Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ak si dobre spominam, niekto znamy si to daval do poriadku a musel ist na stanicu TK, kde mu robili kontrolu. Tam mu to dodatocne opravili, ale teraz neviem ci to bolo cez cestne prehlasenie, alebo tam dali nejaku hodnotu, ktora zodpovedala predoslemu narastu km. Samozrejme zadarmo to nebolo.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neda sa to - mas maximalne jeden den na uzavretie databazy. Stanice STK do toho nevedia vstupit ani ked prinesies mech penazi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Vysoka skola kvaltovania

http://m.mojevideo.sk/3my9
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5529
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ak chcem doviezt auto z ciech, tak ako poriesit SPZ? predpokladam ze tie ceske z auta zoberu ked ho povodny majtel odhlasi..
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Daju ti docasne prepravne, ziadas o ne u nich na fizliarni pri prepise
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11512
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

No ale to Jeepu trvalo :)
http://www.jeep.com/reveal/index.html
"most capable compact SUV ever"
late spring 2017
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Vysoka skola kvaltovania

paradicka 18prevodovy kamion - a to este neukazal vsetky prevody - ked si oratas kolko prevodov pouzil, tak to bolo trinast. Vynechal dva "LOW" prevody dopredu (vlavo dole) a tri dozadu (vlavo hore).

Klasicke H radenie strednou pakou ; "smrtkova paka" napravo su male/velke prevody, paka najblizsie pri volante je splitter cize rozdelovac prevodov. Trucky maju standartne namiesto hentych NEBEZPECNYCH vymyslov spravene dva prepinace priamo na radiacej pake takze sa to obsluhuje samozrejme jedinou rukou, henten feši si to prerobil a uplne nacocot medzi nami dievcatami.

Pozri na vimeu/youtube ze "jamaica shifting", tie cierne papule medzi prevodmi aj pri radeni hore este kopu plyn co je technicky uplna blbost.

Inak presne tento isty typ masiny som soferoval... uzasne styri kilometre. Na Slovensku nie je taky v evidencii, v Cechach jediny, Kenworth 900. Zrejme to ma fesi aj nacipovane lebo to turbo zavija neskutocne co by mohlo byt aj pokazene ale mu to veeeeelmi pekne ide ta masinka.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

jj ma to prerobene a akoze pouzitelnost slaba, ale na cumakovanie celkom dobre :) to ti zavidim ze si v takom stroji isiel, ja som sa vozil na roznych tatrovkach, par skaniach, liac atd, ale hentoto som nikdy nemal moznost ani len vidiet nazivo, nie si na tom zajazdit

podla mna to bol show truck, prerobene prevody, zavijajuce turbo, nabliskana pristrojovka
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie, nebol to truck show, behal s tym normalne po ceste. Uz som volakde pisal ze som vyrastal na Aviach, Liazkach, Fortšlichtoch a takychto masinach, v zivote som v poriadnom kamione nesedel okrem tohoto (ziadna Scania, Man).

Ta papula vpredu... to je proste Australia jak ma byt. Fakt to boli uzasne styri kilometre, v privatnom areali ale predsa. Lesna cesta, vtedy to malo nalozene slabych 23 ton, inak s masinami v tej firme robili daleko viac. Z nakladaku si zvyknuty ze netreba zatacat ked zatacku este vidis v zornom poli, ale tuto... more som si myslel ze uz som vo vedlajsom meste, este mas furt pol minutu aby si zatocil :) jasne ze som skoro strepal naves do jarku, zadna naprava ho minula asi o meter ale to uz som isiel centimeter za hodinu s tromi nohami na brzde a majitela vozu som mal vzadu ako zavoznika.

Neskutocna masina, zabijes tomu 100% na akomkolvek prevode a ked nechas vybehnut otackomer zo zelenej zony, ten rev ta uplne opantá. Omota si ta okolo prstu, zožuje a vycicia jak najlepsia milenka na svete.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Poznam tuto radost. Mne stacilo, ked som sa povozil na 8x4 Mane. Na prekvapenie je to celkom agilna masinka, ked nevezie naklad :-) mal som z toho radost jak maly chlapec, len namiesto pieskoviska som mal velke blatove stavenisko
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Moj najvacsi zazitok je tatra t148 so sipovym pluhom. Masaker, zima jak hobado, rozrazalo to metrove zaveje ako nic. Viditelnost skoro ziadna v noci.Vtedy som bol len spolujazdec, mal som asi 6 rokov ale zapametam si to do smrti
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5529
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

pocuvajte, mam silnu dilemu, co by ste kupili ak su 2 moznosti

-Kupit novucicke auto s 0km pekne u oficialneho dilera v rodnom meste, s 5rocnou zarukou za 25000€
alebo
-Kupit auto zo 600km vzdialeneho maleho neznameho ceskeho autobazaru, s najazdenymi 1300km, s 4,5rocnou zarukou za 23000€ + ako bonus oproti novemu metaliza(700€) Origo r16 elektrony(300€), Adaptivny tempomat a asistent jazdnych pruhov(1100€)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10047
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Nove asi skor. Taka exkluzivna vybava naviac by mi nechybala zrejme.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

isiel by som do DE, kupil auto priamo u predajcu. nie je problem najist auto co niekto kupil, po par km isiel do inej automobilky, zobral funglovku a hento nehal ako proti hodnotu. Sef tak kupil dakedy accorda v total plnke za krasne peniaze
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6791
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

co je to za auto ktore za 25 litrov nema ani elektrony?
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"