Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

ale od reality su stale pekne odtrhnuty. ocidivnde to vychadza z cias ked 1,4-ky mali tak 55 kw. dneska ti ma 1,4-ka bez problemov 110 kw, co pred 10 rokmi nemali ani dvojlitre
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5532
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

http://www.cars.cz/inzerce/osobni-auto- ... 69792.html

kupili by ste nieco podobne? vybava takmer vo fullke (titanium, adaptivny tempomat, sledovanie jazdnych pruhov, nezavysle kurenie, tazne, elektrony, dazdovy/svetelny senzor...) cena dost fajn

len mi nejde do hlavy preco by niekto predaval 5mesane auto s 1300km
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Uz som to pisal davnejsie, ze pritom, co vsetko v IT mame za poslednych 5-10rokov, by mali byt v aute dostupne uplne ine veci, ake su teraz...
Napr. cierna skrinka z vyroby. Je normalne, ze ju ma jedine Citroen C4 Cactus? To je taky problem, drbnut do auta jednu HD kameru /kludne DOD kvalitku, pri objeme 20 000kusov by jej cena bola hlboko pod 200€.. dobre no, v cenniku za akciovych 299eur.../.

Dalej, GSM modul nemoze byt problem zabudovat do kazdeho auta v low vybave!! Kazdeho! Potom by nebol problem vyslat nudzovy signal s polohou jedinou SMS /datami../. Proste, su to tak lacne veci, ze gsm modul a gps prijimac by mali byt sucastou kazdeho auta v zaklade. Ano, nebude to umoznovat volat bez mobilu/to by bolo za priplatok/, ale dokazalo by to napr. povinne kazdych 30dni poslat udaj o stave km do nejakej centralnej databazy... Uplne simply riesenie, ktore dokopy nemoze stat viac ako 500€ a za taku sumu by to uz bolo bombamega kvalitne, ze by to fungovalo ako malo. A mame vyriesenie stacanie km, spolu s tym, ze auto cloveku garantuje, ze ked strelia airbagy, pomoc je na ceste /kto chlastal, chce nieco uhladit, ma smolu - toto u mna neobstoji/. Proste, toto bude ovela viac vyuzitelna funkcia ako chladiace fukare v kozeneje sedacke, a neviem ake pixociny, ktore v cenniku aut najdem. Ano, beriem, to je doplatkova vybava, ale, je x veci, ktore v aute DAVNO MALI BYT...

Taky apple ipad mini integrovany priamo v pristrojovke, miesto dementnych, x krat drahsich /cennikova cena z vybavy/ radii, ktore by ipad schoval do vrecka, vratane GPS navigacie.. to nieje za priplatok, ale miesto Bolera radia, co stoji 799€ v skoda eshope tam dat ipad mini3 (ktory sa da dajme tomu vyberat, a da sa skryt nejakou plastovou zasuvkou), ktory je cenovo polovicou, ale funkcnostou UPLNE inde... co vyrobcom brani zacat byt "inovativny"".. podla mna by take auta, kde by tieto veci napchali ludia "zrali"...
jepremna nemyslitelne, v roku 2017 aby som mal v zaklade v aute radio swing, ktore vie holy cct..

ale ja to chcem z vyroby, nie domontovat!!...:
http://www.geek.com/wp-content/uploads/ ... 9920_o.jpg
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

automaticke volanie pri nehode bude v autach povinne od roku 2018. k tomu aby to posielal stav km do centralnej databazy by si najprv taku databazu musel byt. jednotnu, minimalne cez vsetky krajiny eu. niekto by ju musel prevadzkovat, udrziavat, zasecurovat aby sa auta nestacali zrazu hacknutim do databazy. rovnako ten alkohometer co spomina turbo. clovek od seba by take auto nikdy nekupil. ani ja, lebo ho nepotrebujem lebo nikdy nepijem. a co keby to zle vyhodnotilo ustnu vodu a zavola na mna fizlov? proste taketo veci sam od seba nemaju sancu sa presadit bez toho ze by boli vynutene legislativou.

