Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa lezgy »

dnes som vynimocne kukal telku spravy na stv...
pezinska skaldka a nominant smeru a jeho syn

priznam sa nevsimol som si
ale ak som pocul dobre tak nezaznelo ze ten chlap je clen smeru, resp vtedy bol
pocul som dobre-teda nepocul, alebo nam stvcka uz serviruje tie smerovo spravne informacie???

ps a este jeden o gasparovicovi...
smutne keby to nebolo pravdive

link
http://sport.sme.sk/diskusie/2097081/1/ ... pingu.html a koment od bolta....
tolko na temu co mame za prezidenta...
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

http://hnonline.sk/ekonomika/c1-5916353 ... prve-obete
Za rekordným rastom počtu nepracujúcich stojí ekonomická situácia, ale aj posledné legislatívne zmeny vlády. Tvrdia to analytici v reakcii na nárast nezamestnanosti za december minulého roka na 14,44 percenta, čo je najvyššia úroveň od jari 2004.
istoty...
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa 643 »

no sak co sa budeme, pojdeme vsetci na urad prace, na socialku pre davky, a bude nam hej ;)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

jo a ten co ma hypo alebo uver na byt pojde na ulicu. dakujem. ak tento stat takto dopadne emigrujem a rusim slovenske obcianstvo. podla mna je to cele zvratene a toto nemoze dlho vydrzat. Ak clovek je trestany za svoj uspech, alebo zdierany z koze ak pracuje a snazi si pracu udrzat, tak uz nechcem byt slovenskym obcanom. Fico sluboval ze klepne po prstom podvodnikom a ludom co okradaju tento stat. Neurobil ani prd, naopak zobral este viacej ludom co uz takto ziju na hranici biedy. Kopol do xichtu ludom co si chceli privirobit popri praci, lebo maju rodinu a hypo na byt, ale 1 praca im nestacila. Ja vravim Fuck off.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa mirjak »

uz neviem ktory komentator to vystizne napisal - k 20. vyrociu vniku SR dostali kriminalnici amnestiu a poctivi ludia vyssie dane...
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa 643 »

@HellAngel, mas cisty recht, ako povedal jeden typek, uz neviem ktory, ale povedal nieco v style, ze kto sa chce mat dobre /dobre vid. akoze mat sa financne dobre/, tak musi robit nieco navyse, tj. ano aj 2 roboty ..., a ako si spravne poznamenal, tieto novinky od spravneho SMERu tomu uplne "pomahaju"...
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Sangala »

spravil asi zly graf ... alebo zle pocital ?
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-5928162 ... y-milionov
to je v **** toto ... dufam ze na tu olympiadu nam ale este pozicaju ... :smutny:
cellfactor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Pi 22. Okt, 2010, 16:32
Bydlisko: Námestovo (ZA)

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa cellfactor »

co si budeme klamat je to tu na sra*ky, dufam ze sa konecne slovaci zobudia a zazijeme tu opet dalsi strajk pri ktorom nastupia len a len vlastenecky politici zo zamerom rozvoja krajiny a pomoct poctivým ludom !
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa GABO »

To isto taký, sprostý národ určite, stačí mi len pozrieť koľko ľudí vystúpilo z II. piliera po bububu červeného experta a kde tie prachy pôjdu.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

No ja neviem, ale ako mozes obhajovat nieco, z coho clovek dodnes nevie akym sposobom dostane peniaze?

S tymi prachmi by stat disponoval roky dozadu, keby nebola vyhodna dohoda tamtej vlady ktora sa dohodla s buducimi dochodcovskymi spolocnostami. To ze ich pouziju na dieru, peniaze pouzivaju tam kde niesu. Nehovorim ze je to dobre ani zle, ale aky dovod ma politik aby podhodil obrovske miliony eur spravcovskym dochodovkym spolocnostiam? Urcite to nebude len dobro pre obcana.

