Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ved my vieme, maniak, to je len taky vysplech do prazdneho vesmiru z mojej strany. Akoze dobre, ked namiesto 6.6 dosiahnem 7.1 tak jeeeejda ogabali ma podvod, ale ked si niekto vobec dovoli napisat na V triedu SEST cela hocico, a v reali pod 9 veliky problem, tak to uz je iny level.

A nemam za zle Hviezde ze tuto vec urobila - vsetci vieme ze to robi kazdy, najviac na hybridoch. Trieda auta 760iL Hybrid, udavana spotreba 1.9l/100km benzinu, jasna vec, hocikedy.

Ked v 2018 pride nova norma, automobilky sa nejako nebudu ponahlat uviest nove modely na trh. Vsetci to s majoritnymi modelmi a'la Fabia, Ocktavia, Passat, atd, stihnu tesne predtym ako bude nova norma povinna. Budes sa cudovat ale v tomto viem predpovedat buducnost. A teda serioznejsie sa tie cisla zacnu brat zhruba od 2019, ehm skor by som povedal 2020. A aj tam bude zopar podvodov tak ako s emisiami ktore v zaujme ochrany motoru (brilliant idea) moze vyrobca oyebavat Xnasobne, a je to legalne.

Takze vsetci ochranuju motory ostosest.

To sa este nacakame...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5703
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Zoom,

si blazon. :D alebo super clovek. alebo oboje.
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Hmm pred nejakým týždňom som menil olej a hodil tam ten CoopersFiaam :D Neviem čo si o tom testu mám myslieť, bez kontextu tie hodnoty akosi moc neznamenajú :)
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

akoze, cenim tu pracu .. ale vypovedna hodnota nula vcelku. Sorac.
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Mimochodom, kde zoženiem automotive šrúby, skrutky, matice atď.? Ako napríklad chystám sa meniť silenty, čo som ale čítal tak skoro každému sa zlomila pôvodná šrúba ktorá prechádzala tým silentom (a držala rameno). Kde takú šrúbu nájdem?! Pochybujem, že môžem použiť akúkoľvek noname šrúbu zo železiarstva, ale nikde v žiadnom eshope ich nepredávajú, tož wtf? :?
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

A) to co za ramena kupujes ze k nim nie su sroby?
B) autorizak





.
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Kupoval som len silent a jedná sa o toto tu:
https://youtu.be/nchhiLW3NWU?t=1m57s
Ale zase platilo najprv hľadaj a potom sa pýtaj, jedná sa o skrutku 33 32 6 760 389, ktorá je našťastie dostupná v jednom eshopu (sice za nepekných 5€/ks. ale aspoň sa dá zohnať). Ale napríklad take matice sania 11611713432 nikde niet.

Jak si zmienil autorizák, mal si na mysli dať auto do autorizáku ( :D :D :D ) alebo cez priamo od nich objednať konkrétne diely? To jde?
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

Shairachaz napísal:Kupoval som len silent a jedná sa o toto tu:
https://youtu.be/nchhiLW3NWU?t=1m57s
boha jeho, na toto by som nemal nervy. Zaniest auto do servisu nech sa s tym chlapci trapia.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Marek125 »

HaDeS: toto je ešte úplná lahôdka videl som aj veci ktoré vôbec nejdú vybrať a z hodinovej opravy je koľko krát aj celý deň :D musí sa vŕtať odvrtavat hlavne keď sa ti úžasné zlomí srob že ho dolujes pol dna.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

pohoda, ale urcite by som tam nepchal šrúby 5€ kus... urcite bude na nich vyrazená pevnosť a to treba kúpiť, alebo 10.9 a hotovson
RAMMSTEIN
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

V stredu som bol na EK & TK.
EK bezproblémov.
TK som neprešiel.
V piatok som bol na opakovanej TK, potom čo som na základe neúspechu v stredu investoval do auta 6.79€
Normálne mi ju ten ko*ot nedal, viete kvôli akým dvom dôvodom?
1. Predné svetlá - svietili nízko.
2. Zadné pravé svetlo - funkcia smerového svetla - svetlo bolo podľa neho bielej farby, zákon vyžaduje oranžovú, či žltú, či akú mi to splietal...
No skrátka hneď v stredu po neúspešnej TK (17:45) návšteva automechanika, servus Albert ako žiješ, dajme cigáro a počuj, mám problém, neprešiel som TK.
Svetlá mi nastavil (5€), žiarovku som kúpil (1.79€) a v piatok ráno opakovaná podľa cenníka 4€.
No času som zbytočne zadrbal, ale hovorím si, evidentne si pýtaš, technik môj milý, ale odo mňa nedostaneš...