ad ipad: keby ho daju vyrobcovia do auta tak by nestal 400 eur ale aspon 3000. doplnkova vybava je hlavnych zdrojom marzi automobiliek. vyrobis nejake holatko aby si mohol dat na plagat ceny od 12.990, ale taketo auto existuje len na papiery. marza na tomto aute je dajme tomu 30% (odhliadneme od nakladkov na vyvoj).potom mas doplnkovu vybavu za ktoru zaplati kazdy lebo bez toho je auto nepohodlne alebo ohyzdne (hmlovky, spataky vo farbe, ovladanie na volante, tempomat, parkovacie senzory apod.) kde sa ti marza navysuje radovo na stovky az tisicky percent. rozdiel medzi modelom s tempomatom a bez su tri tlacitka za 5 eur + iny softver, v cenniku ale nie je problem to nacenit za 250 eur. uplne rovnako infotainment. prehravaci cip je rovnaky (20 usd cena od vyrobcu), display 30 eur, iny softver, cennikova cena 1.200 eur. je to uplne legitimna strategia ktora takto funguje pri vsetkom, asi 2. prednaska mikroekonomie na vyske.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> ale dokazalo by to napr. povinne kazdych 30dni poslat udaj o stave km do nejakej centralnej databazy... A mame vyriesenie stacanie km,

nemame, zmotavalo by sa kazde tri tyzdne. To zase az taka sialena problematika neni. Keby sa udaje posielali s kazdym nastartovanim, to uz by bola ina rozpravka.

Ale uvedom si jednu vec : vsetci vyrobcovia seru na zakaznikov. Ktory z nich by mal zaujem nieco pre zakaznika urobit... kdezeeeeeeeee.... ved keby zabranili zmotavaniu ciselok, isli by sami proti sebe. Zvysena nakladovost pri vyrobe, zvysena komplikovanost a poruchovost pri prevadzke = zvysene garancne naklady, zvysene naroky na ukladanie dat (co teraz automobilka uklada ? uz si sa niekedy staral o databazu milion pohyblivych veci geograficky rozlozenu po celom svete ?), prudko znizena predajnost aut.

Filip, to ze ty a ja mame zaujem kupit neprekonatelne ojazdene auto za sestinu ceny noveho a v perfektnom stave, to gulove houby zaujima kazdeho vyrobcu. Vyrobcu zaujima ze ludia ktori si kupia nove a chceli by stacat kvoli lepsiemu neskorsiemu predaju... by si tento tragac nekupili a isli by ku konkurencii.

Blbe ze ? Vitaj v modernom svete. Ano, presne pre tieto dovody este nikto nespravil nefalsovatelne auto. Veduci nadomnou ma pravdu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Zubesuch napísal:este raz si precitaj co som napisal. ked nevies zistit z akeho stavu na aky a kedy bolo upravene. nemas sancu dokazat nic nikomu ani so 4 zmluvami.

ty na com ficis?

kupis auto ktore ma skovenskych 130k km na tacho, real 200k km a mas aj v zmluve 130k km.
pouzivas ho 3 roky a najazdis 90k km a predavas s 220k km a to mas aj v zmluve.
napr po tyzdni ta uda kupujuci ze si stocil auto a nema 220k ale 290k km. Ty to vies pred sudom dolozit kupnymi zmluvami, nepotrebujes nic dokazovat z kolkych na kolko sa stocil, lb je to jasne napisane v zmluve.

predavajuci napr zistil ze v tom roku ako ho predaval bolo na prehliadke v autori. servise a stk s 200k km a o mesiac predane so 130k km
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

a co by to ako riesilo? kazdy autobazar by zamestnaval jedneho bezdaka ako bieleho kona cez ktoreho by auta prechadzali so stratou par desiatok tisic km. stacalo by sa rovnako ako dnes, akurat vacsia administrativa. ked nie je problem robit karuselove obchody pri DPH a SPD tak myslis ze pri km by sa tomu dalo takto administrativne zabranit?
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

http://www.topspeed.sk/od-1-3-plati-zak ... inni/10019

citaj dole, par23b, odstavec3: "je zakazane spristupnovat vozidla na ktorych doslo k manipulacii...".. zakon nepozna, kto to urobil!...
takze, nepovedal by som, ze ma daleko od pravdy..


