Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa CageJ »

LordRainmaker napísal:75% dan je samozrejme uplna blbost, to bol len zart :)
To podstatne je, aby sa zvysila efektivita vyberu dani, aby sa neplatenie dani na Slovensku zrusilo ako narodny sport, ktorym je dnes.
Potom by mohla zostat jednotna/rovna dan 21 percent. ALe uz vidim tych zivnostnikov, podnikatelov co poctivo zaplatia dane :) Dnes si odpisu tito ludia aj prd na zachode, len aby nemuseli zaplatit ani cent. Podporovat male a stredne podniky len na ukor zamestnancov je tiez neskutocna myslienka.
Pre vacsie firmy mame danove prazdniny, ktore im veselo rozdavali Dzurindovci, a to iste urobia aj Ficovci, ked skoncia, dame dalsie, alebo sa firmy zoberu prec.
Co sme mali, sme predali a teraz sa **** vsetci divia, ze nie su prijmy, vyber dani nestaci a vsetci placu...
...cele je to na P---, a je jedno ci tam je Fico, Dzurinda alebo Matovic.
...no a najlepsie na tom je, ze to takto nevyzera len na Slovensku, ale vo vacsine krajin po okoli :(
ze zart.. sa spytaj François Hollande ci kto je teraz vo F prezident, tam to uz nie je zart ale realita :D...


A k tomu, skoro kazdy kradne, to je fakt, netvrdme, ze to tak nie je..
nepriznava a neodvadza dane, fiktivne zmluvy, faktury atd... stat prichadza o miliardy €, o tie ktore by nemusel zvysovat dane a o tie z paliv a pod... ked stat nema z coho zit, tak to proste je...
danovy system stoji za hovno, lebo tak su postavene zakony, statni uradnici nemaju ziadne palky, socialny system to iste, mame tu istu mensinu pocitajuc asi 100k obcanov, ktory sa cely zivot iba prizivuju.. dalej tu mame hypochondrov co su furt u doktora a zato stoji tak na **** aj zdravotnictvo... je to zacarovany kruh..ale ak niekoho vinit za bordel, tak v prvom rade pravnikov...
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Timeshifter »

lezgy napísal: jedna chata v ochrannom pasme, mega luxusny dom, manzelka 3xrocne na dovolenke, chata na domasi/sirave - stetka kazdy den popri nom ina

odkial na to asi ma...zeby mu tych 15piv a nepredajne ceny tolko generovali???
A to mi chceš povedať, že na vilu, dovolenky, chatu a štetky si zarobí tým, že v obchode, v ktorom mu aj tak nikto nenakupuje, neplatí dane? Toto skôr znie na prepieranie peňazí a prelievanie ziskov tak, aby nemusel platiť dane... A to žiadne bločky nevyriešia... Silno pochybujem, že čo ilen 10 percent peňazí, o ktoré je štát okradnutý na daniach, pochádza z nevystavovania bločkov. Problém je v tom, že tu máme tak neuveriteľne chaotický systém plný dier a obrovskej byrokracie, že ak človek nemá kamarátov na správnych miestach, tak sa mu normálne podnikať ani neoplatí, a zase ak ich má na ešte správnejších miestach, tak si môže robiť čokoľvek a nikto mu nič nemôže... Namiesto toho, aby sa celý systém zjednodušil a stransparentnil, tak sa vymýšlajú všelijaké dočasné blbosti, ktoré to ešte viac dosierajú.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

presne tak, nas system je zlozity a tym ze je zlozity je aj velmi deravy. kto vie ako sa v dierach pohybovat a ma par znamych, tak je za vodou. lepsieho systemu sa dockame ked politikov nebudu ovlaat rozne financne skupiny, ktorym prave momentalny system vyhovuje.
Zakladom je rozvoj maleho a stredneho podnikatela. Radsej 20 strednych podnikatelov so 3000 zamestancami, ako 1 zahranicneho tiez s 3000 zamestnancami.
NB: Asus ROG Strix G16
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ale predsa ako lokálny stredný a malý podnikateľ nemáš šancu bez ojebávania na slovensku vykazovať výrazný zisk tak načo to robiť :o
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