II. pilier si uzavrelo mnoho ludi bez toho, aby im niekto povedal, akym sposobom dostanu peniaze a v akom pomere. A ked si niekto do toho platil 10rokov peniaze, tak bude velmi prekvapeny, ked mu vyrataju mesacne k dochodku z I. pilera len nejakych 70-80€ dozivotne ak si vyberie dozivotnu rentu (ak vobec toto bude jedna z moznosti ktora bude ponukana. lebo to dnes nikto nevie..)... Lebo ludia ktori tento II. pilier maju a su pred dochodkom su nazoru, ze polku dostanu z I. piliera a druhu polku z II. piliera. Dozivotne.
Teda, x ludi ktori maju II. pilier vobec nevedia, akym sposom budu dostavat dochodok, a rataju, ze ked ide 50% do prveho a 50% do druheho (aspon doteraz tak rataju, aj ked je to od januara uz inak..) ze dostanu z druheho vacsiu cast /kedze veria tomu ze im ta spravc. spolocnost aj tie peniaze nejak zhodnotia/. A je to pravda???

A ked im clovek povie, ze ziadny sukromnik ked maju na ucte 25 000€ im viac ako tuto sumu nezaplati, a ak ano, ze si vyberu dozivotnu rentu ktoru vyrataju na zaklade priemerneho veku smrti tak ta suma bude ovela nizsia AKO keby im ju vyratali na 10rokov no ak budu zit dlhsie, co budu robit potom?

Ja neobhajujem SMER, no staci mi pozriet vypisy z DSSky, kolko € islo na poplatky pre DSSku a ked si to zratam poctom klientom, dostanem len jedno cislo - bezohladu na to, ze v negarantovanych fondoch moze spravca tocit s peniazmi, a ked ziska 10% klientovi da odrobinky, ak strati tak to plati klient - tak bezohladu na toto berie spravca obrovske peniaze za spravu MOJHO DOCHODKU (niezeby mu stacilo, ze na kazdom takomto ucte ma po 5rokoch sporenia zostatok cez 10 000€, co ked ma taku sumu klient pri beznych uctoch vedenia zdarma, tak este odratavaju aj dalsie peniaze.
Takze mi neda povedat, ze II. pilier je jeden velky biznis pre spravcovske spolocnosti, tak ako im to vtedajsia vlada za krasnu proviziu dohodila. Nehovorim ze I. pilier je istota, ale ja vidim v II. pilieri jedinu vyhodu: ak zomriem pred dochodkom, beriem to ako svoju zivotnu poistku. Ak zomriem den po odchode do dochodku, aj ked som bol v II. pilieri a dohodnem sa na dozivotnej rente alebo vyplacani istej sumy istu dobu, tie peniaze neuvidi nikto, len spravcovska spolocnost.
Som v II. pilieri, a dodnes neviem, akym sposom mi bude vyplacany dochodok. Ci si ho kupim v nejakej spolocnosti, ci si budem moct vybrat dozivotnu rentu, ci istu sumu nejaky cas. No co bude s dochcodom ktory dostane znizeny dochodok z I. piliera ked mu dojdu jeho nasporene uspory z II., piliera, to uz neriesi nikto. Lebo doziovotne vyplacana renta bude suma, ktora bude podla mna smiesna, hlavne pri prvych dochodcoch. :facepalm:

Ak sa v tomto co som napisal mylim, tak ma niekto opravte, ale dolozte mi nieco, kde je jasne napisane, ako bude fungovat vyplacanie II. piliera :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa DMaMT »

felipe25, to je zaujimavy pohlad na problematiku. Som na tom podobne ako ty, tiez som v II. pilieri, ale sam neviem, co bude dalej a ako to bude dalej. Pocul som, ze II. pilier vraj vznikol v Nemecku, ktovie, ako dlho to tam maju a ako to funguje. Neviete niekto, hodit info?

