Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

mp3turbo napísal:Zoom, toto si uz videl ? Taky NEUVERITELNY kopcisko bez troch asistentov nedas wole : mortýr jaxvina :
https://www.youtube.com/watch?v=HB2zXz53fA4
kokos strasny mordor :hysterical:
keby to zverejnili 1. aprila tak poviem fajn, chlapci si vedia spravit <> sami zo seba

popri tom som si spomenul na tento test https://youtu.be/7BVpeNmcBgU?t=559 netreba mat v hlave nakadene a da sa chodit aj bez asistenta :)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

sak aj v tom jeepe mu bezi zjazdovy asistent, ci mam pozerat dalej?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

potom ide Fiat 500L
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Marek125 »

Papek napísal:
mp3turbo napísal:Zoom, toto si uz videl ? Taky NEUVERITELNY kopcisko bez troch asistentov nedas wole : mortýr jaxvina :
https://www.youtube.com/watch?v=HB2zXz53fA4
kokos strasny mordor :hysterical:
keby to zverejnili 1. aprila tak poviem fajn, chlapci si vedia spravit <> sami zo seba

popri tom som si spomenul na tento test https://youtu.be/7BVpeNmcBgU?t=559 netreba mat v hlave nakadene a da sa chodit aj bez asistenta :)

:cool:
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

za chvilu budu ponukat aj asistentku pod palubovkou :facepalm:
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to som mal uz v 90tych rokoch.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

to hej, a pri obcasnom stasti este aj mame :D ale tu vravim o asistentkach ktore budu zabudovane priamo v aute a budu fungovat na zelanie :laugh:

cele zle toto, potom nahodou asisten nezaskrieka, nezabrzdi a je z toho havarka s tragickym koncom. CIm menej je na sofera kladeny mensi narok na soferovanie
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

o mensi narok na cloveka by ani tak neslo - s tym problem nemam (ano, mam).
Ze budu ludia hlupnut a nebudu vediet ani z vlastnej garaze vyjst von to je jasne, ani to teraz neriesim (ano, nevyriesim).

Ze by som chcel vidiet tie parkovacie kraviny do podzemnej garaze okolo stlpu kde mam flek, ked ludia nebudu vediet cuvat co samozrejme o 10 rokov nebudu kvoli stadu asistentov tak doriti co, budem chodit kazdy treti den na poistovnu ze mi furt ten isty kreten co ma parkovat vedla mna oskiera voz ? Ze jeho asistentik zlyhava a fesak je nemehlo lebo ma asistentika ktory nefunguje v narocnych podmienkach ?


Co ma vnutorne nasiera su kvanta UberUzitocnych kravin ktore vobec nic neprinasaju lebo automobilky nevedia co by asi tak mohli do tych masin nacapat aby to mohli napisat do materialov. Som sialene za AABLLSKK (automatickeho asistenta brzdenia lebo ludia su kokockí kokoci), to je MEGAuzitocna vec ktoru som osobne videl zoparkrat pracovat - ano, kretenko vypisuje Twajjter na telefone pocas jazdy na Pristavnom moste, boze kde sa tu zobralo tolko aut zrazu, skoro som do jedneho ebéu.

Existuju kvanta uzitocnych veci, ale ovladanie gestami to nie je, ani dotykove obrazovecky na ktorych musis nastavit klimatizaciu (lebo tlacitko + a - je hmatatelne, kdezto na displej sa musis kukat = nekukas cez predne sklo dopredu = potrebujes AABLLSKK). Uz davnejsie tu mame ASZD, Asistenta Spravneho Zatvarania Dveri, lebo ludia nie su schopni ani dvere zavriet (ano, dovieranie dveri). Zachvilu tu bude co, asistent najspravnejsieho otvarania dveri ANOD, lebo uz ani to nebudeme schopni ? "prepacte sefe, nemozem prist do prace, lebo moje auto nevie otvorit dvere tak sedim dole jak polokeket, mozete sa na mna kuknut z okna".