Timeshifter napísal:Silno pochybujem, že čo ilen 10 percent peňazí, o ktoré je štát okradnutý na daniach, pochádza z nevystavovania bločkov.
samozrejme, ze tie objemy nemusia byt nijak obrovske

ide ale hlavne o zmenu mentality naroda, aby kazdy jeden z nich neodrbaval pri kazdej moznej prilezitosti

tazko nadavat na tych hore, ked konaju presne tak ako ti dole, len s posunutou desatinnou ciarkou

zacat moze kazdy sam od seba, hlavne neodrbavat, lebo odrbavate len samych seba a svoje deti!
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

..... amen, a raz odrbete zlého a ste v jame levovej ;) Chalani od ministerstva môžu hocikoho :D
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Uhm, a táto "zmena mentality národa" je taká, že diery, ktoré využívajú tí hajzlíci, sa nezapchajú, ale tých spravodlivých budeme buzerovať ešte viacej byrokraciou... Nádhera... Samozrejme, že sú tu ľudia takí hajzli, keď všade vidíš len samé prekážky, ktoré sa dajú efektívne obchádazať len tak, že človek klame a podvádza... Dokým sa nezmenia podmienky, nezmení sa nič...
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Môže za to štát, pretože malých podnikateľov a pod. núti odrbávať, lebo inak by nezarobil ani na slanú vodu... Toť môj názor.
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

O to nejde. Keď neodrbávaš prežiješ, je to o natúre. No keď podnikáš a dlhodobo venuješ biznisu polku života neuspokojíš sa s prímom predavača v nákupnom centre.... no viac nezískaš, ak nebudeš odrbávať, a nezískaš ani zakázky ani prd lebo každý chce bez papiera a podobné ftákoviny...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa CageJ »

tak..

ale uznajme, keby kazdy normalne odvadzal atd...
stat by mal vacsi prijem a mohol by aj znizit dane...
Ale v prvom rade by som riesil romsku otazku..
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

nejde len o to davat viacej do kasy, treba upchat diery kde sa tlacia peniaze a nic z toho. od socialneho systemu, skolstva, zdravotnictva .... ked upchame diery a politici prestanu hrabat pre seba, tak tu budeme mat maly raj. ale toto sa nikdy nestane
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

treba sa aspon pokusit, Slovensko sa od roku 1993 vyrazne zmenilo, vacsinou pozitivne, treba odstranit to negativne

tych bez papierov by som posielal kade lahsie..., neviem ako u vas, ale ja sa snazim drzat co najvyssi moralny standard a takto odrbavat, bolo by mi zle zo sameho seba, kazdy nech robi ako uzna za vhodne, ale nech sa potom nestazuje...
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Ja s tebou súhlasím, že držať morálny štandard. Lenže keď vidíš ako strašne kradnú tí hore, zvyšujú ti dane, obtierajú si o teba hubu aby ťa tí jednoduchší nenávideli lebo si vraj "zlý pracháč"...veď len tých 225 mega na 1000 pracovných miest. No dovi...znie to akože, no ale to je kua 6 mld+.
Ja už neverím na také, že keď štát vyberie aj 100% a bude mať peňazí jak pliev, že by ti to pomohlo.
áno, som pesimista - viem. a som na to ešte primladý - aj to viem
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Tiez to tak robim. Bud tak ako to ma byt alebo potom pardon, ale ja veci bez papiera nerobim...

Ale ludia nechcu tento standard dodrzovat lebo su zvyknuti na to ze predajcovia ojebavaji na dani ked riesia veci bez dan dokladov a im ako spotrebitelom samozrejme vyhovuje cena viac ;)
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

aspon nejake dobre spravy:
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-5905059 ... val-miklos

siiice sa nenaplnila statna kasa tolko, ako sa predpokladalo, ale rozkradlo sa o 1.6 mld menej, ako bolo planovanych :hysterical:
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Debata o všetkom"