Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

No ten clanok o Forde a jeho pristupe je super fail. To som ja mohol napisat /sice o dost kratsi/ clanok o pristupe nemenovaneho servisu z PO a VW Polo, ktory mal zjavnu vyrobnu chybu, a to ako fungoval servis, a importer a nakoniec sef servisu, to by bolo na popukanie /alebo zaplakanie pre majitela?/.

Kazdopadne, Skilex: z toho clanku vyplyva nieco uplne ine: aj ked nemas najazd 500 000km rocne, aj tak pri ich pristupe nemusis dopadnut inac.. Ano, z clanku som pochopil, ze pri tom ustavicne zvysenom "vykone" kvoli dpf filtru sa problem prejavi pri 150 000km. auta vsak jazdia dialnice a pod... nikde nieje napisane ze pri inom sposobe jazdy sa Ti toto nestane na aute pri 30 000km. A budes potom platit 4000ecka za filter? Alebo to otocim..prejde 6rokov, a na aute sa TI zjavi podobna / rovnaka chyba.. pri tej cene za filter a zostatkovej hodnote auta budes mat nepojazdne auto, ktore cenou ND vyrovna jeho zostatkovu hodnotu... Samozrejme, xyz automobiliek sa moze zachovat pri podobnom probleme rovnako.
Ale tu to vyzera na vyrobnu chybu, hlavne ked mlci aj akasi centrala v Nemecku /ako si vobec moze importer dovolit neodpovedat na listy??!!/. to, ze to ignoruje servis ok..., tie su urovnou daleko za opicami asi vsade, ked ide o reklamaciu.../.

PS: dnes je jednoduchsie vyreklamovat vec co stoji 300€ ako auto za 30 000€. je toto vobec mozne? Niejeniekde chyba v zakonoch, ked prakticky pri tak drahych veciach /znalecke posudky tu su naozaj drahe.../, zakon nijako nechrani kupujuceho - a to je jedno ci firma, ci konc. zakaznik? Niesom isto sam,co pri reklamaciach aut ma xyz problemov, a nulovy zaujem servisu nieco vyriesit. Ved pri tych rabatoch co maju musia riesit vsetko k spokojnosti zakaznika, ci nie? proste, ak kupim daco za 30t € a pridem to reklamovat, mali by mi ihned dat kavu, usadit ma do vyhriateho masazneho kresla, a robit vsetko, aby som odisiel spokojny /ved som tam nechal skoro mega v starej menej../ a realita?? nieeee, panee, na toto sa zaruka nevztahujeee, bohuziaaal. toto nieeee, toto je normalneeee ved nemate ferrari... toto tu to je opotrebenimmm....
odporucam kazdemu nespokojnemu zakaznikovi dat urobit "billboardy" a ku kazdemu dilerovi&servisu dat info: kupujete tu auto? bude vrzgat? reklamacia? kdezeee poda veduceho tohto servisu: "to je normalne, sak nemate passata za 2mega".
Ides si pre Forda? Neobmedzene km? Kdezeeeeeeee, DPF filter pod to nespada, akciova cena LEN 4000€! Nech sa paci, vstupte!
PS: Ten DPF filter nikde nespada podzaruku?

by sme videli jak by sa ludia otacali... a servis menil pristup...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

to je problem pri novom aute, ale to sme tu uz rozoberali. Mas zaruku na auto, ale treba si citat na co vsetko sa vztahuje. Iste diely maju svoju zivotnost a aj ked ich chces manit v zaruke papa. TO je nieco podobne ako u NB s baterkami. Na NB mas zaruku aj 3 roky, na baterku rok, takze ked ti den po roku baterka povie papa, mozes si ist kupit novu
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

dobre, ale MOTOR?? :)) proste.. tu je problem to, ze zakladne veci, na ktore mas narok nevyreklamujes.. proste, aut. servis presne vie, ze clovek sa nepojde sudit.. a tak veci riesia castokrat tak, ze sami nevedia ako na to.. bavim sa o problemoch, ktore niesu bezne a proste, su vynimocne...