Ale rit, ved to auto zatelefonuje samo mojmu sefovi ! Ring ring, "dis iz automejtyd mesidž from Turboz kchár, aj kánt oupn d fakin dór sou híz sitink insajd, plíz apolodžajz him nod getink tu offiz on tajm"

Asistent spravneho prdnutia nepotrebujes. Asistant spravneho odbocenia doprava hadam tiez nie. Takyto asistent zjazdu dole Peužeouout kopčiskom je na keru marju ? Aby masina isla sama 3km/h dole grunom a ty si mohol vylozit nohu za ucho ?
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Po 13. Mar, 2017, 12:16, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6790
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

berte tie asistenty tak ze su medzikrokom k plne autonomnemu riadeniu. ja sa na to celkom tesim ked nebudem musiet soferovat, ani vlastnit auto, ani riesit parkovanie, servis, poistky apod. a niekde prvky toho systemu je treba vyskusat in the wild.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

preco sa netesis na to ked nebudes musiet vlastnit byt, preco nebyvas v prenajme ? Lebo je to pre teba vyhodnejsie a nechces niekomu platit ?
preco sa netesis na to ze ti niekto nieco s tym bytom urci a ty si jednoducho rukojemnik, lebo nic nevlastnis a ani houno s tym nemozes urobit ?

za to ze nebudes "musiet" vlastnit auto si draho zaplatis, lebo ho bude vlastnit volakto iny a ten na tebe zarobi nad ramec toho co sa deje dnes.


Preco dnes nejazdis furt taxikom ? Lebo je to drahe ? Neprakticke ? Lebo nerad vypravas s cudzimi ludmi a nemas rad radio ktore neukazuje zostavajuci cas pesnicky pripadne je nastavene na hlasitost 13 ?

Vidis, cudzi taxik nemusis parkovat, umyvat, servisovat, leasingovat, velmi rad to za teba spravil niekto iny. A este si za to nechal zaplatit... za to ze mas mensiu flexibilitu a nic nevlastnis.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja sa netestim ze nebudem musiet soferovat. ja som si nerobil vodicak, koli tomu, aby som si nemohol sahnut na volant, pridat plyn

Ja nevravim ze niekedy nemam naladu na soferovanie a najradsej by som bol keby ma niekto odviezol. ALe to je len obcas
NB: Asus ROG Strix G16
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak ale niekto ma auto len lebo sa potrebuje presuvat a taxikom to nie je lacnejsie
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

mne sa to paci v tom, ze ked ides dole napr braniskom alebo alpy a domaci ludia zijuci tam, tak na tempomate si anvoli rychlost 20-30 km a tempomat to drzi. dole kopcom malo kt to vie. kazdopadne prezentacia nula bodov. zase taky geolog ked chce aj kochat krajinu a aj brzdit ta nevie 2 veci naraz robit
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

geolog nech si zapne google street viwe a nech sa kocha, tak bud soferujem, alebo sa divam po kozach. Ako ja chapem ze asistenti su koli jebnu*osti soferov, lebo za volantom chcu robit 10 veci, ale nepovazujem to za normalne. Urcite nejaky ten asistent skutocne pomaha, ale nepovazujem za normlane ze ludia sa viacej spoliehaju na asistentov ako na vlastny usudok.
Ludia chodia xy rokov dole alpami a zrazu je s tym problem, doteraz to museli zvladnut dole kopcom, odteraz potrebuju k tomu 20 asistentov asistentov, ktori este rataju aj odpor vzduchu, ci nahodou ked zafuka ho neposunie kusok dostrany.
Pride mi to, ako ked decku das kacera na spagat nech ho taha, ale jemu sa nechce. Tak ho nalozis do vozika a tahas ty, desko nemusi nic, len drzi spagat, o vsetko ostatne sa stara rodic.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6790
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

ja chcem v aute robit iba jedinu vec: spat :)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"