Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SurrendeR »

uf a veru pravdu mas .. w203 .. 2001 :D a nie w201 :D dobre vravis.. :) podvozok klasika seria..
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

neviem, niektory hovoria ze A a C uz niesu ani mercedes :D :D :D vozil som sa v dvoch e30 (jedna mala m52b25), 3x e36 (aj diesel aj benzin), aj v e46, aj v e60 ... sam som vlastnil e34 a vozil sa v dalsich troch ... a potom som dostal do ruk w202, w210 a bolo jasne ... motory neporovnatelne lepsie, nehovoriac o podvozkoch , 2x lacnejsich dieloch a ako quicky hovoril aj pocite vnutri ...

popravde na w203 nevidim ani ja nic zaujimave ... nechel by som to .. w211 je uz ovsem uplne ine :)
PS: aj Avantgard je klasika seria, len od MB je znizenia a upravena
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6788
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

quicky napísal:ako nemozem si pomoct, ale fakt sa nestiham cudovat kde ludia beru prachy na tie auta (Ze si mozu dovolit tolko stat)... hocijake Ccko s 220Cdi trosku vybavy (Bez hightech hraciek) a bum cena 55K... (nech to je na leasing spolu 60k eur : 48 mesiacov - 1250e mesacna splatka + prevadzka no 1500e - to by som mesacne musel zarobit 5ku aby som v klude spaval,ze platim taky vysoky leasing - sialenost)...
vsak normalne na firmu. ked ti firma ma mat zisk 100k a 20 zaplatis na na daniach tak radsej si namiesto oktavky kupis take auto za 60, a dame zaplatis menej ako polovicu. nemyslim si ze radovy clovek-zamestnanec kupi akekolvek auto s cenovkou nad 30k. v podstate ked uz mas zarabat 5 litrov tak tebe aj firme sa viacej oplati to robit externe, takze opat si v kategorii "podnikatel". vsak ale typujem ze tie auta co si mal doteraz si tiez nemal na FO...
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

Tak jasne,ja beriem,že niečo ušetris na tom okej podnikateľ pláva 40% z kúpnej ceny v podstate...Ale aj tak kvantum penez,keď to máš zosplacat v 4rokoch...

Ja som to mal väčšinou ako FO,a jazdenky...Jediný funglac je Kia.

Ale najviac mi chýba jeep commander hemi to bola topka po každej stranke
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Kvantum pre toho kto pocita kazdu korunu. Niekto nema problem platit mesacne tisice. Zalezi kolko zarabas a kolko si ochotny zaplatit za auto.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

čudné... fakt čudné ze sa lubilo Hemi. Este povedz ze sa s tym lepsie parkovalo ako s barjakym sedanom ktory nemozes mat precitany ani vpredu lebo nedovidis cez kapotu, ani vzadu lebo netusis kde mas rit...

a... uverim ti :)

S tym Voyagerom sa ukrutne lepsie parkuje nez s Ocktaviou. Pomer vyska/dlzka rozhoduje o vidim citim. Rozhlad. Nadhlad. Vyhlad. Zo sedanu nevidis ani vrata od stodoly.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

Tak zo všetkého čo som mal a nebolo ich malo,ani malo zaujímavých, najlepšie spomienky mám na hemi...Krutak jak prasa,na ceste obývačka, s parkovaním som nikdy žiadny problém nemal+park kamera (asi za to,že sa nesnažím parkovať v centre ba o 12tej na obed)...Fakt radosť z auta.

Tak pravdu máš stiv každý má hranicu inde,len sa mi tie ceny zdaju proste extrémne... Keď si vezmem,že Merc C (čo není žiadna prémiová v podstate) za 60k je pomaly cena bytu v ktorom niekto býva celý zivot (a pod)... To len tak na zamyslenie :) každému podľa chuti a moznosti
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2147
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Jawohl, Jeep Commander :-). Este nesluzi tak ako stary Jeep, ale tento rok sa idem donho pustit a dam ho cely dokopy a urobim z neho moje hlavne auto. Teraz som akurat robil malu udrzbu.
• Olej meneny na jar 2015 (viem, trosku som zanedbal)... dostal sa po spodnu rysku na tycinke. 8 valcov a olej takmer nemizne. Viem, ako mizne olej vo Fobii. Sudruhovia v Skode mozu ist na skolenie.
• Chladenie tieklo na dvoch miestach. Opravene v servise za 122 + 56 EUR (2 rozne casove udalosti, material, robota, vsetko dokopy). Skoro som nemal co jest. Teraz tlakova skuska vicka na radiatore a chladiaceho systemu. Vsetko drzi.
• Dalej problem s ignition switchom. Kupil som original Mopar za ~70,- EUR, vymenil a zatial problem zmizol.
• Reku brzdy chcem vymenit a porobit. Mam dobre skusenosti s EBC. Pozerame brzdy... absolutne nic im nie je. Nic. Okej, presuniem vymenu brzd najskor na koniec roka, naco budem zbytocne platit?
• Tak potrebujem skontrolovat konektory na ABS a pridavnej prevodovke. Mal som taku chybu, ktora mohla byt nimi sposobena. Vsetky konektory v tip top stave, ziadna korozia, ziadne vniknutie kvapaliny a blata. Hmm, okej.
• Tak este mi blbnu TPMS senzory, co som menil (kupoval som najoriginalnejsie Schrader 28308). Problem moze byt v prijimacoch v podblatnikoch. Nic, cisto, vsetko drzi, konektory uplne cistucke. Tak tie senzory budu zle.
• Okej, tak ziarovka v kufri mi nesvieti... aspon nieco je zle. Otvori sa krytka... ziarovka svieti, len kontakty su divne. Poohybalo sa, napravilo sa, ziarovka svieti. 0,- EUR.
• Chladiaca kvapalina OK, servo OK, brzdova kvapalina OK, vsetko ide. Dutiny na podvozku vystriekane olejom.