ked raz predajca povie: zaruka na vozidlo 5r bez obmedzenia kilometrov, nech mi potom povie, ked nie na motor, naco sa vlastne vztahuje??? toto nie, hetamto nie, toto nie, spojka nie, toto nie, toto je bezne opotrebovane.. ... ale ze motor nema zaruku?? ved to je zaklad jazdenia..

ten "clovek" s problemovym fordom to podla mna neriesil ani s pravnikom. kym on vypisoval listy, tak ten Szilcar sa smial isto. ale keby dosiel papier od pravnika, podla mna by zmenil pristup. Nepisal tam v tych blogoch, ci to vobec riesil s pravnikom (jeden dva listy sa oplati poslat..), takze tak. Ani nepise od marca ci kedy jak to skoncilo, to je tiez zaujimave. Ale problem je, ze ked kupil dve dodavky na podnikanie, maju fungovat.. A tie asistencne sluzby o tom potom... Clovek ma na nieco narok, a nedomoze sa toho, lebo "sef" servisu vie ako na "to"? Dnes bohuzial pomaly kazdy clovek by mal mat svojho pravnika, a potom by sa firmy naozaj zlakli /alebo nie?.. az ozajstneho sudu by sa zlakli?/
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

toto by nebol prvy pravnik co by bol u nich, neviem preco mas dojem ze by sa zlakli :)
Mne to pride ako kretenovina z kazdeho pohladu, hlavne technickeho (kedze to neboli moje dukaty a kedze to nie su moje starosti).

Bez toho aby sme rozumeli co sa s motorom stalo, proste nahulvata tupo vymenim. Alebo aj nie. S originalnou diagnostikou, vsetkymi moznymi aj nemoznymi knizkami a podporou vyrobcu. Jak take tupelá... hornym otvorom dnu, spodnym otvorom von, napapat, vykakat, nic viac.

A keby to bol jediny pripad ked autoTEROrizovany servis nerozumie veciam ktore ma pod nosom. To je tragedia najvacsia.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mne pride uplne mimo, volat pravnikov, ked mam na to narok. A az po par listoch dokazu relevantne reklamovat. Ako toto je .....

A este k tomu ako pisis filipe, auto nestoji 20€, ale dal zan 30 000€ a system pri reklamaci mam medzinoznej dierke zeny.
NB: Asus ROG Strix G16
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

http://auto.pravda.sk/poradna/clanok/41 ... m-to-vase/

daco na tom forde bude no. ecoboost ich vyniesol do neba a uz dej netreba a len padat dole uz asi.
btw mazda dava na spojku zaruku len 20tis km. interna info.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to nie je nejake divne ? Ked predaju nove auto a je tam povedane cojaviem 4 roky / 100.000km zaruka, tak aj ta sprosta spojka musi byt 100k.

Ci ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5520
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

kurwa chlapci dodrbali ste ma uz uplne, som uz bol rozhodnuty ze idem objednat forda, ale cestou som sa tak zamyslel nad vami, a kedze hned vedla bol autosalon VW tak som tam skocil pozriet este raz transportera

a do fordu som uz ani nedosiel :-)

takze teraz som tam kde som bol, zase sa neviem rozhodnut medzi VW a fordom

pozeram po niecom takom http://dasweltauto.cz/Car/1016235/trans ... tky-rozvor

sa chystam do belgicka o 2 tyzdne, tak cestou s5 by som to mohol strihnut cez prahu a zobrat ho...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

co znamena priprava na tazne? inac spojka sa bere ako brzdy,ze spotrebny material. sam tomu nerozumiem.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jak nerozumiem, to su tie moderne kapitalisticke sracky. Vsetko v zaruke, akurat ze nie az tak moc (Kia : 7 rocna zaruka, na vsetko. Jasne, taxativne vymenovane na ich webe : OBAL PREVODOVKY, nie vsak vnutro prevodovky. Takze ked obal prevodovky prerazis, zaruku nemas, ked neprerazis tak sa ti nemoze pokazit. Vivat !!)