BTW: brzdy:
1. náprava: Ľ: 4.14 kN P: 4.29 kN
2. náprava: Ľ: 1.5 kN P: 1.8 kN
parkovacia brzda: Ľ: 2.21 kN P: 2.71 kN
Na brzdy mi nepovedal absolútne nič, len mne sa zdá čudné, že prečo zadok voči predku skoro vôbec nebrzdí :D a prečo ručná vraj brzí o 50% lepšie ako celý zadok.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6781
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

Mestska spotreba bude pri akejkolvek meracej metodike nedossiahnutelne v realy. Vyrobca to meria napr. pri 40ke, podla turba je priemerka v meste 35 a ja ked dam 20 tak mam radost ze som sa vyhol najvacsim zapcham. Takze mona spotreba v meste bezne siaha k 10 litrom a nejaku tragediu si z toho nerobim, kuldne by som prezil aj 15 keby som nemusel kilometrovym usekom prechadzat hodinu
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Ordnung must sein !

007: mne svetla nastavili ujovia priamo na STK trikrat za zivot, nic nepytali, nepoznam ich, tiez svietili nizko. Zaujimave. Zeby to bolo o ludoch?
ziarovka : ze ti ju nedal kreten vymenit priamo na mieste (mozno si mal, mozno nie, nahradnu oranzovu)

Ze mu tam denne prejde zopar vozov s vybratym dpfkom ktore nezaregistruje zrejme nevadi.

brzdy : fenomenalne. Co to mas ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Tento technik, ktorého z opisu a potom aj čísla na protokole môj mechanik ihneď spoznal, sa tváril a jednal tak, že absolútne nijakým spôsobom nemal záujem nastavovať mi svetlá, alebo počkať na výmenu zadnej žiarovky, nakoľko som len "skúsil" tam ísť, že reku v stredu sú do 18:00 a pristaviť najneskôr 17:00 a ja som pristavil 16:57. Odchádzal som 17:43, kedy už všetci boli nervózni, lebo čakali kým vypadne moje auto aby mohli aj tú časť linky doumývať...
Náhradnú by som ale aj tak nemal. O.K., nie som technik TK, ale výška predných svetiel B a farba smerového svetla C? To naozaj? Veď nevadí, ako vravím, oprava okamžitá a lacná...
Brzdy netuším, aké som dostal. Menil som v septembri a nechal som to plne na mechanika. Zadanie bolo jednoznačné - nech je to kvalitné, ale zasa nech to zbytočne nepredražuje. V zmysle že za kvalitu si rád zaplatím, ale nepotrebujem keramické Porsche brzdy :) A nakoľko ťa z fóra trocha poznám - fenomenálne myslíš naozaj, alebo sarkasticky? Pretože hoci na brzdy mi technik nepovedal ani "fň", mne sa ten výsledok moc nepozdáva, aj keď o tom aké hodnoty majú byť viem tak prd. Ten zadok sa mi skrátka zdá byť sakra slabý, veď ešte aj ručná je o 50% silnejšia. A to je v zadu tzv. kotúč - bubon. Prevádzková brzda je kotúč, parkovacia je bubon.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Presne kvôli tomuto mám známeho na STK (aj keď musím ísť k nemu 60km). Sme dohodnutý tak, že mi všetko skontroluje tak ako sa má, ale ak by sa niečo vyskytlo tak mi dá aj tak nálepku a povie, čo všetko si mám dať vymeniť. Samozrejme si to aj vymeniť dám, lebo chcem na aute ešte čosi pojazdiť. ;)
Mňa neskutočne nebaví strácať čas na takýchto chujovinách. Keby si mal niečo z brzdami tak nepoviem ani pol slova, ale kvôli inej farbe smerovky nedať STK??? :facepalm:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"