Boha ved na tomto aute nie je co robit. Len povestne autobazarove -- liat benzin a vozit sa. Nic, tento rok pojde zvyseny podvozok a vacsie pneu + dorobenie dalsich malickosti pre dobry pocit. O 5 rokov ho nanutim quickymu v dobrom stave. Odo mna je radost kupovat auta.

PS: Po naflashovani vsetkych riadiacich jednotiek na najnovsi soft... auto naozaj drzi v meste mensie otacky. HEMI si teraz casto mrmle na 1000-1100 rpm pri 40-60 km/h. Zacinam to auto mat rad. A just pojdem teraz z prace, zaparkujem stareho, vezmem Komandíra a pojdem sa uplne bezcielne a zbytocne povozit.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

Volakde večer vyhrabem foto a zaspomínam si :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

a clovek s najazdom 25tis rocne da kolko v tom hemi na benzin? len sa pytam. no irony
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

2x tolko co s 2.0 benzinom :)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

stefan.koval napísal:a clovek s najazdom 25tis rocne da kolko v tom hemi na benzin? len sa pytam. no irony
Tolko, ze ked niekde chces ist na "skok" autom tak rozmyslas ze zbehnes peso. :) Je to inac strasne do toho tankovat ak to nemas ako "zalubu/konicek" alebo cokolvek citove. A este ked s tym nejazdis ako dochodca blokujuci premavku.
Naposledy upravil/-a stiv v Ut 17. Jan, 2017, 21:52, upravené celkom 1 krát.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

spravna otazka mozno znie : kolko da clovek s 6.1Hemi na benzin A LPG jazdiacich za 17, o kolko nepride na hodnote auta kedze si Zoom nekupil nove ale pouzite a ake budu TCO (total cost of ownership) v porovnani s majitelom Superbé 1.4FSTIFSSFSITFISTI ktora jazdi za 7.5 neda sa prerobit na LPG a zdaleka nema taky pekny zvuk ?

Ked si kupis Superbébé za 27.999 v lahkej vybave a ked ho po styroch rokoch predas za 10.000 eur, je to lahke porovnanie s tym ze Kommander kupis za 15.000 eur, za styri roky predas za 11.000 eur a medzitym do servisu a pneumatik naladujes hroznych 3.000 eur ? Joj ano, ten Kommander sialene vela zerie (Superbe neprerobitelne na LPG si vypyta sedmicku v meste, Hemi si vypyta v prepocte devinu, to mame dva litre rozdiel, 4 roky po 25.000km mame 100.000 km teda 100.000 deleno 100 = 1.000 tankovani po dva litre rozdielu = 2.000 litrov paliva rozdiel kedze LPG stoji 0.6eur/liter to mame strasnych 1.200 eur rozdielu na 100.000km).

1.200 eur rozdiel v spotrebe paliva Hemi LPG versus 1.4FSTFFSTI superb na 100.000km. Vies co, nech 1.700 eur za styri roky a 100.000km, dobre ?

Velky problem pri usetrenych 15.000 na strate hodnoty vozu, fakt ? Ano, Superbe je najlepsie auto chalupara kdezto Kommanderom sa sotva da chodit do Lidlu. Superbe ma lacnejsie pneumatiky, drahsiu havarijnu poistku lebo Kommander ju nema vobec - jasneze je to demagogia lebo Kommander nema APSN, Asistenta Proti Skaredemu Naburaniu takze naburat sa mozes, atd, atd.

Proste, kazda jedna vec ma svoje VYHODY a aj NEVYHODY. Pri Kommanderi napriklad nebude cela dedina stat od zavisti za zaclonou a híkať po nociach aky fasa voz si zohnal.


