Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12347
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

a co teda skor z trojice sharan/alhambra/galaxy. ide mi prave o take drobnosti ako spominas, kable a atd, lebo ratam ze s vacsiny su to uplne totozne stroje
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

su to absolutne totozne stroje, az na Galaxiu ktora ma "mondeo style" svetla a k tomu kapotu 2001-2007 (a radia a volant s inym znakom). Sedacky maju inu texturu.


Inak su absolutne totozne, aj tie sedacky totalne pasuju, robili sa na jednej vyrobnej linke v zavode AutoEvropa v Portugalsku kde potom pokracovala vyroba novych modelov 2010+. Je teda uplne jedno co si vyberies. Neexistuju ziadne kvalitnejsie a menej kvalitne komponenty, neexistuje ziadne "alhambra mala horsie vstrekovace nez sharan".
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

ako vravi turbo su to uplne rovnake auta aj ked mne osobne sa galaxy pozdava( zda sa mi kvalitnejsia) ale je to cisto subjektivny pocit. Alhambra mi pride najviac lowcost(co sa materialov tyka) a sharan tak medzi.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12347
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

mal som seat a neourboil moc na mna dojem co sa interieriu tyka, ono vseobecne VW group mi pride ze je celkom slabi ohladne interierov.
aj tak mam z toho pripadneho prechodu zbenzinu na diesel motyle v bruchu

vybava je ako znacena u alhambra/sharan? vidim rozne comofort line, basic, sport ....
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

Neviem ako boli znacene na sk. Ford mal zakladnu ako LX vysiu ako Zetec a najvysia bola Ghia. Potom basic by mala byt zakladna a comfort vysia. Pri sport mozno tuhsi podvozok tu vsak nie som si isty. Ja som si vzdy pozeral co vsetko ten ktory konkretny model ma.

Aj ja som prechadzal z benzinu na diesel a nemal som ziadny problem. Pri rodinnych autach si odkazany na diesel. Benzinak si mozes kupit ako hracku.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Vybavy nepoznam, ja som na toto nikdy nebol dobry. Viem ze foter ma tu najvyssiu stvrtu ktora ani v cenniku nebola, volalo sa to Special, zacinalo na 1.580.000 Kcs, priplatkova vybava nad ramec bezneho vozu bola dve strany A4 ne jak mas dnes dva odstavce a z toho je polovicka "komfortne koberceky" pripadne "stierace zlahka stisene oproti standardu" alebo "pekne zakrivene sklo namiesto rovnej desky". Inak sranda ze tam bol motor 1.9tdi 110kW, nie "ten znamy" dva a pol liter ale klasicky stvorhrncek a ano 110kW nezblaznil som sa. Takyto Sharan budes mat 100x vacsi problem najst nez benzinove :)

Bezne zohnatelna vybava pri tychto starych vozoch : digi klima, nabuchane vsetky vypinace na stredovom paneli (vyhr. predne, zadne okno, sedacky, esp ; park senzor), radio s velkym displejom 2DIN, zadne okna ("uši") sklapacie elektricky nielen mechanicky. Nezavisle kurenie. Nemaju to vsetky vozy, ale je to normalne zohnatelne, hlavne to nezavisle je rarita ale da sa dorobit aj samo-domo. Xenony su na tych masinach dost dobre, ak veeeela jazdis v noci, odporucam rozmyslat a skusat hladat.




>> Pri rodinnych autach si odkazany na diesel. Benzinak si mozes kupit ako hracku.

neni pravda, vid... americke :) tam je vsetko benzin len kvoli hlupym europanom niekde napchali diesel. To vsak neznamena ze si nemozes v nasich koncinach zaobstarat vehykel taky ako ma byt.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1

co je na tomto zle ? Jasne, rok vyroby nie je vcera, ale bavime sa o 5.000 toliaroch. Kilometre nepozerajte, to nie je dolezite na technike KTORA NEZLYHAVA a navrti do miliona s prstom v riti (s vynimkou automatov a spojek, tam treba jeden-dva repasy na polceste co mi pride normalne pre kazde auto).

Koza automat sest hrncov : http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1

Tu uz je aj elpégé : http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1


http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1

atd, pozeral som len do fajfky. Je jasne ze za ten peniaz nebudes mat Sharan 2016 alebo GMC Savana 2015 takze treba pribrzdit na roku vyroby.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

No ano ja to stale beriem zo svojho pohladu ze tu si mozem kupit maximalne 2l z ohladu byrokratickych dovodov. Z druheho hladiska je to prevozitko ktore jazdim cez zimu a v dazdi alebo ked idem z rodinou takze myslim ze pri diesli dam podstatne menej na palivo. Zase musim povedat ze do roboty dochadzam 25km preto mam pri diesli podstatne nizsie naklady.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vojažero-vojažero-vojažero-galaxo besiedka... a to este štvrtý vojažero odišiel, až na zakrute som zistil ako sa robi fotka telefonom

http://imageshost.eu/images/2017/01/20/male.jpg
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> myslim ze pri diesli dam podstatne menej na palivo.

zase to slovenske... sharan ti nebude jazdit za menej ako 7 v meste alebo 6 vonku z mesta. To su kludne pohodove defenzivne jazdy, ziadne nahananie. Voyager mas 8 v meste.