PS : vynimka moze byt Hjundaj. 5 rokov unlimited kilometre na kazdom osobnom tragaci, neviem ako su na tom H1/H100 dodavky, a viem o cloveku kde pri 340.000km menili spojku zadarmo. PREDPOKLADAM vsak ze cely ten cas musel ako kreten behat ku nim na servis, mat peciatky nielen v servisnej knižôčke ale este aj na prdeli svojej zeny aby mu nieco taketo uznali - to uz neviem. Tak by som si nejako tipol ze pri tych vysokych kilometrovych najazdoch je matematicko-business model nejaky taky ze na predrazenych cenach servisnych prehliadok donuti importer/automobilka predajcu siahnut do vlastneho vacku, nieco im prispeju z automobilky a tak so skripajucimi zubami poriesia spojku v nakupnej hodnote 179,-eur kedze vymena olejov a filtrov sa moze stverat ku dvesto euram kazdych 30.000km).



Inak ja neviem, podla mna KRATKA verzia dlheho auta nikdy ani nemala vzniknut, to je proti prirode.

Viano Kompakt. Co vam drbe ?
Transporter Short. Vitajte.
Tranzit Mini. Piko. Cojaviem ako to volaju, short wheel base. Blbost. My mame na firme tu najkratsiu verziu, kazdy na to pitchuje jak sprosty ze ked uz chcem velke auto tak uz chcem velke auto a nie kokocinu do vrecka. Sa tam v klude nevojde ani posrata sedacka - musi ist naknap do vysky. To nam spravil konatel, vsetci sme na neho hucali ze nie tuto kratucku verziu z bazaru a on raz dosiel domov ze mame ho.

Inak problemy ktore si videl pri Forde veselo mozu nastat aj na Karavelle Transporteri. Nikde nie je garantovane ze nie.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5520
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

kratku verziu chcem na 101%

VW sa mi paci omnoho viac, akura akurat za velmi velmi spartansky vybaveneho VW mozem mat forda skoro vo fullke
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

mp3turbo napísal:
P. PREDPOKLADAM vsak ze cely ten cas musel ako kreten behat ku nim na servis, mat peciatky nielen v servisnej knižôčke ale este aj na prdeli svojej zeny aby mu nieco taketo uznali - to uz neviem.
Mam vyskúšané na aute z FR. i40 bez problémov odservisovali x-tému majiteľovi tu v BA. Pozreli kde je problém a o týždeň objednali na servis. Nalietané tiez cez 300kkm
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

toto ! Tie zaruky su prenosne na novych majitelov, proste nehraju tuto hru. Tiez obrovska vyhoda.




>> kratku verziu chcem na 101%

vlastne ty namiesto Tranzitu potrebujes Pežot Partner :) ten ma asi tak rovnako miesta.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5520
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

hlavne ze ty vies co potrebujem...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

Ak si pomýlite brzdu s plynom, nemusíte nabúrať

Vylepšením prešiel aj systém predchádzania a zmierňovania následkov čelného nárazu, ktorý je teraz doplnený o funkciu detekcie chodcov.

Zaujímavosťou je ultrazvukový systém, zabraňujúci nechcenému zrýchleniu (UMS). Systém pracuje do rýchlosti 10 km/h a využíva štvoricu senzorov vpredu a ďalšiu štvoricu vzadu.

Keď pri státí, alebo v nízkej rýchlosti prudko stlačíte plyn, UMS obmedzí výkon motora. Podmienkou pre jeho aktiváciu je prekážka zistená senzormi vo vzdialenosti do štyroch metrov od vozidla.

Vodič dostane zvukové aj grafické upozornenie a ak päť sekúnd nereaguje, výkon motora sa postupne zvýši. Hlavnou úlohou UMS je zabrániť škodám, alebo ich aspoň čo najviac znížiť pri nechcenom stlačení plynu, keď si šofér v strese pomýli brzdu s plynom. Systém auto nezabrzdí, len dá šoférovi obmedzením výkonu čas na to, aby stihol zareagovať.
Podmienky fungovania UMS:

Zapnutý spínač UMS
Rýchlosť do 10 km/h
Radiaca páka v polohe D alebo R
Snímače zistili prekážku
Plynový pedál stlačený na viac ako 85%
Rýchlosť stlačenia plynového pedála 250%/s
Uhol natočenia volantu – 360 stupňov alebo menej
https://auto.sme.sk/c/20450034/mylite-s ... a-vas.html

:) :D

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"