Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

:)



>> Co je este konkurencia Gvoyager, sharan,alhambra,galaxy. Nieco co sa vyraba aj v benzine

Mercededés Viano (iba 3.5liter), GMC Savana (to ani nepozeraj), Kia Karneval (myslim iba 2.9diesle v tvojej cenovej kategorii)
Jo a fesi nie je v Irsku, vychodnom Ulanbatare, severojuznej Australii alebo na Morave. On je tu, v tejto džahamaríjí a podla tunajsich predpisov sa rozhoduje.

Priznam pravdu ze som velmi rad ze nemusime povinne platit cestnu dan :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

HellAngel napísal:Nerieste spotrebu, nehonim si kedi si dam aktualnu spotrebu, a vidim 5,5. Jazdim podla potreby. Mal som crv 2.0, civic 1.8 vti, takze skutocne mi necvrkne ked tam uvidim 9 litrov priemer.
Co je este konkurencia Gvoyager, sharan,alhambra,galaxy. Nieco co sa vyraba aj v benzine
Ved nikto ani netvrdi ze ide o spotrebu. Taktiez spotrebu neriesim a idem ako potrebujem. Pre mna su naklady nizsie a nie je to spotrebou ale ostatnymi poplatkami v tejto kapitalistickej krajine.

V tych rocnikoch co pozeras velmi konkurencia nie je alebo iba tych par kusov co spravne podotkol turbo
mp3turbo napísal::)



>> Jo a fesi nie je v Irsku, vychodnom Ulanbatare, severojuznej Australii alebo na Morave. On je tu, v tejto džahamaríjí a podla tunajsich predpisov sa rozhoduje.

Priznam pravdu ze som velmi rad ze nemusime povinne platit cestnu dan :)
Ja netvrdim ze on sa rozhoduje podla toho ja som sa len snazil vysvetlit preco ja nie ;)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

inak s tym Vijanom som to prestrelil, ten za 5k nezozenies ziadny, nieze benzinovy - benziny drzia cenu jak sialene, pod 9k som nevidel ziadny co by nebol rozpadnuty a za normalny nie krasny supervybaveny rocnik 2008 si keketi v Europe pytaju 12k eur. Ze ich je total sedem na predaj radsej nespominam.

horsie jak CO2 poplatky v Irsku :) [to je uz ina tragedia]
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

mp3turbo napísal:horsie jak CO2 poplatky v Irsku :) [to je uz ina tragedia]
Ani nie. Je to nefer to je pravda ale clovek sa prisposobi. Ono europska unia tlaci na irov aby to zmenili ale neviem ci sa stym bude nieco robit pretoze z toho maju obrovske prachy do statnej pokladnice. Bol taky navrh ze platit cestnu dan dajme tomu 100e na auto a zdvihnut paliva o 20 centov ale zatial je ticho.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

Boha, este zdvihnut cent paliv? Matne si spominam ake vesele tam bolo zivit 4 litrovy wrangler (po meste niekedy v 2003-2004). Na druhej strane an platy boli trocha inde. Ale veru nespominam si, CI to bolo za co2 alebo iba objem.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

Vtedy iba objem. Co2 je v platnosti az pre auta z registraciou po 1 july 2008. Vsetky auta predtym sa platia podla objemu. Teraz ako bonus sme dostali ze vsetky auta starsie ako 10 rokov musia na stk kazdy rok. No vesele to tu zacina byt :D
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

Nemate niekto referencie na calunika v KE? Potreboval by som opravit sedacku asi aj molitany a je roztrhnutá na jednom mieste, vraj sa to da opraviť uplne do originalo fabrickou latkou, no a samozrejme nebudem dávať 200€ za sedačku v 3000€ aute.
RAMMSTEIN
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

A tie ceny za prepisy áut čo iduuu ...Choreeee !!Takato kktina musí len na svk vzniknúť,má ešte niekto takéto pálky ako svk?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

No, na staršie autá poplatky zlacneli. Po starom by sa za 250-300k 6r jazdenku platilo skoro 2k€, a teraz po novom to vychádza "iba" 800
Ale inak súhlasím že je chobotina platiť za každý prepis autá.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ale predtym to bolo za prihlasenie auta, teraz je to uz aj za prepis auta... pride ti to malo, tak ci tak? v cechach prihlasis auto pomaly za flasku jacka :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Bodaj by šlo vyriešiť všetko fľašou Jacka :D
Nie, nie je to rozhodne malo. Hlavne si myslím, že by mala daň odzrkadľovať náročnosť úkonu. Tu sa jedna iba o evidenciu do systému, ktorá je rovnako "náročná" či sa zapisuje 80kW alebo 250kW auto.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

včera som to akurát rozoberal a normálne ma to vytáča do nepríčetnosti.

ale to je len odrazom toho ako to tu na Slovensku vyzerá a v krátkosti to vystihuje tento skostnatený, postkomunistický eštébácky štát plný istôt. Istoty, že keď si šikovný a slušne zarobíš - zaplatíš milionársku daň. Že keď si nechceš kúpiť osobné auto s motorom v objeme pet fľaše budišky zaplatíš registračný poplatok 2000e+, bud si isty. Tiež máš istotu, že keď si postavíš dom zaplatíš za rozvoj, hlavne že stat zamieta žiadosti na nove škôlky. Súkromná stojí 500e mesačne a buď si istý, že keď máš dieťa tak to zaplatíš. Chceš parkovať v BA? Zaplatíš. Ale že chceš ešte neznamená že zaparkuješ.

Pridajte k tomu osobnosť Kaliňáka a "našich ľudí", zamýšľaný kamerový system na cestách a policajne hliadky sa zázračne presunuté od škôl a ihrísk s deťmi na panónsku, Patrónku kde sledujú či nejdeš o 7km/h rýchlejšie. Ty cestný pirát! Radosť kupovať auto.

Hlavne že Robko zahlási na tlačovke a odfajkne si že HDP sa zvyšuje. Že výkonnosťou ekonomiky sa teda už začíname približovať k bohatým štátom sociálneho typu v EU. Ale že rozdelenie hrubej pridanej hodnoty v ekonomike medzi prácu a kapitál je diametrálne odlišné od toho v bohatých štátoch sociálneho typu v EU to už je tabu kapitola. S tým už dávno mohol niečo robiť a nie zavádzať registračné poplatky a hovadiny. Ved čo... "naši ľudia" nikdy zamestnancom neboli a nebudú, "naši ľudia" sú poväčšine kapitál, ktorý paktuje so štátom a ktorému sa najviac darí na úkor plebsu v štáte. Plebsu ktorý treba ešte viac natriasať či z neho ešte mlčky niečo nevypadne. :facepalm:
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

cmax, smax 2.5turbo :-D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

je to tu uplne smutne ako to tu funguje, sa hanba ako sa vravi... hdp sa hovby zvysuje,akurat stale viac zdieraju ludi aby vybrali korunky pre svojich ludi... a este sa smeju ludom do huby ako fakt...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

novodobe nevolnictvo. Ak to vies zmenit, pod do toho - zalozime vlastny stat. Ty and Ja.

Ja and Ty.

Z tych piatich inzeratov na Voye co som daval vcera (predvcerom?) uz su dva prec. To len tak aby rec nestala. Predpokladam ze dnes - sobota - sa tych aut vela neprepisalo na fizlici.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"