Cize na benzine s LPG mozes kŕkať na 14 litroch v meste alebo 12 vonku, co ABSOLUTNE v pohode dokazes s HOCIKTORYM motorom co sme prebrali. Vedecky zaver : Sharan 2.8VR6 s LPG jazdi LACNEJSIE nez 1.9tdi dieslik v tom istom voziku. A menej sa kazi. Jo, same nevyhody...




Lenze ked ten slovensky sudruh pocuva furt len nafta nafta nafta... a prepocet si spravit nevie a nevie a nevie... dokedy toto potrva ?



šarany na LPG : ano aj vratane 2.8 :
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2

šarany na benzin :
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2

šarany na ten zasraty dýcel :
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2

takze, šaranidlo za strnast lpg je prakticky nemozne najst ; šaran na naftu pod sest prakticky neexistuje resp. len v krajne najvyhodnejsich situaciach 90% dialnice atd. a v takom rezime LPG spravi pod 9 cize ekvivalent 4.5 nafty o com sa dyzlu nesniva.


tahajte doriti aj s tou naftou... jedine naftove auta ktore mam, mam len preto lebo som ich kupil o radovo 150.000 korun lacnejsie nez bola ich bezna cena v danom case. Nas Vojadžer jazdi na naftu DRAHSIE nez benzinovy Voy s LPG a este sa tam ukrutne viac veci moze dojetrtkazit - musel by si na LPG mat SEDEMNAST spotrebu aby si bol na tom rovnako ako ja. O fenomenalnom kureni, krasnom zvuku radsej nezacinajme. Na cislach hore plus na mojich spotrebach plus vypoctoch som ti JASNE ukazal ze naftovy Saran jazdi DRAHSIE nez benzinovy s LPG. Nie, v Sarane nemas problem nadrbat 165 litrov nadrzi pod auto cim teda zostane totalne zachovany cely komplet cely kufor. Poznam fesaka ktory ma 3x 55 litrov toroidy. Ci 3x 52 ? Proste ma tri 50litrove nadrze mimo kufra Saranu.

zacinam byt zlahka nervozny ked čujem nafta u mna v chlieve.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12347
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

mp3 a sedel si niekedy v mazde 5? ako je to priestorovo sharan vs mazda 5? ked tak pozeram obrazky, pride mi, ze za 3 radom sedaciek je kusok viacej miesta, ale na druhu stranu sa mi vidi ze su viacej nalepene na 2 radu a sedenie v nich vyzera menej pohodlne. Tam nie je problem najist 2l benzin.

uz mam rozmery:
sharan
Délka auta: 4630 mm
Šířka auta 1820 mm
Výška auta 1740 mm

mazda 5
Délka 4505
Šířka 1755
Výška 1615


na dlzdke cca 10cm na sirke skoro tiez. otazne je ako je spracovany interier a ktore kolko ponuka vnutorneho priestoru
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

mazdu 5 porovnavat so sharanom? mazada 5 je konkurentom akurat tak pre touran, aj to dost neuspesnym lebo to auto je vyyyrazne mensie aj oproti touranovi
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12347
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

za tych par minut som prebehol par recenzii a veru ma nepresvedcila. Takze mazda 5 out
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

mp3turbo napísal:>> myslim ze pri diesli dam podstatne menej na palivo.

zase to slovenske... sharan ti nebude jazdit za menej ako 7 v meste alebo 6 vonku z mesta. To su kludne pohodove defenzivne jazdy, ziadne nahananie. Voyager mas 8 v meste.


Cize na benzine s LPG mozes kŕkať na 14 litroch v meste alebo 12 vonku, co ABSOLUTNE v pohode dokazes s HOCIKTORYM motorom co sme prebrali. Vedecky zaver : Sharan 2.8VR6 s LPG jazdi LACNEJSIE nez 1.9tdi dieslik v tom istom voziku. A menej sa kazi. Jo, same nevyhody...
Tento bol dobry :D V irsku na lpg zabudni :) konec :)

Mozes rozpravat mam odmerane kolko som dal za benzin/ naftu pri roznych autach co som mal. Neviem ci pre teba je cca 50-60e mesacne nic ale pre mna su to slusne peniaze ktore mozem vyuzit inak. To nehovorim o tom kolko by ma stala prevadzka benzinaka kedze tu mame co2 cestnu dan a tam ako vies maju benziny o dost vysie ukazovatele ako diesle. 2liter benzin vs 2liter nafta cca 500e rocne len na cestnej dani a vysia poistka ako bonus k tomu :D

molnart:
vyrazne mensie nie je ale mensie trochu je. Skusal som mazdu 5 aj tourana a domov som isiel touranom.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12347
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Nerieste spotrebu, nehonim si kedi si dam aktualnu spotrebu, a vidim 5,5. Jazdim podla potreby. Mal som crv 2.0, civic 1.8 vti, takze skutocne mi necvrkne ked tam uvidim 9 litrov priemer.
Co je este konkurencia Gvoyager, sharan,alhambra,galaxy. Nieco co sa vyraba aj v benzine
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5532
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

77kw 1.6 16v logan MCV

pod 10 nejde ani nahodou, v meste 10, dialnica 10-11, mimo mesta sa da dostat na 9

kam sa hrabe vojažero

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"