ano, turbo, velmi dobre chapem tuto politiku vsetkeho tu na tomto svete.. velmi dobre viem, preco vec z ciny, co tam stoji 99dolacov pride sem, a ma cenovku 349eur jak pre teba v akcii.. len som napisal, ze vyriesit to je uplne simply riesenie...
automobilka mi vobec nemusi dat ipad do auta, staci priprave v jeho rozmeroch, a lightning konektorom :D
ale zbytocne riesit, ano vieme, ze to tak nebude a bodka.. presne vsetko je podobne ocenene jak napr. za aktivaciu asistenta unavy v skode /nakodovanie v skrinke/ sa doplaca 60eur, a je to ukon na minutu..

riesenia su lahke, len ich treba aplikovat...

molnart
podla znenia toho zakona ti bezdak nepomoze, pretoze trestne pre Teba je predat auto aj ked si druhy majitel po bezdakovi..
ten zakon vobec neriesi toho, kto to urobil... a to je asi aj dobre, pretoze potom by to fungovalo jak pises :D vsetky auta by zazracne zmenili pocet km prave ked ich vlastnil Onofrej Ivan z Utulku :D


cize: vlastnim auto so stocenymi km?? nemozem ho predat.. podla zakona... nesmiem.. ci?? chybou je take auto uz kupit..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

Chris napísal:
Zubesuch napísal:este raz si precitaj co som napisal. ked nevies zistit z akeho stavu na aky a kedy bolo upravene. nemas sancu dokazat nic nikomu ani so 4 zmluvami.

ty na com ficis?

kupis auto ktore ma skovenskych 130k km na tacho, real 200k km a mas aj v zmluve 130k km.
pouzivas ho 3 roky a najazdis 90k km a predavas s 220k km a to mas aj v zmluve.
napr po tyzdni ta uda kupujuci ze si stocil auto a nema 220k ale 290k km. Ty to vies pred sudom dolozit kupnymi zmluvami, nepotrebujes nic dokazovat z kolkych na kolko sa stocil, lb je to jasne napisane v zmluve.

predavajuci napr zistil ze v tom roku ako ho predaval bolo na prehliadke v autori. servise a stk s 200k km a o mesiac predane so 130k km
lol na com ja ficim?
Zubesuch: ked nevies zistit z akeho stavu na aky a kedy bolo upravene - nemas sancu
Chris: "predavajuci napr zistil ze v tom roku ako ho predaval bolo na prehliadke v autori. servise a stk s 200k km a o mesiac predane so 130k km"

to co ty popisujes je to ze to zistit vies. cize to presne vylucuje vsetky moznosti ktore som napisal ja. co tam mame dalej?
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Teraz je to ako, musi byt funkcny ukazovatel km na to, aby auto preslo STK a teda bolo sposobile na prevadzku?
Aj ked zas asi treba rozlisovat funkcnost a funkcnost... ak treba, zrejme staci, ked nieco citalne ukazuje?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12347
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ono s dokazovanim KM je to trochu tazsie, musi sa dokazat aj zamer, ze stav KM bol znizeny za ucelom lepsieho predaja. Ja ako majitel si tacho upravim ako chcem, tak isto aj RJ a nikoho po tom nic. Mozne problemy na STK neriesim.
Takze ak ja predam auto so 100t km inemu a ten zisti po case ze povodne malo 300t km, tak mi moze vylizat gule. Ja ako predchadzajuci majitel len poviem, ze som s tachom nic nerobil a nezistoval som skutocne KM, tento udaj je pre mna nezaujmavy. Hotovo.
Jedine kde raz bol postich, bol autobazar a tam sa vari dokazalo, ze km boli stiahnute pre oklamanie zakaznika a navysilo to aj cenu. ALe toto je beh na dlhe trate.
Este k stavu tacho,keby sa realne nehavalo na tacho stav km, tak z istej casti sa da posudit aj naklady do buducna. Ked viem ze napriklad spojka vydrzi max 150t km, momentalne ma auto 130t km, tak viem ze ak nebola pojka, caka ma vymena, atd.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