Si zober kolko generacii motorov uz preslo pod kapotami tychto novodobych chrchlov a potom si pozri ake su zmeny Hemi motorov od sestdesiatych rokov. Jasne, narasta tam vykon tralala, a uz niektore modely dokonca dostali aj DOHC :) kdezto kazdych sest rokov mas vo WV uplne najnovsi vymysel, najlepsie prepracovany z hladiska nakladovosti a nie trvanlivosti rozvodov. Sotva sa zohreje voda v prvych dvesto predanych kusoch, uz maju novy motorcek. Lepsi ako ten predtym, cize z mensieho objemu vytiahnuty daleko vacsi vykon pretoze tepelny management mozes ohybat jak gumu v trenkach donekonecna.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Ut 17. Jan, 2017, 22:17, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vymena riadiacej jednotky na superbe "teraz blikaj pravu zadnu LED smerovku" versus vymena ziarovky v starom voze, vies ako... nezaratal som povinne zarucne kontroly, 99% ludi samozrejme poslusne naklape do autoTEROrizovaneho servisu na 290,-eurovu vymenu oleja a filtra, ved... co keby...

to mas tiez peknych SKORO PAR TISIC eur pocas 100.000km zaruky, ze ? Par tisic ako dve tisic... jaj pardon dnes uz su moderne 30.000km vymeny oleja, takze musim zbehnut dole, na necelu tisicovku za co menis oleje v Hemi po 10.000km cely ten priebeh. A ze co je lepsie pre stroj asi diskutovat nebudeme.

Minuly tyzden sa mi sialene pokazil ten americky zazrak od Henryho, 2001. Ty wogo ze prestali svietit vsetky dve predne svetla. Jasne, odisli naraz, tak poistka co ine. No prdlajz a zatocene k tomu. Aby ma hned nePomahali a neChranili, tak som sa prudko nabudil, naježil, prvym hmatom som odhmatal dole bocny poistkovy kryt, druhym hmatom isiel von zapinac vypinac svetla hmlovky (Ocktavia Golf Pasatt style - jasneze opryskane ohorene dva kontakty, presne tie cez ktore furt tecu ampere teda tlmene svetla), tretim hmatom pristup ku konektoru za nim. Tfuj tabl to uz som musel dozadu do kufra odkial som priniesol styri centimetre drotu, kde sa tam zobral netusim, nevysetrujte ma. V konektore som prepojil pin1 na pin4 a mam denne svietenie zadarmo : vypnes kluc, nic nesvieti, zapnes kluc uz svietia predne, nesvietia zadne, na to musis po starom ... manualne ... zapnut vypinac.

Takmer dehonestujuce. Bez asistenta svetiel. Katastrofa.

Finalne riesenie bude bud vymena vypinaca za 14,-eur alebo sa na to uplne vyseriem. Ak si chce volakto tipnut... teraz je spravny cas.


Ked si spomeniem ze za prerabku na denne svietenie davali Golfisti moduly za 1400,-Kcs a taketo sumy, pritom staci jeden posraty drat a spojit piny 1 a 4 v konektore, tak mi... vlastne ani nebolo do smiechu. Cakompraskom aj so zlozenim tri minuty. Lebo ten vypinac co tam je nerobi absolutne nic ine, len sproste spaja nejake kontakty, az dokial vnutri nevyhori alebo aspon ho poriadne neopryska.

2013ka Mercedes Cé zadny koncovy LED modul pokazeny. Neviem kolko stoviek eur to moze stat, predpokladam vsak ze je to kombinovane aj s riadiacou jednotkou nejakeho prilahleho vesmiru, ved kokos styri svetielka co mi nedrbe co by som chcel. Takze si tipnem, 1.500 eur. Bez diagnostiky a kodovania, samozrejme, nutnost sparovat s dvadsiatimi riadiacimi jednotkami je samozrejmost, inak sa nikam nejde.


Vyhody aj nevyhody, pamataj.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Nepises to nejak blbo? Co ked kupis Superbébé za 15.000 a po 4 rokoch predas za 10.000? Nie kazdy chce LPG.
Ano jasne teraz tie sialene ceny toho vsetkeho co sa na superbe moze pokazit a urcite pokazi v den nakupu.

Snad nechces verit ze 6liter zerie 9 litrov. Mozno dole kopcom. Ono sa to pekne takto teoreticky pise ale pravda je trochu ina.

Fajn ked niekto spravi 5.000 km za rok tak ho to nejak netrapi. Teraz si zober pripad, ze denne spravis 60km, cez vikend 200 a Jeep zerie 20L/100km a nie ze nie. Ten kto nikdy neplatil 500+ mesacne za benzin tak nevie. :)

Len tak matne si spominam ako som bol v lete na MLku na sirave cez vikend. Cesta tam (60km), nejaka jazda na obedy, vecere, spat, cesta domov a cau 50 eur za benzin.

Teraz si to premietni do nakladov kolko zerie dieselovy superb, za 50 eur jazdim 3 tyzdne. Fajn, nema to 400 koni, nestartuje to ako raketa, nema to uzasny zvuk, ani premium vybavu, ale zerie to malo, diesel je lacny /uz az tak nie/ a mozem s tym chodit aj po dome vdaka prevadzkovym nakladom.

Hej a nemam k tomu ziaden citovy vztah. Je to presuvadlo a netravim v tom zivot. Pointa je sa co najrychlejsie a najpohodlnejsie dopravit na miesto.

PS: nemam rad skodovky ani ziadnu nechcem.
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"