Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ked tu pokutu budú dostavať s takou pravidelnosťou ako Datart dostáva pokuty od od SOI, tak ich to začne srať.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

pointa nie je o pokutach ale o tom,ze ked clovek je v pozicii poskodeneho a chce to riesit tak ma lepsiu startovaciu poziciu...resp poukazat na ine "rozhodnutie" / vyklad..
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

plus sa mozno zobudia niektori cloviecikovia a na zaklade masmedialnej propagandy zacnu spekulovat - co ked aj to moje bolo zmotane. A mozno sa najde zopar fesakov ktori to preveria a mozno vysledok bude pozitivny. A dostanu dalsie pokuty. A zlahka sa im poskodi meno, a menej ludi tam naleti a janeviemco.

Pride mi velmi cudne ze tato firma nerobi lustraciu v autoterorizovanych servisoch a zaznamoch pretoze to rozhodne je jeden z primarnych zdrojov na preverenie. V kazdom pripade je tento pripad prdlajz oproti tomu co sa stalo u nas AutoVilisu... 30.000 eur mi pride zlahka vacsi kanon nez 100k Kc a pritom u nas sa jednalo o daleko mensi rozdiel ciselok.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Stale je to mna o tom, ze ta AAAcka poslu do PPPecka a pod sa sudit. U nas pokial viem nie su rozhodnutia sudov precedensom pre dalsie pripady, takze je to tahanica na dlhe lakte. Aspon ja z toho zakona nemam pocit nejakej istoty, ze ked si teraz kupim v AAA nejaky crep, tak v pripade ze to bude nejaky oyeb pridem s podkladmi do AAA a oni priznaju chybu a vyriesime to k mojej spokojnosti.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

smiesne... taka pokuta.. pre firmy, co predavaju veci za "statisice czk" by mali byt pokuty na hranici "likvidacne". iba to by ich naucilo sa spravat fer atd.. ale, to by asi AA zaniklo, lebo x aut by museli naozaj poriadne poopravovat, a az tak predavat. vykupia crepy, snazia sa dat conajmenej, potom tam daju cenovu o 30-40% vyssiu, aj ked auto vyzaduje minimalne investicie polky tej vyssej ceny,ale niee, oni to predaju s vysackou OVERENE! :D pritom to auto neoveria ani na brzde, nieto inde :D
co ine sa da cakat od firmy, kde su zamestnanci nie znalci aut, ale v prvom rade "cisto predajcovia", s dakedy az nulovymi znalostami na temu auta...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Aspon ja z toho zakona nemam pocit nejakej istoty, ze ked si teraz kupim v AAA nejaky crep, tak v pripade
>> ze to bude nejaky oyeb pridem s podkladmi do AAA a oni priznaju chybu a vyriesime to k mojej spokojnosti.

no tak to teda nie si iba ty... je nas viac takych. Mozno teraz ti budu zlahka nachylnejsi oplachnut auto zadarmo, ako huste zadostucinenie prilozit gumene koberceky na zimu plus nahradnu zadnu ziarovku, ale furt to nezmeni nic na principe ze ciselko sa neupravi a auto pojde naspak na plac az dokial nenajde toho TRKVASA ktory bude bezmedzne zaslepene verit ciselku ved predsa pochadza z BBB tak to nemoze byt zle.




>> smiesne... taka pokuta.. pre firmy, co predavaju veci za "statisice czk" by mali byt pokuty na
>> hranici "likvidacne". iba to by ich naucilo sa spravat fer atd.

samozrejme.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ano funguje tu system "precedensov", ale treba si uvedomit, ze kazdy jeden pripad je unikatny a v niecom odlisny, tj nemozes priamo povedat, ze aha hentam neviem co ,tak aj ja chcem ,tak to nefunguje to mas pravdu.