BTW, k vystupeniu z II. piliera by som len tolko napisal... Cital som, ze v zmluve co sa odovzdava je pisane z dotycny vystupuje z piliera, ale neni/nebolo tam jasne definovane ze z II. - takze ak nebudu prachy, zlodeji v ovlade to mozu otocit a ludom nedaju dochodky?? je to asi hovadina co ma napadla, ale v SR nic nemozne.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

:) Neviem, ale v kazdom inom state II. pilier funguje na inom principe. Teda, nie takom ze co zmena vlady, to zmeny v II. pilieri a umoznenie vystupenia a podobne. Jasne, ze vlada, alebo osoby ktore dostali tucne provizie ze take nieco umoznili budu vzdy za druhy pilier.
Ved, komu by sa nepacilo, ze zrazu moze mat na uctovych desiatky milionov € ktore su na dlhe roky na ich kontach a mozu ich obracat? Teda mohli, pokym sa nesprisnili pravidla, no na negarantovanych fodoch mozu stal. A kto by nieco take "dal" len tak, zadarmo, ze pre ludi? :D
Ja verim ze v zahranici to fungovat moze, ono cely system nieje zly, ale odzaciatku mali byt zakazane akekolvek poplatky za vedenie tohto uctu, pretoze mne takto za 5rokov DSSka berie viac ako 70€ rocne (poplatok za spravu DF, poplatok za vedenie ODU a poplatok ZA ZHODNOTENIE MAJETKU :? :? :? ) az pokym som hned ako sa dalo nepresiel do Dlhopisovenho, kde im poplatky stopli.

Ved kazdy ma na tychto uctoch peniaze, a DSSky s nimi mozu obbchodovat, aj ked pri dlhopisovom len velmi obmedzene, ale predtym to tak nebolo, a kludne mohli VDAKA NASIM PENIAZOM ziskat 5-10%, a nam dali leda 2% zhodnotenie. Tak ake poplatky navyse este chcu? Nenazranost, pretoze je x bank, ktory pri beznom ucte a priemernom zostatku napr. 5000€ ziadne poplatky neuctuju, no to su peniaze ktorymi clovek hybe, raz tam niesu, raz su, ale pri DSS ma spravcovska spolocnost istotu /az na pripady kedy sa ta suma dedi/ ze tie peniaze od nich nikto nebude chciet 20-30-40 rokov dopredu. Nehovorim ze su tam podfuky, predpokladam ze NBSka si na to dava dobry pozor, aby nahodou niekto neobchodoval s vacsimi mnozstvom s akym moze, ale na Slovensku sme zazili cokolvek. Kazdopadne tvrdim, ako moze spolocnost, ktora ma na uctoch miliony € este za to brat poplatky?

O tom vystupeni, nemyslim si ze nebudes mat narok na dochodok, proste pri prestupe z II. do I. piliera sa vsetky love presunu z DSS na ucet Soc. poistovne. NO kedze sa uctuju poplatky, povedal by som, ze napriek tomu par percentnemu zhodnoteniu Soc. poistovna dostane od DSS mensiu sumu, ako keby bol clovek len v I: pilieri. Teda, ak soc. poistovna za 5rokov dostavala 80eur mesacne, teda spolu 4800€, clovek na ucte v DSS nema viac ako 4500€ vdaka poplatkom. Jasne, z I. piliera nam ziadny vypis nechodi, nevieme kolko tam mame, a teda pocitanie dochodku je tazke, kedze nikto pomaly nevie akym sposobom soc. poistovna dochodok vyrata, ale takto nejako to vyzera pri pohlade na moj vypis. Za 5rokov mi stiahli kazdy rok poplatky 70-80€, teda spolu mam o 500€ menej ako keby tie love sli do Soc. poistovne. Jasne, pravda je ze tam sa stratia, a stat ich "moze" pouzit na cokolvek na co chce. Ale II. pilier ma plno chyb, a je jendoznacne nastaveny ziskom DSSiek ako by mal byt nastaveny normalne - pre ludi. :-(

