadné "doťahovačky", čo na aute treba urobiť navyše oproti tomu, čo napísal obhliadajúci z poisťovne budú mať na starosti vykomunikovať s poisťovňou už oni.

Asi všetko, teraz čakám na tú obhliadku.
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Akoze nechapem, co to nenahlasi. Ved z jeho penazi to nejde, poistovna plati, tak coho sa boji.

hned ti to vysvetlim : kvakame so spolupachatelom pred racianskym kupaliskom na Hagarovej ci co to je, desat hodin vecer, ftaciky spievaju, vevericky znasaju oriesky na zimu, stromy sa ukladaju na spanok. Vtom sa z prilahlej káčrmy vygľondá zjavne pracovnymi povinnostami unaveny sudruh obcan, neveriacky kukame ako sada do Peuožeotíku 206 a davaj rezat obluk z parkovacieho miesta.

Ze mu v tom obluku stal druhy vehykel je jasne, inak by som to nevypraval. Z nepochopitelneho dovodu zastal, isiel v tej tme kde nemal sancu nic vidiet preskumat sposobenu skodu a davaj naspak za volant ze sa vlastne az tak moc nestalo.

V praxi sme si overili - i ked tam nebolo co overovat - ze pracovnymi povinnostami a navstevou šenku unaveny obcan ma zlahka horsie reakcie ako dvaja neunaveni, cize trosicku sme mu obmedzili osobnu slobodu az dokial neprisli taki ini ujovia ktori mu pomahali a chranili ho, poskytli mu ubytovanie u nich v budove a tak. Inak tam boli za tri minuty od zavolania, som kukal jak puk.

Moze byt rad ze tam boli tak rychlo - normalne sme mu nestihli ojebat ten sprosty ratafak o jeho vlastne sklo, po nasom "by sme ho vysetrili".
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

kamo preto kryci list, lebo ked tebe da autorizak platit napr liter tak nemusis mat a povies ze tolko nemas, budu cakat, aj kebyze ti poistovna spetne preplati, a tak poistovni krasne nauctuju do bludu somariny,
priklad mazda si da striekat auto garazistovi s 1 dielnou(jedinou v PO) a on to urobi za 25e, a mazda uctuje 60e, ze sa ich zamestnanec povozil polku mesta na TVOJ benzin tam a spet.isto by som bral mitsu servis kedze oni musia mat aj priamy kontakt na ludi co im robi auta pre klientov, neboj v mitsu to triekat nebudu, autorizaky nemaju saly na striekanie(vlastne sksuenosti na vychode)

dik turbo, si chlap a urobil si dobre. len tak dalej. ja by som tiez asi cloveka neudrel ale nenechat ho odist bola spravna vec.
inac nema nikto cx 5? :D
hry- ps5
doma-HP probook
anonym_a8

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

stanomx napísal:no tak spojku si asi nemal v rukách, ložisko sa točí aj keď nieje vytlačený prítlačný tanier a väčšinou vtedy šuští, keď bude hučať pri vytlačenej spojke (zavíjať) tak vtedy je už neskoro a treba to vymeniť nejazdiť radšej inak pohoda...
Pardon, dlhsie som tu nebol. Ehm, to myslis vazne? Pritlacne lozisko spojky v zabere pri uvolnenom spojkovom pedali? A ja som este spojku nedrzal v ruke :)

Jednoducha spojka bez torzneho tlmica:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

H&M v BB môžem odporučiť, tiež mi tam robili jednu prieliačinu z parkoviska a plná spokojnosť, aj so servisom som tam chodil. A hej striekať to tak sa mi zdá dávajú kdesi inde ako tu už dakto spomínal že autorizáky robia, vôbec mi to nevadilo, spravili to parádne, nevidel som žiadne chyby.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

to je pod strpskym pod kempinski hotelom?
ta cesta vyzera uplne sucha a pohode, ci len foto? ci to vietor ?
tie serpentiny mam rad mega pred strbskym plesom zo strby.
hry- ps5
doma-HP probook
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ved som ti dal presny link na mapu, ze kde to je :D

a cesta predpokladam, ze je ladova kedze sme pod nulou a chemicky posyp sa v tanape nerobi

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"