Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa _Mato_ »



:D
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ten dedo sa vymyl kvalitne pocas prace ako fizel. za paru roko praxe ukazuje pracovnu defirmaciu akoto chodi u policajtov
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

http://www.peugeotclub.eu/forum-tema/zd ... tach-25704

96000km

Do 92.000km auto jazdilo s jedinou výmenou oleja???, čo ale teraz neriešim. [nove auto ; autoterorizovany servis kde sme s vymenami ???]
Pred asi 3.500km bola vymenená 5.tryska v Peugeote KE [92.000km a vymena vstrekovaca ? ani sa nepytam na zaklade coho]
Motor, ked sa zohreje, má už divný zvuk. Motor má zvýšenú spotrebu. [skusim znovu : 96000km, asi to odrovnal poctivy olej]
Mal som to už 3x na diagnostike aj v PSA v NZ [autoterorizovany nevie diagnostikovat a zrejme ani opravit]


ked pridu dvoj/trojturbove auta v masovej miere, autoterorizovane servisy mozu zavriet. Doradu.
By som nechcel sediet u importera ze "ktorych keketov NEvyhodime z autorizovanej siete pretoze su najmenej šmatlaví a neschopni"

:)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

Le_Frog napísal:
stanomx napísal:no tak spojku si asi nemal v rukách, ložisko sa točí aj keď nieje vytlačený prítlačný tanier a väčšinou vtedy šuští, keď bude hučať pri vytlačenej spojke (zavíjať) tak vtedy je už neskoro a treba to vymeniť nejazdiť radšej inak pohoda...
Pardon, dlhsie som tu nebol. Ehm, to myslis vazne? Pritlacne lozisko spojky v zabere pri uvolnenom spojkovom pedali? A ja som este spojku nedrzal v ruke :)

Jednoducha spojka bez torzneho tlmica:
A? Ano točí sa stále, aj páka aj hydraulika aj mekano, odpružená aj neodpružená lamela, dvojhmotný aj jednohmotný zotrvák.
RAMMSTEIN
anonym_a8

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Sorry, netoci. Lozisko je na strane prevodovky, nie motora a spojky. To zelene. To, co ma k tanierovej pruzine indikovanu volu 1-3mm, vid moj predchadzajuci obrazok.

Ehm, a ako sa tam toci ta paka?
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

na temu nedavnej diskusie o poistovniach https://www.facebook.com/tomas.smutny.1 ... 1863156236
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10048
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

A co cakal? Ze sa mu pokazi auto vo Sobranciach a odtahovkou mu ho dotiahnu az do BA a zadarmo? Naivka.

Keby kupil lepsiu znacku tak mu daju aspon nahradne vozidlo^^

Ked som bol odniest auto ja tak mi dali nahradne nove (fakt ze nove akurat s polepom nahradne vozidlo) bez nejakych obmedzeni na dni/km. Stacilo dotankovat do plna ako bolo.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pokazit sa moze cokolvek kdekolvek, chlapcisko kupil novu Hviezdu GL a to teda boli ine miliony koruniek, ani domov neprisiel jak mu vybuchla atomovka pod kapotou

000018 km

jasne, ponukli mu nahradnu masinu... B 160i :) v ten den do slovnika sprostych slov pribudlo velke kvantum novych patvarov
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10048
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Tiez mal sused G-cko ktore bolo kazdu chvilu v servise a za nahradu dostal podobne hovno auto. Bolo to dost usmevne a slovnik mal podobny. :laugh: Kazdopadne nahradne auto je vzdy lepsie ako nieje. Nie kazdy ma prave doma tri auta.
.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

a v Lamaci v mergli stoja vystavene na dazdi, snehu, mraze 2 ks G63 4x42, ktorych spolocna cenovka sa blizi k pol mega a asi to nikoho netrapi ze su "vonku"
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Vo vnutri si ich nikto nevsimne. Tie Gecka nie su z cukru.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

myslel som to tak, že na všetkých tých variáciách spojky sa ložisko stále točí, nieje pod axiálnym zaťažením a točí sa.... a už ma to nebaví ja tu nebudem nikoho presviedčať
1.) nemáš vôľu na spojkovom pedáli
2.) prečo na voľnobeh hučí ložisko, ak sa netočí?
3.) videl si výkyv prítlačných pružín?
týmto ja končím a nebavme sa o teoretickom nákrese, to nieje žiaden návrh
___
zachviľu dojdeme k tomu že sa na voľnobeh (neutral) netočí ani hriadeľ v prevodovke, lebo je na strane prevodovky
RAMMSTEIN
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

http://www.topspeed.sk/toyota-vdaka-sys ... n=homepage


pomylene pedale ci co ? to sme tu vsetci - teda pardon, 70% - naozaj uplni kreteni ... asistent rozbehu do kopca, automaticke brzdenie pri cuvani, asistent zjazdu z kopca (prisamvacku to nejaky tragac ma), najnovsie mercedesy asistent prejazdu cez krizovatku lebo inak je hrdelny prieser...

COZE ????? To fakt ??
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Vidíš... evidentne je medzi nami dost ľudí, ktorí sa bez týchto veci nezaobídu. A určite nie je malo ani tých ktorým nepomôže ani 40 asistentov.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

nauc sa citat statistiku. tych 70% nic nehovori. napr. z 10.000 pripadov parkovania naburali 30-ti bez systemu a 9 ktory ten system mali a hned mas pokles 70%. inac tie niektore su fakt uzitocne resp. navykove. ja som raz pri cuvani z parkovacieho miesta nacuval do auta ktory stal za mojim (klasicke parkovanie typu petrzalka ked susedovo auto musis odtlacit). vtipne na tom bolo ze to auto som musel obist ked som nastupoval, tasku som hodil do kufra predklopenim sedadla lebo do kufru som sa nezmestil od toho auta, nastsupil som nastartoval, pozrel sa dozadu doprava dolava ci nic z boku nejde, odignoroval majitela auta ktory stal 5 m odomna a krical ma mna a uz len pocul buchnutie. jedine co mam na svoju obranu ze bola tma, auto bolo cierne a kym som nastartoval som este dokoncil telefonat. kebyze mam taku srandu alebo aspon parkovaci senzor tak sa mi to nestane.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"