Ja som nevystupil, ale naozaj len kvoli jedinemu dovodu - moznost dedit. Ale ine pozivitum nevidim. Ale zasa je budem prispievat mozno viac ako 40rokov, takze to bude ine. No zaujimalo by ma, porovnanie realne, ak dvaja zamestnanci s cca rovnakym platom - a jeden vstupil do II. piliera v roku 2005 a druhy nie, ako bude vyzerat ich dochodok - kolko dostane druhy cisto z I. piliera, a kolko vyrataju prvemu z I. piliera a kolko mu bude akoze pridavat zivotna poistovna z II. piliera - bud dozivotne ako dozivotnu rentu, alebo si povie ze 10rokov. Pretoze prvi dochodcovia ktori pridu a neboli v II. pilieri ani 10-15rokov tam budu mat strasne malo penazi, a na takych 10rokov vyplacania im nevyrataju viac ako 83€ mesacne. /ak maju na ucte v II. pilieri nasporenych 10 000€/.
A teda, ako vyrata socialna poistovna dochodok prvemu a druhemu, ak prvy bol v I. pilieri cely zivot, a druhy poslednych 10rokov platil len 50%? Ak mu da soc. poistovna len 60-70% dochodku ktory vyrata druhemu, tak II. pilier bude jedna velka somarina. A ked bude pri moci Smer, je mi jasne, ze bude chciet ludom ukazat ako nevyhodne sa budu mat vdaka tomu ze boli v II. pilieri, takze neviem ci v tom nebude nejaky zasah vyssej moci - pri tom vypocte.. Samozrejme, ked bude pri moci ta druha vlada, tak to bude presne naopak. Neviem ako sa s tym da hybat, neviem vobec na zaklade coho vypocitava soc. poistovna dochodok, ale mam vedomost ze poslednych 10rokov ma najvyssiu vahu, a ked tam ma clovek len 50% odvody na to poistenie kedze druha cast ide DSSke, ako sa to prejavi? Negativne, pozivitne?

Uvidime ked pridu prvi dochodcovia z II. piliera, ci bude radost, alebo plac.. Zatial su to len dohady. Ale ziadna, ziadna spolocnost neda nikomu viac € ako do nej vlozi. A pri takej dozivotnej rente by ma velmi zaujimalo, aku nizku sumu vyrataju, aby minimalizovali pripadnu stratu. A podla toho sa II. pilier absolutne neoplati. Ale ked dvaja zamestnanci s rovnakymi platmi dopadne tak ze ten bo bol v II. pilier bude mat o akukolvek sumu vyssi dochodok ako ten prvy, tak beriem, ze II. pilier zmysel ma, ale na tuto informaciu si este nejaky cas pockame...

http://ekonomika.sme.sk/c/6584788/vlada ... liera.html

Inak, ked tak citam, aky to ma vyznam, ked sa mnou sporene peniaze podla tohto zasa presunu do soc. poistovne? :) Len aby s nimi mohli narabat spravc. spolocnosti a ziskavat na nich uroky?
Ale toto je naozaj to naj: BRATISLAVA. Sporiteľ v druhom pilieri dnes presne nevie, ako sa mu vyráta dôchodok.
Cize, tisice ludi podpisali zmluvy na vstup do II. piliera bez toho aby videli vysledok. Nieje prave to ta demagogia??
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa lezgy »

643 napísal:no sak co sa budeme, pojdeme vsetci na urad prace, na socialku pre davky, a bude nam hej ;)
lenze ty ked si uz v tomto state uz pracoval uz dostanes vyratane zo svojej mzdy na rozdiel od ciganov
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa lezgy »

felipe25 napísal::) Neviem, ...

. Nieje prave to ta demagogia??
nic z toho Filip
zmeni sa zakon a vypocte a bude vymalovane
zbytocne sa okolo toho vedie debata

mas prachy? presuvas ich do 2piliera?
tusim idu najpr do statnej poistovne a za transferovy poplatok 15sk? potom idu do piliera
naco idu do poistovne? kvoli poplatku
k comu je to dobre? presne k tomu

ak sa nieco teda nezmenilo o com ale v tomto bazmekistane pochybujem
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ale taky poplatok 0,50€ mi pride smiesny, vzhladom na to, ake poplatky si uctuje samotna DSS MESACNE !

A vcera som tak rozmyslal, o com je vlastne II. pilier..

Ak clovek zaraba dajme tomu 700e v hrubom, co je 543€ v cistom, mesacne odvadza do socialnej poistovne dokopy 18%, teda 126€.