v rozhodnutiach ide prave o tie pravne uvahy -vyklady ohladom skutku / sporu, na ktore sa odvolavas ... rozhodnutia vyssieho sudu (resp pravne uvahy) su pre nizsie sudy "zavazne", odklonit sa od rozhodnutia (vykladov) v rovnakej veci sice mozu ale to by muselo byt nalezite odovodnene a bla bla (co sa v praxi nedeje)... -to len tak uplne v skratke po lopate.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

no, ja by som ako zakaznik nemachroval tou pokutou... kilometre su asi jedina vec, co sa da dokazat... u nas je dokonca predat taketo auto TRESTNE.. cize, co by sa stalo AAA autu, ked ho predaju? zavru sefa???? pokuta nieje riesenie..

xyz dalsich veci, je opat pravne nevymozitelnych. kupim auto, a zistim, ze blok motora bol zlepeny, alebo sa rosype prevodovka, alebo auto po 50km jazdy na dialnici zastavi a nenastartuje - aaa ma po navrate vysmeju, a mozem si ist piskat. x pripadov je na nete popisanych, ako sa tam ludia podobnym sposobom popalili a ked sa vratili: tak aha, sak tuto zmluva, auto kupujete na ND nie ako funkcny celok. a pa pa.
pripady ako odmietli dat auto na skusku nezavislemu servisu tych je tiez pozehnane. ze auto je odskusane u nich. proste, ked auto, tak uplne inac - bud iny, seriozny bazar, alebo od ruky, a len so skusenym technikom (aj ten moze prehliadnut plno veci). bol som pri predaji istej jazdenky a viem, ze chyby co mala by nikto neodhalil, lebo boli "sporadicke", a ziadny sefmechanik by na ne neprisiel, keby s tym autom tyzden nejazdil, a nevysvietili by sa...

asi preto tak odporujem akejkolvej kupe jazdenky
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Dobre AAA ... ale aha tu na BMW, co kamos predal za 3000E v oktobri:

https://www.autobazar.eu/bmw-rad-3-325- ... 72381.html a to bola este pred chvilou cena 7500E :D

Auto v dobrom stave, poctive KM, automaticka prevodovka radi bez najmensich problemov (jedna sa uz o novsiu 6stupnovu prevodovku z ktoru sa da spravit super spotreba, narozdiel od kazovej 5stupnovej), kultivovane vozenie vdaka kombinacii 6valec benzin v automate, napravy tuhe.

No mi skoro zabehlo jak som to cital. Je to dovoz, ci su KM ok je otazne, skor nie podla stavu... za posledny rok auto vystriedalo 4och majitelov minimalne...

Za 3 litre sa predalo s vysranym automatom (obcas isiel obcas sa nedalo ani normalne pohnut), obcas strajkoval vanos ( check engine), retazovy rozvod na vymenu (1500E), spotreba oleja 1l + na 1000km... na kazdom diely karoserie skrabanec, interier osuchany.... Brzdy myslim tiez na vymenu...Ale pravda je, ze ten Mkovy podvozok je tvrdy jak maria :hysterical:
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ziadne vzruso, klasika Slovensko. A to este napriklad mozno nevies ze od spomenuteho ocktobra bol tento konkretny kus odparkovany v potoku - trebalo mu umyt podvozok tak co.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak nevies ci do neho nenasypal 4000 litre na opravu :) ale to by bol zas chuj to hned predavat
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Presne takto si predstavujem vsetky tie bmw na inzeratoch za par tisic. V zivote by som to nekupil.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak kazdy kupi BMW lebo BMW. ze to prejde rukami xy tuzingarov co nemaju preniaze ani len na plnu nadrz, je vec druha. Vacsinou su to rozsypane kramy
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

No odkedy to kamos predal je tento uz minimalne druhy majitel (podla znaciek), takze podla mna chudak ani nevie, co ma. Inak kupene to bolo to za cenu povodne 6000E. A az na kozmeticke vady a spotrebu oleja to auto bolo v pohode... proste bad luck, ze sa to zacalo srat kamosovi...

A BMW treba kupit normalne s jasnou historiou a bude dobre sluzit. Skvele auta. E90 320d jazdi bez extra investicie uz cez 200tis km.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

scream napísal:spotreba oleja 1l + na 1000km...
Prosím povedz, že sa jedná o preklep a jedna nula ti nechtiac vypadla...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"