felipe25 napísal:Uz som to pisal davnejsie, ze pritom, co vsetko v IT mame za poslednych 5-10rokov, by mali byt v aute dostupne uplne ine veci, ake su teraz...
Napr. cierna skrinka z vyroby. Je normalne, ze ju ma jedine Citroen C4 Cactus? To je taky problem, drbnut do auta jednu HD kameru /kludne DOD kvalitku, pri objeme 20 000kusov by jej cena bola hlboko pod 200€.. dobre no, v cenniku za akciovych 299eur.../.

Dalej, GSM modul nemoze byt problem zabudovat do kazdeho auta v low vybave!! ....atd, skratene
Presne tak.
Nech sa chudacikovia vyrobcovia nehraju na neviemaky vesmirny program, ze za debilne radio s funkciami z roku 2002 pozaduju 500e. Moje obycajne Sony za 60e precura bezne radio v hocijakom aute.
Ako keby tam strkali radio z raketoplanu ci stihacky s ochranou proti atomovke ci 4-om druhom ziarenia mimo atmosfery a slnecnym erupciam. Palubne systemy su dalej pribrzdene pomale, lebo sak tam je trapny 500Mhz procesorik, ci daco podobne krpate. Sazmorejme hovorim o beznych autach, nie o drahotach za 50 tisic, kde sice mozu strkat naco co ma 1Ghz (pomale aj tak), ale clovek za to vysoli 2000e miesto 500...takze sa nic nevyriesi aj tak.

O trapnych navigaciach, kde dvdcko s updatom stoji 200e, lebo sak kazdy vyrobca si musi honit vlastny pipik a spravit si to na mieru, uz ani nehovorim. Waze za 0 eur ci sygic za 30 ich precuraju lavou zadnou, a updaty mam dozivotne zadarmo.

Zakonom zakazat taketo praktiky a vyrobcov prefackat, nech sa uvedomia. Hlavne ze pindaju kazdu chvilu ako sa sotva drzia nad vodou.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ked viem ze napriklad spojka vydrzi max 150t km, momentalne ma auto 130t km, tak viem ze ak nebola pojka, caka ma vymena, atd.

nevies. Nie je spojka ako spojka (skus si porovnat Fabiu 1.0mpi versus napriklad Voy mojej starej, kamarade ta spojka na Voya je tazka velka a hruba ze jedna ruka ti pomaly nestaci), nie je pouzivanie ako pouzivanie. Nemozes povedat ze spojka na Fabii vydrzi 180k km pretoze rovnaka spojka na sto autach vydrzi v rozmedzi od cojaviem 60k km az do 500k km uplne v pohode. Takisto nie je turbo ako turbo a kazdy jeden komponent v kazdom aute.

Cize takyto ukazovatel alebo predikcia takisto neexistuje. Nie je mozna, objektivne proste nie je mozna. Je to proste riziko do ktoreho ides nakupom pouziteho auta s vyrazne nizsou cenovkou nez ma novy kus ... nemajuc realnu zaruku (v nasej džahamaríjií, v civilizovanych krajinach realna zaruka na ojazdene auta funguje).




>> Hlavne ze pindaju kazdu chvilu ako sa sotva drzia nad vodou.

to su tie miliardy ziskov po zdaneni ? Sotva prezivajuce korporacie...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

trosku na pobavenie mitsu outlander 2010 /130tis km - stale pravidelne servisovany
image2.JPG
image1.JPG
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5202
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fullesh »

V roku 2016 som menil celu pristrojovku s analogovim tachometrom na ktorom je o 40k menej ako bolo na predchadzajucom, na stk mi pred 4 rokmi spravil technik chybu, teraz mi take auto ostalo na krku, alebo sa to da osetrit nejak v kupnopredajnej zmluve nejakym dodatkom ?
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"