Clovek co je LEN v prvom pilieri ak odrobi 40rokov da socialnej poistovni dokopy 126*40*12 = 60480€. Neratam zvysenie platu pocas rokov, proste dajme tomu ze kazdy rok ma rovnaky plat. Pre princip co tym chcem povedat to staci.
Ak tento clovek pride do dochodku, vyrataju mu cisty dochodok okolo 400-450€ (ak mal predtym cisty plat 543€). Tuto sumu aky bude mat dochodol - vychadzam z nej z toho, kolko viem od par ludi ktori sli do dochodku, a porovnavam aky mali predtym prijem a aky maju dochodok. Tento dochodok bude stat platit dochodcovi do konca zivota, teda aj ked sa dozije 95rokov, kazdy mesiac dostane 400-450€ + mu ho este budu valorizovat, aj ked to tu nepletme, nechcem tu davat ani priemerne zvysovanie mzdy kazdy rok ani nic, len ciste cisla.
A tato suma ktoru da soc. poistovni by mu v II. pilieri "vysla" na vyplacanie pocas iba 150mesiacov, co je 12,5roka, no od statu dostane dochodok NAVZDY. Nic take ze ked tuto sumu vycerpa, uz viac nedostane sa nedeje.


Druhy pripad je clovek co je v prvom aj druhom pilieri, zaraba tak isto. Tiez dajme tomu ze odrobi 40rokov, a neberme do uvahy fakt, ze tieto roky pojde do II. piliera len 4% a potom postupne viac. Cize ratame ze kazdy rok tam odvedie 9%. Teda, za 40rokov tam odvedie polovicu z cisla hore, teda cca 30 250€. Ak tuto sumu DSSky dokazu nejaku zurocit, ratam max. 10%, tak tam bude mat 33 000€.
Do socialnej poistovne pojde tiez len POLOVICA zo sumy hore, a TEDA TU NASTAVA OTAZKA, ako bude vyratany dochodok takemuto obcanovi, pretoze ak dostane realne len polovicu z I. piliera - co mi pride fer, kedze CELY ZIVOT plati len polovicu do I. piliera a nie celu sumu ako ten co je LEN v I. pilieri, - ak takej osobe soc. poistovna vyrata dozivotny dochodok na urovni polovici dochodku hore, dostane z I. piliera len 200-225€ MESACNE !! A teraz pointa. Z toho ospevovaneho, vysoko vynosneho II. piliera mu vyrataju ak sa bude dat vybrat vyplacanie po dobu 10rokov - a vyberie si ju, tak mu vyjde ze 10rokov dostane mesacne navyse 33 000 / 120 = peknych 275€. Takze prvych 10rokov sa bude mat lepsie ako len I. pilierista, no co nastane ked sa dozije viac?? Po 10 rokoch dostane uz len sumu z I. piliera, a za taku sumu vacsina ludi ani nezaplati najomne, nieto jedlo atd.
Takze, kde je ta vyhoda II. piliera??? Aj ked soc. poistovna vyrata tomu co je cely zivot aj v I. aj v II. pilieri sumu na urovni 70% - co mi ale pride nefer, kedze plati len POLOVICU do soc. poistovne - aj tak ten clovek po 10rokoch co bude dostavat sumu z II. piliera bude na tom ovela horsie, ako keby bol len v I. pilieri.
Viem o tom, ze sa uvazuje o dozivotnej rente, no tu si clovek kupi v ziv. poistovni kde jeho DSSka prevedie peniaze, no ak ma niekto sumu 30 000€, a chce dozivotne vyplacanie, tak mu vyrataju nejakych smiesnych 100€, pretoze v opacnom pripade by taka spolocnost sla do rizika, ze sa dostane do minusu.
Takze, kto je tu "zly"? Stat? Ktory bude platit dochodok daleko po tom, co si clovek vycerpa ciastku ktoru tam odviedol, alebo II. pilier, ktory ked sa vycerpa, nedostane z neho nic, alebo si vyberie dozivotnu rentu na velmi nizkej urovni?



Som zvedavy na to, ked zacnu prvym ludom ktori skoncili sporenie v II. pilieri vyplacat ich dochodky, ńa to ked porovnaju svoj celkovy dochodok s niekym kto nebol v I. pilieri, lebo podla vsetkych sprav kedze dnes nikto nevie ako sa bude vyplacat, to nebude pre obcana si myslim pozivite, ale negativne.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Debata o všetkom"